PDA

View Full Version : Надут



EMBAZA
09-18-2011, 10:48
Какво означава да си надут? Всмисъл да си нещо като кифла(в мъжки род) ?

skate
09-18-2011, 11:05
нещо като комплексиран

Chacho
09-18-2011, 11:07
Да се правиш на недостъпен и важен.

SmilezZz
09-18-2011, 11:07
^Надут = комплексиран ?!? Защо ?!? Не схванах тука.
Според мен си е човек с голямо самочувствие , който показва просто и ясно , че е така. Който се мисли , че е нещо повече от другите.
Ала - бала. Всеки си го тълкува по различен начин.

Famemonster
09-18-2011, 11:10
За мен лично ако си постигнал повече от другите и ако си направил много неща не мисля,че трябва да седиш като тези дето са най-сдуханите в класовете и да не се похвалиш или нещо от сорта при условие,че явно си постигнал доста този път или нещо такова .. Някой път някой,като направи нещо повече от вас и се похвали и веднага е надут,не правите разлика..

amk933
09-18-2011, 12:17
За мен лично ако си постигнал повече от другите и ако си направил много неща не мисля,че трябва да седиш като тези дето са най-сдуханите в класовете и да не се похвалиш или нещо от сорта при условие,че явно си постигнал доста този път или нещо такова .. Някой път някой,като направи нещо повече от вас и се похвали и веднага е надут, не правите разлика..

\:D/ \:D/

Абсолютно съм съгласен.

KumchoValcho
09-18-2011, 12:38
има огромна разлика м/у това да се гордееш с нещо, с някаква черта в характера си и да си уверен в себе си, и това да започнеш да се отнасяш пренебрежително към останалите заради големите си успехи, знания и т.н.
Когато си уверен и горд със себе си не си надут.
Когато си горд със нещо по начин, по който смяташ другите за по-низши от теб и се отнасяш с тях пренебрежително се превръща в противно и е продукт на сумати комплекси, добре замаскирани.

starr21
09-18-2011, 14:02
Да се правиш на недостъпен и важен.

againstyou
09-18-2011, 14:34
Да се мислиш за велик и за повече от другите.

amk933
09-18-2011, 16:26
има огромна разлика м/у това да се гордееш с нещо, с някаква черта в характера си и да си уверен в себе си, и това да започнеш да се отнасяш пренебрежително към останалите заради големите си успехи, знания и т.н.
Когато си уверен и горд със себе си не си надут.
Когато си горд със нещо по начин, по който смяташ другите за по-низши от теб и се отнасяш с тях пренебрежително се превръща в противно и е продукт на сумати комплекси, добре замаскирани.

Много често, обаче, се случва така че, когато успееш много, хората започват да се отдръпват от теб и да приравняват постиженията ти с надутост, което е много тъпо, но и много полезно, защото показва кои са ти истинските приятели. Случва ми се нещо подобно и затова го добавям тук. В смисъл такъв, че хората са завистливи принципно (к'вото и да си говорим). И, когато успееш, е много удобно да ти лепнат етикета надут и/или да те използват.

Chacho
09-18-2011, 16:42
Хората са написали цели митологии, за да си обяснят необяснимото. Съвсем нормално е да потърсят оправдание и за чуждите успехи.

KumchoValcho
09-18-2011, 17:13
има огромна разлика м/у това да се гордееш с нещо, с някаква черта в характера си и да си уверен в себе си, и това да започнеш да се отнасяш пренебрежително към останалите заради големите си успехи, знания и т.н.
Когато си уверен и горд със себе си не си надут.
Когато си горд със нещо по начин, по който смяташ другите за по-низши от теб и се отнасяш с тях пренебрежително се превръща в противно и е продукт на сумати комплекси, добре замаскирани.

Много често, обаче, се случва така че, когато успееш много, хората започват да се отдръпват от теб и да приравняват постиженията ти с надутост, което е много тъпо, но и много полезно, защото показва кои са ти истинските приятели. Случва ми се нещо подобно и затова го добавям тук. В смисъл такъв, че хората са завистливи принципно (к'вото и да си говорим). И, когато успееш, е много удобно да ти лепнат етикета надут и/или да те използват.И това го има