PDA

View Full Version : Високи токчета



christina98877
09-21-2011, 12:31
Здравейте ! Обожавам високите токчета и почти всеки ден съм на тях.. Харесва ми как изглеждат краката ми и всичко .. НО искам да попитам високите токчета вредни ли са за здравето на краката ни ? Вярно ли е , че причиняват разширени вени ?

Моля , ако има още някои девоики, които обичат високите обувки и ги носят ежедневно да споделят мнението си :)

xxKiFlAxx
09-21-2011, 12:32
Не нося високи обувки! вредни са

Soraq
09-21-2011, 13:04
Обожааавам!! :-) :-) По принцип на по-ниско от 16 не стъпвам. Или на равно или на свястно токче!! Но последно време се качвам на цели платформички и даже онзи ден си взех едни като ботички, черни страаашни!! Причината да ходя на платформи е, че усещам някаква болка между глезените и началото на пръстите... Наистина си мисля, ч е от обувките... Но нищо не може да ме спре да ги нося и да ги обожаавам!!! :D :-) :-) :-)

Bukuuu
09-21-2011, 13:19
Според мен си е вредничко постоянно да ходиш на висок ток. Има риск костите да ти се изкривят както и това, което спомена и ти: разширени вени. Да ходиш на ток е много по-изморително и си натоварваш излишно краката. Кеца му е майката! 8-)

mimiinka
09-21-2011, 17:02
ооо НЕ МОГА без токчета :-) :-) Наистина обаче не е много хубаво да се носят всекидневно (особено ако имаш плоскостъпие или нещо такова)

Darinella
09-21-2011, 17:36
ооо НЕ МОГА без токчета :-) :-) Наистина обаче не е много хубаво да се носят всекидневно (особено ако имаш плоскостъпие или нещо такова)

+++ И аз избягвам да ги нося прекалено често. :)

marin4itu
09-21-2011, 18:18
Аз с равни обувки като бях си счупих крака, пък ако тръгна редовно на токчета, не знам просто :D Харесва ми как стоят, но не нося често, пък и с този крак едва ли скоро ще сложа.

Разликата е, че като се носят разни обувки се натрупват мъртви клетки (мазоли) в петата, а като се носят токчета - в предната част, възглавничките, защото тежестта пада на различни места. За по-сериозни вреди, не мога да кажа нищо.

ledenakrasota
09-21-2011, 18:23
На токчета си по-изправена и имаш по-стройна фигура. Проблемът е, че след 40 години ще имаш проблем със ставите на краката или кокалчетата от прекалено високите обувки. Пример е Виктория Бекам и моята рода. :D