PDA

View Full Version : цена



mim553
09-23-2011, 15:16
Някой правил ли си е изследвания за ХИВ/СПИН в частна лаборатория. Искам да попитам колко ще струва защото в моя град няма КАБКИС или някакъв център за безплатни изследвания. И като отидете там какво казвате, какво изследване да ви направят. моля отговорете :(

Red_Hair
09-23-2011, 15:36
ХИВ изследването би трябвало да е безплатно в държавните заведения.Не вярвам в твоя град да няма нито едно място за такива изследвания, просто е абсурдно, но все пак в България сме, всичко е възможно.В ХЕИ, се правят ХИВ тестове, но незнам как стоят нещата в твоя град.За частно изследване не съм се интересувал, но предполагам, че ще е около 20 лв.В интернет има информация как протича изследването.Иииии като идеш в лабораторията казваш: "Искам да си направя ХИВ тест!" и след това забавлението започва :)

gugenceto2
09-23-2011, 16:10
Мисля че изследванията трябва да са безплатни.

mim553
09-24-2011, 06:08
Позаинтересовах се и открих че изследвания могат да се правят и в РИОКОЗ. Някой ходил ли е там доволен ли е?

mim553
09-25-2011, 07:56
Реших вече че ще отида във Сряда в РИОКОЗ но исках последно да ви попитам тъй като аз съм на 17 и не съм пълнолетна ще може ли да го направя защото би трябвало да са анонимни или ще трябва нещо подписи,родители както за повечето неща :o :o и от къде вземат кръв от вената или от пръста защото аз не понасям иглите но поне да се наглася какво ме очаква :(

ZloboMiR
09-25-2011, 15:03
Доколкото знам са анонимни, но пак доколкото знам трябва да е минало доста време (месеци) от рисковото събитие. Например един лекар по невнимание се одраскал с иглата, с която взел проба, и сега чака резултата с голямо нетърпение.
Там ще те попитат вероятно, просто не лъжи, за да има смисъл от теста.

Goddess
09-25-2011, 15:05
Такъв тест се прави поне 6 месеца след рисковия акт, за да има 100%-ова сигурност изследването.

ZloboMiR
09-25-2011, 15:11
Такъв тест се прави поне 6 месеца след рисковия акт, за да има 100%-ова сигурност изследването.
Да, и аз знам за толкова, но може да има някакви подобрения в метода... Във всеки случай, да каже точната дата и естеството на рисковия акт, пък медицинските лица си знаят.

mim553
09-26-2011, 18:30
отидох и ми направиха един бърз тест, той е като тестовете за бременност и показа 1 черта. Лекарката там ми каза че може да им се вярва и ако искам след време ако много се самнявам да ми направи и тест от вената. Спред вас може ли да се вярва на този тест който си направих?

ZloboMiR
09-26-2011, 19:13
отидох и ми направиха един бърз тест, той е като тестовете за бременност и показа 1 черта. Лекарката там ми каза че може да им се вярва и ако искам след време ако много се самнявам да ми направи и тест от вената. Спред вас може ли да се вярва на този тест който си направих?
Вярвай му, но много се съмнявай. Не знам що за човек трябва да си, ако рискуваш да заразиш и друг, защото и на кондомите може да се вярва колкото на сегашния ти тест.

mim553
09-26-2011, 20:27
отидох и ми направиха един бърз тест, той е като тестовете за бременност и показа 1 черта. Лекарката там ми каза че може да им се вярва и ако искам след време ако много се самнявам да ми направи и тест от вената. Спред вас може ли да се вярва на този тест който си направих?
Вярвай му, но много се съмнявай. Не знам що за човек трябва да си, ако рискуваш да заразиш и друг, защото и на кондомите може да се вярва колкото на сегашния ти тест.Аз нито съм казвала за кондоми които съм ползвала, нито дали съм пазила човека с който съм била, просто попитах някой правил ли си е такъв тест и дали му е правил грешки.

batkodoki
09-26-2011, 22:16
отидох и ми направиха един бърз тест, той е като тестовете за бременност и показа 1 черта. Лекарката там ми каза че може да им се вярва и ако искам след време ако много се самнявам да ми направи и тест от вената. Спред вас може ли да се вярва на този тест който си направих?

