PDA

View Full Version : Бихте ли се махнали от Родния ви град?



g1lzaTa
09-21-2011, 10:43
Аз честно да ви кажа бих се махнал,но ще искам после да се върна 8-)

Shturrrche88
09-21-2011, 10:43
Предпочитам хилядите пришълци да се махнат от родния ми град...

g1lzaTa
09-21-2011, 10:45
Предпочитам хилядите пришълци да се махнат от родния ми град...

Хах и аз съм на това мнение :D :D

Evterpa
09-21-2011, 10:46
Бих. На много хубаво място е, има си история, забележителности..,(кой ли град си няма 8-) ) ама откъм възможности е на нула.

Evterpa
09-21-2011, 10:59
Предпочитам хилядите пришълци да се махнат от родния ми град...

За София става въпрос, предполагам.
Като не те кефят пришълците, що не се махнеш ти и не отидеш на по-спокойно място? К'во като ти е роден градът? Като има по-големи възможности 'къв е проблема повече хора да се възползват от тях?
По твоята логика българите трябва да си седим в България, щото, видиш ли, ако отидем в чужбина ще допринесем за пренаселването на Лондон, да речем. :lol:

zlatit0o
09-21-2011, 11:42
Ооо, бих, бих.

Shturrrche88
09-21-2011, 12:03
Предпочитам хилядите пришълци да се махнат от родния ми град...

За София става въпрос, предполагам.
Като не те кефят пришълците, що не се махнеш ти и не отидеш на по-спокойно място? К'во като ти е роден градът? Като има по-големи възможности 'къв е проблема повече хора да се възползват от тях?
По твоята логика българите трябва да си седим в България, щото, видиш ли, ако отидем в чужбина ще допринесем за пренаселването на Лондон, да речем. :lol:
Хайде да не разтягаме локуми, а?
Защо аз да се махна? Тук съм родена и искам тук да живея. Длъжна ли съм аз да се махна, за да направя място на някой, който не му е тук мястото?
По твоята логика пък, дай всички лондончани да се махнат от града си, за да може имигрантите да го завземат?! :razz: :razz: :razz:

aLeXx4
09-21-2011, 12:05
Само чакам да завърша даскало и няма да се махна от града, а от България!

Phonique
09-21-2011, 12:09
Само чакам да завърша даскало и няма да се махна от града, а от България!


+1

Evterpa
09-21-2011, 12:20
Хайде да не разтягаме локуми, а?
Защо аз да се махна? Тук съм родена и искам тук да живея. Едва ли искаш да живееш в столицата само защото там си родена. По-скоро виждаш перспектива за по-голямо развитие, ама същата перспектива я виждат и доста други, които не са от града. Длъжна ли съм аз да се махна, за да направя място на някой, който не му е тук мястото? И що да не им е на пришълците в София мястото? Защо един амбициозен човек да не отиде да учи в град с по-големи възможности?По твоята логика пък, дай всички лондончани да се махнат от града си, за да може имигрантите да го завземат?! :razz: :razz: :razz: И лондончани, и пришълците могат да си останат.

Shturrrche88
09-21-2011, 12:25
Мда, те за това в Лондон нямат абсолютно никакви проблеми...
Виж, наясно съм, че в момента в България положението е сложно. Че в другите градове е голям проблем безработицата.
Но това означава ли, че всяка година трябва да се увеличава населението в София и после провинциалисти да мрънкат, че тук е мръсно, нагъчкано и скъпо?
И на софиянци не им е лесно да си намерят работа, особено когато повечето работни места са заети от провинциалистите. Същото е и с кандидатстването в университетите...
Неправилна инфраструктура, съчетана с икономическа криза=мръсна и пренаселена София.
За това искам пришълците да се изнесат...

Evterpa
09-21-2011, 12:37
Проблеми никъде не липсват. В големите градове проблеми са пренаселеността, смоговете, задръстванията.., в малките такива и в селата - липсата на млади хора, застаряването, обезлюдяването...
Хубаво ще е наистина населението да е по-равномерно разпределено, но тва не значи, че всеки трябва да остане там, където е.

