PDA

View Full Version : Неговите родители...



SuNsEt
09-20-2011, 16:48
Заедно сме почти една година.Първите месеци не беше така както е сега.Става дума за това,че той винаги е пренебрегван от родителите си.Те постоянно искат всичко от него-да влезе в добър университет-влезе,но не бяха доволни,да им помага-помага им ,но те пак не са доволни и т.н.Сестра му е по-голяма от него с няколко години(той сега е 1ви курс) и работи.Запознах се с цялата му рода и не ми изглеждат толкова лоши хора,дори много ме харесаха,но нещата явно не са толкова цветущи.
Цялата работа е там,че му дават ужасно малко пари и никога не проявяват разбиране,когато трябва.Пример: сега за курсовите му работи и тн са му казали че ще трябва да си купи лаптоп,той има 300 лв,но не му стигат,а цялото му семейство само го подлъгва ,че ще му даде и накрая нищо.Така беше и с колата,която уж щеше да си взима.Гледаше коли,търсеше по сайтове и тн,уж баща му 'да ще ти купя' и накрая нищо.Говоря ви за някакви...елементарни неща.Майка му е безработна,но интересното е че не си търси каква да е работа ами 'трябвало да бъде еди си каква,тя не обичала да работи това и онова'.Сестра му има връзки с разни компании за работа,уж щеше да му намери,а накрая нищо.Само го лъжат и не им пука.Много често се случва аз да плащам сметката или да му давам пари,когато няма.Не сме богати,но когато видя,че му е гадно и една стотинка няма просто искам да му помогна.Едвам събира пари и не,защото ги харчи бързо,ами защото техните ей така от кеф сякаш не му дават.Сестра му взима заплата около 1000 лв и пак 'мама и тати да дадат'....Той е ужасно свествен,никога няма да кажеш,че има такива проблеми.Има си стил,разбира от вкус и тн...просто толкова много ми става гадно за него,чее не знам какво да правя.

Понякога си мисля,че не е за мен заради всичките тези проблеми.Мисля си,че някой ден ако заживеем заедно ще живея по същия начин като него,а аз не искам такъв живот.НЕ става дума да е богат или нещо такова,но това неговото положение е плачевно.Страх ме е че някой ден родителите му ще се бъркат в нашите отношения и тн иии...всичките ми мечти и всичко,което искам да постигна ще се срути заради това състояние в семейството му.Мисля,че ще се пренесе и при него след време въпреки,че той отрича да стане така.
Чувствам се объркана...
ПП:Аз съм на 17/почти 18/ ,а той на 19 години.

anonymous708973
09-20-2011, 17:12
А той защо няма работа?
Я, моля ти се, на достатъчно години е, за да работи нещо, дори това да не е по вкуса на майка му.

SisiStrange
09-20-2011, 17:16
А той защо няма работа?
Я, моля ти се, на достатъчно години е, за да работи нещо, дори това да не е по вкуса на майка му.
По-съгласна не мога да бъда. Аз съм на 18 и от октомври съм на работа и на университет паралелно. Когато имаш нужда, намираш начин, ако ще да си скъсаш гъза от работа.

SuNsEt
09-20-2011, 17:21
Той търси работа от както е завършил.Пуска обяви навсякъде,аз също съм му пускала,ходил е на интервюта,но не го избират.Сестра му има връзки,но е толкова гадна,че ей така нарочно само го залъгва.А той сега е студент редовно и не може да си зареже ученето за да работи.ОСвен това и неговите били против.Много сме се карали за това с него и вече ми е неудобно.Сериозно ви казвам,не си измисля управдания,защото много пъти съм била свидетелка,че казва истината.Имаше трима приятели ,и тримата само го залъгваха,че имат работа при тях и тн.Звънял им е всеки ден,но никой не го потърси.
А тази,която има претенция какво да работи е майка му,хем за нея и хем за него.Отвратителна е....