моя съвет е: след прозоречният период ( с аванс даже) да повториш теста
, и при основателни съмнения да НАСТОЯВАШ за стандартен тест, а не за експресен, при запазена анонимност - ако за теб това е важно.

Направи го просто за собствено успокоение!

Експресните китове са добри само при масови скрининги - при тях стохастичната грешка "фалшиво отрицателен" при рисков контакт е неприемливо голяма.

naksdy
09-27-2011, 01:35
http://www.vbox7.com/play:9643034140

Спамър :-x Колко пъти ще го постнеш тоя клип за да стигне топ 40?

mim553
09-27-2011, 05:27
отидох и ми направиха един бърз тест, той е като тестовете за бременност и показа 1 черта. Лекарката там ми каза че може да им се вярва и ако искам след време ако много се самнявам да ми направи и тест от вената. Спред вас може ли да се вярва на този тест който си направих?

моя съвет е: след прозоречният период ( с аванс даже) да повториш теста
, и при основателни съмнения да НАСТОЯВАШ за стандартен тест, а не за експресен, при запазена анонимност - ако за теб това е важно.

Направи го просто за собствено успокоение!

Експресните китове са добри само при масови скрининги - при тях стохастичната грешка "фалшиво отрицателен" при рисков контакт е неприемливо голяма. аз не съм настоявала за анонимност просто разбрах че там се правят такива тестове и отидох но нямаха ток и неможа да ми направи този тест за който се взема кръв от вената и ми направи бъзия. После ме извика и ми каза че е отрицателен и ме пита колкво време е минало от рисковия контакт и аз и казах че са минали година - 2 и според нея щом е минало толкова би трябвало да е верен този тест. Ти за теста от вената ли искаш да ми кажеш че не е анонимния.

mim553
09-27-2011, 05:38
отидох и ми направиха един бърз тест, той е като тестовете за бременност и показа 1 черта. Лекарката там ми каза че може да им се вярва и ако искам след време ако много се самнявам да ми направи и тест от вената. Спред вас може ли да се вярва на този тест който си направих?

моя съвет е: след прозоречният период ( с аванс даже) да повториш теста
, и при основателни съмнения да НАСТОЯВАШ за стандартен тест, а не за експресен, при запазена анонимност - ако за теб това е важно.

Направи го просто за собствено успокоение!

Експресните китове са добри само при масови скрининги - при тях стохастичната грешка "фалшиво отрицателен" при рисков контакт е неприемливо голяма. Ами тя щеше да ми направи теста от вената но нямаше ток. И тогава ме попита колко време е минало от рисковия контакт и аз и казах година и нещо и това според нея е достатъчен период бързия тест да покаже точен резултат и затова го направих но май пак трябва да се връщам. Ти за този тест от вената ли имаш предвид. На мен анонимноста не ми пречи важно е резултата да е верен.

ZloboMiR
09-27-2011, 06:15
Такааа, значи... И двата теста отчитат нивото на определени тела (клетки) в организма. Но най-коварното при СПИН е, че докато при някои хора се проявява за година-две или дори месеци, при други може да остане скрит до десет години и повече, дори може никога да не се разболееш (това всъщност е при хора с особена имунна система, ако не греша 15% от източно-европейската и кавказка раса), а да останеш преносител. Тоест, за различните индивиди изследваните клетки се образуват с различна скорост. Просто приеми, че пълният тест нямаше да съществува, ако можеше без него, и го направи. Пиши ми на лично, ако толкова ти трябват подробности.

Goddess
10-03-2011, 21:32
ZloboMiR, в случая говориш за ХИВ - тогава може никога да не развиеш вируса на спин, а да си само преносител, но спина си е спин - или си болен или не. И кръвните тестове в момента са си доста сигурно и точни, стига да е минал период от поне 6 месеца.