SisiStrange
09-21-2011, 12:38
Не бих.
Тъпото не е, че идват хора, които искат да се учат. Няма лошо. В София има някои страхотни университети с хубава база и всеки би искал да се изучи като хората тук. Тъпото е, че после всички остават. Никой не отива другаде след като си изкара висшето. И накрая цяла България се измества насам. Спомням си преди няколко години как се живееше и сега какво е положението. Днес само, докато стигна от спирката до една фирма (10тина минути път) ме изпръскаха 3 пъти, защото тротоарите са заети от коли отгоре до долу и ща не ща вървя по улицата. В градския транспорт пък да седнеш, ако не си бременна или бабичка е малко вероятно особено в пиковите часове. Дори не ми се говори за задръстванията. Освен това има много провинциалисти (държа да отбележа, че не всички), които си мислят:"А, еми тва не е моят град! Дай да мърлям как си знам пък после ще си се приберем вкъщи." и мятат де що има боклук по улиците.
София е голям град, но не чак толкова голям.

Phonique
09-21-2011, 12:45
Същото е и с кандидатстването в университетите...


И после хора като тебе реват че в България умни хора нямало и си купували дипломите,като има добри университети защо хора от Кърджали например да не учат в София...или само софиянци имат това право?

Shturrrche88
09-21-2011, 12:49
Същото е и с кандидатстването в университетите...


И после хора като тебе реват че в България умни хора нямало и си купували дипломите,като има добри университети защо хора от Кърджали например да не учат в София...или само софиянци имат това право?
Не, разбира се.
Говоря принципно, не казвам че не може провинциалистите да учат в София...
Но всяка година наплива от другите градове тук е огромен. А не съм забелязала само в София и Варна да има университети. Пък дипломите са едни и същи. Дали си завършил Шуменския университет, или Софийския, каква е разликата?

Phonique
09-21-2011, 12:59
Има хора които предпочитат да учат в София и след това като им изпадне хубава и доходоносна работа защо да я откажат само и само да не пренаселват София? "На който не му изнася,да се изнася" са казали хората....когато имаш шанс в София няма да се махнеш само и само да не става навалица....

Shturrrche88
09-21-2011, 13:08
Да де, за това от време в Студентски град се чува "Никой ни мой ма върни на сйело"...

SisiStrange
09-21-2011, 13:20
Има хора които предпочитат да учат в София и след това като им изпадне хубава и доходоносна работа защо да я откажат само и само да не пренаселват София? "На който не му изнася,да се изнася" са казали хората....когато имаш шанс в София няма да се махнеш само и само да не става навалица....
Да, има такива хора.
А има и хора, които имат шанс да си намерят същата работа в родния си град, но забиват крака и ръце в София.
Има и хора, които се хващат на мизерни работи без квалификация, само и само да работят в София.
А аз не зацепвам защо аз да се изнасям от мястото, където съм родена, израснала, имам приятели, познати, роднини и познавам всичко къде е. Вас някой идва ли да ви ръчка от вашия роден град? Не, нали? Всичко си е ваше решение.
И това с платените дипломи не го правят само граждани. Доста е тъпо как сина на една колежка на мама го натириха да работи в друг град (а човека беше 3ти по успех), защото разни от еди къде си са с връзки и с пари и заемат хубавите места.
Аз нямам нищо против много хора да идват да учат в София. Дори е интересно да се запознаваш в университета с хора от други градове. Но после всички до един остават и отгоре на всичко плюят през ден колко е гадна София. Един познат от Пловдив седи тук от 5 години (покрай СУ се очертават още 4-5) и не е казал една хубава дума за града, само обяснява колко му е скапано тук. Но си стои в София. Защо? Нима в Пловдив няма хубав университет? Не е малък град и само хубави неща съм чувала за ПУ. Но е факт, че няма намерение да напуска.

dami666
09-21-2011, 14:33
Ами харесвам си София,скоро не се очетрава да я напусна.И на мен не ми харесва пренаселването,но доста хора идват,защото по родните им места няма работа,което е жалко.

iiordanova
09-21-2011, 14:34
Бих. Макар че си харесвам града. Но определено бих се приместила в по-голям град.

