PDA

View Full Version : Пудра или Фон Дъо тен, или и двете?



LadySunshine19
09-20-2011, 06:40
Момичета, кое предпочитате повече? Преди слагах само фон дъо тен, но ми запушваше порите и спрях. Наскоро опитах само пудра. Ефектът ми хареса много повече, издържа повече и не забелязвам да запушва порите толкова. Въпросът ми е вие какво използвате?

malka_sladkka
09-20-2011, 06:50
Пудра. ФДТ не съм използвала от 1 година сигурно....

Shantia
09-20-2011, 06:50
По принцип се използват и двете. Слага се тънък слой фон дьо тен, след което прикриваш с коректор несъвършенствата и фиксираш с пудра. Тя им пречи да се изтриват. Попива мазнината и отстранява мазния блясък на лицето, които може да се появят през деня (макар че понякога се налага да се слага по малко пудра от време на време).
Много жени избягват пудрата, защото мислят, че прави грима прекалено тежък, но според мен това зависи от техниката на нанасяне. Качествените пудри са толкова фини, че е достатъчно съвсем леко поръсване за фиксиране на основата. По принцип тя не е подходяща за много мазна кожа.
Иначе нищо не ти пречи да ги използваш и по отделно. Аз лично използвам само фон дьо тен и то рядко. Слагам мъничко и бягам по задачки.
Дано съм ти била полезна. Успех! :smt003

Josefinne
09-20-2011, 07:46
Аз използвам фон дьо тен и коректор обикновено, а когато имам повече несъвършенства за прикриване или искам да имам по-хубав грим, използвам и пудра. Честно казано използвам я предимно за да уравня тена си, защото съм с доста бяло лице :) По принцип съм със суха кожа.

MaLkaTa_LaDy
09-20-2011, 07:52
Аз смесвам малко фондьотен с крема ми за лице, който ползвам за основа. Така се получава лек цвят. След това слагам минерална пудра. Харесва ми как стои, защото самата пудра е много финна и лека, и придава естествен вид на кожата.

mimsitu
09-20-2011, 08:02
преди използвах пудра, но от една година само фдт

ledenakrasota
09-20-2011, 09:26
Зимата-фдт.
Лятото- крем + пудра.Ако не ми се налага и съм с тен- нищо.
Пролет и есен- според времето. :)

DaisySlava
09-20-2011, 09:46
И аз като Josefinne има доста бяла кожа, лятото прави много особено впечатление: "Болна ли си, какво ти е??". Когато съм ползвала ФДТ (по официални случаи, за дискотека, когато имам кожен проблем преди цикъл) винаги съм го смесвала с малко крем за лице или поне съм слагала крема за основа, а след това ФДТ и пудра.
От доста време употребявам тонален/тониращ крем за лице - пробвала съм и на Avon, и на Nivea, а отгоре съвсем малко пудра. Стои по-естествено за мен, не мазнее, нито след дълъг ден започвам да "лъщя".
Засега този вариант ме устройва, а и друг не виждам, понеже с ФДТ се чувствам ... :( мръсна. Знам, звучи тъпо, но .. до човек и до усещане е според мен. :wink:

Hilary_
09-20-2011, 10:16
Много зависи кот това какъв ефект търсиш.
Можеш да си избереш по - лек фдт, който не запушва порите.
Пудрата е за фиксиране.

SunT
09-20-2011, 12:04
Аз смесвам малко фондьотен с крема ми за лице, който ползвам за основа. Така се получава лек цвят. След това слагам минерална пудра. Харесва ми как стои, защото самата пудра е много финна и лека, и придава естествен вид на кожата.
Какви фдт, крем и пудра ползваш?Аз като пробвах това с крема и фдт с моите стана мацаница.

badsector
09-20-2011, 13:07
Защо ти е изобщо да ползваш нещо такова?

LadySunshine19
09-20-2011, 13:14
Защо ти е изобщо да ползваш нещо такова?Лично аз слагам, когато ще ходя на дискотека или за някакъв повод.

