PDA

View Full Version : Тъмни кръгове около очите



titkos
09-20-2011, 11:52
Огромни са и отвратителни. Кожата около очите е по-тъмна. Как да ги премахна завинаги? Не са нещо, което да се появява за по малко и пак да изчезва. Така е от години.

ledenakrasota
09-20-2011, 12:03
Такова нещо "завинаги" няма. При някои хора е доказано, че по генетичен път си ги имат. :) Ако я знаеш Верчето от Стар академи. Тя е така. Ако не са ти като нейните, а по-леки има всякакви маски и рол-ончета за това. Както и коректорите с едно такова ровозо неотрализират цвета под очите. :)

HolyShit
09-20-2011, 12:08
Хах..Същият проблем имам,ама съм момче :D То е и генетично,ама като стоях като по-малък по 18-20 часа на денонощие пред пс.. :D

titkos
09-20-2011, 13:12
Такова нещо "завинаги" няма. При някои хора е доказано, че по генетичен път си ги имат. :) Ако я знаеш Верчето от Стар академи. Тя е така. Ако не са ти като нейните, а по-леки има всякакви маски и рол-ончета за това. Както и коректорите с едно такова ровозо неотрализират цвета под очите. :)
Ама аз имам и над очите! 8-) ](*,)
Не знам при мен дали е наследствено и не помня точно кога ми се появиха, но беше към периода на пубертета. От пигмент ли е, от кръвоносните съдове, от постоянна умора... нямам представа.
При мен май не са като на Вяра, тя има и торбички. :-o

Josefinne
09-20-2011, 14:13
Тъмните кръгове под очите освен на ген, могат да се появявят/задълбочат при:
- недоспиване,
- преумора и изтощение ( физическо и психическо )
- по-специално преуморяване на очите като много стоене пред компютъра или телевизора,
- липса на витамини в организма,
- за момичетата - често използване на некачествени козметични продукти,
- прекалена слабост.
Може би има и други, които аз не знам. Така че перманентното премахване на тъмните кръгове става със здравословен начин на живот и консултация с лекар. Иначе - кремчета , пудрички и всякакви познати нам хитринки.

Rebirthing
09-20-2011, 15:20
Ти не беше ли пускала тема по същия въпрос или може би се бъркам :-o ?

За тъмни кръгове под очите ти препоръчвам качествен сън, здравословно хранене и следната рецепта:
Щипка куркума на прах с малко доматен сок, намазваш околоочния контур, след 10 минути отмиваш.

titkos
09-20-2011, 16:33
Бях пуснала тема за грижата на кожата около очите, но не получих много задоволителни отговори. Явно защото хората нямат моя проблем.

Значи по-здравословен начин на живот и специални маски.
И грим...

DesireToFire
09-20-2011, 16:52
^При мен и грим не помага. Няма махане :Х И преди доста се дразнех, защото супер много се грижа за кожата си да е чиста и перфектна и буум сенки с които ако не съм и спала приличам на наркоманка :Д

punksss
09-20-2011, 18:06
И аз имам този проблем. Ужасно е. Нямам идея с какво да ги махна. Гледах се на снимки и като съм била на 5годинки също съм имала. :shock: И най-лошото е, че ако спя по-малко от 6/7 часа(което става често, тъй като съм първа смяна на училище) и под очите ми стават сини кръговете... А отделно, че там, където на някой хора им се подуват очите(точно в началото на долния клепач), мойте се вдлъбват и изглеждам уникално смешно. :lol: :lol:

xxKiFlAxx
09-20-2011, 21:34
Така съм когато не спя а почти не лягам :D ходила съмна училище без да си лягам :?
малкко грим или пудра слагам и не се забелязва :P

koni
09-23-2011, 21:09
Там където ходя на козметик има специални терапии за тъмни кръгове. Не знам дали на теб ще помогнат, но на доста хора явно помагат.

titkos
09-23-2011, 22:23
Там където ходя на козметик има специални терапии за тъмни кръгове. Не знам дали на теб ще помогнат, но на доста хора явно помагат.
Ти къде ходиш на козметик? :-o

koni
09-24-2011, 12:36
В студио Париж до Витошка и Солунска. Там козметичка е Вени - просто не мога да ти опиша колко съм доволна. Ето ти и сайта им www.studioparis.bg Там ще видиш и цените - според мен са съвсем достъпни.

