PDA

View Full Version : ПМГ - Биология и английски език



Bodybilderr
09-18-2011, 17:08
Какво мислите за ПМГ - Биология и английски език, в гр. Бургас, който учи там ако може да ми каже какво най - вече учат и какво бъдеще може да имат с тази специалност ? :) и дали ще може след 8 клас да вляза там ако имам над 30 бал успех.

Fiction7577
09-18-2011, 17:14
Аз уча в ПМГ, само дето не е в Бургас. В паралелката с Биология се набляга главно на нея (биологията) и химията.
А с тази специалност е ясно, че се насочваш към медицината.

Bodybilderr
09-18-2011, 17:19
а специалноста с информатика и английски ? ако може да ми дадете някоя гимназия с която да работя на компютър, да се науча да програмирам, да правя сайтове и да стана програмист, много добра професия, има ли такова у-ще ? главно с тази специалност

Chacho
09-18-2011, 17:23
Първо, по-добре си избери математика + английски.

Второ, да работиш на компютър, да правиш сайтове и да станеш програмист са три много различни неща.

Трето, в училище програмист няма да станеш, само можеш да се подготвиш за университет или да се учиш от рано за програмист (отделно от училище). Но почти навсякъде искат диплома от ВУЗ.

Четвърто, не е за всеки. Поинтересувай се малко какво представлява информатиката, помисли си дали искаш да се сблъскаш с тонове математика и тогава вече реши, дали това е за теб.

Пето, успех!

Fiction7577
09-18-2011, 17:26
Аз съм в паралелка информатика + английски. Съветът ми е да не се захващаш с това нещо преди да разбереш за какво става въпрос.

Щото сега на мене всичко ми е като гръм от ясно небе.

Bodybilderr
09-18-2011, 17:30
Аха, еми това смятах че е добро но мен ме влече търговска гимназия със специалност Бизнес и администрация и после в уневерситет със същата специалност и ме интересува какъв мога да стана >?

Chacho
09-18-2011, 17:32
Тебе утре май ще те влече картинга, други ден счетоводството и в крайна сметка ще управляваш совалка?

Bodybilderr
09-18-2011, 17:35
:D :D не просто питам, бизнеса + администрация и медицина ме влекат затова се спрях на биология и на търговската, но щом е ПМГ (биология и англ.) значи също ще ме затрупат с математика, а няма ли някакво СОУ в което да изучавам само биология за медицина, или това става само в ПМГ-то с тази специалност ?

sidewinderr
09-18-2011, 18:13
В ПМГ с Биология няма да имаш много математика. Или е минимумът (в моя град е така), или има 1-2 часа максимум отгоре.

Lucho
09-18-2011, 18:41
Много добре прецени какво искаш, мисли с главата си, за да не те е яд утре. А повярвай ми - ако си с информатика и те е яд ще е едно, ама ако си с Биология/Химия и те е яд - три пъти по-лошо ще ти е. Не казвам, че информатиката е лесна (даже никак, защото почти всичко опира до математика, а имаш ли проблеми с нея... мхм... трудно!), но при нея пак има някакъв шанс да ти стане интересна, понеже е динамична наука, за разлика от Биологията/Химията, които са си над 90% зубрене (учене) с разбиране. Да не говорим, че ако се хванеш и реално искаш да продължиш във ВУЗ с медицина, масовата практика - да "'фанеш" тройката и си вътре - няма да ти свърши работа. За да влезеш ще ти трябват най-малко 5.50 на изпитите по Химия и по Биология.

За реализация след това - само да ти се учи - много професии, и все хубави. Не говоря конкретно за медицина - лекар, зъболекар и т.н., фармация, биохимия, работа в сферата на производството на лекарства и прочее хубави професии. Но знай, че хванеш ли се с медицина работата е сложна - освен, че почти до 30 години ще си учиш, след това докато практикуваш... пак ще трябва да се учиш :) В общи линии - цял живот учене. Ако си от хората, които го искат и имат възможността - давай. Държавата има нужда от отдадени хора. Но ако си от хората, които искат просто да имат професия (някаква), що-годе средно или добре платена без кой знае колко зор... Биологията няма да е за теб :)

Също така, щом си профил Биология и Химия няма да те претрупват с Математика в никакъв случай. Само общите неща, които ги учат всички, но няма да имаш 10+ часа на седмица - доколкото съм запознат Математиката в паралелки Биология започва от макс 5 часа на седмица и всяка година пада с по 1 докато стигне до 2 часа... но все пак всичко си зависи от училището. Ако ти се учи Биология като хората и искаш да успееш, ще идеш да я учиш в съответното ПМГ. Ако искаш просто да избуташ с Биология - иди в СОУ.

