PDA

View Full Version : Френски език



amada
09-22-2011, 12:16
Здравейте, драги съфорумници! :)
В момента уча руски, испански и английски. Ще ги уча още 4 години и ще имам перфектното ниво за тях / по план /. Тъй като френския език е нещо, което страшно много ме влече.Обожавам Франция .. Винаги съм мислела, че като отидеш там си в страната на чудесата. Та събрала съм около 400 лева и говорих с нашите тези дни, дали лятото мога да ходя на уроци по френски с мои пари и те се съгласиха. Та въпроса ми е дали някой знае, дали има 3-месечни курсове по френски, колко струват и нивото след тях? Благодаря ви! :)

Shines
09-22-2011, 12:34
Извинявай, че ще е малко извън темата, но сигурна ли си, че искаш да го учиш този език?Уча го вече 4та година, и направо вече ми се повръща от него.За мен Испанският и английският са къде, къде по-хубави езици от Френският, или може би просто на мене ми е писнало само френски,френски,френски :D .Иначе за кой град става дума?

amada
09-22-2011, 12:36
Голям мерак имам, пък ще видим. :D
Пловдив. Но питам по принцип, полезни ли са тези курсове.

Millen4ety
09-22-2011, 12:40
Учила съм две години френски, а принципно уча английски, немски и латински. Не съм от Пловдив, но понеже питаш за тримесечни курсове - ходила съм на такива в ИЧС в София, ходила съм и на интензивни едномесечни и съм имала много по-високи резултати, отколкото при продължителните. Ако мястото, където ще учиш е наистина добро, че имаш полза, а и месец или три не са много, но определено все някаква полза ще имаш. :)

Shines
09-22-2011, 12:40
Голям мерак имам, пък ще видим. :D
Пловдив. Но питам по принцип, полезни ли са тези курсове.
Мога да попитам в понеделник къде е най-добре, ако не бързаш и ще ти кажа, но в последно време доста плюят Алианс-а, много се бил променил, защото преди го държал някакъв французин, но откакто го държи българин е станало манджа с грозде :D .

amada
09-22-2011, 12:43
Голям мерак имам, пък ще видим. :D
Пловдив. Но питам по принцип, полезни ли са тези курсове.
Мога да попитам в понеделник къде е най-добре, ако не бързаш и ще ти кажа, но мога да ти кажа,че доста хора бягат от Алианс-а много се бил променил, защото преди го държал някакъв французин, но откакто го държи някой българин и е станало манджа с грозде :D .

Не се и съмнявам.. :D Ще ти бъда много благодарна, защото събирам информация иии мнения и съветииии иии :D

Shines
09-22-2011, 12:45
Голям мерак имам, пък ще видим. :D
Пловдив. Но питам по принцип, полезни ли са тези курсове.
Мога да попитам в понеделник къде е най-добре, ако не бързаш и ще ти кажа, но мога да ти кажа,че доста хора бягат от Алианс-а много се бил променил, защото преди го държал някакъв французин, но откакто го държи някой българин и е станало манджа с грозде :D .

Не се и съмнявам.. :D Ще ти бъда много благодарна, защото събирам информация иии мнения и съветииии иии :D
Няма проблем, ще поразпитам :)!

Metodi_dv
03-29-2018, 15:30
Здравейте, френският е уникален език. По случай темата искам да споделя една статия, която определено може да ви надъха да научите този език - https://omegals.bg/2017/03/13/6-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D1%83%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8/

Надявам се да ви е полезна :)

lisi4ety
04-16-2018, 10:14
Аз пък те подкрепям!
Аз не харесвам френския, но завърших такава гимназия и в момента благодарение на това мога без проблем да започна високо платена работа.
Наистина си струва! Все по-малко хора в България говорят френски, а все повече се търсят такива (точно заради това).
Давай смело! Най-добре в някой институт, за съжаление съм от София и не мога да помогна с място.

Но имай предвид и че да вземеш няколко нива за 3 месеца ще е мноого трудно, френският е език, който се учи с години ппц.