radie
09-24-2011, 15:38
И аз съм така , ужасни са :( :(

sweet_bunny
09-24-2011, 21:08
И аз имам този проблем. Ужасно е. Нямам идея с какво да ги махна. Гледах се на снимки и като съм била на 5годинки също съм имала. :shock: И най-лошото е, че ако спя по-малко от 6/7 часа(което става често, тъй като съм първа смяна на училище) и под очите ми стават сини кръговете... А отделно, че там, където на някой хора им се подуват очите(точно в началото на долния клепач), мойте се вдлъбват и изглеждам уникално смешно. :lol: :lol:

С теб май сме близначки :shock: :lol: Аз съм по абсолютно същия начин :-o

koni
09-26-2011, 06:49
Явно много хора имат този проблем.

pitfall
09-26-2011, 09:24
Орифлейм имат някакъв крем, който май помага - като гледам майка ми вече ги няма ...

koni
09-26-2011, 17:07
Не го познавам, но съм скептична към Авон и Орифлейм

renny22
09-27-2011, 20:52
Като гледам часовете,в които пишете във форума няма как да ги премахнете. Първото и най-важното е сънят..а именно сънят за красота от 10 до 12. Излъчването на компютрите,телевизори и особено лаптопи за вредни както за зрението,причиняват главоболие и предизвикват кръгове. Ако намалиш ползването на лаптопа,погрижиш се да имаш здравословен минимум 8 часов сън и не забелязваш промени отиди на дерматолог. Има терапии,които не премахват напълно тъмните кръгове,защото това не е възможно,но ги намаляват до минимум. Аз лично съм си правила такава и съм много доволна.Ако имаш въпроси питай.
П.С. сутрин като станеш си сложи резенче изстудена ябълка на очите..помага ;)

xxKiFlAxx
09-27-2011, 21:33
сутрин ако не съм доспала и ми се появяват :|

Rebirthing
09-28-2011, 08:49
Като гледам часовете,в които пишете във форума няма как да ги премахнете. Първото и най-важното е сънят..а именно сънят за красота от 10 до 12. Излъчването на компютрите,телевизори и особено лаптопи за вредни както за зрението,причиняват главоболие и предизвикват кръгове. Ако намалиш ползването на лаптопа,погрижиш се да имаш здравословен минимум 8 часов сън и не забелязваш промени отиди на дерматолог. Има терапии,които не премахват напълно тъмните кръгове,защото това не е възможно,но ги намаляват до минимум. Аз лично съм си правила такава и съм много доволна.Ако имаш въпроси питай.
П.С. сутрин като станеш си сложи резенче изстудена ябълка на очите..помага ;)

Мацка, била съм един месец без лаптоп и комп, а телевизия почти не гледам. Разликата е никаква. Сенките при мен намаляха значително след като спрях напълно да консумирам животински и боклукчиви храни. Така, че при всеки е различно. На някои може би ще им помогне ако редуцират часовете пред компютъра и телевизора, на други ще им помогне здравословното хранене, прием на витамини, мазила и т.н.

xxKiFlAxx
09-28-2011, 11:34
Сенките при мен намаляха значително след като спрях напълно да консумирам животински и боклукчиви храни. [/b]

ууаау :razz: открихме причината за сенките под очите :lol: :razz: razz:
Извод- НЕ яжте боклучкИви храни и месо ...за да няма сенки :D
Всички които ядат месо- имат!
темата вече може да се заключва .

Shantia
09-28-2011, 11:38
Няма как да махнеш кръговете, наистина са много грозни, но ако си роден така.. нестава. Ако са се появили в последствие може да се направи нещо, но не много... радвам се че нямам. пфф... ужасно е

Josefinne
09-28-2011, 12:13
Аз пък да ви кажа, че или е откакто пораснах или е откакто качих няколко излишни килца, но сенките ми под очите понамаляха и сега поне спокойно мога да ги скрия с коректор и фон дьо тен, докато преди ( докато ходех на даскало ) не се получаваше задоволителен резултат.

koni
09-29-2011, 05:57
Разбира се, че няколко килца ще повлияят на сенките - нали и лицето се изпъва.