Greennight
09-21-2011, 15:47
Бих.

tonique
09-21-2011, 16:13
Никога :-P

againstyou
09-21-2011, 19:49
Ооо, бих, бих.

xoxi
09-21-2011, 20:06
Бих.
Това, че тук са приятелите и познатите ми, а съвсем близо са всичките ми роднини, не би ме накарало да остана. Не би ме накарало и това, че тук съм израстнала и детските ми спомени са от тези места.
Градът ми е хубав, голям и предлага много възможности, но никога не бих отказала запознаването и опознаването на нови места, нови градове и т.н.

NambyPamby
09-21-2011, 21:23
Бих. Няма никого, заради когото бих искала да остана, отделно тук нямам възможността да получа образованието и реализацията на по-късен етап, които бих желала и (ще) ми се полагат.
Вариантът да се превърна в една от многото, които живеят и учат на дадено място, а в същото време го критикуват, е голяма, но това е... да речем, градивна критика. 8-) Предпочитам да си жертвам няколко години душевния мир, за да получа възможно най-доброто обучение и спецализация, отколкото да се забутам на егати готиното място, ама освен символични суми за квартира и семестри, нищо друго да не подсказва, че уча еди-какво-си. Е, такива неща.
Отделно много ми се иска да си спретна едно прекрасно околосветско пътешествие и ако някога, някъде по света намеря кътче, което да ми хареса повече и да си кажа "това е моето местенце, тук се чувствам щастлива и не мърдам никъде", там ще си и остана и съм сигурна, че даже носталгия по моето си градче няма да ме наляга.
Просто хората, атмосферата, самият въздух не ми харесват, не се чувствам достатъчно комфортно, не усещам, че тук е моето място и че тук бих искала да живея, та да... в кратък отговор: бих напуснала града си без съмнение, жадувам за това и прилежно си броя оставащото време. :)

Fiction7577
09-21-2011, 21:30
Веднага бих се махнала.

Причини бол.

brutaLxxbunny
09-21-2011, 21:45
Да,и се махнах :)

Bozichko
09-21-2011, 22:00
И работата и университета и родителите, и приятелите всичко е в миризливата София. Ако имах възможността има едно малко селце, в което с такъв кеф бих отишъл да живея там. Няма коли, няма тълпи народ, природа, чист въздух, красота, тишина....

ZloboMiR
09-21-2011, 22:19
И работата и университета и родителите, и приятелите всичко е в миризливата София. Ако имах възможността има едно малко селце, в което с такъв кеф бих отишъл да живея там. Няма коли, няма тълпи народ, природа, чист въздух, красота, тишина....
Така си мислиш. Такива места на пръсти се броят. На село например, всичко е няколко часа тихо, и като изтрещи АТВ по главната улица, нищо че неасфалтирани няма, се оглеждаш по навик за бункер. Постоянен умерен шум повече се понася, но това е брутално.
А иначе, да, бих го сменил, но се чудя колко време ще остана доволен на новото място.

Azoria
09-21-2011, 23:45
Бих се махнала от родната държава. :) Обичам страната,мразя държавата! Ако не се оправи на някъде изчезвам и колкото и да ми липсва няма да се върна да жвея тук. :( :(

ZloboMiR
09-22-2011, 00:14
Бих се махнала от родната държава. :) Обичам страната,мразя държавата! Ако не се оправи на някъде изчезвам и колкото и да ми липсва няма да се върна да жвея тук. :( :(
И къде ще отидеш? В Матрицата на САЩ, или от другата страна, да те бомбардират?

