PDA

View Full Version : Голям проблем с родителите и



kurtiii
09-22-2011, 18:56
Заедно сме от 6 месеца.Много си пишехме в скайп до полунощ.Обикновено до 23-полунощ.Така няколко седмици.Накрая и сложиха време в скайп до 22.30 от началото на лятото до сега.Като излизахме примерно от 9.30-10 я викаха в тях до 12 до 16 часа и след това я пускаха до 20 часа.Винаги сме го спазвали.И отидоха на море за 10 дни.Майка и не и даде лаптопа,защото не отишла там да си пише с мен,а да си почива.Преди това сме си писали всеки ден поне по 15-20 мин.Един ден се запознах с майка и защото я извика да и носи панталона на шивачка.Каза ми само приятно ми е и каза на приятелката ми да ме изпрати да си ходя.И си отидох.Бяхме макс 10 мин заедно са майка и.И дойде 15 септември.Отидохме до даскало и след това си търсихме учебници и стана 16 часа и майка и звънна да и каже да се върне да чете учебниците си за да си преговаря от 18 часа да е в тях.И така на 16 септември и казали,че времето в скайп е до 22 часа.На другия ден и казаха да гаси в 21.40.Не им пукало какво са казали предишния ден.И преди 2-3 дни закъсня с 10 мин и си отиде в тях към 20.10 и казали да излиза от тях от 12.30 и да се прибира в 19.45.Започваме даскало в 13.30 и свършваме в 19.20.Сега реши да им дам това което искат.Пишем си до 21 часа.Какво да правим?
ПП И двамата сме на 16

Fiction7577
09-22-2011, 19:05
Всъщност... не виждам какво можете да направите.

Djenka
09-22-2011, 19:12
Аз не разбрах къде е проблема, може би защото е много объркано написано. :?

ZloboMiR
09-22-2011, 19:13
Не съм сигурен дали родителите имат писаното право да ограничават вечерния час спрямо този, който е по закон, мисля 22:00 часа. Проверете, но с някое оплакване едва ли ще се получи нещо.
Първо пробвай тя да те покани на вечеря у тях, и там да им спечелиш доверието, внимателно и леко минете на въпроса и така...

kurtiii
09-22-2011, 19:14
Аз не разбрах къде е проблема, може би защото е много объркано написано. :?
Тяхните постоянно я викат.Ограничават ни времето лятото 9.30 до 12 и от 16 до 20.И един ден излязла с една нейна приятелка и казали да не се връща по обяд.

kurtiii
09-22-2011, 19:16
Не съм сигурен дали родителите имат писаното право да ограничават вечерния час спрямо този, който е по закон, мисля 22:00 часа. Проверете, но с някое оплакване едва ли ще се получи нещо.
Първо пробвай тя да те покани на вечеря у тях, и там да им спечелиш доверието, внимателно и леко минете на въпроса и така...
Това не е лошо да се запозная с баща и обаче той не иска да чуе за мен

SuNsEt
09-22-2011, 19:22
Аз мисля,че ...няма бъдеще за такава връзка,контролирана толкова много от родителите.Дори и да говориш с техните само ще стане по-зле.От опит ти го казвам,понеже отношението на майка ми към приятеля ми ,когато стане караница е 'ама за какво ми е той да идва до нас,хич не искам да го слушам тоя' или нещо такова.Родителите са си родители и явно тя не е показала достатъчно ,за да и имат доверие.Освен това връзката родител-дете е по малка.Когато започнат да я пускат повече и закъсняването от 10 минути примерно не е такъв проблем,тогава сам можеш да видиш какво е доверието.Предполагам,че за теб не е проблем,но момичетата така или иначе им 'развързват въжето' малко по-късно от колкото на момчетата.Друг вариант е просто тя да не е достатъчно дорасла,за да излиза и да си има приятел,може да се държи детински,да не изпълнява неща и какво ли още не.Много може да са факторите,а и освен това ако родителите са по-консервативни просто няма как един пикльо(извинявам се за израза,но съм сигурна,че това е мнението им за теб) на 16 години да тръгне да им обяснява защо,как и какво.

