PDA

View Full Version : На кръстопът!!!КОЙ ДА ИЗБЕРА???



mimi0708
09-20-2011, 00:14
Здравейте!Пиша Ви с надеждата да ме посъветвате как да постъпя!Ситуацията е следната:Ходя с едно момче вече 9 месеца-връзката ни е сериозна,родителите му много ме харесват,той ме обича много ... но учи на София и е редовно аз съм в Плевен и не се виждаме често,отношенията ни малко от малко охладняват ... даже в последно време се държа доста студено с него и се усещам но ..не мога да спра.Преди 1 седмица се запознах с едно момче в фейсбук ,чиито братовчеди живеят в моя блок и той от тях ме е видял ... приех го но си личи че е женкар и му го казах,защото държа на мойто си момче ,но след няколко дни писане една вечр ходихме на диско ... нищо не стана,но се харесахме и на живо.Продължихме с вижданията и почнахме да си споделяме много лични неща... чувам се с него много повече отколкото с моя фр ... иска ми се да пробваме но не смея да си рискувам връзката ... а въпросното момче учи на Варна ... също няма да е много често при мен + това вече споменах че е женкар ... въпреки че каза че когато е сериозен си е такъв ...!ПОМОГНЕТЕ МИ!!!Не искам да наранявам сегашния си приятел, но знам че пусна ли сега това момче ще ми е постоянно в мислите и много ще ми липсва...а да не говорим колко ще ми е гадно ако си живее студентския живот по Варна с други момичета ... :( ....Чакам мнения!!!

Chacho
09-20-2011, 01:00
Изборите, които правим, водят до последствия и е наша отговорност да живеем с тях, не чужда. Това е сериозно решение и е най-добре сама да помислиш, кое повече искаш. Не ти знаем чувствата и плановете.


Аз бих запазил сегашната връзка, защото с времето се изправяме пред такива трудности и волята в такъв момент укрепва взаимоотношенията. Тръпката не трае вечно и не можем да се оставим на течението, ако търсим нещо сериозно.




Между другото, сещам се за следната история. Момче и момиче се обичат. Момчето отива в казарма, разделят се със сълзи и обещания, а няколко месеца по късно получава писмо:


Грее ярко слънцето
над синьото небе.
Ала трябва да ти кажа
вече друг ще ме ебе.

anonymous708973
09-20-2011, 05:46
Никъде не чух, че ти обичаш приятеля си.

От друга страна, въпросният от Фейбук заминава за Варна ли?
Впрочем, точно от тия "женкари" стават доста стойностни мъже :)

LadyDi
09-20-2011, 06:05
И ако е "женкар", каква ти е гаранцията, че и да се хване с теб, няма да си живее студентския живот във Варна с други момичета?
Просто въпрос, върху който да помислиш.
Но каквото и да ти говорим, на всички ни е ясно, че ще избереш несериозния, защото... ами, просто защото си в такава възраст - хормони, глупости.
Най-вероятно ще си намериш причина да се скараш с приятеля си, за да се разделите, без да ти е гузно за него...

Тоя сценарий сме го гледали много пъти.

Niakoitam
09-20-2011, 06:06
Никъде не чух, че ти обичаш приятеля си.

От друга страна, въпросният от Фейбук заминава за Варна ли?
Впрочем, точно от тия "женкари" стават доста стойностни мъже :)

Да,много стойностни мъже стават. :D Чук, чук няколко пъти и бег.И после защо няма свестни мъжееее, аз го обичам много, а той нееее.А по-малко от единият процент, които могат и станат случайно, не е гаранция че ще станат точно пък при вас.Все ще се намери някоя по интересна. :)

Glorybox
09-20-2011, 06:12
В което лошо няма , в крайна сметка този модел на поведение е наложен - "всеки месец с различен".
Нормално е да иска да се чука с нещо ново , като гледам котката ми към какво генетично разнообразие се стреми - ражда по 5 различни.
Бозайници сме , някои още не сме озаптени .
Ама пак си бацаме сравнително добре в обществото.

blaaablaaablaaa
09-20-2011, 06:19
Няма правилен отговор на въпроса ти. Сама трябва да прецениш кой ти е по-скъп.

