PDA

View Full Version : Само за мен ли тази зезвда е прекалено ярка?



sa6opi4a
09-17-2011, 19:58
Понеже от скоро доста нашумяват с 2012, започнах да се заглеждам в небето. Мамка му, виждам една звезда супер ярка! не знам дали е Сириус, но е супер ярка. Има няма, 5-6 пъти по ярка от всяка друга на небето. Не си я спомням преди да съм я виждал, затова сега питам? Имало ли я и преди или не? Ако разгледате добре някоя нощ небето, може и да я зърнете! Аз общо взето й научих местата. Към 3-4 часа попринцип е до луната.

ledenakrasota
09-23-2011, 20:18
Понеже от скоро доста нашумяват с 2012, започнах да се заглеждам в небето. Мамка му, виждам една звезда супер ярка! не знам дали е Сириус, но е супер ярка. Има няма, 5-6 пъти по ярка от всяка друга на небето. Не си я спомням преди да съм я виждал, затова сега питам? Имало ли я и преди или не? Ако разгледате добре някоя нощ небето, може и да я зърнете! Аз общо взето й научих местата. Към 3-4 часа попринцип е до луната.

Всъщност планетата Венера често е бъркана със звезда, защото е най-ярката такава след Слънцето и Луната. Затова е и наричана Вечерницата. :) Маже би се бъркаш с нея, ако сега се пада от тази страна. :)

LookAtMeNow
09-24-2011, 21:03
Оф, писна ми да обяснявам .. ще се вижда през последните 2 години след това ще почне да се отдалечава.

N1ksun
09-27-2011, 07:55
Обясни къде точно се намира ... градуси нещо насочи ни ?
Така като кажеш , имааа еднаа звездаа много ярка , кажи ми как да се сетя за коя ми говориш , то не е една такава . Най- вероятно гледаш Юпитер който се вижда прекрасно тия дни , ако го погледнеш с бинокъл би могъл да видиш някой от спътниците му , сега се виждат Йо , Калисто и Ганимет .