PDA

View Full Version : Вече се изморих



HiGuysWhatsUp
09-20-2011, 21:07
Работата е там, че вече се изморих от приятелите си. Не, не от самите тях,а от комуникирането с тях. Винаги когато си говоря с тях, трябва да се крия зад някаква маска защото ме е страх, че няма да ме разберат или ще ми помислят за странна (в смисъл послъгвам какво харесвам, каква съм всъщност, кое ми е интересно). Някак си никога не се успокоявам като си говоря с някой, винаги се спичам и се появява едно друго аз от страх да не объркам нещо Истината е, че много малко хора ме познават каква съм всъщност, а те най-много не са ме разбирали и сме се карали, Защото имаме различни разбирания - ето затова ме е страх да се покажа. Понякога си мисля че съм по-различна от останалите но просто както казах ме е страх да си покажа тази страна....Сега като се замисля дори родителите ми не ме познават такава каквато съм ако не се лъжа...Да, за каквато искате ме мислете но не ми е лесно.Надявам се да ме разберете а ако има някой като мен ще се радвам да разбера :)

Azoria
09-20-2011, 21:26
О,не си сама. ;) Един съвет - спри да се виждаш с тези хора,които си втълпяваш,че са ти приятели. Или ще те приемат такава каквато си или си намери други. Аз също бях така преди мноого време,но ми писна да се харесвам на група полунепознати,вместо да се харесвам на себе си. Спрях да се занимавам с тях и живота ми стана по-лесен,честно! ;-) Когато престанеш да "слагаш маската" ще видиш колко много има като теб и ще си намериш истински приятели,които ще те харесват заради това,което си. :)

crowberry
09-20-2011, 21:33
Бас ловя, че сега всички ще се изредят да ти казват, че са различни и неразбрани като теб. Просто намери хора близки до самата теб. Не е толкова страшно да бъдеш себе си.

HiGuysWhatsUp
09-20-2011, 21:43
Понякога и аз лъжа какво съм правил "днес", какво ще правя "утре" и не знам защо е така но това е само с хора който не се познавам много добре, но никога не съм казвал подобни работи на хората който ми е приятно да говоря с тях или на приятелите ми от деца, мисля че това е от самите ти приятели и от околния край, дано си намерих човек и приятели който да те разбират такава каквато си, и ако си намериш ти самата няма да говориш лъжи както каза а ще се държиш такава каквато си, но не мога да разбера защо към родителите си, се държиш така... Защото ме е срам от тях....Всъщност ме е срам от всички и от себе си в това число (не че съм наравила нещо, за което да се срамувам, просто не съм супер отворена)За което има вина и баща ми и преживяванията в 5 клас....Мисля, че се дължи на ниското ми самочувствие, което не е породено от липса на акъл и на външен вид, а на себеразбиране (хах кви философски ги пиша тука, приятелите ми еко разбераат ) :-D

ccdesigns
09-20-2011, 21:48
Намери си приятели, с които да си искрена. Аз ако не съм искрен с някого, не мога да го нарека приятел. Честно казано послъгвам доста рядко, не виждам смисъла и ти да го правиш :)

HiGuysWhatsUp
09-20-2011, 21:55
Намери си приятели, с които да си искрена. Аз ако не съм искрен с някого, не мога да го нарека приятел. Честно казано послъгвам доста рядко, не виждам смисъла и ти да го правиш :) Хах, е то това и аз мога да си го кажа :-D На теория е лесно, но на прктика-не толкова :)

Pigeon
09-20-2011, 21:59
Не са виновни приятелите ти, а ти. Дори няма да успееш да разбереш истински ли са, ако не се покажеш каквато си. От опит ти казвам, всички уважават хората, които без страх заявяват предпочитанията и мнението си ...

