PDA

View Full Version : Петър Дънов



Beyonce
09-23-2011, 16:05
Какво мислите за Петър Дънов? Четете ли негови книги, статии?

Shturrrche88
09-23-2011, 18:36
Не чета, не ме интересува, а неговите последователи изглеждат като сектанти.
Сигурно учението му е хубаво и проповядващо мир и любов, но просто не ми е интересно.

TheMightyNadenica
09-23-2011, 20:27
Има вече тема...А иначе - това си е секта, било то под една или друга форма!

ledenakrasota
09-23-2011, 20:31
Това, което пише не се различава много от книгите за положително мислене. Има страхотни трудове за природата и нещата му се припокриват с някои научни и религиозни твърдения. :) Интересен поглед и гледна точка. :)

ZloboMiR
09-23-2011, 21:00
И моите впечатления са добри, но по принцип е по-добре човек да търси опора и вяра в себе си, а не в религията, за да няма кой да обвинява при манипулации. :)

MakaronUduSHvaCH
09-25-2011, 12:06
Кой тоС вА баткИ >? :D

TheMightyNadenica
09-25-2011, 19:00
Кой тоС вА баткИ >? :D

Професор сектантски нАуки...

dimitar_ak
09-26-2011, 10:18
Познавам негова последователка. Ами как да ви кажа? Май сериозно е загубила обхват.

RagioL
09-26-2011, 15:09
Не ми са интересни ученията на Дънов.

awerw
10-04-2011, 15:55
аз даже ходя всеки август на рилските езера :lol: чувал съм слухове, че тея от бялото братство (дето слагат палатките на старата хижа, който е ходил на 7-те езера ще ме разбере :D ) ходят с по 2-3 млади момичета, вдъхновяват ме така :lol:

LambOfGod
10-07-2011, 02:40
И моите впечатления са добри, но по принцип е по-добре човек да търси опора и вяра в себе си, а не в религията, за да няма кой да обвинява при манипулации. :)

Щото Дънов не споменава Исус във всяко второ изречение...

npp
10-07-2011, 15:29
не си заслужава, това е смесица от разни шантави интерпретации на библията плюс елементи от индийската философия/религиия - това учение причини страдания и дори смърт на немалко човеци, като дори беше причина за самоубийството на едно младо момиче преди години, което беше преводач на техните трудове/книги

LambOfGod
10-10-2011, 02:37
не си заслужава, това е смесица от разни шантави интерпретации на библията плюс елементи от индийската философия/религиия - това учение причини страдания и дори смърт на немалко човеци, като дори беше причина за самоубийството на едно младо момиче преди години, което беше преводач на техните трудове/книги

Може ли името на това момиче и източникът ти? Искам да "затапя" едно момче по този въпрос и ще ми свършиш прекрасна работа с подобна информация.

gandalfepi4
10-10-2011, 04:54
^ залагам си космите на гърдите че отговора ще бъде "не"

NomNomNom
10-12-2011, 11:07
Живея с дъновист и полу дъновист . Четох и трудове на Дънов съвсем на скоро .
Хората , които са в брадството са веселяги , не се карат , приятни са .
При Дънов има едно класифициране на хората - не всичко е равно и еднакво , има деление . Според чертите на хората - означавали различни неща , според имената - имали различни вибрации. И егото ми би било накърнено , ако някой тръгне да ме поставя в тагива граници , лолз.
Инак, може би съм го прочела твърде повърхностно.
Но като атеист мнението ми няма да е по-различно , ако го прочета пак.

georgi4
10-14-2011, 19:46
има си своите ''последователи'' както всеки един т.наречен ''учител''

npp
10-17-2011, 15:08
не си заслужава, това е смесица от разни шантави интерпретации на библията плюс елементи от индийската философия/религиия - това учение причини страдания и дори смърт на немалко човеци, като дори беше причина за самоубийството на едно младо момиче преди години, което беше преводач на техните трудове/книги

Може ли името на това момиче и източникът ти? Искам да "затапя" едно момче по този въпрос и ще ми свършиш прекрасна работа с подобна информация.
здравей, не помня името на момичето, но помня че беше първия/основния преводач/кореспондент в евросъюза/брюксел, страдаше от тежка депресия и неволи - беше много хубав човек


^ залагам си космите на гърдите че отговора ще бъде "не"
не знам дали все още държиш на гръдните си косми но "клетвата" ти се оказа оправдана защото наистина не знам името на момичето, така че пожелавам ти успех с космите :-D

SolusChristus
10-26-2011, 13:34
Дънов е еретик. Не съм му чел трудовете, но тази статия в Православието.com (http://www.pravoslavieto.com/inoverie/petar_dunov/zhivot_delo.htm) ми е показала достатъчно.

