PDA

View Full Version : Безсъние



Leticcia
09-20-2011, 16:55
Вече 4 нощи подред не мога да заспя, скоро започнахме училище и стреса сигурно ми идва много.Да знаете как мога да се справя с безсънието? :oops:

Anichkaxxwee
09-20-2011, 17:29
Най - вероятно е от стреса :)

Leticcia
09-20-2011, 17:41
Най - вероятно е от стреса :)
има ли шанс тази нощ да спя спокойно :oops:

gabsit000
09-20-2011, 17:43
хвърли боб и виж .

Anichkaxxwee
09-20-2011, 17:43
Най - вероятно е от стреса :)
има ли шанс тази нощ да спя спокойно :oops:

От теб зависи .. Не си мисли за нищо и такамм :D .. 8-) 8-)

ZloboMiR
09-20-2011, 22:43
Едно-две валидолчета под езика. Или ако е спряно, новият еквивалент. Но само медикамент без рецепта и чети листовката!

Red_Hair
09-21-2011, 09:34
Едно-две валидолчета под езика. Или ако е спряно, новият еквивалент. Но само медикамент без рецепта и чети листовката!

И в тази тема безценният ти съвет е пълна нула.Явно не те бива в съветването.Не ставай брачен консултант!

Нека и аз дам някой съвет.Авторке, не ти трябват успокоителни.Като за начало се опитвай да лягаш по-рано, защото на мозъка му трябват между 6 и 10 часа за да си почине напълно и да се регенерира.Леглото не е мястото за мислене, мечти и фантазии.Като си легнеш трябва да се абстрахираш от всичко случило се през деня и да не мислиш за нищо.Обръщането на деня на нощ е лоша стратегия, така че ако седиш до 4-5 сутринта по фейсбуци гледай да го промениш.Като си легнеш се съсредоточаваш само и единствено в почивка и заспиване, защото мисленето и мечтите повишават коровата активност и честота на мозъчните вълни се покачва, сиреч мозъка преминава от едно състояние в друго или по-точно казано, не може да премине във фаза на спокойствие, защото вълните са с прекалено висока честота.Помисли, как би могла да заспиш, ако мозъкът ти е "настроен за решаване на задачи по математика".А и сииии намери бойфренд, ще бъде по-лесно да заспиш. :)

Leticcia
09-21-2011, 15:27
Едно-две валидолчета под езика. Или ако е спряно, новият еквивалент. Но само медикамент без рецепта и чети листовката!

И в тази тема безценният ти съвет е пълна нула.Явно не те бива в съветването.Не ставай брачен консултант!

Нека и аз дам някой съвет.Авторке, не ти трябват успокоителни.Като за начало се опитвай да лягаш по-рано, защото на мозъка му трябват между 6 и 10 часа за да си почине напълно и да се регенерира.Леглото не е мястото за мислене, мечти и фантазии.Като си легнеш трябва да се абстрахираш от всичко случило се през деня и да не мислиш за нищо.Обръщането на деня на нощ е лоша стратегия, така че ако седиш до 4-5 сутринта по фейсбуци гледай да го промениш.Като си легнеш се съсредоточаваш само и единствено в почивка и заспиване, защото мисленето и мечтите повишават коровата активност и честота на мозъчните вълни се покачва, сиреч мозъка преминава от едно състояние в друго или по-точно казано, не може да премине във фаза на спокойствие, защото вълните са с прекалено висока честота.Помисли, как би могла да заспиш, ако мозъкът ти е "настроен за решаване на задачи по математика".А и сииии намери бойфренд, ще бъде по-лесно да заспиш. :)
благодаря, тази нощ ще пробвам

ZloboMiR
09-21-2011, 21:08
Едно-две валидолчета под езика. Или ако е спряно, новият еквивалент. Но само медикамент без рецепта и чети листовката!

И в тази тема безценният ти съвет е пълна нула.Явно не те бива в съветването.Не ставай брачен консултант!