LadyDi
09-20-2011, 06:22
В което лошо няма , в крайна сметка този модел на поведение е наложен - "всеки месец с различен".
Нормално е да иска да се чука с нещо ново , като гледам котката ми към какво генетично разнообразие се стреми - ражда по 5 различни.
Бозайници сме , някои още не сме озаптени .
Ама пак си бацаме сравнително добре в обществото.
Ако действаме така както ни е генетично заложено, с какво сме по-различни от първосигналните животни?
Нали за това имаме някакви морални ценности и някакви етични задръжки?
Не ми говори глупости, моля те.

anonymous708973
09-20-2011, 06:29
Никъде не чух, че ти обичаш приятеля си.

От друга страна, въпросният от Фейбук заминава за Варна ли?
Впрочем, точно от тия "женкари" стават доста стойностни мъже :)

Да,много стойностни мъже стават. :D Чук, чук няколко пъти и бег.И после защо няма свестни мъжееее, аз го обичам много, а той нееее.А по-малко от единият процент, които могат и станат случайно, не е гаранция че ще станат точно пък при вас.Все ще се намери някоя по интересна. :)

Казвам го, защото познавам такива :)

Shantia
09-20-2011, 06:30
Щом се колебаеш - не избирай никого. Когато срещнеш човека няма да си на кръстопът. Това е най - главното, което мога да те посъветвам, останалото е колебливост и нестабилност в мнението и поставяне на момчетата в подкатегории, при положение, че всеки човек е инидвидуален и не бива да се прави така. Само ти знаеш отговора, да знаеш... Личен опит. Успех!

Niakoitam
09-20-2011, 06:43
Никъде не чух, че ти обичаш приятеля си.

От друга страна, въпросният от Фейбук заминава за Варна ли?
Впрочем, точно от тия "женкари" стават доста стойностни мъже :)

Да,много стойностни мъже стават. :D Чук, чук няколко пъти и бег.И после защо няма свестни мъжееее, аз го обичам много, а той нееее.А по-малко от единият процент, които могат и станат случайно, не е гаранция че ще станат точно пък при вас.Все ще се намери някоя по интересна. :)

Казвам го, защото познавам такива :)

И аз познавам.Има и печени хора сред тях, които обаче ако една жена търси нещо сериозно стават само за приятели.По-голямата част от женкарите обаче не са много свестни и доста добре умеят да замазват очите на жените и техните приятелки, а трябва да ги видиш пред други мъже каква картинка са. :D Но то пък и това си е майсторлък.Ходи си с по две три без другите да разбират ахкайки и охкайки колко е добър,нежен, мил и т.н. и т.н.После може да ходи с други като му писне пък ако реши и някоя му се поведе по акъла,защото много го обичала може да си ходи и с други и с нея официално.Ето ти един добър средностатически женкар. :-D

LeprikonA
09-20-2011, 06:43
Изборите, които правим, водят до последствия и е наша отговорност да живеем с тях, не чужда. Това е сериозно решение и е най-добре сама да помислиш, кое повече искаш. Не ти знаем чувствата и плановете..

ей това е.

elysunny
09-20-2011, 07:13
^мдам

Fiction7577
09-20-2011, 08:28
Ти нали не си мислиш, че ако фейсбука наистина е женкар, ще ти каже "Аз съм женкар, не се захващай с мене" ?? Колко процента е шанса да го каже това, като приемем, че е истина, отколкото този да излъже?

NambyPamby
09-20-2011, 08:46
Точно в такива моменти се разбира колко (не) държиш на приятеля си.
Всеки път, когато някой ти сваля звезди, ли ще се замисляш дали да прекратиш сегашната си връзка? Нямам думи колко инфантилно изглежда отстрани. Ти затова ли всъщност си с приятеля си - 'щото те обича(а ти дали изпитваш нещо към него е под въпрос) и 'щото родителите му те харесват?
Всякакви граници минава т'ва и дори пубертета не е оправдание.

SmilezZz
09-20-2011, 08:52
Ти сама трябва да решиш. Казваш , че не ти харесва това , че не се виждате със сегашния ти приятел често , но пък ако продължиш напред с другия , пак няма да се виждате. А може би пък ти отдавна си решила , че искаш нещо ново.
Ние няма как да изберем вместо тебе. Сядаш , мисляш , обмисляш и решаваш какво са правиш.