Пробавала съм преди време това с крем и фдт. Не ми се получава. Кожата ми лъщи от фдт, докато с пудрата не е така.

dream1707
09-20-2011, 13:37
Обикновено ако слагам каквото и да е, то е ФДТ на тънък слой и отгоре "запечатвам" с пудра :)

cookie_master
09-20-2011, 13:39
Ползвам фдт,но мисля да пробвам и пудра :)

daniela0108
09-20-2011, 13:44
Аз съм само с фдт, обаче чесно казане не ме кефи как ми става лицето и нещо немога да си го улуча искам лицето ми да изглежда готино незнам ка се гримира някой момичета ама им става мн яко. :?

againstyou
09-20-2011, 13:44
Пудра,фдт съм слагала само веднъж.

darrie
09-20-2011, 13:55
Зимата, пролетта и есента - Фдт и пудра. (Естествено не абсолютно всеки ден, но имам мноого бледо лице и тъмни кръгове под очите и изглеждам супер зле без грим... Пудра слагам понеже кожата ми лъщи.)
Лято - Нищо :grin: (Освен крем за лице де, но то се подразбира.. Лятото като хвана тен, лицето ми хем придобива цвят, хем спира да се омазнява и кожата ми не лъщи.)

Rebirthing
09-20-2011, 15:19
Понякога нито едното, друг път и двете. Аз лично не ползавм матираща пудра, със суха кожа съм. Използвам финиш пудра и такава със светлоотразяващи частици. За мазна кожа е за предпочитане да ползваш и двете или само пудра, а може и крем-пудра.

MissShine
09-20-2011, 15:33
Предпочитам пудра. ФДТ слагам много рядко.

IhaveSwag
09-20-2011, 19:43
Ползвам фдт,но мисля да пробвам и пудра :)

++1 :)

MaLkaTa_LaDy
09-20-2011, 20:55
Аз смесвам малко фондьотен с крема ми за лице, който ползвам за основа. Така се получава лек цвят. След това слагам минерална пудра. Харесва ми как стои, защото самата пудра е много финна и лека, и придава естествен вид на кожата.
Какви фдт, крем и пудра ползваш?Аз като пробвах това с крема и фдт с моите стана мацаница.
1. Clearface антибактериален фон дьо тен
2. Крема е на La Roche Posay за нормална и смесена кожа, но не мога да ти кажа точно как се води
3. Минерална пудра на Loreal

mimozka1
09-21-2011, 10:24
az i da iskam ne moga da polzvam fonduten zashtoto kojata mi e alergichna i ne slagam nishto samo krem za lice apuk i ne se nalaga da slagam takiva neshta kojata na liceto mi e mn hubava ne si zaslujava da q razsipvam

Shantia
09-21-2011, 10:28
Защо ти е изобщо да ползваш нещо такова?
Лично аз слагам, когато ще ходя на дискотека или за някакъв повод.

Пробавала съм преди време това с крем и фдт. Не ми се получава. Кожата ми лъщи от фдт, докато с пудрата не е така.

За да не ти лъщи кожата слагай крем на Vichy - Normaderm Pro Mat. Тогава няма да имаш този проблем. Първо крема е качествен, а и наистина добре матира кожата.
Перфектен е за основа.

xxKiFlAxx
09-21-2011, 10:33
пудра

cameronn
09-21-2011, 10:34
И двете.
1-Хирдратирай
2-Фон дьо тен
3-Пудра ( да " затвори " покритието , което си нанесла и да не изглеждаш "намазана с олио" ако фон дьо тена ти е течен. Ако е матираща формула - може би не е такъв ефекта).

karamelcheto92
09-21-2011, 11:13
Може би и двете
Есента,пролетта и зимата фон дьо тен и пудра.
Лятото само пудра.

Bukuuu
09-21-2011, 13:26
Нито едното от двете. Аз гледам да съм си възможно най-натурална и не слагам нито ФДТ, нито пудра. Залагам само на очен грим.

DaisySlava
09-24-2011, 18:36
Понякога нито едното, друг път и двете. Аз лично не ползавм матираща пудра, със суха кожа съм. Използвам финиш пудра и такава със светлоотразяващи частици. За мазна кожа е за предпочитане да ползваш и двете или само пудра, а може и крем-пудра.
Моля те, Rebirthing, би ли споделила марките и цените на финиш пудрата и на тази със светлоотразяващи частици?
Винаги, когато съм търсила последната, винаги са ми предлагали перлички за лице.
Ще съм ти много благодарна! :)

lemonyheart
09-24-2011, 18:52
Или нито едното! ^^

Psycho0
09-24-2011, 19:34
Фдт. Пудра не съм използвала.