PDA

View Full Version : Как да кирилизираме Windows XP



naksdy
09-20-2011, 23:38
Такаааа, реших да направя тази тема, за да обясня на хората как да си кирилизират компютъра. Така няма да има въпроси от сорта на "защо субтитрите ми са на маймуница", "трябва ли да инсталирам FlexType" и т.н.

Не видях друга такава тема, но ако съм я пропуснала, нека модераторите ми теглят ключа.

1. Отиваме в „Контролен панел” -> „Регионални и езикови опции”. Трябва и на двете места да бъде избран "български".

http://img122.imageshack.us/img122/5074/capture1xe8.jpg

2. На втория таб "Езици", натискаме на "Подробни данни"

http://img122.imageshack.us/img122/6209/capture2yc0.jpg

3. Отваря се нов прозорец, на който трябва да зададем:
• Език на подразбиране - Това е езикът, който ще бъде първоначално избран при зареждането на Windows. Препоръчително е да си остане "English"
• Език на въвеждане - Натискаме на бутон "Добави"

http://img122.imageshack.us/img122/5448/capture3xe2.jpg

4. Отваря се още един прозорец. Там ще настроим езика на въвеждане - Bulgarian и клавиатурна подредба – Phonetic, за която ще намерите линк нааай-долу в темата.

http://img851.imageshack.us/img851/7849/79663261.jpg

5. В предишния прозорец трябва да се вижда вече фонетичната подредба. Следващата стъпка е да определим превключването между езиците. За тази цел натискаме "Настройка на клавиши" -> "Промяна на клавишната последователност”

http://img51.imageshack.us/img51/2309/36496503.jpg

http://img122.imageshack.us/img122/8174/capture7hy6.jpg

6. В поредния се отворил прозорец вече можете да нагласите как да се сменя езика. Аз лично го правя с ляв ALT+SHIFT. Ако искате като мен, се задават следните настройки:

http://img52.imageshack.us/img52/307/96886423.jpg


7. Сега вече идва последната стъпка - как да направим така, че субтитрите да могат да се четат нормално. Задават се ето тези настройки:

http://img122.imageshack.us/img122/4262/capture9hw5.jpg


Това е! Вече ще можем да гледаме филми с нормални субтитри и ще пишем на кирилица, за да не дразним модераторите :-D
------------------------------------------------
Ето и от къде да си дръпнем фонетика:
Фонетика за Windows XP (http://search.data.bg/ready/e37273852e1e8e616cc54189fdab110b/Bg%20phonetic%20for%20Win%20Xp.EXE)
------------------------------------------------
Успех на всички, ако имате въпроси и темата не е заключена, ще гледам да отговарям :)

mitkopom
11-03-2012, 13:07
Изключителни благодарности на авторката. Откакто е излязъл XP се сблъсквам с този проблем и най-после го реших.
ПС: имаш една бира от мен

redbul2
11-03-2012, 14:52
Много полезна тема с ценна информация! Браво!

anonymous908491
11-03-2012, 16:32
хахаххаха

Достатъчно е да ти видят Win на български, за да си направят изводи за умствените ти способности.

redbul2
11-03-2012, 21:05
Ами тогава да се откажем от българския и от утре вече да разговаряме само на английски? А какви сме по народност??? Много интересен факт за размисъл,когато инсталирам някаква програма има дублажи на руски,гръцки, турски, унгарски, дори и македонски. Само не и на български. Изводите може да си направите сами!

dangerlol
11-03-2012, 22:59
хахаххаха

Достатъчно е да ти видят Win на български, за да си направят изводи за умствените ти способности.
Ти явно не си и българин.Дразниш се,че си малцинство нали?Върви си избивай комплексите при други хора от висшата ти раса,лешпер тъп.

Anonys
11-04-2012, 08:47
хахаххаха

Достатъчно е да ти видят Win на български, за да си направят изводи за умствените ти способности.