Co0kieGirl
09-22-2011, 19:26
От написаното останах с впечатлението,че или техните нещо май не те харесват много,или на нея й нямат доверие.

Anichkaxxwee
09-22-2011, 19:29
Нищо не разбрах! :?

kurtiii
09-22-2011, 19:31
^^^Добре какво мога направя.Търпя ги.Даже запознах приятелката ми с наште и се харесаха.Майка и татко казаха,че е много възпитана и културна.Това стана на 12 септември.И на 14 септември ходихме с майка да ми пазари.И тя се обади да каже на тяхните,че ще излизаме с майка.И майка и почна с мен не излизаш,а с нея излизаш.И каза и да се прибира и майка и затвори,защото имала работа.И след 5 мин се обади баща и и се караше как може тя е на 16 да излиза с мен и майка.Какво щели да си кажат хората като се разделим....И тя не дойде и си отиде в тях.

kurtiii
09-22-2011, 19:32
Нищо не разбрах! :?
Като не си разбрал защо пишеш.Как да ти го кажа.Техните само ни пречат да се виждаме.Do u understand?

Co0kieGirl
09-22-2011, 19:37
Ем какво можеш да направиш...Ако на нея й нямат доверие,нищо.От нея зависи те да й вярват. Иначе това което написа SuNsEt като цяло е много вярно. :)

Anichkaxxwee
09-22-2011, 19:38
Нищо не разбрах! :?
Като не си разбрал защо пишеш.Как да ти го кажа.Техните само ни пречат да се виждаме.Do u understand?


Може би, не те харесват .. Ддз :?


П.С Момиче съм, ако не си забелязал

SuNsEt
09-22-2011, 19:39
Ако бях на твое място"

-Съжалявам,но не мога повече да се съобразявам с родителите ти.Всичко си има граници...разбирам,че си имаш часове за прибиране и едно друго,но това е прекалено.Аз не съм глупак,че ваще да ме мислят за такъв.Освен това и на теб създавам проблеми и общо взето от проблемите не остава време за нас.Няма смисъл да продължаваме заедно.

kurtiii
09-22-2011, 19:39
Казали и с момчета не може да излиза.Защото първата и братовчедка забременяла на 18 и родила ...

kurtiii
09-22-2011, 19:41
Ако бях на твое място"

-Съжалявам,но не мога повече да се съобразявам с родителите ти.Всичко си има граници...разбирам,че си имаш часове за прибиране и едно друго,но това е прекалено.Аз не съм глупак,че ваще да ме мислят за такъв.Освен това и на теб създавам проблеми и общо взето от проблемите не остава време за нас.Няма смисъл да продължаваме заедно.
А не!Толкова много я обичам.Живея за момента когато ще стане на 18 и ще довърша тяхните.А и защо да се предавам.Какво повече могат да ни направят.Сега се чудя да им се подчинявам или да си ходи по-късно.Времето и е до 19.45,а да си ходи в 20?

Shturrrche88
09-22-2011, 19:41
Казали и с момчета не може да излиза.Защото първата и братовчедка забременяла на 18 и родила ...
Хах, нали, един вид "ти си тъпа като братовчедка ти, не знаеш как да се пазиш и за това си знаем, че ще забременееш..." :D :D :D
Знам, че не е смешно, трагично е...ама... :?

kurtiii
09-22-2011, 19:45
Казали и с момчета не може да излиза.Защото първата и братовчедка забременяла на 18 и родила ...
Хах, нали, един вид "ти си тъпа като братовчедка ти, не знаеш как да се пазиш и за това си знаем, че ще забременееш..." :D :D :D
Знам, че не е смешно, трагично е...ама... :?
Направо ми прегря отвсякъде.На рождения и ден не си вдигна телефона няколко пъти,защото си беше спряла звука.А те да хванат да звънят в полицията.Беше през деня.Мислят,че я използвам,защото ми е интересно.