И накрая - ако бях аз на твое място, непременно избирам бизнес + администрация. Плюсове - бол.

LoupGarrou
09-18-2011, 18:52
^ Едва ли ще му трябват толкова високи оценки, не казвам, че не е трудно обаче от година на година нивото спада ...

Към автора: избери си една област и обмисляй възможностите в нея. Мисли добре в каква гимназия искаш да влезеш и после с какво смяташ да се занимаваш. Ако влезеш в гимназия с по 3 часа математика на седмица после ще трябва да се скъсаш от частни уроци, за да кандидатстваш с Математика ...

skate
09-18-2011, 19:07
недей влиза в това шибано даскало,много ще съжеляваш

Bodybilderr
09-18-2011, 19:09
Ясно ми стана, че за да ставаш лекар иска много учене, аз математиката не я разбирам, но уроци по разказвателни предмети ги уча и запомням лесно, а, ако ида в Търговската, коя е най добрата специалност ?
Посредник в митническата и данъчна дейност
Бизнес администрация
Икономика на промишлеността
Предприемачество и мениджмънт
Посредник в трудовата дейност
Счетоводна отчетност
Икономика, управление и финанси на търговията
?

Fiction7577
09-18-2011, 20:40
В ПМГ-то ако влезеш с Биология, математиката ти намалява все повече и повече.
Ти си избирай все пак.

Bodybilderr
09-19-2011, 07:06
Да, много искам там, но трудничко се влиза и там трябва да учиш за лекар, а то било много трудно и всички ми викат да се откажа, ако искам да ставам програмист в какво у-ще трябва да се насоча за сега ?

skate
09-19-2011, 10:47
попринцип в пмг бургас има и паралелка с информатика ама и там е шит,но се пак както си решиш ти.аз от личен опит ти казвам,че е много кофти това даскало.примерно ако в испанска си за 5,в пмг ще ти пишат 3 и даже ще ти кажат,че едвам си я хванал и така ти са прецаква цялата диплома
а и почти всички даскали са някви сдухани бабки,дето главната им цел е да се изгаврят с теб еи тай за кеф,щото единственото им занимание извън даскало е да хранят котките пред блока и да се оплакван непрекъснато

Chacho
09-19-2011, 10:57
примерно ако в испанска си за 5,в пмг ще ти пишат 3 и даже ще ти кажат,че едвам си я хванал и така ти са прецаква цялата диплома


Това нали знаеш, че е плюс. Ще ми пишат тройки, ще изкарам 5+ на матурата и ще влезна без проблеми в университет. Дипломата ми послужи да си я депозирам в университетът и нищо повече. А и в училище, в което пишат 3ки, когато в други пишат 6ци е възможно да си изкараш и там 6ците. Ще се равняват на 9ки. И после ще раздаваш заплати, сеш се?


Авторът се замислям, че вече се гаври с нас. Нали ти написах къде да влезеш, ако искаш да станеш програмист. Бягай в паралелка математика + английски и после влизай в университет. Иначе ТУЕС е добро училище за програмисти, но е в София и не знам дали приема е след 7 клас.

skate
09-19-2011, 11:25
аз съм в паралелка с анг и мат и имаме 2 часа само в седмицата инф.По-добре анг с информатика там мисля че имат около 6-7

skate
09-19-2011, 11:29
даже 1 час ся като си видях програмата за тая година

Chacho
09-19-2011, 11:31
аз съм в паралелка с анг и мат и имаме 2 часа само в седмицата инф.По-добре анг с информатика там мисля че имат около 6-7

Към 12 клас вече имаш по около 4 часа математика.


За сметка на това не можеш да държиш матура информатика. Вместо кандидатстудентски ще трябва да се класираш на олимпиадата на 3ти кръг, за да влезеш в свестен университет. Всичко, което се учи по информатика от 9-12 клас, се учи и в университета първия семестър. За математиката разчитат да имаш много здрави основи. И най-вече, в училище няма да излезеш програмист, само ще имаш бегла представа, какво правят програмистите.


По-добре паралелка с повече математика, отколкото паралелка с повече информатика.

c14m
09-19-2011, 12:25
Такам аз съм 8 клас в ПМГ в Бургас, но с математика и английски. За биологията знам, че имат 3 часа математика и 3 часа български /за бълг. не съм много сигурна/ седмично :) английския им мисля, че е 18 както при нас :) Може да питаш Aysunxd от форума :)

BrainlessROCKBABY
09-19-2011, 14:41
Първо, по-добре си избери математика + английски.

