PDA

View Full Version : Протеин + креатин.



maniak666
09-22-2011, 08:36
Здравейте.Момче на 17 години съм, 1.76 см, 69 кг. Чух,че е добра комбинация да се взема протеин със креатин. Тренирам от около година и досега не съм взимал никакви хранителни добавки. Бихте ли ме посъветвали какъв креатин и протеин да взема. Става дума тук за 1-2 месеца прием. http://fitness1.bg/scitec-whey-professional-920gr/ + http://fitness1.bg/scitec-ce-extreme/ добра комбинация ли е ?

HolyShit
09-22-2011, 08:46
И 2та са креатин..И не ти трябва.Протеин вземи,ако не можеш от храна
.

Shines
09-22-2011, 08:53
И 2та са креатин..И не ти трябва.Протеин вземи,ако не можеш от храна
.
+1

maniak666
09-22-2011, 09:04
Значи да вземам само първото ? Благодаря за бързия отговор. А врпедвид килограмите ми как трябва да се приема и доло горе за колко време ще ми стигне тази разфасофка ?

anonymous546178
09-22-2011, 09:37
Грамажа суроватъчен протеин на ден се определя от теглото ти и хранителния режим... Отиваш в бб-тийм смяташ колко протеин трябва да приемаш на ден, изваждаш протеина който приемаш от храната, останалото си го набавяш от суроватъчен

TodorMarkov
09-22-2011, 09:43
Протеинът не е водещия в натрупването на маса...По-скоро си оправи калорийния баланс,протеина го сложи 2-2,5г на телесно тегло.

maniak666
09-22-2011, 09:54
А как така и 2та са креатин ? Извинете за глупавия въпрос не съм много навътре в нещата. 1вото е в графа протеини и нищичко не пише за креатин ?

HolyShit
09-22-2011, 09:57
Бе те не биле и 2та креатин axxa :D Едното е протеин,ама в такова "шишенце" го сложили..Колко пари имаш все пак.. :D

maniak666
09-22-2011, 10:08
Абе парите не са проблем. Иначе имам около 500 в касата, но за отделяне си мислех около 100тина лева. В крайна сметка ако сте на мое място какво бихте взели ? Изключваме хардкор химия ! :D

redbul2
09-22-2011, 10:42
В крайна сметка ако сте на мое място какво бихте взели ? Изключваме хардкор химия ! :D

За креатин може да мислиш когато минат 2 години във фитнеса и за това време имаш много слаби резултати.И те не се подобряват. В застой си,а всичко друго(хранене и програма) е на 6.

А протеинът както ти е писал Марков,не е от решаващо значение. Основното са добрият хранителен режим и добрата тренировка. А тоя протеин на прах има най-голям ефект след тренировка като бързо усвоим протеин. Може да се взема и в нетренировъчни дни между две яденета.
Помага,но чудеса не прави. И да не очакваш от само една кутия няква огромна промяна. Ще ти трябват поне десетина такива.Тъй че на твое място ще взема нещо качествено,но изгодно понеже ще се налага многократно купуване на същото. :)

Uncontrollable
09-22-2011, 12:24
Добър хранителен режим (здраво ядене) да качваш ММ и ФИТНЕС !!! а протеин може да си вземеш но не трябва да очакваш кой знае какви резултати от него, в смисъл можеш да го приемаш ако храната ти е бедна на протеин (белтъчини) и ако искаш по-бързо възтановяване, но това е ! няма как да качиш килограми и да станеш "огромен" с една суроватка, според мен наблегни на храненето и тренировките повече, а относно протеините, вземи си Whey Gold Standard на ON - един от най-известните и хубави протеини цената му варира около 90-100 лв. но ако тези 100 лв. ги похарчиш за месо и яйца ще има по добър резултат според мен ;)

HolyShit
09-22-2011, 13:00
Един whey shake за 70 кинта + optimum nutrition creatin (600 грама) за 30-35 лева идеално вързва.100 лв и ще имаш и за 2 пъти да пиеш сигурно от креатина :D

Uncontrollable
09-23-2011, 08:08
Ми аз в момента пия 100% Whey Gold Standard ON + 100% Creatine Scitec Nutrition + BCAA 1000 ON - всичко общо към 160-200лв. 8-)