Co0kieGirl
09-22-2011, 19:48
Казали и с момчета не може да излиза.Защото първата и братовчедка забременяла на 18 и родила ...
Хах, нали, един вид "ти си тъпа като братовчедка ти, не знаеш как да се пазиш и за това си знаем, че ще забременееш..." :D :D :D
Знам, че не е смешно, трагично е...ама... :?
+ 1
И какво няма да й дават да излиза с момчета,докато стане на 18!? Те определено й нямат доверие..

kurtiii
09-22-2011, 19:52
Казали и с момчета не може да излиза.Защото първата и братовчедка забременяла на 18 и родила ...
Хах, нали, един вид "ти си тъпа като братовчедка ти, не знаеш как да се пазиш и за това си знаем, че ще забременееш..." :D :D :D
Знам, че не е смешно, трагично е...ама... :?
+ 1
И какво няма да й дават да излиза с момчета,докато стане на 18!? Те определено й нямат доверие..
И какво ще стане като стане на 18.Нищо!Пак ще я командарят.Защо ли?Защото докато живее в тях ще спазва техните правила и не ги интерсува какво правят другите родители.

SunT
09-22-2011, 19:52
Родителите на тая са уникално зле... Но ти пък сигурен ли си, че тя не се държи по-различно, когато не си с нея?Например да е сгафила нещо или да е казала нещо относно вас двамата...?Не разбирам защо иначе ще са толкова предубедени без даже да сте се запознали като хората.Ако сте седели нан-стоп в чата или... не знам, помисли с какво сте ги предизвикали.

SuNsEt
09-22-2011, 19:53
Хахах...да е..и аз така си мислех навремето,щяхме да чакаме докато стана на 16,пък после на 18...и какво?Като направих възрастта се оказа,че вече не искам да си тровя нервите и го зарязах.Не се прави на егоист и на 'големия пичага' щото вярвай ми,не си.Разбирам да бяхте малко по-големи или ти да си студент,да работиш...абе да има за какво да се правиш на биче ама...И какво си мислиш,че ще постигнеш като я държиш при себе си 15 минути повече?Ти вместо да гледаш как на нея да и е добре и да и създаваш по-малко проблеми,тука ми говориш как едва ли не ти да решаваш кога да се прибира и кога да излиза.Виж,дефакто нищо не зависи от тебе...Нейните ако решат с едно щракване ще те заличат от съзнанието и,особено ако се подчинява бързо бързо.Ама да...добре,че я обичаш.То и тя сигурно те обичка ама обича повече техните или определено има страх към тях.Окей 6 месеца...е ся 9 клас със тия разправии ше си таковате таковата.Много добре знам какво говоря щото и аз съм имала таква връзка на ваще години.Издържа половин година някъде ,а през тва време нямах НИКВИ отношения с наще,само се разминавахме в нас,защото те не го харесваха.Едва ли не мразех наще заради това..а той ми говореше как му е омръзнало да се съобразява с родителите ми.В един момент започна дори и сякаш да решава вместо мен и в една прекрасна вечер,точно след Нова година осъзнах,че семейството ми е пред всичко и Край.Е...ест,той после дойде в нас и беше ДРАМА,но аз бях сигурна,че не искам повече да се подлагам на такива мъчения in the name of love.Ти знаеш ли какво е половин година да се караш с ваще заради гадже?И майка ти или да ти крещи или ти да ревеш...и всеки ден да се прибираш с нежелание ,все едно,че не живееш ами просто го праиш по инерция.Нямаш право да я подлагаш на такова нещо.