Точно с този нечовешки тъп израз уби змея с прашка! Ние сме в България, ако не ти харесва се изнасяй "умно" келешче. До момента не си показал, че знаеш друг език, освен български, защо тогава правиш такива забележки, аа или може да си някой чужденче, което се срамува да покаже расата си? Не ставаш пич, познавам един сутеньор, пф, че теб и там няма да те вземат.. Не знам, въобще защо си се родил.

anonymous908491
11-05-2012, 16:43
Ами тогава да се откажем от българския и от утре вече да разговаряме само на английски? А какви сме по народност??? Много интересен факт за размисъл,когато инсталирам някаква програма има дублажи на руски,гръцки, турски, унгарски, дори и македонски. Само не и на български. Изводите може да си направите сами!

Прави, защото и Деца ползват програмите, така по-лесно Децата ги научават, на Децата им харесва повече.
Хора, които не могат дори win да ползват, ако не им е на български, ще трябва въобще да пропускат работа с компютри.
Десет думи не можете да научите, стотина думи назубрили ползващите Линукс и се имат за професори. Ако не ви пречи да сте глупави, не идвайте да ревете за всяка дреболия по разните му форуми. Писнало ми е куцо и сакато да си го набива само с недоразумения като флекс тайп, а след това да реват, че никой не им помагал като почне да им тече кръв.

OС винаги ми е била на английски, 90% от програмите също, но за разлика от тия с български, не пиша на маймуница/шльокавица по форумите.
Правете си сметката кой точно уважава език или просто се изкарва голям българин, сричайки азбуката.

Anonys
11-05-2012, 17:07
И да не си мислиш, че ако на хората уин са им на бг, те не са се учили на английски?

anonymous908491
11-06-2012, 19:59
И да не си мислиш, че ако на хората уин са им на бг, те не са се учили на английски?

Не мисля, сигурен съм.

redbul2
11-06-2012, 20:21
така по-лесно Децата ги научават, на Децата им харесва повече.
Хора, които не могат дори win да ползват, ако не им е на български, ще трябва въобще да пропускат работа с компютри.

А защо трябва да ни е по-трудно? А не по-лесно? Къде е логиката? И защо пък непременно на английски. Аз съм учил немски и смятам,че е много по-добър език от английския и трябва всичкият софтуер да бъде на немски,щом не е на български. Да не би немският да е по-долу от английския?
А всеки уважаващ себе си народ в Европа и по света използва своя роден език за софтуер. Руснаците са си издействали от самата компания Адобе дори Фотошоп цеес 5 на руски. Ама то това е и разликата между един горд народ и между едни мърши. Чуждопоклонници, за които чуждия език е по-важен от техния роден език.
Както иронично казваше първата ми учителка,защо нещо трябва да е просто,щом може да бъде сложно.

anonymous908491
11-06-2012, 20:30
А защо трябва да ни е по-трудно? А не по-лесно? Къде е логиката? И защо пък непременно на английски. Аз съм учил немски и смятам,че е много по-добър език от английския и трябва всичкият софтуер да бъде на немски,щом не е на български. Да не би немският да е по-долу от английския?
А всеки уважаващ себе си народ в Европа и по света използва своя роден език за софтуер. Руснаците са си издействали от самата компания Адобе дори Фотошоп цеес 5 на руски. Ама то това е и разликата между един горд народ и между едни мърши. Чуждопоклонници, за които чуждия език е по-важен от техния роден език.
Както иронично казваше първата ми учителка,защо нещо трябва да е просто,щом може да бъде сложно.

По-лесно ли търсиш, ползвай пишеща машина. Руснаците нищо НЕ СА си издействали, фотошоп идва с 20 езика, програма не се учи на роден език, който сто човека говорят, освен ако имаш за цел не да учиш, а само да се хвалиш, че го правиш.
Всеки уважаващ себе си народ е хиляди пъти по-интелигентен от безмозъчните българчета, на тях може и да не им създава трудност да го учат на роден език.
Хвалете се с нация, дръжте се за език, но живейте в пумийна яма- на идиоти няма как да им обясниш елементарни неща, веднага търсят друга причина, за да оправдаят липсата си на знания и желанието си да получат такива.

