PDA

View Full Version : тормоз в училище



maroin
09-21-2011, 19:57
Почти всеки клас си има една мишена,тоест човек които е физически и психически изтезаван от други съученици.Според специалисти в ситуация на училищен тормоз ние спадаме в 5 групи
-Върху нас е упражнен тормоз
-Ние го упражняваме върху някой
-Пасивно подкрепяме човекът които тормози другите
-Защитаваме човекът върху които е упражнено насилие
-Правим се,че нищо не виждаме и не обръщаме внимание на ситуацията.
Вие към кой сте?Били ли сте тормозени или обратното,и какво правите,ако сте свидетели на такава ситуация?

SmilezZz
09-21-2011, 20:23
Била съм тормозена , но просто вече съм решила да не го позволявам. Защитавам тези , които са тормозени - т.е. не разрешавам да ги тормозят , просто защото знам какво е и е нещо напълно безсмислено.

InsertDumbNickHere
09-21-2011, 20:23
Зависи от ситуацията. Понякога съм удрял на някой 1-2 шамара :D но рядко ... а и какъв тормоз е това ? Има 2-ма от класа които всяко моеждучасие си ги тормозят :D Мен НЕ ! ( 'щото ще стане страшно :D )
Даже бих казал , че в повечето случай защитавам пиTчовете :)

Fiction7577
09-21-2011, 21:20
Била съм от тормозените и е нещо ужасно.

Когато мога, защитавам тия, които също биват нападани психически.

SuNsEt
09-21-2011, 21:51
Правила съм всяко едно нещо от тиретата.Като цяло ...зависи от ситуацията.В моя клас никой не бие никой,но има обиди или някакви хапливи коментари.Ако човека си е заслужил това,нищо не правя,но когато вече нападащият прекалява естествено,че се застъпвам за другия.Те повечето хора,които са жертви на тормоз не знаят как да се защитават-било то физически или словестно,което може само да им вреди.Винаги съм казвала,че животът е като джунглата ,дивия свят-или ти изяждаш,или теб те изяждат.От теб зависи на кое място искаш да си,за това понякога тези 'страдалци' ми стават жалки и просто седя и гледам.

differenTgiirL
09-22-2011, 09:08
^никога не ми се е случвало да ме тормозят, вероятно защото всички ме харесват като човек, но защитавам тормозените.. [sun]]

Evie
09-22-2011, 09:19
Никога не са ме тормозили и аз не съм тормозила.
А ако видя, че тормозят някой.. зависи от ситуацията и човека. Ако и мен ме дразни, не правя нищо освен ако не се прекали. Тогава се опитвам да ги спра..

Bonbonchencetyy
09-22-2011, 16:21
Била съм тормозена , но просто вече съм решила да не го позволявам. Защитавам тези , които са тормозени - т.е. не разрешавам да ги тормозят , просто защото знам какво е и е нещо напълно безсмислено.
+

awerw
09-22-2011, 17:24
Почти всеки клас си има една мишена,тоест човек които е физически и психически изтезаван от други съученици.Според специалисти в ситуация на училищен тормоз ние спадаме в 5 групи
-Върху нас е упражнен тормоз
-Ние го упражняваме върху някой
-Пасивно подкрепяме човекът които тормози другите
-Защитаваме човекът върху които е упражнено насилие
-Правим се,че нищо не виждаме и не обръщаме внимание на ситуацията.
Вие към кой сте?Били ли сте тормозени или обратното,и какво правите,ако сте свидетели на такава ситуация?

И от петте групи съм бил, сега съм от 4-5 група, гледам да защитавам, ама не винаги.

