PDA

View Full Version : Синыо във вътрешния ъгъл на окото



PamelaIvanova
09-23-2011, 10:21
Имам някакви сини петънца във вътрешния ъгъл на очите ми, дали са от грим или нещо друго? И с какво мога да ги прикрия, с фон дыо тен или с коректор не става, пак си личат..

arsenalllbaby
09-23-2011, 10:35
И аз имам.. Понякога почти не си личат, но понякога са доста тъмни.. Забелязала съм 2-3 пъти, че когато не се наспивам, са тъмнички.. Но не знам дали е от това наистина.. Слагам им фон дьо тен и пак си личат. Не ми пречат особено, ама... :?

deadfish
09-23-2011, 11:43
Това явление явно непонятно за вас се нарича "сенки под очите".Появяват се , ако не сте се наспали, ако седите много пред компютъра...от преумора.
Пък и при някой това си е от кожата, ако е много светла и се виждат веничките под нея...

За да ги прикриеш използвай по-светъл коректор(за сините места) + фон дю тен.



...
"За да бъде ефективно и правилно премахване на причините от появата на тъмни кръгове под очите: хранете се рационално (ограничете употребата на сол, люти и пикантни храни), наспивайте се, прекарвайте повече време на чист въздух, избирайте козметика, съобразена с индивидуалните особености на вашата кожа особеностите (тип, чуствителност) и също така винаги сваляйте грима преди лягане. Наблягайте на плодовете и зеленчуците, особено тези, съдържащи витамин С и използвайте слънцезащитен крем с коефициент на защита 15-20."

http://zajenata.ogosta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=476&Itemid=204

BonnieandClyde666
09-23-2011, 11:52
И аз имам такива. От недоспиване е, споко! 8)

PamelaIvanova
09-23-2011, 12:17
Не, не са под очите, а на мястото между носа и окото и си ги имам от бая време дори когато се наспивам..

wikito123
09-23-2011, 12:23
Ако е в окото по-добре отиди на очен, а ако е извън окото-на кожен. :)

millmii
09-23-2011, 12:33
Мда .. и аз имам ии ... те са част от сенките под очите ;)

SuNsEt
09-23-2011, 13:32
Това е нормално,всеки един човек има такова нещо.И съвет от мен: гледай да замърсяваш очите си колкото се може по-малко все пак...