Знам,че няма какво да направя,но вече не знам какво да си мисля...А той е ужасно свястно момче и нашите го харесват и тн.Единственото лошо нещо,което майка ми е казвала за него е точно това,че според нея не е нормално родителите му да се държат така с него и един вид да го зарежа понеже не ми трябвало такова момче...още повече,че трябвало да си търся някой богат.Аз не искам богат,искам него

TheHangedMan
09-20-2011, 17:21
Ако учи много в университета как да работи? Може да има тежка програма

anonymous708973
09-20-2011, 17:22
Значи има проблем в момчето ти. Навсякъде предлагат неквалифициран труд, не знам какъв трябва да е, за да не го вземат.

umri
09-20-2011, 17:24
Съквартиранта учи 2 висши паралелно и работи. 1 лев няма се прекръсти и едвам връзва краищата, ама пак се справя. За мой късмет, на мен единствената ми задача е да уча и да съм отличник, и засега няма да работя, но един ден като се наложи, ше бачкам.

Като цяло на родителите угодия няма. Никога. И не е много хубаво да си прекалено добър, щото всеки ти се качва на главата.

Ти си взимай решенията, но аз, ако бях обвързан, не бих позволил на приятелката си така да ме съжалява.


Единственото лошо нещо,което майка ми е казвала за него е точно това,че според нея не е нормално родителите му да се държат така с него и един вид да го зарежа понеже не ми трябвало такова момче...още повече,че трябвало да си търся някой богат.Аз не искам богат,искам него

Слушай майка си... тя от ОПИТ ти казва. Бъди сигурна..

anonymous708973
09-20-2011, 17:26
Да, майна, забрани й.

umri
09-20-2011, 17:26
...

umri
09-20-2011, 17:27
Да, майна, забрани й.
Най-малкото.. дами дава пари.. еми, че й забраним.

SisiStrange
09-20-2011, 17:27
Ако учи много в университета как да работи? Може да има тежка програма
И аз имам тежка програма. Моята специалност е единствената във факултета, която няма задочна форма, а само редовна, щото има милион упражнения. Ако има желание, има и начин. Насам натам има почасови работи, преводи, неща за събота и неделя... Всъщност... зависи какво може. Той с какво се занимава?

SuNsEt
09-20-2011, 17:28
Е това,че го казва от опит е ясно.Тя в момента живее с човек заради парите му едва ли не.НИкак не е щастлива и се карат всяка вечер...Определено не искам това за мен.

SuNsEt
09-20-2011, 17:29
Ако учи много в университета как да работи? Може да има тежка програма
И аз имам тежка програма. Моята специалност е единствената във факултета, която няма задочна форма, а само редовна, щото има милион упражнения. Ако има желание, има и начин. Насам натам има почасови работи, преводи, неща за събота и неделя... Всъщност... зависи какво може. Той с какво се занимава? В какъв смисъл с какво се занимава?

umri
09-20-2011, 17:30
Ако учи много в университета как да работи? Може да има тежка програма
И аз имам тежка програма. Моята специалност е единствената във факултета, която няма задочна форма, а само редовна, щото има милион упражнения. Ако има желание, има и начин. Насам натам има почасови работи, преводи, неща за събота и неделя... Всъщност... зависи какво може. Той с какво се занимава?
Каква специалност си пък ти? СУ? Тая година ли си заек?

ПП. Да бе, ти беше казвала някъде, ма забрайх.

anonymous708973
09-20-2011, 17:30
В какво го бива?

Не може да е тотално вързан в ръцете, да не знае език и да не е способен на физически труд едновременно.

umri
09-20-2011, 17:32
В какво го бива?

