PDA

View Full Version : Въпроси за американски колеж-София



danian
09-23-2011, 11:47
Здравейте, сега съм 6 клас.. Въпросът ми е.. колкото и да е глупав-В американския колеж на английски ли се учи/преподава ? Не че не съм добре с него де.. но просто не ми е и перфектен. Също така,какви трябва да са ми оценките от 7-ми клас ? горе долу питам. Моля без да ми казвате има си гугал и сай на колежа..! Също така американски е защото стандарта на учене е като в америка,нали така? Или не... Таксите знам,че са нереални :D .. Също така да знаете-не съм информиран много много .. Специялност някаква има ли определена или е общо? Тоест след завършване там към какъв университет да се запътя? Знам,че ми е рано за такива планове,но просто искам да си знам :). Всякаква друга информация е добре дошла ! ;) Благодаря. :-o

Gerrynka
09-23-2011, 14:53
Да, учи се на английски и трябва да ти кажа, че не е British English какъвто се учи в училищата, а American English. Разликата не е кой знай колко голяма, но все пак ще я усетиш. Стандaрта е смесен между българския и американския. Към какъвто университет си искаш, няма голямо значение. За оценките не съм много сигурна, но знам, че държиш отделен изпит за колежа от този след 7ми клас. ;)

danian
09-23-2011, 15:16
Благодаря,ти :). Поразрових се и не съм сигурен но до колкото разбрах 8-ми клас се учи повече на български и ннякакви курсове ли или незнам .. се взимат за да се научи езика перфектно.. Ама за тфа не съм изобщо сигурен. Доколкото разбрах имало общежитие ако мен например ме приемат.. задължително ли е да спя там, при положение че живея на час два път от там :razz: a това с изпита-ВЯРНО ЛИ ?!?! Значи 2-изпита LoL

bateman
09-23-2011, 15:18
За оценки,доколкото знам трябва да имаш над 5.00 успех от първия срок на седми клас, защото кандидатстваш там през пролетта. Цената е към 6000лева на година и ако английския ти не е много добър няма смисъл да влизаш там.

Gerrynka
09-23-2011, 15:26
Благодаря,ти :). Поразрових се и не съм сигурен но до колкото разбрах 8-ми клас се учи повече на български и ннякакви курсове ли или незнам .. се взимат за да се научи езика перфектно.. Ама за тфа не съм изобщо сигурен. Доколкото разбрах имало общежитие ако мен например ме приемат.. задължително ли е да спя там, при положение че живея на час два път от там :razz: a това с изпита-ВЯРНО ЛИ ?!?! Значи 2-изпита LoL

Неее.. Общежитието е по желание, след като си на 2hняма смисъл да кандидстваш за такова. Да, вярно е. Преди 3 години беше есе, така че в 7ми клас бая есета трябва да напишеш. На изпита след 7ми клас не е задължително да се явяваш, особено ако резултатите вече са излезли и си приет ;) Успех!

danian
09-23-2011, 16:54
Значи ако нямам добър английски да не се занимавам? Гледах една ОГРООМНА тема в BGmama и там казва някаква майка,че детето и е научило перфектно английски там ?! :D

Gerrynka
09-23-2011, 17:00
Значи ако нямам добър английски да не се занимавам? Гледах една ОГРООМНА тема в BGmama и там казва някаква майка,че детето и е научило перфектно английски там ?! :D

Виж, не е казано, че за да влезеш е задължително да знаеш перфектно английски, там ще го осъвършенстваш + има още близо година и половина да го научиш, нали? Но ако наистина нямаш и основата дори, или се хващаш и го научаваш или се отказваш за там ;)

danian
09-23-2011, 20:25
За оценки,доколкото знам трябва да имаш над 5.00 успех от първия срок на седми клас, защото кандидатстваш там през пролетта. Цената е към 6000лева на година и ако английския ти не е много добър няма смисъл да влизаш там. Извинявай само аз ли прочетох 5700 евро ? http://www.acs.bg/Home/Admissions/Tuition_Rates.aspx

ledenakrasota
09-23-2011, 20:26
Миналата година от там бяха едни от най-високите оценки на матурите. Учат си децата. Не стоят така. :)

danian
09-23-2011, 21:15
Аз,защото предполагам до колкото видях ако завършиш там имаш работа с сериозни университети в САЩ :)

Gerrynka
09-23-2011, 21:19
Аз,защото предполагам до колкото видях ако завършиш там имаш санш с сериозни университети в САЩ :)

Така е. Ако нямаш намерение да учиш извън БГ, не отивай в Американския ;)

cunt
09-23-2011, 21:23
За мен е абсолютно безумие да се хвърлят толкова пари за средно образование .