Azoria
09-22-2011, 00:50
Бих се махнала от родната държава. :) Обичам страната,мразя държавата! Ако не се оправи на някъде изчезвам и колкото и да ми липсва няма да се върна да жвея тук. :( :(
И къде ще отидеш? В Матрицата на САЩ, или от другата страна, да те бомбардират?
Има много места,на които може да се отиде ,не е само САЩ. :) Англия,Австралия,Канада и т.н. и т.н. Навсякъде - по-добре от тук. (:

ZloboMiR
09-22-2011, 01:13
Бих се махнала от родната държава. :) Обичам страната,мразя държавата! Ако не се оправи на някъде изчезвам и колкото и да ми липсва няма да се върна да жвея тук. :( :(
И къде ще отидеш? В Матрицата на САЩ, или от другата страна, да те бомбардират?
Има много места,на които може да се отиде ,не е само САЩ. :) Англия,Австралия,Канада и т.н. и т.н. Навсякъде - по-добре от тук. (:
Англия - вече ад от такива като нас. С един английски професор беседвахме, искаше тук да си изкара старините, защото всеки втори му говорел на развален английски, а в Англия - на отличен хинди.
Австралия, заедно със Швейцария - да, може би.
Канада си е сателит, нищо по-различно, едното здравеопазване, но пак живееш с мисълта, че за бензина в колата ти е проляна кръв.
Исках да кажа, човек ако изпада в подробноссти, май миграцията не си струва. На някои западняшкият начин на живот понася, но на повечето - не.

ZloboMiR
09-22-2011, 01:14
Дублиран пост, моля триене.

letmetellyou
09-22-2011, 08:11
От една страна ми се иска, от друга- не

Evie
09-22-2011, 09:37
Родена съм в малък град и майка ми и баща ми са се преместили още когато съм била на 2. Не бих се върнала там де 8-) иначе бих се преместила и от града, в който живея в момента.. просто обичам разнообразието и предпочитам да уча другаде.

fenkaaa
09-22-2011, 09:48
Много ясно,че бих :lol:

HotLife
09-22-2011, 10:09
Разбира се, дори от държавата бих :lol:

bloodyF
09-22-2011, 11:44
искам да...
много
и бих се махнала и не би ми липсвало..
една приятелка замина за англия да е студентка, друга замина за сащ да живее там с майка и и новият и мъж..
еми завиждам им на 100%..

buXti4Ka
09-22-2011, 13:34
и аз бих,при първа възможност се изнасям.живея в малък град и преди беше супер тук,но от известно време се насели с мноооого мангали и сега е някакъв ад.голяма цигания,голямо нещо!нямам нищо против циганите,но тези които работят а децата ходят на училище,а не тези които крадад и пълнят махалата с малки циганчета...един ден не мога да изляза на улицата и някои циганин да не ми подвикне нещо.
като гледам как връсниците ми само чакат да завършат и да изчезват нанякъде,скоро в България май ще останат само циганите...

an0niimka
09-22-2011, 13:39
Да бих се махнала. Тук изобщо не ми харесва.

mimsitu
09-22-2011, 13:46
даа

DesireToFire
09-22-2011, 16:30
Аз преди 10 години си се махнах от родния град. Е, още си го харесвам повече и ми беше супер гадно че се местим. Все пак бях малка и целия ми живот е бил там буквално :Д Все още харесвам стария си град повече, но не бих се махнала от тук до кандидатстването, защото не знам какво ще правя без сегашните си приятели..

А мненията за София са повече от малоумни. Смешни ставате.. карате се като в Хари Потър сякаш само вие сте чистокръвни, а другите са някакви по-низши същества. Е, може да сте спокойни, от мен имате 1 човек по-малко, който не се е запътил към безценния ви град.