Не може да е тотално вързан в ръцете, да не знае език и да не е способен на физически труд едновременно.
Не знам, ама мен никъде ко не ме земат ставам жиголо.

http://www.youtube.com/watch?v=lN-4lX0QyZc

SisiStrange
09-20-2011, 17:32
Ако учи много в университета как да работи? Може да има тежка програма
И аз имам тежка програма. Моята специалност е единствената във факултета, която няма задочна форма, а само редовна, щото има милион упражнения. Ако има желание, има и начин. Насам натам има почасови работи, преводи, неща за събота и неделя... Всъщност... зависи какво може. Той с какво се занимава? В какъв смисъл с какво се занимава?
Какво умее? Борави ли с компютри? Умее ли примерно да боядисва/лепи плочки/разнася тежко? Знае ли английски? Някакъв друг език? Ей такива неща. Каква работа си търси?

umri, Молекулярна биология в СУ съм.

NambyPamby
09-20-2011, 17:35
Да си търсиш мъж с перспектива е едно, да си търсиш богат - съвсем друго.
Твоичкият е безперспективен, т'ва е.
На мен би ми било бая срамно нашите да ми плащат университета, квартирата, храната, а аз все да казвам на по-малката си приятелка, все още гимназистка, че все нямам пари и тя да ми ги бута в ръцете.

anonymous708973
09-20-2011, 17:38
В какво го бива?

Не може да е тотално вързан в ръцете, да не знае език и да не е способен на физически труд едновременно.
Не знам, ама мен никъде ко не ме земат ставам жиголо.

http://www.youtube.com/watch?v=lN-4lX0QyZc

Штъ бива значи 8-)

О, някой ще дъвче морковите тая година. Куул. Аз се изживявам като старша в даскало :lol: :lol:

SuNsEt
09-20-2011, 17:39
АМи в много неща.Не мога да дам точно определение,но е работлив.Понякога помага на едната си баба с егати хамалския труд на село ,правил е ремонт на тоалетната на баба му сам и тн.Работил е като доставчик,не е с вързани ръце и е контактен.Не знам и аз защо не го взимат на работа.Ужасно чудно ми е и постоянно споря с него за това,че ако има желание ще си намери,нооо осъзнвам,че не е толкова лесно.Вярно е че много хора работят и учат,той е търсил почасова работа и като доставчик но и родителите му много го прецакват и стават едни скандалии...И той е на мнение,че щом не му дават нормални пари трябва да си намери работа.Каза само,че не може да си намери редовна работа,защото трябва да ходи и на лекции за това си търси почасова.Направо не мога да повярвам колко двулични хора има.Приятели с които се познава от години и само го лъжат,всеки гледа за себе си...
А за парите,които техните му дават,нещо от сорта на 3 лв на ден при положение,че е цял ден в университета,използва стол за да му е по евтино...пак е нормално да не му стигат.И постоянно трябва да се кара с тях и да им обяснява,че с толкова пари за цял ден нищо не става.Като излиза с мене майка му му дава 2 лв...добре че е баща му да му даде още малко.Аз не казвам,че искам винаги да ми плаща сметката ама нали се сещате колко е абсурдно.Иде ми да ги убия тия родители неговите.

dami666
09-20-2011, 17:43
Абе на мен ми се струва,че не му се работи на момчето и прекалено много мама и тате.Ако е искал сериозно да си намери работа,100% да е намерил,баламосва те нещо.И това ти да му даваш пари е смешно,мъж е,пък и си има родители,не трябва да обременява теб с това.Наистина ми се вижда безпреспективен,забавлява се с него,но не го взимай насериозно,мамините синчета не стават за съпрузи.Представи си един ден как ще се грижи за семейство..И на мен са ми казвали подобно нещо нашите,и наистина ме накара да се замисля,че с такъв човек няма как да има нормално и щастливо бъдеще.Така,че,ако го харесваш,излизайте,но не ти препоръчвам сериозни неща.

anonymous708973
09-20-2011, 17:48
Всеки мъж, който е умен според средностатистическия стандарт, може да преинсталира компютри, например. Удоволствието струва 20-30 лв за такива като мен, които знаят как да го пуснат и как да влязат в нета 8-)

Това е един вариант.