danian
09-23-2011, 21:28
Имам аз много намерения,но въпроса с парите не е лесен.. Хубаво примерно стигам до 10-ти клас и майка ми примерно я уволняват. Тогава кФо праиме? Продалжавам в някое нисше или кадето ме вземат..и нищо :D .. На вятъра ще са парите кадето сме дали преди това.. оффтопик: Утре ще ходя да го видя що за чудо на чудесата е това място :D. Малко май преувеличих по-горе с 2-та километра повечко са :D .. няма значение

ledenakrasota
09-23-2011, 21:30
Имам аз много намерения,но въпроса с парите не е лесен.. Хубаво примерно стигам до 10-ти клас и майка ми примерно я уволняват. Тогава кФо праиме? Продалжавам в някое нисше или кадето ме вземат..и нищо :D .. На вятъра ще са парите кадето сме дали преди това..


Проучи нещата за стипендии от различни фондации. :)

danian
09-23-2011, 21:32
Не съм хич навътре и ако греша(сигурно е така) ще проуча. Това е явяваш се на нещо допълнително и там ти дават процент отстъпка в зависимост от.. незнам.. или пълна.

cunt
09-23-2011, 21:35
Вътре в Американския колеж наистина е супер готино ,но пак ти казвам няма смисъл да си хвърляш парите на вятъра. По-точно родителите ти. А и да не говорим,че повечето които учат там са разлигавени мамини синчета.

amk933
09-23-2011, 21:54
А и да не говорим,че повечето които учат там са разлигавени мамини синчета.

Най обичам изречения от тоя тип. Пълни глупостЕ. Точно толкова колкото са мамините синчета в едно нормално училище, толкова са и там. Който е мамино синче в колежа, ще е мамино синче и извън в него, било то и в друго училище. Стига с тия тъпотии написани по дефолт.

therichbitch
09-24-2011, 00:23
имаш 6000 евро да даваш >> отиваш в АК (едната взаимовръзка)
богат си >> доста е вероятно и да си разглезен (2та взаимовръзка)
демек: А=В А=С >> В=С
Изобщо не иде реч за това, че ако си в АК си разглезен, защото си там.

П.П. Това е общата постановка, разбира се, не казвам , че всички по- заможни са разглезени, но се наблюдава такава тенденция, от която вероятно има и изключения. Дано да си едно от тях (съдя по начина, по който се палиш на такива изказвания). Но , разбери, много са малко хората, които могат да предоставят всичко наготово на децата си и въпреки това решават да ги научат на някои принципи, на това как се изкарват парите, на това, че те не са всичко etc.

danian
09-24-2011, 06:54
Аз не съм от тези "разлигавени" ... Ако ме приемат много трудно ще платим,само да ви кажа :)

amk933
09-24-2011, 08:33
имаш 6000 евро да даваш >> отиваш в АК (едната взаимовръзка)
богат си >> доста е вероятно и да си разглезен (2та взаимовръзка)
демек: А=В А=С >> В=С
Изобщо не иде реч за това, че ако си в АК си разглезен, защото си там.

П.П. Това е общата постановка, разбира се, не казвам , че всички по- заможни са разглезени, но се наблюдава такава тенденция, от която вероятно има и изключения. Дано да си едно от тях (съдя по начина, по който се палиш на такива изказвания). Но , разбери, много са малко хората, които могат да предоставят всичко наготово на децата си и въпреки това решават да ги научат на някои принципи, на това как се изкарват парите, на това, че те не са всичко etc.

Не може с логики от типа А=В да се генерализира така безумно за всички хора. Че има лигльовци, има. Но къде ги няма?

И не трябва на база плащане и фактът, че има лигльовци, да се омаловажават постиженията на хората там, защото има гениални деца.

Аз не уча в АК, но уча в частно училище, което струва много повече от АК, след като напуснах едно от българските "топ" училища, защото исках да уча, а не всички учители бяха там, за да преподават. Завърших с 6.00 8 клас и се преместих. В момента, за да изкарам 6.00 ми взима 10 пъти повече време, но учителите ми (чужденци всичките) са учители с много желание. В моя клас няма и един лигльо. Сред по-малките има, но и там не преобладават. За това и не мога да приема подобни тези.

summerxtime
09-24-2011, 09:29
И аз искам в АК,но едно,че не живея във В.Търново или в София и също цените са мнооого високи.Но цената ми е най-малкия проблем ако ме приемат там.Имам и аз няколко въпроса за Американския.
1.Учи ли се друг чужд език освен английски там?
2.Колко точно е цената за 1 година ? :] Знам,че са тъпи въпросите ама ...

cunt
09-24-2011, 09:44
А и да не говорим,че повечето които учат там са разлигавени мамини синчета.