SmilezZz
09-20-2011, 08:59
Ти сама трябва да решиш. Казваш , че не ти харесва това , че не се виждате със сегашния ти приятел често , но пък ако продължиш напред с другия , пак няма да се виждате. А може би пък ти отдавна си решила , че искаш нещо ново.
Ние няма как да изберем вместо тебе. Сядаш , мисляш , обмисляш и решаваш какво са правиш.

ledenakrasota
09-20-2011, 09:01
Никого от посочените!
Връзка от разстояние е бля!
Нехранимайкото е мамино пичлеме! 8-)

Ще срещаш тепърва момчета. Не са единствените на Земята. :)

antifashionshit
09-20-2011, 09:02
най-вероятно ще си останеш с твоето момче, като евентуално се забиеш с другия или нещо такова.

GetsugayaDAN
09-20-2011, 10:08
Ти вече си направила първия ход, такаче поемаш отговорност и решаваш какъв да е втория.

amalita
09-20-2011, 10:17
Ти сама си намерила отговора на въпроса си,очевидно много си хлътнала по новия,а със стария отношенията ви охладняват . Кофтито и в двата случая е връзката от разстояние ,но смятам че може да дадеш шанс на новото момче и да го опознаеш повече .

Chacho
09-20-2011, 10:23
Ти сама си намерила отговора на въпроса си,очевидно много си хлътнала по новия,а със стария отношенията ви охладняват . Кофтито и в двата случая е връзката от разстояние ,но смятам че може да дадеш шанс на новото момче и да го опознаеш повече .

Ми да отида да й намигна, за да ми даде шанс и на мен? После да звънна на приятелчетата и те да наминат след мен?

amalita
09-20-2011, 10:57
Тя сама сподели че вече не държи толкова на момчето с което е в момента и че постоянно мисли за несериозния ,защо да не му даде шанс и да види колко точно "несериозен" е .

Chacho
09-20-2011, 11:02
Щото след половин година ще е охладняла и към него.

SunT
09-20-2011, 11:59
Точно в такива моменти се разбира колко (не) държиш на приятеля си.
Всеки път, когато някой ти сваля звезди, ли ще се замисляш дали да прекратиш сегашната си връзка? Нямам думи колко инфантилно изглежда отстрани. Ти затова ли всъщност си с приятеля си - 'щото те обича(а ти дали изпитваш нещо към него е под въпрос) и 'щото родителите му те харесват?
Всякакви граници минава т'ва и дори пубертета не е оправдание.
+1
Не можеш просто да зарежеш момчето и да го нараниш заради някакъв си женкар, дошъл от майната си.Честно ли ти се струва?

mimi0708
09-21-2011, 21:38
Благодаря ви за мненията!Държа да поясня,че не съм пубер а напълно сериозно момиче което отрано се е сблъскало в живота и знам какво искам!Определено не съм глупава за да се ловя когато някой ми"сваля звезди" и виждам кой е искрен с мен.Не си падам по женкари,а момчето за което става въпрос е било такова поради липса на сериозна връзка.Той много добре знае как стоят нещата при мен и не би правил нищо имам предвид нямаше да започва,ако не беше сериозен(въпреки славата му).И да обичам си мойто момче даже много,но последните 2 седмици от както е на София постоянно ме наранява,не контактуваме,караме се и не се разбираме.Не го правя аз така,или да е умишлено скарване,защото си бях решила че оставам с него.Но нали разбирате че с това неразбирателство и отношение сам ме избутва към другия.Ясно е че и немога ей така с гръм и трясък да се разделя с моя фр,защото в началото и доскоро връзката ни беше много силна.Не искам да го наранявам,но и не искам да го лъжа,защото макар и само да си мисля за другия за мен това е пак тип изневяра.И другото което е НЕ СЪМ ТЪПА БЕЗМОЗЪЧНА К*РВА,КОЯТО ДА ПУСКА НА ВСЕКИ САМО ЩОТ И Е НАМИГНАЛ ИЛИ КАЗАЛ 5-6МИЛИ ДУМИ!Той е наясно че не съм такава(визирам "несериозния" и ако е искал това и не го е получил досега да е спрял да се занимава) а същоаз му казах:"Днес съм с него,но утре да речем ще бъда с теб.Ако сега му изневеря по този начин,утре когато съм с теб ти ще знаеш как са започнали нещата между нас и може би няма да ми имаш такова доверие.Все пак колелото се върти и всичко рано или късно се връща!"

fenkaaa
09-22-2011, 09:36
Аз не бих си рискувала връзката,заради нещо несигурно.

А ти ако не обичаш приятеля си,по-добре го остави и недей да бъдеш с нито един от двамата,1-во ще нараниш човека,после ще се захванеш с онзи "женкара" и най-вероятно накрая ти ще бъдеш наранена :)