Djuff
09-22-2011, 18:25
Правя се, че нищо не виждам и не обръщам внимание на ситуацията.

skate
09-22-2011, 18:29
не тормозя,нито ме тормозят,но и не защитавам тормозените,защото те просто си го търсят.типичните зубарчета с мега голямото самочувствие дето не говорят с никой от класа щото са над дях

mlakniwe2
09-22-2011, 18:35
По принцип съм неутрален, но съм твърдо против тормоза и съм на страната на тормозените, щото знам, че те с нищо не са виновни, а другите го провят просто щото са нацепени да кажем и искат да се покажат, но не мога да си обясня как ще си покажеш силата като се биеш с някъв много по-слаб от теб да кажем-кофти ми става, но не смея нищо да кажа-например имаме едни от нашият клас, който от 8 до ся 12клас кара един друг да му носи торбата, докато той отива да пуши и след 2 год вече като станахме 10 клас той дори сам започна да му взима торбата без да му казват, щото знае, че ако не я вземе ще го смелят от бой, аз мислех, че 11 и 12 клас малко ще поумнеят и поузреят но няма такова нещо пак са праят на важни пак тормозят по слабите, а ако бяха малко по-умни щята да се подготвят за матури и държавни изпити, щото инъче няма диплома, но на тя не им пука-има е един който постоянно го тормозят, но всиички са по-сиилни от него и той-горкият е малко тъпичък само двойки му пишат и в междучасите го тропат и му е много кофти-не знам кофти е да има такива хора, но общо взето сме сплотен клас като изключим тези случаи-на мен някой път като ми кажат ти ся що не го тормозиш тоя не те ли дразни :shock: как ще ме дразни човек, които си седи нормално на чина? Не знам тях кво ги дразни външният види ли кво?

kpuckyy
09-22-2011, 18:46
Зависи от ситуацията гледам да не се бъркам в работите на хората но когато стане грозно се намесвам няма значение дали е съученик,приятел или непознат

RunningBlind
09-23-2011, 08:54
-Ние го упражняваме върху някой
-Пасивно подкрепяме човекът които тормози другите
-Правим се,че нищо не виждаме и не обръщаме внимание на ситуацията.


Най - често тези трите последните няколко години. Възможно е и мен да са ме тормозили преди години :)
Всеки човек е бил "ебаван" в даден момент и това се счита като тормоз.
Зашитавал съм когато стане прекалено грозно.

Всяко тире се е отнасяло за всеки в даден момент.

Govnyo
09-23-2011, 08:59
в тази тема е пълно с хора, чието възмущение срещу нормалните социални процеси на налагане на алфа индивидите над гама личностите след години ще се преведе в успешна секретарска работа за 420 лева на месец и живот, изпълнен с кухо възмущение от злобата на човешкия род, българите и пр.

боя изгражда

bloodyF
09-23-2011, 09:07
Била съм от тормозените и е нещо ужасно.

Когато мога, защитавам тия, които също биват нападани психически.


същото

NqkfaNikakva21
09-23-2011, 09:25
до 7 клас аз тормозех, не се гордея с това, но е факт
после се осъзнах и ми щъкна в главата колко съм била зле и аджеба коя съм аз, че да тормозя хората

в момента нито ме тормозят, нито тормозя, а напротив винаги когато тормозят някои се застъпвам за него, дори и непознат, няма значение

LeprikonA
09-23-2011, 09:41
тормозили са ме преди, в началните класове, но повече никога не съм го позволила. дори си го върнах тогава. не тормозя,защото е безсмислено, но не си седя и да се правя, че нищо не виждам, защото това е още по-безсмислено.

ccdesigns
09-23-2011, 10:03
Почти всеки клас си има една мишена,тоест човек които е физически и психически изтезаван от други съученици.Според специалисти в ситуация на училищен тормоз ние спадаме в 5 групи
-Върху нас е упражнен тормоз
-Ние го упражняваме върху някой
-Пасивно подкрепяме човекът които тормози другите
-Защитаваме човекът върху които е упражнено насилие
-Правим се,че нищо не виждаме и не обръщаме внимание на ситуацията.
Вие към кой сте?Били ли сте тормозени или обратното,и какво правите,ако сте свидетели на такава ситуация?