Най обичам изречения от тоя тип. Пълни глупостЕ. Точно толкова колкото са мамините синчета в едно нормално училище, толкова са и там. Който е мамино синче в колежа, ще е мамино синче и извън в него, било то и в друго училище. Стига с тия тъпотии написани по дефолт.
кви глупости бе ? познавам половината от набор 93 ,които учат там и мога да ти кажа ,че си е точно така
да не говорим ,че и аз направих грешката да се запиша в частно училище и виждам как са нещата.

Gerrynka
09-24-2011, 10:20
И аз искам в АК,но едно,че не живея в В.Търново или в София и също цените са мнооого високи.Но цената ми е най-малкия проблем ако ме приемат там.Имам и аз няколко въпроса за Американския.
1.Учи ли се друг чужд език освен английски там?
2.Колко точно е цената за 1 година ? :] Знам,че са тъпи въпросите ама ...

1. Да, учи се, със сигурност знам, че има френски и испански, за други не съм напълно убедена. Ти трябва да си избереш.
2. 5,700 евро.


Относно това, че децата там били разглезени, да, има си и разглезени, ама в кое училище няма? Но и "разглезените" учат здраво и тази година едното момче влезе в най-престижния университет по физика в Масачузетс. Затова преди да говорите се информирайте, най-добре ;)

summerxtime
09-24-2011, 11:05
Разглезените ги има във всяко едно училище. Даже и в моето.Има си ги и тва е. Няма оттърване от тях :-o :-o Иначе мерси за информацията , а цената в лева;евро или долари е ? :-D

Gerrynka
09-24-2011, 12:10
5,700 евро.

summerxtime
09-24-2011, 16:12
Сори не съм го видяла :D

krisence
09-24-2011, 20:22
За Американски първо се държи изпит по средата на 7ми клас.Преди самите изпити даже има и нещо като курсове за не повече от седмица, които те подготвят за тези изпити.
Отиваш си там правиш си изпита и после излизат резултати. Като за начало влизат първите 250 примерно. Като първите 50 са с намалена такса на половина, а 2те 50 пак имат някаква отстъпка. Като това, че си с намалена такса си остава за цялото ти време в АК.
По не знам какъв принцип обаче викат някои от класиралите се в първите 50 на интервю и 10 от тях получават пълна стипендия, т.е. учат безплатно там.

Еми горе долу е така там. Имаш и избор на 2ри език, но мисля, че е на 2та година както е и при нормалните училища. Имаш и профили, но не помня точно какви бяха пък и те май се отделят чак след 10ти клас.

Това, където каза, че ако не знаеш английски по-добре да не влизаш е пълна глупости, тъй като в 8ми клас ви разпределят по класове, по езиковите ви възможности.

summerxtime
09-24-2011, 20:26
За Американски първо се държи изпит по средата на 7ми клас.Преди самите изпити даже има и нещо като курсове за не повече от седмица, които те подготвят за тези изпити.
Отиваш си там правиш си изпита и после излизат резултати. Като за начало влизат първите 250 примерно. Като първите 50 са с намалена такса на половина, а 2те 50 пак имат някаква отстъпка. Като това, че си с намалена такса си остава за цялото ти време в АК.
По не знам какъв принцип обаче викат някои от класиралите се в първите 50 на интервю и 10 от тях получават пълна стипендия, т.е. учат безплатно там.

Еми горе долу е така там. Имаш и избор на 2ри език, но мисля, че е на 2та година както е и при нормалните училища. Имаш и профили, но не помня точно какви бяха пък и те май се отделят чак след 10ти клас.

Това, където каза, че ако не знаеш английски по-добре да не влизаш е пълна глупости, тъй като в 8ми клас ви разпределят по класове, по езиковите ви възможности.
Страшно съм ти благодарна! :grin: :grin:

krisence
09-24-2011, 20:31
За Американски първо се държи изпит по средата на 7ми клас.Преди самите изпити даже има и нещо като курсове за не повече от седмица, които те подготвят за тези изпити.
Отиваш си там правиш си изпита и после излизат резултати. Като за начало влизат първите 250 примерно. Като първите 50 са с намалена такса на половина, а 2те 50 пак имат някаква отстъпка. Като това, че си с намалена такса си остава за цялото ти време в АК.
По не знам какъв принцип обаче викат някои от класиралите се в първите 50 на интервю и 10 от тях получават пълна стипендия, т.е. учат безплатно там.

Еми горе долу е така там. Имаш и избор на 2ри език, но мисля, че е на 2та година както е и при нормалните училища. Имаш и профили, но не помня точно какви бяха пък и те май се отделят чак след 10ти клас.