ЧАЧО, НИКОГА! Не си в ПМГ да знаеш какъв ад е тук :D

12ти клас - 12 часа математика седмично...

Chacho
09-19-2011, 14:50
Първо, по-добре си избери математика + английски.

ЧАЧО, НИКОГА! Не си в ПМГ да знаеш какъв ад е тук :D

12ти клас - 12 часа математика седмично...

Заповядай в университета. Първата година 8 предмета - 2 програмирания и 6 математики. Да ги смятам ли колко часа седмично излизат? Завърших ПМГ, айде моля ти се.

Bodybilderr
09-19-2011, 17:35
Поговорих с един човек, и разбрах че за програмист ти трябва много математика, а аз по нея не съм много добър за това режих да вляза в английската гимназия и да науча английския добре, след което като я завърша да ида в МЕИ - техническия университет в софия и да изучавам информационни технологии и да стана компютърен специалист, вярно е, че не ти плащат по 10 бона на месец както на един добър програмист но поне 5 бона могат да вземат, говоря за хора разбиращи от работата си.

Lucho
09-19-2011, 17:54
Поговорих с един човек, и разбрах че за програмист ти трябва много математика, а аз по нея не съм много добър за това режих да вляза в английската гимназия и да науча английския добре, след което като я завърша да ида в МЕИ - техническия университет в софия и да изучавам информационни технологии и да стана компютърен специалист, вярно е, че не ти плащат по 10 бона на месец както на един добър програмист но поне 5 бона могат да вземат, говоря за хора разбиращи от работата си.

Пък и да ти дойде друго в главата по-късно, пак ще можеш да се реализираш. Независимо МЕИ/ВТУ или др.

Chacho
09-19-2011, 18:37
Ахахахаха, колко програмисти работят тук за 10 бона? :D И за по 5 бона не се уреждат всички. В ТУ има Компютърни системи и технологии, които са повече мрежи/хардуер, с което не разчитай на 5 бона, трябва наистина доста да разбираш и да се уредиш на добро място. И там се влиза с математика, и после имаш да учиш математика (не кой знае колко, но няма да избягаш от нея). Да не говорим, че има и достатъчно физика, която не е много по-различна по естество.


По колко време отделяш по математика, за да си сигурен, че не ставаш за нея? Според мен е проблем с волята ти за учене и, ако не си готов да се изправяш пред такива предизвикателства, отпиши се да станеш разбирач.

stasliviq_18
02-20-2013, 19:16
Тази година съм в 7клас и искам да кандидатствам в ПМГ на паралелката биология-английски и после да продължавам за медицина искам да науча колко часа математика се взима и когато кандидатствам дали ще вляза на изпит. МОЛЯ ПиШЕТЕ МНЕНИЯТА СИИ!!

ritobis
02-23-2013, 08:33
Така момичета и момчета, послушайте Чачо.Прав е за всичко което каза.Относно кандидатстване с информатика, не разчитайте на знанията от университета че ще ви направят програмист, дори и да сте във ФМИ.(казвали са ми го хора,работили за Microsoft co).Още в гимназията се интересувайте.и започвайте да учите програмни езици.Аз например започнах направо на c++, което не е препоръчително, понеже е професионален език и се изисква инженерна мисъл.Може да започнете с Delphi, Java, C++.Като delphi би ви помогнало просто да схванете идеологията на програмирането( не е кой знае колко търсен език).Java вече доста наподобява c++, там и готови класове които подпомагат
пишещия и го пази от бели(използва се доста,например в съвременните телефони с ОС Андроид), C++ e език за баш майстори и спокойно може да си прекате компютъра с него, ако не знаете какво правите: D)При c++ програмите работят несравнимо по-бързо от изброените по-горе(а и от всички други езици, все пак най-големите гений като Гай Ричи са му дали основи), но там времето за разработ е по-голямо.Изпозва се за разработване на големи игри като Starcraft, и операционни системи, като за енджина им се използва Assembler.След като се научите да работите с динамични масиви, поинтъри, функции, няма да е зле да почнете малко Visual Basic(тъп и морялно остарял език)
колкото да хвенете идеята за евентно(графично) програмиране.Най-накрая почвате да работите с SDL и SFML библиотеки и почвате да правите полезни
и яки неща.аМоже например да разработвате андроид проложения и да печелите ПАРИ!