PDA

View Full Version : Как да се оправим със стреса и напрежението?



bateman
09-19-2011, 18:49
Как да се оправим със стреса, напрежението и преумората в училище,работа ,университет и тн? Какви мерки взимате вие по въпроса?
Аз лично след даскало ходя или на уроци по испански или на плуване или на футбол ,а отделно от това ходя и на шофьорски курсове и е някъв малък ад. Като се прибера в нас съм като пребит. Къпя се и лягам да спя. Интересно ми е другите хора които също имат натоварена програма как се справят със задълженията си?

xXFlameXx
09-19-2011, 19:04
Ами аз първо си приключвам със задачите (домашни, уроци и тем подобни) и чак тогава започвам да мисля за почивка, а как релаксирам - чета книга, гледам филм, рисувам.. Такива неща, които ме разтоварват. Или пък просто лягам на леглото, затварям очи и се опитвам да не мисля за нищо. Всеки си има начини за релакс - това са моите. :)

Chacho
09-19-2011, 19:16
Добра организация на времето, музика и хобита. А и това, че се справям със задълженията си, ме мотивира да ги върша.

kuklichka_bg
09-19-2011, 19:49
Ами и аз ходя на даскало,работа,курсовете отделно петък и събота в един клуб на друга работа и е ужасно.Ами гледам да намирам по 1 час поне да правя нещо,което обичам и така.Понякога ми писва от всичко,но....какво да се прави. :-D
Доста е важно и как си разпределяш времето.На мен най-гадно ми става,когато нямам време за себе си,тогава всичко ми идва в повече.

xoxi
09-19-2011, 20:03
Преди разтоварвах с книги, музика, дълги разходки и в много редки случаи и с рисуване.
Сега нямам време за абсолютно нищо. Няма и седмица от както почнах училище, но вече си пролича колко натоварена ще е тази година. Миналата седмица за 2 дни на училище и нямах сили. Цяла неделя съм спала, събудих се чак към 5-6 след обяд, а станах чак за вечеря и после пак си легнах. Тази седмица пак с малко ще ми се размине. След това как ще издържам по 5 дни, нямам представа. Сигурно е, че уикендите ще ги прекарвам в леглото.

annonimnna
09-19-2011, 23:05
Разтоварвам се със спорт.
Още-прекарвам времето с най-любимия ми човек, а именно най-добрата ми приятелка. Говорим си, споделяме, плачем, смеем се, ходим по кафета, закачаме се. :D И такам :)

Chacho
09-19-2011, 23:08
Плачете заедно :shock:

annonimnna
09-19-2011, 23:09
Плачете заедно :shock:

Ами ако едната плаче-другата също.
Лигаво е знам, ама к'вo да прайш. :D

krisinox
09-19-2011, 23:28
Истинския начин за разтоварване в края на тежък учебен ден, след като си свършил уроците и домашните, е да си свиеш една трева и да излезеш на терасата да си я изпушиш, гледайки звездите. След това си лягаш в леглото, наслаждавайки се на спокойствието на тъмнината и тихо заспиваш, под ефектите на наркотичното вещество.. :smt007

Chacho
09-19-2011, 23:40
Истинския начин за разтоварване в края на тежък учебен ден, след като си свършил уроците и домашните, е да си свиеш една трева и да излезеш на терасата да си я изпушиш, гледайки звездите. След това си лягаш в леглото, наслаждавайки се на спокойствието на тъмнината и тихо заспиваш, под ефектите на наркотичното вещество.. :smt007

Я толко пари за ядене неам.

xxKiFlAxx
09-19-2011, 23:56
По специален начин :D

Greennight
09-20-2011, 07:59
На мен също ми е натоварено.Понеделник,сряд а и петък на фитнес сутринта,понеделник,вторни к,четвъртък и петък вечерта на тренировки.А сега ще почвам и да ходя допълнително на уроци по английски 1 път седмично.Всичко е до организация и да не си губиш времето :)

BrainlessROCKBABY
09-20-2011, 13:16
Пиша. Писма :D не питайте.

bebzgirl
09-21-2011, 22:58
Първо си свършвам задачите и после релаксирам.Натоварва ме да мисля,че имам работа за вършене.Релаксирам,като ходя на танци или излизам с приятелки :)

krasiveli
09-22-2011, 19:06
След даскало си пускам 2-3 песни и после започвам да уча. Другото е спорт - вечер си бягам.

RunningBlind
09-22-2011, 19:53
Фитнес и музика след училище. А когато не съм на фитнес лягам, пускам си дъждовна музика или тъжна музика затварям очи и не мисля за нищо доколкото е възможно.

ImmortalSportFreak
09-22-2011, 22:21
Е,сега още е началото на учебната година и не е натоварено,но октомври почвам английски.. отново ще се подготвям за олимпиади по химия и биология. За да не се притеснявам си разпределям времето ,а по време на почивката - забавлявам се на макс с приятели(кино,разходки и др.),слушам музика,танцувам,карам колело! :grin: :)

NqkfaNikakva21
09-22-2011, 22:48
чета, слушам музика, карам колело, паля си ароматни свещи и просто си лежа, сядам на терасата с чаша кафе, ровя в стари неща, препрочитам стари списания, разхождам се.

m0nky
09-28-2011, 19:51
Аз ходя на училище, първа смяна - ставам в 6.00. Често се прибирам пеша, вървя около 3 километра. Като се прибера вкъщи си оправям дрехите, обядвам и лягам да спя за около час. После си пиша домашните.. после лягам на дивана да гледам телевизия или играя на компа, ако не съм прекалено уморена чета книга.

HiGuysWhatsUp
09-30-2011, 14:29
Ами на мен тази година (седми клас) ще ми е доста натоварена заради изпитите по предмети и по чело в края на годината и оркестъра, и без да си усложнявам нещата с ходене по още уроци - справям се и без тяхна помощ :) Но иначе миналата година ми беше много натоварена - чело, уроци по солфеж, уроци по математика - беше ужасно и защото бях нова в училището и и хабер си нямах от учителските им критерии на изпитване... :-o Тааа единствения релаксиращ вариант за мен беше рисуване или спане :-D Ааа иначе после ваканцията доста добре си починах :-D Пробвай събота и неделя да ходиш на гребната и да караш ролери или колело - аз карам и двете :-D