PDA

View Full Version : Диоптерни очила и рамки



bloodymirror
09-17-2011, 16:45
Здравейте.Имам няколко въпроса относно този тип рамки за очила http://img.alibaba.com/wsphoto/v0/388961075/high-classic-plastic-plate-frame-optical-eyewear-optical-eyeglasses-7003.jpg понеже предишните ми очила не ми харесват как ми седят има ли възможност да си купя такъв тип рамки и някъде да ми поставят старите стъкълца на новите рамки? Или задължително трябва с новите рамки и нови стъкълца?

Yankee
09-17-2011, 16:48
Да,мила ще стане :) Първо купи и пробвай очилата дали ти стават и после можеш да отидеш в някоя Оптика там да ти сложат стъклата на новите рамки :wink:

zlatit0o
09-17-2011, 16:49
Това мисля, че няма как да стане. Както каза старите ти очила са с различна форма = > стъклата също. Тоест няма как да паснат на новите рамки.

glezenafukla
09-17-2011, 16:53
Зависи от рамката на сегашните ти очила.. според мене отиди в някоя оптика, покажи им сегашните си стъкла и рамка, както и новата, която искаш да си вземеш ( на снимка ) и те ще ти кажат, ако може да стане ще си я купиш, ако не няма смисъл, първо да я взимаш и после да ходиш да питаш :)

arsenalllbaby
09-17-2011, 19:32
Мисля, че ще стане, но попитай в оптиката. Ако стъклото ти е голямо, а рамката по-малка, може да се изпили стъклото, но ако стъклото ти е малко, а рамката - голяма.. Не виждам как ще стане. По-добре попитай на място.. Ние няма да можем да ти кажем със сигурност.