Вчера чух за една мацка, която е втори курс в университет с английска филология и дава уроци по-евтино от повечето учителки, примерно 10 лв на час. Не знам каква е специалността му, но преспокойно може да взима по 2-ма човека.
Още повече, че едва ли е всеки ден на лекции, нали?

SisiStrange
09-20-2011, 17:48
Ок. Щом може да носи тежко, да пробва да стане хамалин. Много студенти работят това. Почасово е. Или да се хване строителен работник. Там и цигани взимат, сигурно и него ще вземат. Може в някой call center да работи, ако знае език.
А какво ще учи в университета? Не може ли да си намери нещо, което да има общо със специалността му?

NambyPamby
09-20-2011, 17:56
Всеки сам се оправя, не знам 'що тоя пич е решил, че някой му е длъжен. Работа се търси упорито и се пробва навсякъде, винаги изскача някаква възможност, дори и след няколко месеца.
Може да работи нощно сервитьор/барман, да реди стока в някоя от големите търговски вериги, сиреч да е мърчандайзер, работа за 3 часа е кажи-речи.
Просто го мързи тоя, та две не вижда. Хората на по 2 работи ходят, отделно и домакинство въртят, и децата си гледат, тоя, братко, толкова не може да си организира времето и да поеме живота си в свои ръце.
Правилно трябва да убиеш техните, 'щото са го възпитали да е мекотело.
Не те ли отблъсква тва момче, не ти ли се губи мъжкото в него, не губиш ли респект, като го виждаш какво мрънкало е и как все чака наготово?

Sh@d0w
09-20-2011, 17:59
Като няма пари,да си хване работа,има толкова много подходящи за студенти,с гъвкаво работно време.Няма цял живот да разчита на мама и тати за пари,камо ли да му търсят работа.Освен това,ако не иска още от първи курс да се напъва за робата,докато свикне,може да се стегне да изкара една стипендия.Родителите му сигурно не са добре финансово,щом майка му не работи.Трудни времена са.А да иска кола-това е толкова детинско да го изисква от баща му,като вижда че едва свързват двата края.Най-малкото една кола си е допълнителни разходи-бензин,гражданска,поддръжк а,технически прегледи.Още явно не се е сблъсквал наистина с реалния живот,че да цени парите и да си знае желанита.

Сам си е виновен.

SuNsEt
09-20-2011, 18:18
Попитахте ме дали ме отблъсква ами честно казано да.Все повече и повече...От една страна има всичко,от което имам нуда-като човек и държание и тн(като изключим караниците и понякога малоумните въпроси),а от друга страна е проблема с парите...Започнах да забелязвам,че за доста неща,които казва че ще станат или че ще успее или стават наполовината,или едвам едвам.Иначе всички го харесват,като двойка сме супер и много пъти ми е помагал,той ми е и най-добрият приятел.Всичко споделям с него,с него ми беше и първият път.Просто имам доверие само на него/като изключим проблема от темата/ и само като си помисля,че трябва да се разделим или да имам доверие на някой друг и сякаш че е невъзможно и не мога да си го представя.
А другото нещо е ...с него сме си мислили за бъдеще заедно и как си се представяме след години и тн,а и на мен ми остават 2 години и завършвам.Имам чувството,че винаги ще сме заедно.ТОва от една страна ми харесва,но от парична гледна точка не.Казвала съм му го.Трудно е да скъсам с него след цяла една година...и толкова спомени имаме и тн.Не искам да съжалявам някой ден,защото много трудно се намира човек,който да ме разбере толкова добре,а и се грижи постоянно за мен...и доста пъти е поставял мен пред семейството си(което не е хубаво от едната гледна точка).Не знам...Да,парите не са всичко и кой знае след 2-3 години какви ще са нещата...просто искам и двамата да сме щастливи,но как да му обясня тези работи,които ми казахте??Не искам да го нараня.