Това, където каза, че ако не знаеш английски по-добре да не влизаш е пълна глупости, тъй като в 8ми клас ви разпределят по класове, по езиковите ви възможности.
Страшно съм ти благодарна! :grin: :grin:

Радвам се, че успях да помогна.

danian
09-24-2011, 20:39
Виждам,че си информиран/а, и споделяш с нас. Мога ли да те попитам горе долу на какви паралелки според знаенето на езика се делят хората там и има ли разлика в материяла .. Тоест ако ти си в най-не знаещите английски или средно знаещите примерно как ще учиш спрямо тези които знаят езика. Някакви разминавания на часове, повече английски език като час.. и така на татък. До колкото знам тестът на края на годината е общ за всички т.е трябва да научиш перфектно езика през годината? или ? изобщо всякаква информация на тази тема ще ми бъде от полза ! :)

sisinata
09-28-2011, 15:21
За Американски първо се държи изпит по средата на 7ми клас.Преди самите изпити даже има и нещо като курсове за не повече от седмица, които те подготвят за тези изпити.
Отиваш си там правиш си изпита и после излизат резултати. Като за начало влизат първите 250 примерно. Като първите 50 са с намалена такса на половина, а 2те 50 пак имат някаква отстъпка. Като това, че си с намалена такса си остава за цялото ти време в АК.
По не знам какъв принцип обаче викат някои от класиралите се в първите 50 на интервю и 10 от тях получават пълна стипендия, т.е. учат безплатно там.

Еми горе долу е така там. Имаш и избор на 2ри език, но мисля, че е на 2та година както е и при нормалните училища. Имаш и профили, но не помня точно какви бяха пък и те май се отделят чак след 10ти клас.

Това, където каза, че ако не знаеш английски по-добре да не влизаш е пълна глупости, тъй като в 8ми клас ви разпределят по класове, по езиковите ви възможности.

Сега какво им даваш грешна информация? Това с първите 50 го махнаха. Преди 2 години, май.
http://www.acs.bg/Home/Admissions/Financial_Aid_and_Scholarships.aspx

krisence
09-29-2011, 20:38
За Американски първо се държи изпит по средата на 7ми клас.Преди самите изпити даже има и нещо като курсове за не повече от седмица, които те подготвят за тези изпити.
Отиваш си там правиш си изпита и после излизат резултати. Като за начало влизат първите 250 примерно. Като първите 50 са с намалена такса на половина, а 2те 50 пак имат някаква отстъпка. Като това, че си с намалена такса си остава за цялото ти време в АК.
По не знам какъв принцип обаче викат някои от класиралите се в първите 50 на интервю и 10 от тях получават пълна стипендия, т.е. учат безплатно там.

Еми горе долу е така там. Имаш и избор на 2ри език, но мисля, че е на 2та година както е и при нормалните училища. Имаш и профили, но не помня точно какви бяха пък и те май се отделят чак след 10ти клас.

Това, където каза, че ако не знаеш английски по-добре да не влизаш е пълна глупости, тъй като в 8ми клас ви разпределят по класове, по езиковите ви възможности.

Сега какво им даваш грешна информация? Това с първите 50 го махнаха. Преди 2 години, май.
http://www.acs.bg/Home/Admissions/Financial_Aid_and_Scholarships.aspx

Моите сведения просто са от тогава, когато аз бях 7ми клас, т.е. преди 4 години.

ИЗВИНЯВАМ СЕ, АКО СЪМ ОБЪРКАЛА НЯКОЙ.

anonymous708973
09-30-2011, 08:53
5,700 евро.


За да учиш колко време там?!
За мен е абсолютно абсурдно да се дадат толкова пари за средно образование.

ledenakrasota
09-30-2011, 09:07
В американския колеж на практика си се водиш американец. :D Защото учиш по техния модел, общуваш по техния модел и се готвиш да работиш по техния модел. Дори плащаш като средностатистическия американец по 10 000 на година :)
За мен учебната им система е ограничена. Не учат и половината неща за географията или световната история. Хубавото е,че уроците са синтезирани и улеснени, а не като нашите учебници, да са бъгави от излишна информация. :) Там се скъсваш от учене. Нахъсват те да работиш и имаш мотивацията, възможностите за изява навън, стига само да поискаш. Ето това е американския колеж и такова трябва да бъде нашето образование.

Аз се радвам, че намирам всичко това в СУ. :) И не съжалявам, че не съм навън поне за момента. Имам лични впечатления за образованието навън и не си струва парите, защото не е като тук. Единственото,което липсва на страната ни е изявата за младите хора в тяхната си сфера. Затова се принуждаваме да отиваме навън.

И факт! Българските студенти не са дай-добрите само в Америка, но и в редица страни като Холандия, Англия, Германия и др. :)

danian
09-30-2011, 14:47
5,700 евро.


За да учиш колко време там?!
За мен е абсолютно абсурдно да се дадат толкова пари за средно образование.
До колкото знам е за година

amk933
09-30-2011, 15:01
5,700 евро.


За да учиш колко време там?!
За мен е абсолютно абсурдно да се дадат толкова пари за средно образование.

Година.
Въпрос на лично виждане.