Нека и аз дам някой съвет.Авторке, не ти трябват успокоителни.Като за начало се опитвай да лягаш по-рано, защото на мозъка му трябват между 6 и 10 часа за да си почине напълно и да се регенерира.Леглото не е мястото за мислене, мечти и фантазии.Като си легнеш трябва да се абстрахираш от всичко случило се през деня и да не мислиш за нищо.Обръщането на деня на нощ е лоша стратегия, така че ако седиш до 4-5 сутринта по фейсбуци гледай да го промениш.Като си легнеш се съсредоточаваш само и единствено в почивка и заспиване, защото мисленето и мечтите повишават коровата активност и честота на мозъчните вълни се покачва, сиреч мозъка преминава от едно състояние в друго или по-точно казано, не може да премине във фаза на спокойствие, защото вълните са с прекалено висока честота.Помисли, как би могла да заспиш, ако мозъкът ти е "настроен за решаване на задачи по математика".А и сииии намери бойфренд, ще бъде по-лесно да заспиш. :)
1. Не е казала в колко часа си ляга. Забрави да й кажеш да угаси лампата и да помоли да не пускат прахосмукачка.
2. Ама то си пишело!
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=164287&postdays=0&postorder=asc&start=15

Значи хайде да не се плашиш от лаици в областта... Валидолът е безобиден, колкото ментовия бонбон, от него можеш да пиеш с кофи и нищо неприятно няма да ти се случи... Той удря точно във вегетативните нервни окончания и успокоява сърцето, снабдява го с кислород и въобще само хубави работи... Лекарствата, от които трябва да се пазим и не бива да се прекалява, защото водят до пристрастяване са т.нар. бензодиазепини като Диазепам, клоназепам (Ривотрил), бромазепам (Лексотан) и много други...
От Валидол дори не можеш да се натровиш ако глътнеш всички хапчета
3. Не те бива в преценките. Не се жени.

Red_Hair
09-21-2011, 22:52
^ 1.Не ако беше прочел какво съм написал щеше да видиш, че съм написал "ако си лягаш", разбираш, че това "ако" е предположение.
2.Никъде не съм писал или оспорвал относно действието и предназначението на валидола.Само казах, че може и без да взема такива медикаменти, защото повярвай, по-на ти съм от теб с тези неща.
3.Ииии всъщност, бива ме в преценките, но такива като теб няма как да го разберат, и няма да се женя скоро, споко. ;) take care V :)

ZloboMiR
09-21-2011, 23:10
Защо да си по-на ти от мен с тези неща? Откъде знаеш с какво се занимавам? И защо предполагаш, 4 пълни денонощия без сън, според описанието... ти си по-на ти, знаеш... :)
Ииии всъщност не, не те бива, ама такива като теб никога няма да го разберат. You take care for your hurt ego bro. :-D

/Офф Ще се радвам, ако темата бъде изчистена от излишния НИ спам. Няяякъде след 5-тия пост.

PaLMaL
09-22-2011, 07:51
Какво стана ? Наспа ли се ? :D :D

Mi6inka
09-22-2011, 08:49
И аз имах подобен период и беше ужасно...защото се скапвах от работа, с съня ми беше максимум 2 часа и после КРАЙ, не можех и не можех..чувствах се ужасно после през деня..пак беше заради стрес, ама някак си мина от само себе си, просто.. някак си сама успях да си втълпя, че трябва да спя

Leticcia
09-22-2011, 12:44
:grin: :grin: наспах се мерси за съветите спах до 13 :grin: :grin: :grin: :D

Anichkaxxwee
09-22-2011, 13:38
:grin: :grin: наспах се мерси за съветите спах до 13 :grin: :grin: :grin: :D

Ееее, браво :D :D

ledenakrasota
09-22-2011, 13:41
Ох, дете... заек! От 14 годишна спя по 4 часа(понякога няма и толкова). Днес 5 години по-късно имам проблеми с цикли и хормони от притесненията преди и т.н. :-o

Отиди на лекар или разпускай със спорт. :) Стреса е в завишени количества в днешни дни у у-щето. :)

ZloboMiR
09-22-2011, 14:01
Сетих се за още нещо, ако компютърът ви е безшумен. Aura:

http://www.asfreeware.ru/

В дясно под Фриуеър. Има и други полезни неща.

След малко ще дам линк от БГ, сървърът им е бавен:

http://tcd.zapto.org/all/Aura.zip

Имаше малък проблем с ъпдейтите, но накрая всичко сработи.