PDA

View Full Version : Болен съм... мога ли да бягам ?



xXxAngerfisTxXx
09-22-2011, 09:56
По принцип всяка вечер си тичам по един час за да поддържам някаква фигура... обаче сега съм болен (кашлям, яка хрема, гърло) и се чудя мога ли да продължа да бягам... да не зема да се влоша ? Като се набягам си взимам един душ и си лягам... пречи ли това че съм болен ?

ShiTmARMALADE
09-22-2011, 10:00
първо няма да имаш същите постижения второ бягането изтощава организма от към витамини и хранителни вещества който са важни за да можеш да се пребориш с болестта аз бих ти препоръчал да си починеш 3-4 дена през който да ядеш повечко от колкото ти се яде за да можеш да се възстановиш максимално бързо

TodorMarkov
09-22-2011, 10:02
Не!Спри всякакви физически натоварвания,докато не се възстановиш.Организма е ангажиран с възстановителните процеси след физическо натоварване и имунната система още повече ще се занижи,което ще влоши положението.

xXxAngerfisTxXx
09-22-2011, 10:07
Аз си пия витамини сега като съм болен и си ям доста 8-) изобщо не искам да прекъсвам бягането... :(

shisharka
09-22-2011, 11:25
Не е препоръчително , организмът сега се занимава с болестта , ако тичаш ще трябва да отделя енергия за възстановяване на мускулите и процесът на оздравяване ще се забави . Освен това ще ти бъде трудно , от личен опит ти казвам хич не е приятно да ти тече носът докато бягаш , ако е запушен още по-лошо не можеш да дишаш правилно , закашляш се лесно . След като се изпотиш ще минат поне 10 минути, докато се прибереш и изкъпеш , вечер е студено ще те надуха вятъра и може да се влошиш още повече . Най-добре почакай 3-4 дена , пий повече чай и витамини за бързо оздравяване .

ShiTmARMALADE
09-22-2011, 11:27
обясних ме ти как стоят нещата ти си решаваш за 4 дена няма да качиш килограми и няма да загубиш форма но ако продължи и получиш усложнения най-малкия ти проблем ще е това че си загубил форма

Relentless
09-22-2011, 12:25
Е добре като си болен не си ли отпаднал ? Аз вчера бягах малко и днеска съм труп - болен и ми е зле едвам вървя а ти искаш да бягаш :D

Uncontrollable
09-22-2011, 12:26
обясних ме ти как стоят нещата ти си решаваш за 4 дена няма да качиш килограми и няма да загубиш форма но ако продължи и получиш усложнения най-малкия ти проблем ще е това че си загубил форма
+1

Shines
09-22-2011, 12:30
обясних ме ти как стоят нещата ти си решаваш за 4 дена няма да качиш килограми и няма да загубиш форма но ако продължи и получиш усложнения най-малкия ти проблем ще е това че си загубил форма
+1
+2
бтв: И аз съм същият като тебе не мога да не пропусна тренировка, да не ям като хората просто от 7-8 месеца, вече ми е станало като закон, но уви от вчера нещо ми се гади, повръща, болки в корема не мога да хапна нищо, не тренирах и се чувствам кофти, но утре предполагам лека по-лека дано влезна пак в форма, ако пак не съм добре, няма да се мъча.Днеска и аз смятах да бягам, но като видях, че съм свалил близо цели 3 килограма се отказах..

xXxAngerfisTxXx
09-22-2011, 14:20
Ахам ясно... значи ще изчакам малко и като се почувствам по-добре пак почвам да бягам...

TheManTheLegend
09-22-2011, 16:26
Възтановяването на мускулите е по-трудно когато си болен. Но ти си знайш де, ходи да бягаш да не хабиш инжекциона че после нема да те имат за "батка" :razz:

hamilcar
09-23-2011, 06:00
Хората най-вероятно са прави, но аз така се лекувам. Имам предвид с кардио, или скачане на въже или тичане.

RoSKo0o0
09-23-2011, 07:25
Точно физическото натоварване лекува. Точно 1-2 тренировки ми трябват докато не се възстановя отново. Да не говорим за бягането! Когато тренирах и професионално футбол беше същатата работа... всичко е до психика. А и при физическите дейности се отделяше някакво вещество, което помага, ама не съм чак толкова навътре. Адиос!

xXxAngerfisTxXx
09-23-2011, 07:57
значи довечера съм ON... хем се оправих малко :grin: