PDA

View Full Version : Къните



merilin2
09-21-2011, 11:10
Какво ви е мнението за къните ? По-щадящи ли са от боите ? Косата става ли по-хубава...блестяща ? Извинявам се, ако има друга тема..не намерих :-o :-)

Shantia
09-21-2011, 11:42
Имам почти експертен опит на тази тема, понеже съм изпробвала и двете. От години използвам къна и имам невероятна коса. Постоянно ми я галят и много често не спират минувачи, просто да попитат дали е моята коса. Придава страхотен блясък, толкова лъскава коса никога не съм имала. Спира цъфтежа на косата, забавя го до минимум и се сгъстява, расте по - бързо. Аз мога да кажа само хубави неща за къната. Ако решат да спрат да я произвеждат, ще си накупя няколко кашона, за да съм спокойна, че ще имам занапред :lol:

За определението "циганско" няма да изкажа мнение, то говори само по себе си... Само ще кажа, че за да има блясък косата от боя, тя трябва да е много здрава, а това е невъзможно при употреба на боя след години... Докато къната е растителна и подхранва. И двете правят блясък, но едното е по - щадящо.

merilin2
09-21-2011, 11:50
в черно ли се боядисваш ?

LadyDi
09-21-2011, 12:14
Ей ПИКЛО аз не съм момиче че да се цапам с разни боклуци и да знам кое е по добро!, аз си изразявам мнението, виждал съм хора с къна и боя, но на мен ми харесва с боя... ВСЕКИ ЧОВЕК СИ ИМА РАЗЛИЧНИ ВКУСОВЕ... Ти да не си фризьорка?
Да ти представя Правилата на форума - www.teenproblem.net/f/pravila.html

За твое добро е да се запознаеш с тях, преди да си позволиш отново да се държиш по този начин ;)

Следващият път, в който те видя да обиждаш потребител без да са те предизвикали - и ще отидеш да си починеш няколко дни от форума.

insane7
09-21-2011, 12:55
каква къна ползваш за такъв ефект ? цвят , марка нещо ? :shock:
аз съм чувала отрицателни мнения за тази катранено черната къна и мисля , че вместо черна къна по-добре да се намацаш с боя.

LadyDi
09-21-2011, 13:49
Добре, детето ми.
Ще се видим след известно време :)
Приятна почивка. Използвай я, за да прочетеш правилата все пак.

malka_sladkka
09-21-2011, 14:16
Ползвала съм и къна и боя. Боята повече ми допада, от къната косата ми ставаше адски суха, но пък няма падане, което до някъде е добре, ако искаш да си седиш вечно тоя цвят :D Не изтощава повече от боята в никакъв случай, но и не придава кой знае колко блясък. Според мен, за да има блясък косата трябва да е здрава, без значение дали е боядисвана или не, дали е с боя или с къна :)

jelly0
09-21-2011, 15:17
Къната е по-безвредна ..

Shantia
09-21-2011, 17:07
Момичета не знам каква марка е къната ми, носят ми я от чужбина в едни пакетчета. Адски много лъска. Ще разпитам и ще ви кажа.

Darinella
09-21-2011, 17:29
Използвала съм къна. Беше кафява с леко червеникав оттенък. Всички ми казваха, че цветът е много хубав. Не съм забелязвала нещо по-специално да е направила като да ми спре цъфтежа и т.н., но все пак моята коса е тънка и е разбираемо. Сега съм на кичури и от боята косата ми се накъсва много. Shantia, ако разбереш марката на твоята, сподели я. :) :-)

Shantia
09-21-2011, 17:36
Използвала съм къна. Беше кафява с леко червеникав оттенък. Всички ми казваха, че цветът е много хубав. Не съм забелязвала нещо по-специално да е направила като да ми спре цъфтежа и т.н., но все пак моята коса е тънка и е разбираемо. Сега съм на кичури и от боята косата ми се накъсва много. Shantia, ако разбереш марката на твоята, сподели я. :) :-)