Не знам защо Православната църква не проповядва срещу него, а и срещу баба Ванга, по-активно.

gandalfepi4
10-26-2011, 14:34
^ баба ванга какво ти е направила бе пич? и тя ли е сатанистка?

npp
10-26-2011, 15:01
най-малкото е пророкувала доста лоши неща за човечеството, но за щастие засега много от нейните предсказания така и не се изпълниха - Бог е верен да спасява хората/човечеството от всякаква напаст

ето едни предсказания на ванга:

"2008 – Атентати срещу четирима държавни глави. Конфликт в Индостан. (Индия-Пакистан)
2010 – Начало на Третата Световна война. Войната ще започне през 2010 год и ще завърши през 2014. Войната ще започне като конвенционален конфликт,
а по-късно ще прерастне в ядрен.
2011 – В резултат от ядрената война в Северното полукълбо ще изчезнат всички растителни и животински видове.
2014 – Повечето хора по планетата ще страдат от рак на кожата и други кожни заболявания.
2016 - Европа ще остане почти безлюдна
2018 – Новия световен лидер е Китай. Експлоатираните държави се превръщат в експлоататори.
2023 – Лека промяна в орбитата на Земята.
2025 – Европа е все още слабо заселена.
2028 – Създава се нов източник на енергия. (вероятно от контролирана термоядрена реакция). Постепено гладът изчезва. Изтрелва се първият пилотиран
космически кораб към Венера.

2033 – Топят се Полярните ледове. Повишава се равнището на световния океан.
2043 – Световната икономика процъфтява. Водеща религия в Европа – Ислям.
2046 – Става възможно подмяната на органи.
2066 – По време на атака върху Рим от страна на ислямски армии, САЩ използват за пръв път климатично оръжия – климатът се променя и захладнява
2076 – Безкласово общество (комунизъм).
2084 – Природата се възстановява
2088 – Нова болест – старее се за няколко секунди
2097 – Новата болест се лекува.
2100 – Изкуствено слънце осветява тъмната страна на Земяна.
2111 – Хората се превръщат в киборги (живи роботи)
2123 – Войни между малки държави.
2125 - В Унгария получават сигнал от Космоса.
2130 – Създават се колонии под водата.
2164 – Хората се превръщат в полухора.
2167 – Нова религия.
2170 – Голямо засушаване.
2183 – Колония на Марс се сдобива с ядрено оръжие и иска незабавна независимост от Земята.
2187 – Изригването на вулканите ще става контролирано от хората.
2195 – Морските колонии са напълно подсигурени от храна и енергия.
2196 – Пълно смесване на етносите.
2201 – Термоядрените процеси в Сълнцето се забавят. Глобално застудяване.
2221 – Хората осъществяват пряк контакт с извънземни същества.
2256 – Космически кораб пренася нов опасен вирус на Земята.
2262 – Постепено се променят орбитите на планетите. Марс е застрашен от комета.
2271 – Наново се изчисляват променените физически константи.
2273 – Човешкият род е една единствена раса.
2279 – Енергия от нищото (вероятно от вакуум или черни дупки).
2288 – Пътуване във времето. Нови срещи с извънземни цивилизации.
2291 – Слънцето угасва. Правят се опити за възстановяване на термоядрените процеси.
2296 – Променя се гравитационното поле в следствие от мощни експлозии на Слънцето. Започват да падат стари спътници и други космически обекти.
2299 – Във Франция възниква партизанско движение срещу исляма
2302 – Открити са нови важни закони и тайни на Вселената.
2304 - Открита тайната на Луната.
2341 – Нещо страшно се приближава към Земята.
2354 - Авария на едно от изкуствените слънца на Земята. Засушаване.
2371 – Големия глад.
2378 – Бързо растяща раса.
2480 – Две от изкуствените слънца се сблъскват. Земята е в мрак.
3005 - Война на Марс.
3010 - Комета удря Луната.
3797 – По това време живота на Земята изчезва, но човечество ще може да постави основите на своето оцеляване на други звездни системи "

лично аз не я съдя, нито я осъждам, но дори се надявам на Господ Бог за Спасение на колкото се може повече човеци

gandalfepi4
10-26-2011, 15:06
^ брей, та то нямаше ли и един джизъс някъде из библията който пророкува някои неща за края на света преди 2000 години които нито са много хубави, нито са (явно) верни?