Azoria
09-22-2011, 20:03
карате се като в Хари Потър сякаш само вие сте чистокръвни, а другите са някакви по-низши същества.
+ :lol: :-o :lol:

Colouring
09-22-2011, 20:45
Да,искам да се махна и след като завърша определено ще отида да уча в друг град. :)

millmii
09-22-2011, 21:33
Разбира се, дори от държавата бих :lol:

ccdesigns
09-22-2011, 21:52
Бих, че тука малък град и няма работа, но честно казано след като завърша е голям шансът да замина за чужбина. Но за сега не схващам нещо как ще живея там, как ще си намеря работа и т.н., като дори роднини нямам. Ама ще го мислим по-натам. :D

dessyfreak
09-23-2011, 15:41
ДА!

NightGuardian
09-23-2011, 15:44
да , бих. При първа възможност.

Oblache
09-23-2011, 17:02
ДААААА! И след два дена се изнасяяяяям :grin: :grin: :grin: :grin:

cigarettekisses
09-23-2011, 20:37
Временно-да.
Обаче предпочитам в София..Дори в чужбина не бих живяла,понеже съм си свикнала вече и ще ми е странно,нз.

Marietchety
09-23-2011, 20:48
Да,бих.

bloodfrozen
09-24-2011, 06:29
С нетърпение очаквам този момент, в който ще се изнеса от родния град. Като фикс-идея ми е. 8-)

AtinaPalada123
09-24-2011, 07:31
Да.

babyy123
09-24-2011, 10:24
даа с огромно удоволствие ...

dunitifi
09-24-2011, 11:49
да

mimiinka
09-24-2011, 23:07
Ако ей ся някой дойде в къщи и ми предложи да се махна до 2 съм тръгнала :D че и без да ми предложат бих :D

sladkalady
09-25-2011, 08:01
Отдавна съм се махнала от там.Причините са много ,но най-голямата е -невъзможност за реализация

xXxAngerfisTxXx
09-25-2011, 08:11
ами аз съм роден в София, но живея в Бургас и нямам намерение да се връщам там :lol:

_InSaNe_
09-25-2011, 10:03
бих и то с удоволствие, не че не харесвам града си,,, просто имам нулев шанс за добро развитие тука... иначе идеята ми не е да се махна само от родния ми град, а да замина и за чужбина :) не ми се иска обаче обстоятелствата са такива и е много жалко,че родната ни страна запада тооооооооолкова много

Leonore
09-25-2011, 16:25
Да.

ThePowerOfLove
09-25-2011, 18:19
Дай боже догодина по това време да съм другаде :)

dsweet
09-25-2011, 18:50
Само чакам да завърша даскало и няма да се махна от града, а от България!


+1

Хмм аз не бих се махнала от България, но от града да,

Родителите са ми от 11 години в Италия. А аз съм си в България и мисля 4е мноо тъпо до ходим в некоя друга държава. Ако си учил 6е ще си намериш работа. Ако така всички се махнеме от БГ то кво 6е остане

ZloboMiR
09-25-2011, 19:01
Само чакам да завърша даскало и няма да се махна от града, а от България!


+1

Хмм аз не бих се махнала от България, но от града да,

Родителите са ми от 11 години в Италия. А аз съм си в България и мисля 4е мноо тъпо до ходим в некоя друга държава. Ако си учил 6е ще си намериш работа. Ако така всички се махнеме от БГ то кво 6е остане
Некви дет не можеМЕ да си намериМЕ работа, нито можеМЕ да пи6еМЕ, но 6е ни се стои. Пък ако се махнеМЕ ше останат грамотните поне. Ако не в Италия, иди в училище.

psychopath
09-26-2011, 04:27
Предпочитам хилядите пришълци да се махнат от родния ми град...Дам...
К'ур за всички пришълци.
Кой' не е от София - на кафево!

