PDA

View Full Version : Въпрос по история.



Radk0
09-21-2011, 14:17
Здравейте!

Скоро ми предстои входно ниво по "История и цивилизация" и има един въпрос, който ме затруднява и се надявам вие да ми помогнете.

Въпроса е следния:

Срещу термина напишете неговото значение:
Думата е: Глобализъм

Входното ниво е за 11 клас и най вероятно въпроса е от 10 клас. :)

Phonique
09-21-2011, 15:02
Не съм сигурна но: Глобализъм е процес на нарастваща икономическа интеграция в световен мащаб?Тя ускорява динамиката и сложността на процесите.

Днес една учителка ни говори за глобализацията,но аз успях да запомня само това,защото в същото време пиех 3в1...дано съм ти помогнала ...не е много нс (:

Radk0
09-26-2011, 15:03
Нуждая се от помощ и на друг въпрос.
Той е:

Авторитарното управление на балканите е свързано с?

a)Силната роля на църквата и гражданите
б)Широка автономия на общините
в)Централизация на администрацията

kitty02
09-26-2011, 17:17
Няма надежда да ти отговорим на теста! :?

ZloboMiR
09-26-2011, 18:47
Отговор в), мисли логично. Защото:
http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0%D 1%80%D0%B5%D0%BD

властнически, диктаторски

А за предния въпрос, глобализация има не само в икономиката, но и в културата например.

Radk0
09-26-2011, 19:18
Няма надежда да ти отговорим на теста! :?
Не виждам нищо лошо да не знаеш или да помолиш за помощ.Все пак форума е затова, нали? :)

ZloboMiR
09-26-2011, 19:24
Няма надежда да ти отговорим на теста! :?
Не виждам нищо лошо да не знаеш или да помолиш за помощ.Все пак форума е затова, нали? :)
След като мисля, че ти помогнах, искам да ти споделя, че мен ще ми е неудобно да питам това. Както казват в турските бози "Срамота е!"
Целя единствено да предизвикам положителна промяна в теб, не да те засегна. ;)

Radk0
09-26-2011, 19:33
Няма надежда да ти отговорим на теста! :?
Не виждам нищо лошо да не знаеш или да помолиш за помощ.Все пак форума е затова, нали? :)
След като мисля, че ти помогнах, искам да ти споделя, че мен ще ми е неудобно да питам това. Както казват в турските бози "Срамота е!"
Целя единствено да предизвикам положителна промяна в теб, не да те засегна. ;)
Преди да пиша тук търсих навсякъде, прегледах целия учебник за 10 клас, но без резултат, а по въпроса не знам защо имам някакви спомени, че верния отговор е подточка Б. :|