Като се замисля май, май съм бил и в 5-те групи през времето, но за кратко. Най-дълго време мен тормозеха, но вече главно защитавам тормозения (стига той да го заслужава, де).

syrena
09-23-2011, 15:42
Била съм тормозена,но вече не го позволявам,самата аз никога не съм тормозила и не смятам да го правя,защото знам как би се почувствал тормозеният,тъй като се поставям на негово място

valentin12345
02-06-2012, 19:53
Здравейте аз съм на 15.В класа ми има едно момче, което постоянно ме заплашва и обижда.Страх ме е като ходя на училище.Той се движи с по-големи.Страх ме е ,че може да се стигне до самоубийство от моя страна. Кажете какво да направя.

trabi_bs
02-06-2012, 20:18
кажи на баща ти за въпросното момче

trabi_bs
02-06-2012, 20:21
и с него при директорката

toad
02-06-2012, 20:34
И аз съм тормозил и мен са ме тормозили . Пълната детска простотия , която или те белязва за цял живот или те прави по-силен и мъдър . Като няма строг контрол и адекватни и ефективни дисциплинарни мерки и наказания винаги ще има насилие .

xXxAngerfisTxXx
02-06-2012, 20:59
Здравейте аз съм на 15.В класа ми има едно момче, което постоянно ме заплашва и обижда.Страх ме е като ходя на училище.Той се движи с по-големи.Страх ме е ,че може да се стигне до самоубийство от моя страна. Кажете какво да направя.
иди си отрежи вените и не се мъчи...

BrainlessROCKBABY
02-07-2012, 08:14
иди си отрежи вените и не се мъчи...

трябва да станеш психолог (nod)

Savage14
02-07-2012, 08:47
Здравейте аз съм на 15.В класа ми има едно момче, което постоянно ме заплашва и обижда.Страх ме е като ходя на училище.Той се движи с по-големи.Страх ме е ,че може да се стигне до самоубийство от моя страна. Кажете какво да направя.
Обръсни си главата такаче на връта да имаш малко коса, която да изобразява свастика.Сложи си и татуриовки на келтски кръстове и свастики и започни да гледаш страшно, купи си и анаболи да се напомпаш, за да всяваш респект.Ходи с тениски на Lonsdale и Everlast.И така ако ти кажат нещо ги пребий или ако са много извади палка или бокс, затова винаги си ги носи в джоба.

ledenakrasota
02-07-2012, 08:49
Не съм тормозила и не съм подкрепяла тормозещите. Прекалено съобразителна и "да извадя на бял свят от всеки добрата му страна" бях. Ако мога, така да се. Но не съм била и наивна.

Тормозили са ме. Сама съм била срещу всички понякога. Винаги против насилието и тормоза, но се е случвало на улицата да виждам издевателства и от страх да не направя нищо. Училището е едно хубаво каляване. Това са нещата от живота. След завършването отиваш в голямото училище "Живот", където правилата зависят от теб самия и никой освен теб не носи отговорност за действията ти.
Ако в училище някой друг ти казва какво е правилно, ограничава те или те задължава да спазваш определени правила, в живота всичко това ти самият го определяш.

Така, че скъпи подрастващи, учете се от трудностите и лошите неща в живота си, защото това са уроци. Провали няма. Има само обратна информация. :)

toad
02-07-2012, 15:36
Не съм тормозила и не съм подкрепяла тормозещите. Прекалено съобразителна и "да извадя на бял свят от всеки добрата му страна" бях. Ако мога, така да се. Но не съм била и наивна.

Тормозили са ме. Сама съм била срещу всички понякога. Винаги против насилието и тормоза, но се е случвало на улицата да виждам издевателства и от страх да не направя нищо. Училището е едно хубаво каляване. Това са нещата от живота. След завършването отиваш в голямото училище "Живот", където правилата зависят от теб самия и никой освен теб не носи отговорност за действията ти.
Ако в училище някой друг ти казва какво е правилно, ограничава те или те задължава да спазваш определени правила, в живота всичко това ти самият го определяш.

