PDA

View Full Version : Есе



mimimimi123
09-20-2011, 07:17
направено

Преместено. Extremescream

Azoria
09-20-2011, 19:40
Ами имаш два варианта :
1. Да,свободни са ,защото те са избрали да останат в това ято.
2. Не,не са свободни,защото не могат да взимат всички решения за себе си,щом са в едно цяло. (колко странно звучи,ако наистина си го мислиш за птица :lol: )
Това ,което трябва да направиш е да избереш с кое си съгласна и да се обосновеш. Дано съм ти от полза - успех! :)

SmilezZz
09-20-2011, 20:41
Или е възможно да има някакъв скрит смисъл , върху което трябва да се замислиш повече.

Azoria
09-20-2011, 22:22
Или е възможно да има някакъв скрит смисъл , върху което трябва да се замислиш повече.
Ами според мен няма скрит смисъл. Цялото е метафора (в смис. ,че изобщо не става дума за птици нали) и ти трябва да отговориш свободни ли са или не са ,това е въпроса. :)

mimimimi123
09-21-2011, 17:21
То просто е много объркано. Трябва 1-во да пиша дали е свободна птицата и после за хората...? :-o

Shantia
09-21-2011, 17:32
Чрез тази метафора учителя иска да види как разсъждавате за живота. Тук не става въпрос за птиците, но можеш да ги използваш за да пресъздадеш живота на човека чрез техният полет и ятото. Птиците са известни от векове с това, че могат да отлетят навсякъде, че са свободни същества, не случайно се е появила и поговорката "Свободен като птичка"... Птицата е свободна, но тя е направила своят избор - да е в ято, което лесно може да се пренесе в човешкото ежедневие и нашите трудни избори, идеята да не си сам, да създадеш семейство, то да бъде твоето ято... с което можеш да се понесеш на крилете на свободата. Това е избор. А когато човек може да избере, той е свободен.
Идеята да имаш приятел, да не си сам, екзистенциалността ти да не е безсмислена.... да има някого с когото да споделиш тази свобода, защото, ако няма - то тогава ТЯ БИ БИЛА АБСОЛюТНО БЕЗСМИСЛЕНА!
Успех мила! Ако има трудности пиши, ще изготвим едно хубаво есе! Целувки! :)

Shantia
09-21-2011, 17:47
Ох, мила, ами аз много се разчувствах от темата и не се сдържах и го написах... Ще ти го дам, пък ако искаш го използвай, надявам се да изкараш хубава оценка, защото вложих много положителни емоции. Знам, че не се познаваме, но... ето :) "..."..




УСПЕХ МИЛА!