PDA

View Full Version : Нов Телефон.



pap1ty
09-22-2011, 20:05
Смятам да си взимам Sony Ericsson Vivaz, бих искала да ми кажете мнения за този телефон, и дали е добър като цяло. :)
http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/vivaz?cc=bg&lc=bg

Anichkaxxwee
09-22-2011, 20:26
Една приятелка си купи такъв и е много доволна :)

val181
09-22-2011, 20:27
Според мен е много добре но колегите ще ме изядат защото е със симбиан

pap1ty
09-22-2011, 20:47
Според мен е много добре но колегите ще ме изядат защото е със симбиан

Би ли ми обяснил/а каква е разликата между симбиан и андроид, и толкова ли е лошо, ако телефона е с симбиан?

autista88
09-22-2011, 20:53
Симбиян и андройд са операционни системи. Поради ред причини ВЕЧЕ се предпочита андройд. За андройд има ужасно много приложения, а и за по-продаваните телефони има цели (под)форуми, където се разработват custom rom-ове (модификации).

Виваз е с резистивен дисплей и няма мултитъч, няма да получи ъпгрейд до симбиян анна/белле. Вече не е конкурентен.

pap1ty
09-22-2011, 21:01
Симбиян и андройд са операционни системи. Поради ред причини ВЕЧЕ се предпочита андройд. За андройд има ужасно много приложения, а и за по-продаваните телефони има цели (под)форуми, където се разработват custom rom-ове (модификации).

Виваз е с резистивен дисплей и няма мултитъч, няма да получи ъпгрейд до симбиян анна/белле. Вече не е конкурентен.

Резистивния дисплей пречи ли по някакъв начин, и как така няма да получи ъпгрейд до симбиян анна/белле?


Извинявам се за тъпите въпроси, но искам да се запозная по добре ... :)

GregoryHouse
09-23-2011, 01:41
Резиcтивен означава, че реагира на натиcк, а не на докоcване. А cимбиан е операционна cиcтема, която проcто не може вече да cе cравнява c конкурентите cи.

geography
09-23-2011, 10:57
Една позната има и по мои наблюдения работата с тъч скрийна е отвратителна..

NaOH
09-23-2011, 14:50
неееееееененененене
твърдо не
нека да вземе който и да е телефон с андроид, ще е много по-добре от симбиан...

pap1ty
09-23-2011, 17:06
Благодаря на всички, които си казаха мненията.
Сега, ако може дайте и малко коментари за Samsung Galaxy Gio. :)

geography
09-23-2011, 17:52
Много съм доволна. :д

badsector
09-24-2011, 11:24
Gio е добър телефон. За тия пари едва ли ще намериш нещо по-добро.

Fraximus
09-24-2011, 14:48
Аз имам Гио и съм много доволен екрана е много чувствителен.Единственото нещо което не ми хареса е че батерията издържа малко.Но това не е кой знае колко лошо :)

badsector
09-24-2011, 15:11
...батерията издържа малко...
Грижи се за нея, за да издържа повече. Най-вече намалявай яркостта на дисплея до минимум, защото той е главният консуматор. Отделно изключвай Wi-Fi, 3G, GPS, когато не ги ползваш. Еднъж месечно разреждай телефона докато дори не може да се включи и после го зареждай на максимум (около 4 часа) при изключен телефон. От там нататък може да правиш и софтуерни интервенции като спиране на излишните процеси, но ползата е малка.

geography
09-24-2011, 18:00
Аз си го ползвам на минимални обороти, още откакто го взех, и без проблеми си ми издържа до седмица и 2-3 дни. 8-)

pap1ty
09-24-2011, 18:59
Благодаря на всички за коментарите. :)
Другият телефон, за който искам да попитам е Motorola Defy. :)

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2091/motorola-defy


Постоянно искам нови мнения, но всеки ден в различните магазини ми показват нещо различно и вече съвсем се обърках... :(

autista88
09-24-2011, 19:06
Благодаря на всички за коментарите. :)
Другият телефон, за който искам да попитам е Motorola Defy. :)

Постоянно искам нови мнения, но всеки ден в различните магазини ми показват нещо различно и вече съвсем се обърках... :(

Дефи е добър.

Магазините ги остави. Там има продукти, които са им сложени и при продажбата, съответният консултант получава пари и т.н, тъй че....

badsector
09-24-2011, 20:16
Аз си го ползвам на минимални обороти, още откакто го взех, и без проблеми си ми издържа до седмица и 2-3 дни. 8-)
Да, ако го използваш като телефон, издържа. Но идеята на смартфоните е друга. При нормална употреба сигурно ще изкарва по два дена този телефон.