PDA

View Full Version : не ме пускат в чужбина



nymphetamine666
09-19-2011, 19:51
моят проблем е следният. родителите ми винаги са ме подкрепяли , но дойде време за кандидастване след гимназия и се появи едно противоречие. те искат да кандидаствам само в България и майка ми каза, че нямало да ми даде и една стотинка заа чужбина, че там щял животът ми да е още по-труден, баща ми и той отбягва темата, а аз много искам да замина. смятам, че все ще изкарам 4 години зад граница и ако е толкова лошо положението, ще си се върна в БГ и ще си имам диплома за висше , а обратният вариант ще е по-труден. те излизат с оправданието, че преди 3 години не взех втория сертификат на кеймбридж, не ми достигнаха 4 точки и имам само първия, а се опитвам да им обясня, че искам да се явя на TOEFL, за него имам повече увереност и може да не е по-лесен, но като имам повече самочувствие, ще се чувствам по-спокойна, а и той важи за целия свят, но те не искат да ходя в Америка или Азия, а аз не бих се възпротивила... не искам да се карам с тях, не знам дали темата е за тук, но просто искам някак да им обясня, че съм права в случая...

Blab
09-19-2011, 19:56
в какво си права точно, че не разбрах?:Д
какъв е смисълът да учиш в чужбина, ако смяташ да се прибираш да живееш в България? неистовото желание да похарчиш куп пари за живот, издръжка и обучение някъде-си, само заради идеята, че ще си там? кандидатствай, спечели стипендия, изтегли кредит, ходи където поискаш, защо трябва да натоварваш родителите си допълнително още 4 години, в които, на всичкото отгоре, ще виждат очите ти 2 пъти годишно?

windowlicker
09-21-2011, 10:52
И аз нещо не разбрах. Ти не искаш просто в чужбина, а искаш САЩ или някъде в Азия? Имаш ли идея колко е скъпо обучението в САЩ? Ако толкова ти се ходи в чужбина иди някъде в Европа. Нали сега е много евтино там да се учи за българи.
Още нещо... как така все ще изкараш 4 години някъде си? 4 години са страшно много. Явно не знаеш какво е да се притесняваш дали ще можеш да си платиш наема примерно или дали ще имаш нещо за ядене, защото не знам какво работят родителите ти, но на си представяш, че те ще те издържат през цялото време нали?
И не, не смятам, че си права. Както каза човека преди мен, като завършиш ще си достатъчно голяма да си правиш собствени решения стига да не занимаваш родителите си естествено.

OddBird
09-24-2011, 10:46
Виж, да напуснеш родната си страна е много сериозно и скъпо решение. Първо, тук стандартът е нисък- получаваме малко пари. Щом в Европа ни идва скъпо да учим, представи си в САЩ как е. Освен това, ако излезеш веднъж, не виждам смисъл да се връщаш да работиш и живееш тук- чиста деградация по мое мнение. Има го и момента с изцяло различната среда. Четири години са страшно много време. Хората ще са различни, езикът ще е друг, маниерите, навиците и общо взето почти всичко ще ти е различно. Няма да се прибираш всяка вечер при вашите, ще си сама. Ще бъдеш чужденка .
Обмисли всичко много добре, скицирай си някои решения и поговори отново с вашите. Вземете окончателните решения заедно.
ПС: Недей в Щатите, много е скъпо, ще ти смъкнат кожата. Предлагам ти Шотландия.

Успех