PDA

View Full Version : Диети,цикъл



feelsgood
09-18-2011, 18:25
Здравейте,на 17 съм,и пазих диети(доста строги ) около месец и цикъла ми подрани с около 10 дни.Течението беше доста по малко и по тъмно на цвят.За около 4ни .Искам да ви попитам нормално ли е .Случвало ли се е на някого ?

09-18-2011, 18:44
Да. На мене. Този месец. Нормално е.

granger
09-19-2011, 19:52
На мен пък от отслабването ми закъснява. В момента го чакам ,но така е 3 кг за по-малко от месец ми се отразяват явно .

09-19-2011, 20:16
7 за 2месеца и вмомента тече като ненормален за втори път тоя месец :lol:

granger
09-19-2011, 21:29
Еми .. така се получава,първо се бях ошашкала,че да не съм си изпекла нещо във фурната,ама няма шанс просто и след това констатирах факта,че съм отслабнала още,а не трябваше и ми се натрупа стрес 1 точно преди да ми дойде,та си го чакам :D Ама какво да се прави ... няма как да го контролираме!

ThisIsMe
09-21-2011, 19:44
Здравейте,на 17 съм,и пазих диети(доста строги ) около месец и цикъла ми подрани с около 10 дни.Течението беше доста по малко и по тъмно на цвят.За около 4ни .Искам да ви попитам нормално ли е .Случвало ли се е на някого ?

От колко време имаш менструация?Друг път случвало ли се е да ти подранява с по 10 дена или повече?
Водиш ли полов живот и ако да,използвате ли предпазни средства?

feelsgood
09-22-2011, 13:20
Цикъл имам от 4-5 години.ПОллов живот от около година.Взимам предпазни мерки,само жеднъж съм пробвала без и то преди около месец и то само за 2-3 секунди :)Това е.Не ми се е случвало преди,но като цяло цикалът ми е много нередовен,но винаги закаснва. да подранява не се е случвало.

ThisIsMe
09-22-2011, 17:29
Цикъл имам от 4-5 години.ПОллов живот от около година.Взимам предпазни мерки,само жеднъж съм пробвала без и то преди около месец и то само за 2-3 секунди :)Това е.Не ми се е случвало преди,но като цяло цикалът ми е много нередовен,но винаги закаснва. да подранява не се е случвало.

Най-вероятно аномалиите в менструацията са свързани със строгите диети.Съветвам те да спреш да се подлагаш на пълно гладуване,защото това не е най-безопасния начин за сваляне на килограми.Ти си на 17 и още растеш.Твоят организъм се нуждае от много хранителни вещества,за да изпълнява по нормален път всички процеси в тялото ти.Заеми се със спорт(тичане,гимнастика,пл ване и др),но е много безотговорно да гладуваш.Ако продължиш със "строгите диети",не се учудвай ,ако скоро менструацията ти спре напълно.Вторичната аменорея добър вариант ли ти изглежда?
Няма да е зле да минеш през гинекологичния кабинет,за да ти изпишат хапчета за регулиране на МЦ.И ако непротектирания полов акт е продължил повече от "2-3 секунди",би било добре да направиш и един тест,за да се изключи възможността от цветна бременност.

AtinaPalada123
09-23-2011, 07:34
Това лято свалих 5-6 килограма за 2-3 месеца и сега ми закъснява вече 20 дни.(иначе за тези месеци си ми идваше нормално)
Започнах да се самолекувам с Герикапс(витамини А и Е), но ме е страх да не ми прескочи и следващия месец.
БМИ-то ми е между 19 и 20 така че не мисля, че съм с поднормено тегло.

Мислите ли, че имам основания за притеснения и да тичам ли при лекаря(да речем ако и следващия месец имам смущения)?

kalpazanka
09-23-2011, 07:39
По каква схема пиеш витамините?

badsector
09-23-2011, 20:15
...3 кг за по-малко от месец ми се отразяват явно .
Недей се разваля бе, така те харесваме :D Майтапа настрана, но бързото отслабване и надебеляване са много вредни за организма. Особено за подрастващия организъм. Разбирам, че всички искате бързи резултати и затова се хвърляте на 90-дневни диети, японски чудеса, Пиер Дюкян и прочие вредни за организма режими на хранене. Тая глава принципно е на раменете ви не само за хубост, ами и за да мислите с нея. Храненето е едно от най-важните неща, които човек учи цял живот. И ако не се замисляте над това, въпросният живот няма да е от най-дългите и най-здравословните.

AtinaPalada123
09-24-2011, 06:13
badsector , виждам че разбираш от здравословно хранене (и аз разбирам що-годе, ама има някои неща за които се чудя) и понеже такава тема няма искам да те попитам наясно ли си относно следните неща:
-пия по 3-5 кафета на ден (от които макс. 3 са еспресо) - това ясно, че е вредно, само напоследък го правя иначе пия по макс 1 на ден...
Но, според теб, вредни ли са следните навици:
-ям страшно много чили, горчица, черен пипер(според наще това може да ми предизвика язва)
-в кафето си слагам по 1/2 чаена лъжичка канела(според наще това количество е прекалено голямо и за в бъдеще може да доведе до метаболитни смущения или захарен диабет)
:neutral:

badsector
09-24-2011, 10:17
Намали го това кафе. Замести го с чай, или мляко. Просто количествата са големи, не че самото кафе е вредно. Лютите неща не са вредни, когато се употребяват с храна. В Индия дори подлютяват прясното мляко, което дават на децата, за да могат да го храносмилат по-лесно. Все пак не знам какво разбираш под "страшно много" и дали го приемаш в комбинация с достатъчно храна. Иначе ако изядеш едно шишенце чили с една принцеса, не е оферта :) И принципно в лютите чушки има канабиноиди. Около 15 броя се равняват на една цигара трева по количество, като всичко е приблизително, естествено. Канелата е полезна за много неща. Но не мога да кажа в това количество до какво би довела. Най-добре се консултирай с личния лекар за това. В общия случай важи максимата, че всяко полезно нещо, с което се прекалява, става вредно. Но е добре да слагаш нещо в кафето, че чисто кафе на гладно е кофти.

kalpazanka
09-24-2011, 10:56
AtinaPalada123, сведи кафетата до едно дневно. Като цяло се старай да редуцираш приема на кофеин, теофилин и теобромин. За кофеина се знае, че участва в генезата на рака на гърдата.
Лютивото има отношение към рака на гълтача и хранопровода. Ако пушиш, това влошава положението.

AtinaPalada123
10-01-2011, 19:15
Уау...благодаря - очевидно наистина има ПРО-та в тоя форум.
Не схванах почти нищо от последния пост, но със сигурност разбрах, че трябва да си попроменя навиците - рак на гърдата не е оферта...
Благодаря :)