Anonys
11-06-2012, 21:39
Ако ти се мислиш за безмозъчен, слагай под "българчета" само себе си! А защо мислиш, че хиляди игри имат руски версии? Как искам един мазен бан да ти турят, през гъза да ти излезе, чужденецо!

anonymous908491
11-06-2012, 21:43
Ако ти се мислиш за безмозъчен, слагай под "българчета" само себе си! А защо мислиш, че хиляди игри имат руски версии? Как искам един мазен бан да ти турят, през гъза да ти излезе, чужденецо!

Имат руски версии, ако ти имаш мозък на птичка, комплимент е, защото не те смятам за чак толкова умен.

Nam3less3
11-07-2012, 06:30
Софтуер на български? Ужас.

redbul2
11-07-2012, 18:29
Хвалете се с нация, дръжте се за език, но живейте в пумийна яма- на идиоти няма как да им обясниш елементарни неща,

Преди да се фукаш със знанията си по английски,СЕ НАУЧИ ДА ПИШЕШ ГРАМОТНО НА БЪЛГАРСКИ! пОмийна яма,а не пУмийна яма. пОмия,пОмияр.пОмийна яма. И когато се научиш да драскаш ГРАМОТНО НА БЪЛГАРСКИ, тогава се фукай колко добре знаеш английски! Очевидно английския го знаеш също толкова "добре" копкото и българския,тоест съвсем неграмотно! Първо станете ГРАМОТНИ и после ръсете простотии и хулете българския език,велики ми лингвисти!

anonymous908491
11-07-2012, 21:41
Преди да се фукаш със знанията си по английски,СЕ НАУЧИ ДА ПИШЕШ ГРАМОТНО НА БЪЛГАРСКИ! пОмийна яма,а не пУмийна яма. пОмия,пОмияр.пОмийна яма. И когато се научиш да драскаш ГРАМОТНО НА БЪЛГАРСКИ, тогава се фукай колко добре знаеш английски! Очевидно английския го знаеш също толкова "добре" копкото и българския,тоест съвсем неграмотно! Първо станете ГРАМОТНИ и после ръсете простотии и хулете българския език,велики ми лингвисти!


Грамотно като теб ?
С тоя капслок изглеждаш много мъжествено, за съжаление с тая рокля и грим се губи резултата.

Anonys
11-08-2012, 09:11
^ И през компютрите ли започна да преценяш как са облечени хората? Хайде преди да гледаш другите, да видиш първо себе си и да осъзнаеш що за същество си между нас.

I love Music
11-08-2012, 14:22
И да не си мислиш, че ако на хората уин са им на бг, те не са се учили на английски?

Аз съм се учил на Уиндоус с английски интерфейс и въпреки това знам само няколко думи на английски :D

redbul2
11-08-2012, 14:38
Грамотно като теб ?
С тоя капслок изглеждаш много мъжествено, за съжаление с тая рокля и грим се губи резултата.
Каква рокля и грим??? Ооо,боже!!! Момче,спри да се дрогираш! Спри наркотиците! Че взе да говориш несвързано вече. И това вероятно е от тревата. Или от лепилата,които дишаш. Бог знае какво вземаш. Затова и постингите ти по темата са толкова странни.

redbul2
11-08-2012, 14:39
Още малко и ще започнеш да виждаш таласъми посред бял ден.

I love Music
11-08-2012, 15:19
Каква рокля и грим??? Ооо,боже!!! Момче,спри да се дрогираш! Спри наркотиците! Че взе да говориш несвързано вече. И това вероятно е от тревата. Или от лепилата,които дишаш. Бог знае какво вземаш. Затова и постингите ти по темата са толкова странни.

Според мен е на LSD и халюцинира вижда монитора като мъж в рокля и с много грим :D:D:D:D:D:D:D:D

dim4ooou
07-31-2013, 14:30
Cлед като натисна Apply ми излиза това

existenz55
08-04-2013, 10:03
По добре ползвайте OS на английски и се научете кое какво е и как се превежда. Превода на XP на BG е направо смешен (нищо общо няма реално)..... Хубаво е да сте националисти, но знанието на чужд език в 21 век (какво говорим за един, ако не знаете поне 2 чужди езика сте за никъде) е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.