Така, че скъпи подрастващи, учете се от трудностите и лошите неща в живота си, защото това са уроци. Провали няма. Има само обратна информация. :)

Браво ;)

boom29
02-10-2012, 15:15
-Правим се,че нищо не виждаме и не обръщаме внимание на ситуацията.

lude7ina
02-11-2012, 11:49
не тормозя,нито ме тормозят,но и не защитавам тормозените,защото те просто си го търсят.типичните зубарчета с мега голямото самочувствие дето не говорят с никой от класа щото са над дях

Не е вярно, Ако мислиш така ти си група 1. Тормозят малоумните, щото ако тормазят някой умен няма да имат от кого да приписват. Имаме дете с увреждане в класа и всички го тормозят.

lude7ina
02-11-2012, 11:54
В началото на годината се заяждаха с мен и един ден побойника на училището взе да се ебава с мен. И се сбихме. Едвам ни разтърваха. оттогава всички ме уважават, а той получи травма, че го е набило момиче и си изгуби името.

NqkfaNikakva21
02-13-2012, 16:05
Точно пък да тормозиш дете с увреждане/ия е най-голямата комплексарщина. С най-голям кеф бих помолила някой да ги пребие тия, ако познавах такива, разбира се.

Hayashi
02-13-2012, 18:03
Даскалката по история много обича да си го изкарва на нас. Избира си един, които не харесва и почва само с него да се заяжда. xD Тази година дойде и моят ред.
Физически тормоз при нас няма, но за психически съм чувала.

BlizeR
02-14-2012, 17:34
Здравейте аз съм на 15.В класа ми има едно момче, което постоянно ме заплашва и обижда.Страх ме е като ходя на училище.Той се движи с по-големи.Страх ме е ,че може да се стигне до самоубийство от моя страна. Кажете какво да направя.

Клъцни си вените и толкоз

anonymousx
02-14-2012, 18:29
Зависи от ситуацията. В нашия клас нямаме такива групички. Зависи от кефа на всички, сега може да те тормози, а след 5 минути ще те защитава. Както им отърва.. По принцип рядко седя безучастно, но има и такива моменти. Както и мене са ме тормозили (като по-малка, вече не се оставям), така и аз съм тормозила други - но не и без причина. Някои просто си го търсят.. :/

tonique
02-14-2012, 20:44
До момчето което го заплашват:
- наеми си охрана .. некой от даскалото - xaxa :D

Иначе по темата: всички .. :D

-Върху нас е упражнен тормоз
-Ние го упражняваме върху някой
-Пасивно подкрепяме човекът които тормози другите
-Защитаваме човекът върху които е упражнено насилие
-Правим се,че нищо не виждаме и не обръщаме внимание на ситуацията.

fluffy_^
02-14-2012, 21:22
Ми ако упражняване на турмоз на тези който опражняват турмоз на някой по слаб и т.н се счита са защитаване на човекът върху които е упражнено насилие значи съм такъв ако не нито едно от 5 те

scrooper
02-15-2012, 11:42
И аз съм тормозил и мен са ме тормозили . Пълната детска простотия , която или те белязва за цял живот или те прави по-силен и мъдър . Като няма строг контрол и адекватни и ефективни дисциплинарни мерки и наказания винаги ще има насилие .

Евала!
Била съм от всичките групи, в момента нямам сили да се занимавам и не се меся.

reperw
02-15-2012, 12:12
-Ние го упражняваме върху някой
-Пасивно подкрепяме човекът които тормози другите

незнам защо :S :S :S изпитвам някфо яко чуство :D

v1k7or_mLadenoww
02-17-2012, 16:47
аз съм от тези, които рядко или почти не ги тормозят.. ако покажеш че не си сдухар няма защо да те ебават... ако тормозя някой, гледам да е някой който да може да ми отвърне. Много мразя някой да тормози хора с психически или физически проблеми... тъпо е да се заяждаш с някой, който не може да ти отвърне... и ако се мислиш за велик с това че го правиш, то трябва да си много ПРОСТ ...