А за колата-той събираше пари,но баща му сам му беше казал,че иска да му помогне.И така момчето събра около половината,обаче техните започнаха да го мотаят и накрая нищо не стана.Така и с лаптопа.Той тръгна да събира пари,по едно време сестра му взела,че решила да даде някви,обаче после му каза,че били и трябвали и пак нищо.А като нещо не стигне за вкъщи той вади от спестяванята и купува.Това според мен не е правилното,че те не признават нищо...А когато дойде в нас е обратното.Сякаш,че не е израснал в тяхното семейство.Всичките му роднини са някви тесногръди скръндзи и ...абе нямам думи.Определено не му дават нищо даром.Знам какво е да ти пада от небето-доведеният ми брат си чеше гъза,а е по-голям от него и прави сметки за телефон по 200 лв,ходи си където иска и не дава отчет на никой.Не казвайте,че моя не знае какво е да уважаваш парите,тук не сте прави.

Sh@d0w
09-20-2011, 18:25
SuNsEt той всъщност сам не осъзнава,какво значат парите,камо ли да тръгнеш да му обясняваш.Още си мисли,че родителите му са длъжни да го издържат,от прочетенето.Не взима положението на много сериозно,а вече е на 19.

След време,дано да е скоро,може и да го осъзнае.И да разбирам те как се чувстваш,но е твърде рано да мислиш за раздели и прочие.Изчакай да завършиш и да видиш как ще се развият нещата,не сте опрели още до това да сте самостоятелни и да рачиташ единствено на него.Може да му дойде акъла.

SuNsEt
09-20-2011, 18:32
Ами надявам се.Знам,че има много тийнове,които са горе долу като нас ...В момента слушам как в хола се обсъжда втората кола на доведения ми брат.ОМГ...само забележете разликата в семействата.Може би и за това давам такова значение на парите.В нас е лудница за това.От всякъде пари,пари,пари....кой как да ги използва,за ккаво да се използват,кой за какво е похарчил и тн.
А колкото до него,той искаше да се изнесе,понеже имат още един апартамент,но родитеите му не искат да му го дадат и понеже сестра му постоянно му прави гадно сега тя ще живее там.Искаше да се изнесе на квартира,но стана егати скандала в тях.

umri
09-20-2011, 20:20
Стига сте ми дрънкали, че родителите не били длъжни да го издържат. Може по закон да не са длъжни, но всеки нормален родител, който има възможност, дори малка, ще дава нещо.

Ти си неква пикла около 16 години и вече гледаш финансовата гледна точка.. много се изучихте малките шаврантии, бе. От тоя последния пост разбирам, че майка ти яко ти е промила безкапацитетния мозък. Не получих ответен удар заради миналия си коментар, с който тънко намекнах ква порода е майка ти, че ти обяснява да търсиш парите в мъжа. Тва ми показва, че или не четеш коментарите, или си си катилченце. Я най-добре го остави човечеца да си живее живота и го избави от себе си, щото само ще го товариш психически.

Ще го оставя заради безпаричието и щото родителите му не ме кефят. Малоумна история. Гледай неговите качества и възможности, прецени дали е възможно да стане човек от него и според това си гради плановете, а не на база пари и родители. Аз, ако разбера, че някоя обмисля да скъса с мен, щото родителите ми не й допадали... много ще й улесня решението. Едно е да не харесваш даден родител, съвсем друго е да обмисляш раздяла, щото не те кефи някой си родител. Разбирам ти да беше подложена под тормоз от свекървата и тя да те мрази, но случаят, както гледам, не е такъв.


Пак ти казвам, слушай майка си и ще успееш. Гледай парите, пък любовта... е'би и майката. Бъди скапана, негодна за нищо златотърсачка. Ако един ден богаташа, за когото се ожениш, те заебе и се случи така, че влезеш в бранша, ми пиши едно ЛС да се възползвам от услугите ти. Ще ти платя 30 лв да ми правиш масаж на краката.