kurtiii
09-22-2011, 19:56
Родителите на тая са уникално зле... Но ти пък сигурен ли си, че тя не се държи по-различно, когато не си с нея?Например да е сгафила нещо или да е казала нещо относно вас двамата...?Не разбирам защо иначе ще са толкова предубедени без даже да сте се запознали като хората.Ако сте седели нан-стоп в чата или... не знам, помисли с какво сте ги предизвикали.
Не си чувал как си говорят по телефона.Майка и увърта ала бала.Нямам си и напредстава какво имат против нас.Даже и казали да си намери някой по-голям.Майка и е на 38 баща и е на 43.Запознали се тя била на 17 той на 22.Тя била на квартира и отишла да живее при баща и на 18.Ако бях на 18 или нагоре щяха да ме обвинят в педофилия.

kurtiii
09-22-2011, 20:01
SuNsEt кажи ми какво съм виновен аз.Не съм говорил с тях нищо разбираш ли?Как да си решим проблемите.Идва ми много разбирате ли?Направо ми се реве,защото нямам никаква вина.

SuNsEt
09-22-2011, 20:15
Не си виновен,но няма какво да направиш.Просто го приеми.Или оставаш с нея и се мъчите да се виждате,когато можете или си казвате чао.А колкото до това,че техните са гадни ,долни бля бля бля...Още не можете да разберете защо е така.Едно време и моите бяха същите,но с времето сами разбират,че детето им е пораснало.Сега едва се сещат да ме питат къде ще ходя или нещо такова.Споделям с тях и сегашното ми момче идва често в нас.Просто всичко си идва с времето,някои родители си имат своите убеждения.Дори и най-перфектното момче не е достатъчно перфектно за дъщеря им.Освен това не прочетох някъде как тя се държи с тях или как те са се държали с бившите и ако е имала такива.Просто не си мисли,че като я обичаш и тя е невинна.Доверие се печели ужасно трудно и се губи за секунди.Нейна е работата как те представя пред техните,как говори за теб и как те защитава.Тя трябва да е връзката между теб и родителите и.Ти в тяхното семейство не си никой,че да говориш с тях и не знам си какво.Така че си помисли,какво е отношението на момичето към теб,когато те няма,защото и това е важно.Едно е да те защитава и да се опита да те представи по най-добрия начин,а друго е да си мълчи и да се съгласява.За това ,работата ти да се разбираш с родителите и или поне те да са съгласни тя да излиза с теб,това е НЕЙНА работа.Тя трябва да намери начин да ги накара да те приемат някак си.Това е.Запомни,пак ще го повторя -ти си НИКОЙ в тяхното семейство,за това нямаш право да говориш и да струваш каквото и да е.

За тези,които не са на моето мнение:ако семейството беше не толкова консервативно и беше склонно на преговори,естествено е той да дойде у тях и да започнат дълги разговори,но явно случаят определено не е такъв,за това трябва да се подхожда дипломатично,стегнато и хитро.

millmii
09-22-2011, 21:29
Заедно сме от 6 месеца.Много си пишехме в скайп до полунощ.Обикновено до 23-полунощ.Така няколко седмици.Накрая и сложиха време в скайп до 22.30 от началото на лятото до сега.Като излизахме примерно от 9.30-10 я викаха в тях до 12 до 16 часа и след това я пускаха до 20 часа.Винаги сме го спазвали.И отидоха на море за 10 дни.Майка и не и даде лаптопа,защото не отишла там да си пише с мен,а да си почива.Преди това сме си писали всеки ден поне по 15-20 мин.Един ден се запознах с майка и защото я извика да и носи панталона на шивачка.Каза ми само приятно ми е и каза на приятелката ми да ме изпрати да си ходя.И си отидох.Бяхме макс 10 мин заедно са майка и.И дойде 15 септември.Отидохме до даскало и след това си търсихме учебници и стана 16 часа и майка и звънна да и каже да се върне да чете учебниците си за да си преговаря от 18 часа да е в тях.И така на 16 септември и казали,че времето в скайп е до 22 часа.На другия ден и казаха да гаси в 21.40.Не им пукало какво са казали предишния ден.И преди 2-3 дни закъсня с 10 мин и си отиде в тях към 20.10 и казали да излиза от тях от 12.30 и да се прибира в 19.45.Започваме даскало в 13.30 и свършваме в 19.20.Сега реши да им дам това което искат.Пишем си до 21 часа.Какво да правим?
ПП И двамата сме на 16