Не ми излизайте с клишето, че има и свестни...това е пределно ясно.
Тук не говорим за изключения, ами за тенденции.
Жлъчните коментари по адрес на София мен лично изключително ме дразнят! Мръсна била...как няма да е мръсна като е пренаселена?!
Да не споменавам колко са заетите места...работни, в университети, детски градини и т.н.
Софиянците били еди какви си...кои софиянци? тези, които преди половин година са копали в село клатикурово ли?
Мразя селския манталитет и типичните представители на дълбоката провинция...
Претенциите по отношение на правилността на говора са толкова смешни, че дори няма смисъл да ги коментирам. ;д
Няма да обяснявам смисъла, който влагам в думата "селянин".
Омръзна ми да обиждат моя роден град, да обясняват колко е гадно, мръсно и не знам си кво, но иначе драпат с нокти да се доберат НА София...в големия град, за да 'успяват в живота'
Нима сте очаквали, че ще бъдете добре приети, след като ни плюете града?!
НЕ СТЕ ДОБРЕ ДОШЛИ !

SmilezZz
09-26-2011, 05:32
Всъщност - не. За лятото - да , но не и завинаги. Свикнала съм в този град , родена съм тука , уча тука , няма да ми е лесно да си тръгна. Пък и си ми харесва града , така че ...

Shturrrche88
09-26-2011, 06:53
Предпочитам хилядите пришълци да се махнат от родния ми град...Дам...
К'ур за всички пришълци.
Кой' не е от София - на кафево!

Не ми излизайте с клишето, че има и свестни...това е пределно ясно.
Тук не говорим за изключения, ами за тенденции.
Жлъчните коментари по адрес на София мен лично изключително ме дразнят! Мръсна била...как няма да е мръсна като е пренаселена?!
Да не споменавам колко са заетите места...работни, в университети, детски градини и т.н.
Софиянците били еди какви си...кои софиянци? тези, които преди половин година са копали в село клатикурово ли?
Мразя селския манталитет и типичните представители на дълбоката провинция...
Претенциите по отношение на правилността на говора са толкова смешни, че дори няма смисъл да ги коментирам. ;д
Няма да обяснявам смисъла, който влагам в думата "селянин".
Омръзна ми да обиждат моя роден град, да обясняват колко е гадно, мръсно и не знам си кво, но иначе драпат с нокти да се доберат НА София...в големия град, за да 'успяват в живота'
Нима сте очаквали, че ще бъдете добре приети, след като ни плюете града?!
НЕ СТЕ ДОБРЕ ДОШЛИ !
++++++++++

Cvetii95
09-26-2011, 07:22
Не бих се махнала от България , но от София да определено , поне за известно време :)

danibebi
09-27-2011, 12:54
И аз бих се махнала . :)

RunningBlind
09-27-2011, 15:37
ДА!Живея в София. Бих се преместил само в Бургас(много хубаво място по мой наблюдения) или някой град в Америка.

mrazqkindergarten
09-28-2011, 07:34
По-скоро не, но зависи от някои неща...

anonymous708973
09-28-2011, 09:39
Предпочитам хилядите пришълци да се махнат от родния ми град...Дам...
К'ур за всички пришълци.
Кой' не е от София - на кафево!

Не ми излизайте с клишето, че има и свестни...това е пределно ясно.
Тук не говорим за изключения, ами за тенденции.
Жлъчните коментари по адрес на София мен лично изключително ме дразнят! Мръсна била...как няма да е мръсна като е пренаселена?!
Да не споменавам колко са заетите места...работни, в университети, детски градини и т.н.
Софиянците били еди какви си...кои софиянци? тези, които преди половин година са копали в село клатикурово ли?
Мразя селския манталитет и типичните представители на дълбоката провинция...
Претенциите по отношение на правилността на говора са толкова смешни, че дори няма смисъл да ги коментирам. ;д
Няма да обяснявам смисъла, който влагам в думата "селянин".
Омръзна ми да обиждат моя роден град, да обясняват колко е гадно, мръсно и не знам си кво, но иначе драпат с нокти да се доберат НА София...в големия град, за да 'успяват в живота'
Нима сте очаквали, че ще бъдете добре приети, след като ни плюете града?!
НЕ СТЕ ДОБРЕ ДОШЛИ !