Мила, разбирам те! Когато бях с боя след всяко сресване оставях милиони връхчета по пода, може би затова сега съм толкова впечатлена от къната. Но наистина щади повече, при всяка коса е различно, има коси, които не се увреждат много от бои. Ако разбера за къната ще пиша! цун :)

Darinella
09-21-2011, 17:39
Използвала съм къна. Беше кафява с леко червеникав оттенък. Всички ми казваха, че цветът е много хубав. Не съм забелязвала нещо по-специално да е направила като да ми спре цъфтежа и т.н., но все пак моята коса е тънка и е разбираемо. Сега съм на кичури и от боята косата ми се накъсва много. Shantia, ако разбереш марката на твоята, сподели я. :) :-)

Мила, разбирам те! Когато бях с боя след всяко сресване оставях милиони връхчета по пода, може би затова сега съм толкова впечатлена от къната. Но наистина щади повече, при всяка коса е различно, има коси, които не се увреждат много от бои. Ако разбера за къната ще пиша! цун :)

Ох, мерси, ще чакам. :) С тази тънка коса вече се чудя какво да правя. :-)

Shantia
09-21-2011, 17:50
Мила, забравих, за тънка коса слагай яко тривитаминол, по 3 хапчета аспирин на прах и много жълтък! Прави домашната маска, тук много мацки са доволни! :)

Darinella
09-22-2011, 21:11
Мила, забравих, за тънка коса слагай яко тривитаминол, по 3 хапчета аспирин на прах и много жълтък! Прави домашната маска, тук много мацки са доволни! :)

Мерси много, мила. :-) Ще пробвам със сигурност. :)

BonnieandClyde666
09-23-2011, 07:01
На мен къната много ми изсушаваше косата,а пък като се боядисвах с боя пак ми я изсушаваше, така че, според мен няма кой знае каква разлика.

Rebirthing
09-23-2011, 07:52
Къната оцветява само и единствено в червени тонове ! Няма черна къна ! Това което продават по магазините представяйки го за "черна къна" , къна с цвят "махагон" , "шоколад" и т.н си е чиста химия ! Къната е абсолютно безвредна, защото обгръща косъма вместо да прониква в него. Ако искаш да отмиеш цвета намазваш косата няколко пъти със зехтин или някое друго растително масло и готово !

За постигане на черен цвят се използва къна, амла + индиго.
Повече инфо, тук:

http://hennafox.wordpress.com/2009/10/03/оцветяване-на-коса-с-помощта-на-билки-р/#comment-6

Shantia
09-23-2011, 08:21
Къната оцветява само и единствено в червени тонове ! Няма черна къна ! Това което продават по магазините представяйки го за "черна къна" , къна с цвят "махагон" , "шоколад" и т.н си е чиста химия ! Къната е абсолютно безвредна, защото обгръща косъма вместо да прониква в него. Ако искаш да отмиеш цвета намазваш косата няколко пъти със зехтин или някое друго растително масло и готово !

За постигане на черен цвят се използва къна, амла + индиго.
Повече инфо, тук:

http://hennafox.wordpress.com/2009/10/03/оцветяване-на-коса-с-помощта-на-билки-р/#comment-6

Къната е червена да, но в тази черната си има червена къна смесена с индиго. Аз използвам нея. Истина е, че пада със зехтин, защото когато си правя маска с тривитаминол после ми се налага да я боядисвам пак. И двете са билки. Няма вреда, няма измама. И когато изпада отдолу оставя червен цвят. Иначе истинска къна - от чужбина или от българските в едни малки пакетчета с жена с точка на челото. Арома, Афродита, всичко останало е фалш... с боя! Много боя, но поне не го крият - на опаковката си пише, че има боя!

heybugsbunny
09-23-2011, 16:56
Аз се мацам с червена къна и съм доволна.Косата ми придобива блясък,става много мекичка, дори спира да ми се омазнява толкова бързо!Определено не ми вреди ;Д
Използвам на арома http://aroma.bg/bg/products/view/%D0%BA%D1%8A%D0%BD%D0%B0-aroma-color Ето такава, само че номер 25