Ами родителите й се страхуват за нея и мислят за нейното здраве .. За това да си учи( =бъдещето), да не се прибира по тъмно/късно(=страх) и за това да се наспива и да бъде бодра(= здраве). А ти по ЦЯЛ ден ли искаш да сте заедно .. аз мисля, че това време ви е напълно достатъчно :)

SunT
09-24-2011, 18:20
Родителите на тая са уникално зле... Но ти пък сигурен ли си, че тя не се държи по-различно, когато не си с нея?Например да е сгафила нещо или да е казала нещо относно вас двамата...?Не разбирам защо иначе ще са толкова предубедени без даже да сте се запознали като хората.Ако сте седели нан-стоп в чата или... не знам, помисли с какво сте ги предизвикали.
Не си чувал как си говорят по телефона.Майка и увърта ала бала.Нямам си и напредстава какво имат против нас.Даже и казали да си намери някой по-голям.Майка и е на 38 баща и е на 43.Запознали се тя била на 17 той на 22.Тя била на квартира и отишла да живее при баща и на 18.Ако бях на 18 или нагоре щяха да ме обвинят в педофилия.
Мислят те за малък.

ПП
Момиче съм. :)

AutomatiC
09-24-2011, 18:31
пфф, бахти родителите.. щом е спазвала правилата им досега защо не и се доверят подобаващо. момичето си е създало някакви норми, които обикновено спазва.

radie
09-25-2011, 12:07
Аз мисля,че ...няма бъдеще за такава връзка,контролирана толкова много от родителите.Дори и да говориш с техните само ще стане по-зле.От опит ти го казвам,понеже отношението на майка ми към приятеля ми ,когато стане караница е 'ама за какво ми е той да идва до нас,хич не искам да го слушам тоя' или нещо такова.Родителите са си родители и явно тя не е показала достатъчно ,за да и имат доверие.Освен това връзката родител-дете е по малка.Когато започнат да я пускат повече и закъсняването от 10 минути примерно не е такъв проблем,тогава сам можеш да видиш какво е доверието.Предполагам,че за теб не е проблем,но момичетата така или иначе им 'развързват въжето' малко по-късно от колкото на момчетата.Друг вариант е просто тя да не е достатъчно дорасла,за да излиза и да си има приятел,може да се държи детински,да не изпълнява неща и какво ли още не.Много може да са факторите,а и освен това ако родителите са по-консервативни просто няма как един пикльо(извинявам се за израза,но съм сигурна,че това е мнението им за теб) на 16 години да тръгне да им обяснява защо,как и какво.

+1

SmilezZz
09-25-2011, 12:22
Бахти ограничените родители. Като гледам няма какво да направите. Причините за това им държание може да са наистина много:
- Да й нямат доверие , да не те харесват , да са по - консервативни или пък просто не могат да свикнат с мисълта , че момичето им се занимава с гаджета.
Такава връзка не , че не може да има бъдеще , но честно казано е наистина трудна. Изцяло си зависи от вас.

dsweet
09-26-2011, 19:38
И какво няма да й дават да излиза с момчета,докато стане на 18!? Те определено й нямат доверие..[/quote]
И какво ще стане като стане на 18.Нищо!Пак ще я командарят.Защо ли?Защото докато живее в тях ще спазва техните правила и не ги интерсува какво правят другите родители.[/quote]

Аз примерно като стана на 18 няма да давам да ме командват родителите, напрао се изнасам от вкъщи.