Azoria
09-20-2011, 22:19
Намери си приятели, с които да си искрена. Аз ако не съм искрен с някого, не мога да го нарека приятел. Честно казано послъгвам доста рядко, не виждам смисъла и ти да го правиш :) Хах, е то това и аз мога да си го кажа :-D На теория е лесно, но на прктика-не толкова :)

На практика е още по-лесно. :) Спри да се съобразяваш с околните и почни да си гледаш твоите интереси. Вместо да измисляш какво да кажеш да на "приятелите" си днес,че си правила или гледала ,или чела,просто започни да говориш каквото мислиш. Нямаш си напредстава колко е лесно да не се преструваш. :)

ccdesigns
09-20-2011, 23:05
Намери си приятели, с които да си искрена. Аз ако не съм искрен с някого, не мога да го нарека приятел. Честно казано послъгвам доста рядко, не виждам смисъла и ти да го правиш :) Хах, е то това и аз мога да си го кажа :-D На теория е лесно, но на прктика-не толкова :)

Ти си казала... Сигурно си от София, или друг голям град, как аз от 15 000 души в целия град и сигурно 2000 деца имам куп приятели, с които съм искрен и не ги лъжа за щяло и нещяло?

crowberry
09-21-2011, 09:43
Бас ловя, че сега всички ще се изредят да ти казват, че са различни и неразбрани като теб. Просто намери хора близки до самата теб. Не е толкова страшно да бъдеш себе си.
Поредната кифла, я кажи нещо смислено! Имаш предвид че аз казах че съм като нея ли?

Брей, че сме бойни.. По-спокойно. Не плашиш никой така.. и не съм ти чела мнението изобщо.

crowberry
09-21-2011, 10:22
Щом те мързи да прочетеш 5 изречения ти си просто сложна работа, камоли да четеш това което е написала тя... такива като теб по добре да си мълчат!

:lol: Щом си рекъл.. :razz:

HiGuysWhatsUp
09-21-2011, 11:38
Щом те мързи да прочетеш 5 изречения ти си просто сложна работа, камоли да четеш това което е написала тя... такива като теб по добре да си мълчат!

:lol: Щом си рекъл.. :razz:амм ако може да не спамиш ще съм ти благодарна :)

HiGuysWhatsUp
09-21-2011, 11:40
Намери си приятели, с които да си искрена. Аз ако не съм искрен с някого, не мога да го нарека приятел. Честно казано послъгвам доста рядко, не виждам смисъла и ти да го правиш :) Хах, е то това и аз мога да си го кажа :-D На теория е лесно, но на прктика-не толкова :)

Ти си казала... Сигурно си от София, или друг голям град, как аз от 15 000 души в целия град и сигурно 2000 деца имам куп приятели, с които съм искрен и не ги лъжа за щяло и нещяло?прав си - но всъщност съм пловдив е и той е голям :)

xxKiFlAxx
09-21-2011, 12:23
тва е нормално и няма нужда да знаят всички каква си. Аз с всеки се държа различно :D :P

HiGuysWhatsUp
09-21-2011, 12:26
тва е нормално и няма нужда да знаят всички каква си. Аз с всеки се държа различно :D :Preally ?you are like me ? :)

crowberry
09-21-2011, 14:10
Щом те мързи да прочетеш 5 изречения ти си просто сложна работа, камоли да четеш това което е написала тя... такива като теб по добре да си мълчат!

:lol: Щом си рекъл.. :razz:амм ако може да не спамиш ще съм ти благодарна :)

Добре, ама.. горното мнение не го слушай. Ако се държиш с всеки различно, накрая ще се объркаш и изгубиш съвсем.

ysmivka
09-21-2011, 15:02
Мене също много малко хора ме познават каква съм всъщност, а що се отнася до останалите - не ме е страх дали ще ме приемат такава каквато съм или пък дали ще харесват моите интереси, а просто знам, че дори и да им кажа няма да ме разберат, затова си спестявам това да им обеснявам това защо или онова защо.. просто някои хора не разбират други и така. Няма как да искам всички да ме разбират и да правят и имат същите интереси като мен. Но пък когато не харесвам нещо не го правя и така - не ги лъжа дали ми харесва или не.

SunT
09-21-2011, 15:13
Аз също внимавам какво говоря пред така наречените ми приятели и само пред една от тях си позволявам да съм себе си.Останалите ме гледат странно сякаш съм някоя идиотка, но скоро така или иначе ще се разделим.Положението ми не е кой знае колко розово, но ми остава само 1 година с тях и точно сега не мисля, че е нужно да си създавам главоболия и да се карам с тях само и само да се разделим от сега.Ето заради това ги търпя аз.Ти сама си помисли как се чувстваш и колко смяташ, че ще издържиш на това.Или им казваш всичко, което ни каза на нас, или ги зарязваш и не се мъчиш да ги осветляваш. :)