Не знам реалната ситуация, защото чувам само една гледна точка. Пиша въз основа на информацията, която ти си дала.



Штъ бива значи 8-)

Нали! Виж как знаеш 8)

anonymous708973
09-20-2011, 20:29
Успокой топката де.

От моята камбанария, мацката обмисля да се разделят, защото той е безперспективен мърморко, както се постарахме да я убедим всички :Д.

Sh@d0w
09-20-2011, 20:32
Не получих ответен удар заради миналия си коментар, с който тънко намекнах ква порода е майка ти, че ти обяснява да търсиш парите в мъжа.

Едно е да не се интересуваш от парите,но не можеш да си замълчиш когато въобще липсват.Или когато половинката ти няма ясно бъдеще,не знае как ще се издържа,камо ли теб и разчита на техните.Дали пък няма да ти прави впечатление?


Стига сте ми дрънкали, че родителите не били длъжни да го издържат. Може по закон да не са длъжни, но всеки нормален родител, който има възможност, дори малка, ще дава нещо.

Естествено,не вярвам да не му дават никакви пари НО:

-На 18,като иска пари да си намери работа,по закон никъде не го пише,но това е първата крачка към зрелостния живот.

-Да иска кола,лаптоп от родителите си,при положение че майката е безработна и едва сигурно намират пари за храна е нагло и детинско.Оспори го?

DevilWish
09-20-2011, 20:36
Не прочетох цялата тема, но всички твои мнения в темата ги прочетох ;) Според мен НЕ ИСКА да си намери работа.На мен също ми дават твърде малко пари, но защото нямат възможност ;) И аз мрънкам и тн, обаче нямам работа. И аз си търся уж, навсякъде съм си дала автобиографията, обаче не си правя труда да ида втори път до работното място и да питам какво става. ;) Може би и при него е така ;) Хората, виждат има ли мотивация и истински намерения за работа. Ако няма стимул няма и да го вземат ;)

umri
09-20-2011, 20:42
Не получих ответен удар заради миналия си коментар, с който тънко намекнах ква порода е майка ти, че ти обяснява да търсиш парите в мъжа.

Едно е да не се интересуваш от парите,но не можеш да си замълчиш когато въобще липсват.Или когато половинката ти няма ясно бъдеще,не знае как ще се издържа,камо ли теб и разчита на техните.Дали пък няма да ти прави впечатление?


Стига сте ми дрънкали, че родителите не били длъжни да го издържат. Може по закон да не са длъжни, но всеки нормален родител, който има възможност, дори малка, ще дава нещо.

Естествено,не вярвам да не му дават никакви пари НО:

-На 18,като иска пари да си намери работа,по закон никъде не го пише,но това е първата крачка към зрелостния живот.

-Да иска кола,лаптоп от родителите си,при положение че майката е безработна и едва сигурно намират пари за храна е нагло и детинско.Оспори го?

Едно е да иска, съвсем друго е да му бъде обещано, след което обещанието да не бъде спазено. Има огромна разлика. Хора, дето обещават, а не изпълняват, за нищо не стават.

SisiStrange
09-20-2011, 20:43
umri, Ооо, не ми мяза на златотърсачка въобще. Ама не може тя да го носи на гърба си, да плаща сметки, да му дава пари, отделно мама и тати също да му дават пари, а той да гледа жално, че видиш ли никъде не го взимат на работа.
Ок, вашите явно имат пари да ти плащат всичко и да се справяш - добре. Не ти се налага да работиш - много ясно, че няма да идеш заради каузата. Но щом неговите са зле финансово и не му стигат парите да си покрие елементарните разходи, а опира до това авторката да му дава пари, еми... лол. Всеки проблем си има решение. В случая - работа.
Той, ако сега е пълен мързел и няма срам да виси на гърба на хора, които и без това се справят трудно, не мисля, че ще стане изведнъж зверски отговорен и трудолюбив човек като порастне. Аз като знам, че мама е трудно финансовото положение, ме е срам да и искам пари. Странно ми е, че него не го е срам.

