PDA

View Full Version : До всички студенти!



ledenakrasota
09-22-2011, 13:31
Как беше тръпката на първия студентски ден в първи курс? Как мина откриването или какво ви предстой? Разкажете!

Аз ще бъда първи курс в СУ и нямам търпение да си видя КОЛЕГИТЕ! :grin:

Chacho
09-22-2011, 13:40
Отидох пред факултета, запознах се с колегите, с които си бяхме писали във фейсбук, поседях малко със старите ми познати и слушах дръм ен бейса от колоните преди да почне речта. После ни издрънкаха малко приказки и отидохме на кръчма.

На първият истински учебен ден ми беше малко равнодушно, писах си лекциите, вкараха ни в по-бавно темпо и леко доби онзи училищен вид на преподаване. (с времето стана по-интересно). Понеже съм пушач, почивките пушех с разни колеги и се позапознахме навън. Вътре се майтапех с другите и бързичко се позаприказвахме с повечето. После спрях да ходя на упражнения и лекции, и се засичахме по-рядко.


Нищо ново, но е по-добре от комплексарщината в началото на 8 клас. И винаги е както си го направиш.



Вечерта бе след първия учебен беше готина (не след откриването, а на 4ти октомври мин. година). Отидохме 50 човека на кръчма и си изкарахме много прилично. Имаше доста смях.

mrtn
09-22-2011, 13:42
Еми откриването на академичната година е скучно. Ректора ти казва, че си направил най-добрия избор и други неща, които няма да чуеш, също други хора от академичния състав, в СУ сигурно ще е някаква лудница.. След това ще отидеш в съответния факултет, да ти дадът студентската книжка и подаръци. И ако са ти пекани колегите и не се притесняват ще излезете след откриването. :)

ledenakrasota
09-22-2011, 13:43
Отидох пред факултета, запознах се с колегите, с които си бяхме писали във фейсбук, поседях малко със старите ми познати и слушах дръм ен бейса от колоните преди да почне речта. После ни издрънкаха малко приказки и отидохме на кръчма.

На първият истински учебен ден ми беше малко равнодушно, писах си лекциите, вкараха ни в по-бавно темпо и леко доби онзи училищен вид на преподаване. (с времето стана по-интересно). Понеже съм пушач, почивките пушех с разни колеги и се позапознахме навън. Вътре се майтапех с другите и бързичко се позаприказвахме с повечето. После спрях да ходя на упражнения и лекции, и се засичахме по-рядко.


Нищо ново, но е по-добре от комплексарщината в началото на 8 клас. И винаги е както си го направиш.



Вечерта бе след първия учебен беше готина (не след откриването, а на 4ти октомври мин. година). Отидохме 50 човека на кръчма и си изкарахме много прилично. Имаше доста смях.

Аз сега разбрах, че нашето откриване ще бъде на 29, но е четв. и не разбирам какво ще правим в петък, като чак на 3-ти започват лекциите. :-o

Chacho
09-22-2011, 13:46
Верно ли е на 29ти? Аз мислех да ходя на 3ти директно :-o

ledenakrasota
09-22-2011, 13:48
Верно ли е на 29ти? Аз мислех да ходя на 3ти директно :-o

И ти ли си тук? :D

Така ми казаха колегите :oops: На 29 в Ректората от 10, но ще разбера в понеделник кога точно е. :)

Chacho
09-22-2011, 13:54
Втори курс СУ, да

Е тогава точно май ще се настанявам на общежитие, не съм сигурен. Може и да отида до тоя ректорат, ако съквартирантите решат и те да ходят.

ledenakrasota
09-22-2011, 14:00
Втори курс СУ, да

Е тогава точно май ще се настанявам на общежитие, не съм сигурен. Може и да отида до тоя ректорат, ако съквартирантите решат и те да ходят.


Има време! :)

therichbitch
09-24-2011, 00:34
Така е, откриването е на 29и,което е мега тъпо.
Иначе помня, че ние имахме 3 откривания- едно общо- за целия университет, едно в ректората- само за нашия факултет и после 3то- в самия факултет, което се изразяваше в раздаване на книжките и обяснения какъв гърч щяло да бъде по някои дисциплини. Емм... отидох в 10 и се прибрах в 8... беше глупав, изморителен ден.
Преди това бяхме се срещали от специалността на кръчма- там си беше добре, но то не е към откриването.

Govnyo
09-24-2011, 07:55
тъпотия от седмо поколение е, общо взето типа церемония, измислен за да радва родителите на неамбициозни момчета от перифериите на провинциални градове с родители таксиджии и майки магазинерки, преди комплексираните им чеда да идат да живеят в стая за 17 лв на месец в студентски град и да започнат да си ползват прозореца като хладилник, докато обясняват на неуспелите си приятели селяни как живеят на 5 минути от центъра на София

acdcfenka
10-14-2011, 11:18
Толкова бях притеснена на 1-ви октомври, че бях като гръмната. Бяхме се събрали само нашият курс- 1-ви, само нашата форма на обучение и ни държаха 2 часа, като ни говориха общи неща за Датският колеж. После на 7-ми октомври, на лекциите нищо особенно, лекции и това е. Нещо не можах да се сближа с колегите, но явно, защото се виждаме рядко, само два пъти седмично.

Extremescream
10-14-2011, 11:43
Има си тема за студентите, при това важна.