Гледай си работата.
Естествено, че ако се наложи да остана в България, ще съм в София.
Да, всяка сутрин ще плюя смога, задръстванията и простотията и пак ще живея там, щото така съм си избрала.
"Пришълци" вика... Алоу, София да не е друга планета за привилигировани?

psychopath
09-28-2011, 12:23
Айде щутгарт те зове...при останалите селинджъри. 8)

Защо "ще" се наложи, бе?!
Какви хора сте вие? Защо ще живееш тук като не ти харесва?!
Не ми обяснявай, че няма къде да учиш в Пловдив или къде да работиш...

Аз като цяло към хората от провинцията нямам нищо против.
Имам много против обаче към е такива, които ни плюят града, ама въпреки т'ва идват тук да правят още кочина...

София не е "планета за привилегировани"...София е моят роден град, който не прилича на нищо вече, заради въпросните пришълци...

alexilaiho
09-29-2011, 18:59
ДА !! Обичам Плевен,но скуката тук е голяма.Градове като София и Варна са за мен.Иначе много харесвам Мадрид като място за живеене и смятам един ден да се установя там

mynichkaTanq
09-29-2011, 19:06
Само чакам да завърша даскало и няма да се махна от града, а от България!


+1

Хмм аз не бих се махнала от България, но от града да,

Родителите са ми от 11 години в Италия. А аз съм си в България и мисля 4е мноо тъпо до ходим в некоя друга държава. Ако си учил 6е ще си намериш работа. Ако така всички се махнеме от БГ то кво 6е остане

и аз съм съгласна, че само да завърша и гудбай БГ :D

ами като сме смахната и тъпа държава изобщо не знаеш сиг. за какво става на въпрос какво се прави в БГ нали?

XTREMEFREERIDE
09-29-2011, 19:24
Принципно в моя град повечето хора са отвратителни личности и това е единственото, което ме отблъсква. Но не за дълго.
Иначе уча в друг град, знам какво означава да се "махнеш" от родния си град. Не е лесно. Нито е особено приятно. Но пък отваря мирогледа, учиш се на много неща, ставаш по-широко скроен откъм социални контакти и пр. Щастлива съм, че имам възможността да се разнообразявам, ни винаги ще обичам родния си град най-много на Света. (:

PredrusalotoZaiche
09-29-2011, 23:10
От града не,от квартала-определо !!

strawberry88
09-30-2011, 22:14
ДА!!!!!

Hristova
10-01-2011, 06:52
Да!

nadincety
10-01-2011, 07:57
С най-голямо удоволствие .... И ще го направя,живот и здраве .. :)

onestar
10-01-2011, 10:05
Бих се махнала още сега ако имах тази възможност.
Градът сам по себе си е невероятен... красив, с неповторима природа и хиляди любими места. Той ще ми липсва и със сигурност бих се връщала за да посещавам местата, на които имам толкова много спомени.

Но за сметка на всичко това, хората които го обитават са повече от отвратителни. Толкова лицемери, толкова интриганти, злобни и завистливи индивиди на едно място няма никъде другаде, освен тук!

TheAmazing
10-01-2011, 10:17
не от града а напрао от България

MojoJojo88
10-01-2011, 11:38
С нетърпение чакам всички, които искат да се махнат от България да го сторят...но имам известни съмнения, че максимум 5 % от дрънкащите наистина ще успеят.

Nqkuf
10-01-2011, 18:28
Определено искам да се махна и за това са виновни хората, които срещам по улиците!

pofek
10-01-2011, 19:19
Да,бих се махнал!

LucySmith
10-02-2011, 15:27
Еми да, бих се махнала

XTREMEFREERIDE
10-02-2011, 17:38
Бих се махнала още сега ако имах тази възможност.
Градът сам по себе си е невероятен... красив, с неповторима природа и хиляди любими места. Той ще ми липсва и със сигурност бих се връщала за да посещавам местата, на които имам толкова много спомени.