HolyShit
09-23-2011, 12:42
Скъпо идва , скъпо :D

Uncontrollable
09-23-2011, 14:40
Скъпо идва , скъпо :D
Е, да 8-)

qnkata5
09-24-2011, 10:41
Значи сега да ти кажа за 1-вото, на scitec е, обаче за цената си е доста добро, пил съм го ! Няма да съжаляваш.

monsternutritions
09-27-2011, 06:34
По-добре се насочи към Syntrax Nectar, тъй като е чист изолат и е светлинни години пред концентрата whey professional. Огледай се, има го за 50 лв кутията тук там :P
Приемай го след тренировка, а може да добавиш и един прием сутрин веднага след ставане. От креатина ще усетиш ефект, но по-добре изчакай за момента, както те съветват и останалите. Едни бцаа можеш да добавиш, ако имаш финансовата възможност.

По-здрави 8)

Vladel
09-29-2011, 17:12
Искам да питам нещо,а и не ми се спами форума с нови теми.Какво лошо има в креатина,че му казвате да не го взима?Никога не съм бил спец по хранителните добавки,така,че питам от чисто любопитство.

HolyShit
09-29-2011, 17:37
Първо трябва да се гледа режима,тренировките.
Второ той дава сила..Значи може да е препоръчителен след определен стаж.

По-просто казано.Човек,който е влезнал в залата преди 2 месеца и вдига по 40 от лег няма смисъл да се насочва към креатин.
Също така,човек тренирал в залата от 4-5 години и бутал 60-70 кг от лег няма смисъл да взема креатин.

Сега вече за мускулната маса,ала-бала оставям да разправят тук.. :-P

Vladel
09-29-2011, 18:06
Технически,ако си начинаещ в залата няма да ти помогне креатина?

HolyShit
09-29-2011, 19:09
Ще ти помогне сега,но ще ти е доста нужен по-късно..

Мисли..Кога ти трябва повече? Когато вдигаш 30-40 кила или когато вдигаш 100-110 кила?

redbul2
09-29-2011, 20:04
Технически,ако си начинаещ в залата няма да ти помогне креатина?

Няма ти помогне,защото основният проблем на тоя етап не е силата. А усвояването на движението. Примерно на лег,първо трябва да имаш стабилно движение надолу и нагоре. Без трептене и люшкане наляво, надясно,напред,назад. Това се постига като се тренират мускулите стабилизатори в първите месеци. След това имаш вече добра стабилизация на щангата и може да се мисли за тежестите. Креатинът в самото начало е безсмислен за новаците в залата.

redbul2
09-29-2011, 20:07
Много по-важно от креатина е усвояването на правилната техника за изпълнение.

Vladel
09-30-2011, 18:57
Няма ти помогне,защото основният проблем на тоя етап не е силата. А усвояването на движението. Примерно на лег,първо трябва да имаш стабилно движение надолу и нагоре. Без трептене и люшкане наляво, надясно,напред,назад. Това се постига като се тренират мускулите стабилизатори в първите месеци. След това имаш вече добра стабилизация на щангата и може да се мисли за тежестите. Креатинът в самото начало е безсмислен за новаците в залата.

Но пак ти дава сила,нали?

redbul2
09-30-2011, 19:20
Но пак ти дава сила,нали?

Тая увеличена сила в самото начало,може да докара жестоки травми. В първата една година травмите са най-чести,а като се тръгне с големи тежести стимулирани от креатина-съвсем. Не е случайно,че се започва с малки тежести.Това е много полезно за ставите и сухожилията.Защото мускулите почти винаги могат много повече отколкото ставите и сухожилията са в състояние да издържат. И освен това мускулите дръпват веднага,а за другите две неща трябва продължително време за да заздравеят,да загрубеят и се адаптират към тежките натоварвания. Което при ставите и сухожилията става много по-бавно отколкото при мускулите.

redbul2
09-30-2011, 19:23
Освен това още не е усвоена правилната техника на упражнението и голямата сила,респективно голямата тежест повишават риска от сериозна травма при неправилно изпълнение. А правилно няма как да бъде при липсата на опит. Винаги се препоръчва разучаването на дадено упражнение да става с малка тежест.

Vladel
09-30-2011, 20:25
Освен това още не е усвоена правилната техника на упражнението и голямата сила,респективно голямата тежест повишават риска от сериозна травма при неправилно изпълнение. А правилно няма как да бъде при липсата на опит. Винаги се препоръчва разучаването на дадено упражнение да става с малка тежест.

Ясно.Благодарим.