в името на косматите гърди на сам харис, та иисус е баба ванга!

npp
10-26-2011, 15:19
всъщност Исус не е предсказвал нищо лошо, но в такова отношение Той единствено е предупреждавал пророкувайки за възможните опасности, които дебнат относно лоши неща, които биха могли да се случат в случай на съгрешаване или пропуск - няма предсказания за лоши неща, има само предупреждения за възможните опасности и обяснения за това как да бъдат избягвани, такива описания и обяснения в Библията се наричат пророкуване и пророчество

"Следвайте любовта; но копнейте и за духовните дарби, а особено за дарбата да пророкувате(сиреч, да обяснявате свидетелствувайки относно правилната вяра и погрешната). Защото, който говори на непознат език, той не говори на човеци, а на Бога, защото никой не му разбира, понеже с духа си говори тайни. А който пророкува, той говори на човеци за назидание, за увещание и за утеха. Който говори на непознат език, назидава себе си; а който пророкува, назидава църквата. Желал бих всички вие да говорите езици, а повече да пророкувате; и който пророкува, е по-горен от този, който говори разни езици, освен ако тълкува, за да се назидава църквата. Кажете сега, братя, ако дойда при вас и говоря непознати езици, какво ще ви ползувам, ако ви не съобщя или някое откровение, или знание, или пророчество, или поука? Даже бездушните неща, като свирка или гъдулка, когато издават глас, ако не издават отличителни звукове, как ще се познае това, което свирят със свирката или с гъдулката? Защото, ако тръбата издадеше неопределен глас, кой би се приготвил за бой? Също така, ако вие не изговаряте с езика си думи с някакво значение, как ще се знае какво говорите? защото ще говорите на вятъра. Има, може да се каже, толкова вида гласове на света; и ни един от тях не е без значение. Ако, прочее, не разбера значението на гласа, ще бъда другоезичен за този, който говори; И тоя, който говори ще бъде другоезичен за мене. Така и вие, понеже копнеете за духовните дарби, старайте се да се преумножат те у вас за назидание на църквата. Затова, който говори на непознат език, нека се моли за дарбата и да тълкува. Защото, ако се моля на непознат език, духът ми се моли, а умът ми не дава плод. Тогава що? Ще се моля с духа си, но ще се моля и с ума си; ще пея с духа си, но ще пея и с ума си. Иначе, ако славословиш с духа си, как ще рече: Амин, на твоето благодарение оня, който е в положението на простите, като не знае що говориш? Защото ти наистина благодариш добре, но другият не се назидава. Благодаря Богу, че аз говоря повече езици от всички ви; обаче, в църквата предпочитам да изговоря пет думи с ума си, за да наставя и други, а не десет хиляди думи на непознат език. Братя, не бивайте деца по ум, но, бидейки дечица по злобата, бивайте пълнолетни по ум. В закона е писано: "Чрез другоезични човеци и чрез устните на чужденци ще говоря на тия люде; и нито така ще Ме послушат", казва Господ. Прочее, езиците са белег не за вярващите, а за невярващите; а пророчеството е белег не за невярващите, а за вярващите. И тъй, ако се събере цялата църква, и всички говорят на непознати езици, и влязат хора прости или невярващи, не ще ли кажат, че вие сте полудели? Но ако всички пророкуват, и влезе някой невярващ или прост, той се обвинява от всички, и осъжда се от всички; тайните на сърцето му стават явни; и тъй, той ще падне на лицето си, ще се поклони Богу и ще изповяда, че наистина Бог е между вас. Тогава, братя, що става между вас? Когато се събирате всеки има да предлага псалом, има поучение, има откровение, има да говори непознат език, има тълкувание. Всичко да става за назидание. Ако някой говори на непознат език, нека говорят по двама, или най-много по трима, и то по ред; а един да тълкува. Но ако няма тълкувател, такъв нека мълчи в църква, и нека говори на себе си и на Бога. От пророците нека говорят само двама или трима, а другите да разсъждават. Ако дойде откровение на някой друг от седящите, първият нека млъква. Защото един след друг всички можете да пророкувате, за да се поучават всички и всички да се насърчават; и духовете на пророците се покоряват на самите пророци. Защото Бог не е Бог на безредие, а на мир, както и поучавам по всичките църкви на светиите. Жените нека мълчат в църквите, защото не им е позволено да говорят; а нека се подчиняват, както казва и законът. Ако искат да научат нещо, нека питат мъжете си у дома; защото е срамотно за жена да говори в църква. Що? Божието слово от вас ли излезе? Или само до вас ли е достигнало? Ако някой мисли, че е пророк или духовен, нека признае, че това, което ви пиша, е заповед от Господа. Но ако някой не иска да признае, нека не признае. Затова, братя мои, копнейте за дарбата да пророкувате, и не забранявайте да се говорят и езици. Обаче, всичко нека става с приличие и ред." 1 Коринтяни 14:1-40

SolusChristus
10-26-2011, 16:13
^ баба ванга какво ти е направила бе пич? и тя ли е сатанистка?

Езичница, врачка, и тн. ;)

gandalfepi4
10-26-2011, 16:44
^ брех че чудеса!