Но за сметка на всичко това, хората които го обитават са повече от отвратителни. Толкова лицемери, толкова интриганти, злобни и завистливи индивиди на едно място няма никъде другаде, освен тук!

Да не би да живеем в един град? 8-)

BlueKnife
10-02-2011, 18:56
Има ред фактори, дето искам - не искам, ме принуждават да се махна. Иначе си обичам града, едва ли някога ще спра да го обичам ;д или ще заобичам някой друг повече ;д няма смисъл да го хваля, всичко си ми харесва в него, ама никви шансове за развитие. Надявам се някой ден, ако не се върна да си живея пак тук, то поне да имам възможност да си идвам понякога.

whitebunny
10-03-2011, 22:07
Да.. само ако ми предложат високодоходна работа :D Иначе НЕ :?

nnn1993
10-04-2011, 14:58
Да.

gabri3lla
10-06-2011, 17:37
да

VampireLover3
10-09-2011, 06:44
Мисля, че не. 8-)

LeprikonA
10-09-2011, 07:48
да и то скоро

hotxxmess
10-09-2011, 17:19
Зависи ...

gotinataaaa
10-09-2011, 21:58
Не искам, но ако нищо не се промени до 5 години /тогава завършвам/ ще се наложи :(

fenkaaa
10-18-2011, 19:49
Да.

ver4ety
10-19-2011, 08:39
ами мисля, че не защото Варна е страхотен град най-добрия според мен :grin:

UniCoWN
10-19-2011, 10:59
Ооо, не .. в никакъв случай 8-)
Никъде не мърдам, тука ще си седя 8-)
.....
Е, шега естествено, след години кой знае къде ще ида да уча, къде ще се оженя и т.н.
Просто много си харесвам града! :grin:

marilyn
10-21-2011, 11:41
Предпочитам хилядите пришълци да се махнат от родния ми град... ++++++++

mjelqzkov
10-21-2011, 12:49
Разбира се :).Ако видя по голяма перспектива в друг :).Но никога няма да забравя откъде съм тръгнал! :)

lubovvv
10-21-2011, 16:32
Определено, нямам търпение да се махна от това замряло село

Wwwooow
10-21-2011, 16:38
ами мисля, че не защото Варна е страхотен град най-добрия според мен :grin:
и аз

onestar
10-22-2011, 17:35
Бих се махнала още сега ако имах тази възможност.
Градът сам по себе си е невероятен... красив, с неповторима природа и хиляди любими места. Той ще ми липсва и със сигурност бих се връщала за да посещавам местата, на които имам толкова много спомени.

Но за сметка на всичко това, хората които го обитават са повече от отвратителни. Толкова лицемери, толкова интриганти, злобни и завистливи индивиди на едно място няма никъде другаде, освен тук!

Да не би да живеем в един град? 8-)

Не (8-)), но градчетата са ни "сходни". От Девин съм, а до колкото знам ти от Доспад?

Jessie
10-24-2011, 14:17
Бих се манхала. Твърде много помия се насъбра през последните години...

amzyying
10-24-2011, 22:20
с най-голямо удоволствие и то не само от града,а от цялата страна.България в момента се намира в една огромна дупка,от която честно казано.. едва ли някога ще излезе :( :(

xxKiFlAxx
10-25-2011, 01:01
ot vsqkade bih bokluk sam!!ni6to nesam!!!!!!

summerxtime
10-25-2011, 08:03
В какъв смисъл? Ако говорим да сменя , родния си град с някои друг в България.НЕ не бих го сменила!Но ако говорим , като цяло ... Бих се радвала да живея в някое Британско градче :-D

polssa
10-31-2011, 13:01
махнах се от това злобно малко пълно с комплексари и ограничени хора градче, където всеки знае всичко за теб...


София <33

xSunwell
10-31-2011, 13:11
Ще се махна след година и нещо. Предполагам София или Варна, дето ме приемат там : D

Wannie
10-31-2011, 15:11
Бих. :)