Muaythaifighter
02-17-2012, 19:10
Почти всеки клас си има една мишена,тоест човек които е физически и психически изтезаван от други съученици.Според специалисти в ситуация на училищен тормоз ние спадаме в 5 групи
-Върху нас е упражнен тормоз
-Ние го упражняваме върху някой
-Пасивно подкрепяме човекът които тормози другите
-Защитаваме човекът върху които е упражнено насилие
-Правим се,че нищо не виждаме и не обръщаме внимание на ситуацията.
Вие към кой сте?Били ли сте тормозени или обратното,и какво правите,ако сте свидетели на такава ситуация?

kato shte mishoci i nemoe da se biete , ko nqkoi te tormozi psihicheski li fizicheski go prebivash do besuznanie i next time , she im zemesh respecta tva e

Hayashi
02-17-2012, 19:46
С бой не се решава нищо. Най-често най-умните никой не ги тормози, защото знаят как да избягват такива ситуации.

Savage14
02-17-2012, 19:47
Muaythaifigher +1

Mirage3
02-17-2012, 20:04
-Върху нас е упражнен тормоз (лек)
-Защитаваме човекът върху които е упражнено насилие
-Правим се,че нищо не виждаме и не обръщаме внимание на ситуацията.

Била съм само в тези групи. Сега се опитвам да защитавам другите или някакси да променям решението на тези, които обиждат.

Black_WoLf
02-19-2012, 13:54
Мен ме тормозеше един от моя клас преди,защото съм дребен и ме гледа, че съм малко хилав и така продължи 2-3 месеца но след това ми писна и го пребих :D и от тогава се реших никога повече да не ме тормозят.А за това дали помагам на някои в беда зависи имало е хора с които уш сме били приятели обаче като стане нещо на въпрос да ми помогнат се дръпват настрани и аз реших че чуждите проблеми не ме засягат.;)

пAteNцЕ
02-19-2012, 14:17
преди ме тормозеха и лошото че не отвръщах и това някак си ги насърчаваше да продължават и то не беше точно конкретно един човек ами групичка от момичета които просто си търсеха нещо за правене и се мислеха са богоизбрани и тем подобни(смис словесно ме нападаха обиждаха ме и понякога ми взимаха нещата и ги мятаха някъде)....сега като съм в ново дас нямам такива проблеми - кажат ли ми нещо отвръщам непременно та няма да ме мачка я...и то отвръщам удрям на слабо място(естествено говоря за словесно физически двубой или подобно - не мерси не бих ударила някого колкото и да съм ядосана)а и сега ми иде да ги издиря ония къде ме дразнеха и да им го върна тъпкано :D но не съм такъв човек няма да се принизявам на тяхното ниво
сега никой нищо не ми казва а и да ми каже винаги имам с какво да отвърна!обикновено защитавам тези които нападат без причина ей така за кеф но когато човека си е виновен да си проси последствията просто и тва е! седя далеч от конфликтите предпочитам мира а и нямам нерви да се занимавам - лая когато има защо иначе съм кротка :D

spravedlivostbg
12-28-2013, 14:45
При какви случаи на тормоз в училище можете да бъдете защитени : Вижте този сайт е описано подробно http://spravedlivostbg.com/pages/pages%202.1/crime/detska_prestapnost.html

mishetyH
12-31-2013, 23:43
Аз бях от тези , които не ги забелязват. Веднъж тормозените нещо ме намесиха и всичко се прехвърли върху мен. На следващият ден решиха да довършат започнатото. На мен обаче не ми беше кеф и бушунирах единия. Вече си нямам проблеми с тях.

draid
12-31-2013, 23:53
Не съм човек който се оставя да го тормозят, така че не съм бил тормозен в училище никога. В университета имаше някой хора, предимно колежки които доста "ебавах" ама какво да се прави така са си го направили. По принцип не обичам да тормозя хората и бих защитил ако тормозят някой, стига да не е прекалено слабохарактерен, тогава да се оправя сам.

HankMoody8
01-01-2014, 11:12
Минал съм и през 5-те етапа... Старая се да защитавам някого , когато е прав и мнозинството е против него.

an7raks
01-01-2014, 11:20
От последния тип...
Не ми пука особено, освен ако не става въпрос са физическо насилие.
В повечето случаи тези, които биват тормозени вербално, сами са си виновни, че не се защитават.