та нали уж християнка се е водила момата, не е прибирала пари

SolusChristus
10-26-2011, 16:56
^ брех че чудеса!

та нали уж християнка се е водила момата, не е прибирала пари

Той и Папата се води християнин, ама.. 8-)

kadishona
10-29-2011, 19:07
SolusChristus, от чисто любопитство на колко си години?

Още един оф топик. В момента си пиша може би с най-големия български жив сектант Христо Цанков - води се чист Православен християнин, но всъщност е прекалено ексцентричен. Непрекъснато пуска насам и натам книги и линкове за окултисти, тайни общества, демони и т.н., като според него всички трябва да се 'прочистят'.

Стигнах до извода, че ако Земята наистина е на 6 000 години както твърди той, не би трябвало да виждаме звезди, които са на повече от 6 000 светлинни години разстояние. Когато му го заявих това, той ми каза, че:
[21:37:00] Христо Цанков: няма връзка възрастта на Земята с това как виждаме звездите, няма никаква логическа връзка
[21:40:15] Cтефан Виденофф: Ние виждаме слънцето такова каквото е било преди 8 минути
[21:40:31] Cтефан Виденофф: защото тогава то е излъчило светлината, която сега попада в нас
[21:40:47] Cтефан Виденофф: Ако някой хипотетично махне слънцето точно в този момент, ние ще забележим след 8 минути
[21:40:47] Cтефан Виденофф: ..
[21:41:55] Христо Цанков: има грешка в твоята логика, консултирай се с някой учен

Е кажете ми к'во да ги правя такива хора?

npp
10-29-2011, 20:18
Бог може да ускорява скоростта на светлинните лъчи до 0 време, така че, въобще не си заслужава да разчитаме на фиксирани(-те) физични стойности, например, най-малкото при шест дневното Сътворение може да е ускорил светлинните лъчи директно до край и чак след това да е установил скоростта на фиксираната и стойност (299 792 458 m.s.) - все пак, именно Той е Създателят на всички Творения, така че Той владее Творенията Си на най-ниско ниво, точно както програмистите могат да променят създадените от тях програми на най-ниско ниво, защото те познават програмите си най-добре, тъй като те са ги писали

SolusChristus
10-29-2011, 22:28
Тук npp е прав. Дори Земята да е на 6000 години, то няма защо Бог да създава звездите, пък да не можем да ги виждаме тук.


SolusChristus, от чисто любопитство на колко си години?

22.

gandalfepi4
10-30-2011, 03:48
^ мда, то бог си няма друга работа, ми ще си скъса гъза (дето го е показал на мойсей) да си играе да прави всичко да изглежда по начин, различен от начина по който той го е направил.

баси трола

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dK3O6KYPmEw#t=248s

SolusChristus
10-30-2011, 07:50
^ мда, то бог си няма друга работа, ми ще си скъса гъза (дето го е показал на мойсей) да си играе да прави всичко да изглежда по начин, различен от начина по който той го е направил.

баси трола

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dK3O6KYPmEw#t=248s

<- Not a "creationist". 8-)


Дори да е на 6000 години

npp
11-01-2011, 14:21
Бог не е еволюционист, Той (Си) е абсолютен/чист Креационист, затова на английски го наричат "Creator"(Криейтър), което на български аналогично е Създател/Творец, именно от тук е произлязло и самото понятието креационизъм(creationism) - просто, всичко онова относно реинкарнационна и/или дарвинова еволюция е абсолютна лъжа, ето едно твърдо доказателство:

"И Господ Бог каза: Не е добре за човека да бъде сам; ще му създам подходящ помощник. И Господ Бог създаде от земята всички полски зверове и всички въздушни птици; и ги приведе при човека, за да види как ще ги наименува; и с каквото име назовеше човекът всяко одушевено същество, това име му остана. Така човекът даде имена на всеки вид добитък, на въздушните птици и на всички полски зверове. Но помощник, подходящ за човека, не се намери." Битие 2:5-25

от Битие 2-ра глава се вижда ясно че Бог е създал първо човека и чак след това животните, а накрая и жената, като всичко това е станало в рамките на един единствен 24-часов ден

1n5ub0rd1na73
11-02-2011, 14:53
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=3&t=206&sid=58239e8a2741f26a4c3ad13e0251c36a

VaMpiRKaTaaa
11-19-2011, 13:30
Има вече тема...А иначе - това си е секта, било то под една или друга форма!

Все едно да кажеш ,че майка Тереза или Ванга са били сектантки.
Позамисли се малко.

TheMightyNadenica
11-19-2011, 16:54
Има вече тема...А иначе - това си е секта, било то под една или друга форма!

Все едно да кажеш ,че майка Тереза или Ванга са били сектантки.
Позамисли се малко.

Ти помисли ли какво си написала...а какво аз съм написал...?