Sh@d0w
09-20-2011, 20:49
Едно е да иска, съвсем друго е да му бъде обещано, след което обещанието да не бъде спазено. Има огромна разлика. Хора, дето обещават, а не изпълняват, за нищо не стават.

Не го познавам,нито родителите му,за да говоря със сигурност.

Но се опитвам да им се поставя в тяхното положение.Ок може да са му обещали,естествено защото им е дете,но по стечение на обстоятелставата се е получило че не са имали паричната възможност.

Криза е.Не че не са имали желание.Ако имаха достатъчно пари,надали биха му отказали.Не всичко е до желание,а и до възможности.

Именно за това понякога е трудно да си родител-защото не винаги можеш да угодиш да детето си по независещи от теб обстоятелства.Но е лесно да си дете-искаш->получаваш->добър родител;искаш->не го получаваш->лош родител.

А не се замисляме на тях какво им е.

Chacho
09-20-2011, 20:52
В един момент осъзнаваме всичките "като пораснеш ще разбереш" приказки. Понякога наистина не се получават нещата колкото и да полагаш услия.

umri
09-20-2011, 21:10
Аз като дам обещание правя всичко възможно да го изпълня. Ако не съм сигурен в себе си, че ще мога да се справя с това обещание, просто не го давам. По този начин, хората, на които съм обещал нещо, са сигурни в мен и ми имат доверие. Думата ми тежи пред тях. В момента, в който не си изпълниш обещанието веднъж, че и втори път.. тогава за нищо не ставаш. Думите ти са подлагани на съмнение и възвръщането на доверието и силата на думата ти е почти необратимо.

Като ми е дете, няма да му обещая, а ще го въведа в обстоятелствата и ще му обясня как стоят нещата. Ще му кажа, ако едикогаси имам възможност, ще ти помогна с лаптопа/колата, ако нямам, ще се оправяш сам. Това не е обещание, например, а казване на нещата такива, каквито са и ще бъдат.

И не знам дали той е искал пари от приятелката си или тя му ги е бутала в лицето. И в двата случая не трябва да ги взима.

Chacho
09-20-2011, 21:12
Някои обстоятелства изникват след като вече си обещал. Не искам да влизам в подробности, защото ми изплува не много приятен пример в главата.

umri
09-20-2011, 21:18
Винаги има изключения и определени ситуации, но като цяло, за такива неща най-често се дават обещания и надежди и накрая не се изпълняват. Пък и това не е някакво екзистенциално обещание, а е просто въпрос на пари.

Като гледам всички страни са виновни в случая. Момичето, че е малка и тъпа и слуша майка си, момчето, че е слабохарактерен, а родителите му.. там коментарът е излишен.

ccdesigns
09-20-2011, 21:18
Aз до колкото разбрах бащата и сестрата изкарват много пари и пак всеки мрънка за нещо :D

Иначе всеки нормален родител с финансова възможност, би издържал детето си докато завърши. Поне аз така мисля. Едно е да му плати образованието и да му дава пари, за да не го натоварва постоянно, но ДА ИМА финансовата възможност за това, друго е да го издържа и след това, или пък учещия да иска всичко на готово, а техните да нямат пари :)

Chacho
09-20-2011, 21:27
Винаги има изключения и определени ситуации, но като цяло, за такива неща най-често се дават обещания и надежди и накрая не се изпълняват. Пък и това не е някакво екзистенциално обещание, а е просто въпрос на пари.

Като гледам всички страни са виновни в случая. Момичето, че е малка и тъпа и слуша майка си, момчето, че е слабохарактерен, а родителите му.. там коментарът е излишен.

Прав си. Не бях чел темата, а говорех в общи приказки. В случая наистина е добре да не обещават, като няма да изпълнят.