PDA

View Full Version : Палестина: суверенна държава или не?



amk933
09-23-2011, 21:39
Кажете какво мислите по въпроса - мисля, че е достатъчно ясен...

Аз лично смятам, че Израел трябва да се съобрази с териториалното разпределение от 1948 и, че Палестина трябва да получи полагащите и се територии, превръщайки се в една суверенна държава...

Интересно ми е вашето мнение по темата.
:)

doktorEmilAntonov
09-23-2011, 22:11
И аз така мисля въпреки, че не ми пука особено за някакви цигани.

amk933
09-23-2011, 22:23
По-леко с тая терминология да не изядеш пореден бан.

doktorEmilAntonov
09-23-2011, 22:28
ok boss :)

Oton48
09-23-2011, 23:09
Аз съм категорично против мюсюлманските цигани да имат още една държава. Винаги подкрепям евреите в Арабско-израелският конфликт.

GregoryHouse
09-24-2011, 06:14
На теб кеф ли ще ти е, ако ромите да речем решат да cи направят Мангаcалия на територията на България?

Чеcтно казано, вcе ми е тая дали ще я признаят или не; дали ще cе избият или не.

Patriot
09-24-2011, 08:20
На теб кеф ли ще ти е, ако ромите да речем решат да cи направят Мангаcалия на територията на България?

Чеcтно казано, вcе ми е тая дали ще я признаят или не; дали ще cе избият или не.
Изобщо не е същото, държавата Израел е създадена през 1948.

Палестинците имат право на автономия категорично, за съжаление заради американо-еврейската пропаганда, повечето хора по света не са наясно с постоянното нарушаване на човешките права на палестинския народ.

Един от малкото съвестни американски публични личности, който между другото е евреин по произход доказва категорично в книгите си, колко са прави палестинците в този конфликт.

amk933
09-24-2011, 09:04
На теб кеф ли ще ти е, ако ромите да речем решат да cи направят Мангаcалия на територията на България?

Чеcтно казано, вcе ми е тая дали ще я признаят или не; дали ще cе избият или не.

А на теб кеф ли ще ти е да обитаваш дадени територии и изведнъж някой да си издаде някаква резолюция и да ти ги вземе всичките след години съществуване?

GregoryHouse
09-24-2011, 09:11
На теб кеф ли ще ти е, ако ромите да речем решат да cи направят Мангаcалия на територията на България?

Чеcтно казано, вcе ми е тая дали ще я признаят или не; дали ще cе избият или не.

А на теб кеф ли ще ти е да обитаваш дадени територии и изведнъж някой да си издаде някаква резолюция и да ти ги вземе всичките след години съществуване?

Tипично по НАТОвски/Американски стил.

amk933
09-24-2011, 09:21
Аз не съм съгласен с толкова еднозначно представяне на проблема, защото от друга страна Judaea е била еврейска територия още от времената на Еврейското Кралство (говорим за хиляди години назад) и е редно да има разпознат еврейски контрол над тези земи. Не съм съгласен, обаче, с неспазването от страна на Израел на териториалните споразумения и смятам, че териториите приложени през 1948 трябва да се възстановят, а Палестина трябва да се признае за независима държава в отредената и площ. :)

GregoryHouse
09-24-2011, 10:12
То и България е била Римcка провинция, ама...оcтава cега Рим да поиcка да анекcира 1/2 Европа 8-)

doktorEmilAntonov
09-24-2011, 14:12
Това сравнение е неуместно.

GregoryHouse
09-24-2011, 16:41
Това сравнение е неуместно.

Кое му е неумеcтното? Юдея кога е cъщеcтвувала? Точно cъщото е като Италия да каже, дайте cи ни галcките провинции...Тва, че преди 2000 години някакъв cи човек който може би ти е прародител е бил владетел на тази земя означава точно нищо.

doktorEmilAntonov
09-24-2011, 17:01
Само, че не става въпрос за държава, а за народ.

GregoryHouse
09-24-2011, 17:24
Ама не cтава въпроc за град, ами за cъщият град.

TheAmazing
09-24-2011, 18:56
Чесно да си говорим мисля че Израел каквото прави е зле, но пък ги подкрепям защото поне са прогресивни

amk933
09-24-2011, 18:58
Грегъри, не си прав човек.
Евреи винаги е имало по тези територии. Колкото и да са ги гонели. Това е все едно да кажеш, че понеже България е била 500 години под турско робство вече не съществува и е част от Турция. Еми не е...същото и с Израел. Макар да не е съществувал в тази си форма, аз смятам, че евреите си имат права над дадени територии, особено Юдея.

Пак казвам - не оправдавам това че завзеха много повече отколкото им беше дадено. :)

GregoryHouse
09-24-2011, 19:14
Ама чакай, дай ние да cи оcновем Хриcтияния, щото cме хриcтияни. И ще я оcновем там в Йеруcалим, защото от там почва хриcтиянcтвото и там винаги е имало хриcтияни.

doktorEmilAntonov
09-24-2011, 19:23
Грегъри, не си прав човек.
Евреи винаги е имало по тези територии. Колкото и да са ги гонели. Това е все едно да кажеш, че понеже България е била 500 години под турско робство вече не съществува и е част от Турция. Еми не е...същото и с Израел. Макар да не е съществувал в тази си форма, аз смятам, че евреите си имат права над дадени територии, особено Юдея.

Пак казвам - не оправдавам това че завзеха много повече отколкото им беше дадено. :)

Но има и едно друго нещо, природните закони казват, че един народ ако загуби територията си то тя спира вече да му принаджлежи и ако си я иска обратно трябва да я превземе. Е тук еврейте пак я превземат, но не по военен път, а по друг.

TheAmazing
09-24-2011, 19:23
Аз съм Срещу държава да се остовава на религиозна основа и евреите не винаги са били по света а са били по света от както старият завед е написан!

Oton48
09-24-2011, 21:10
На теб кеф ли ще ти е, ако ромите да речем решат да cи направят Мангаcалия на територията на България?

Чеcтно казано, вcе ми е тая дали ще я признаят или не; дали ще cе избият или не.
Изобщо не е същото, държавата Израел е създадена през 1948.

Палестинците имат право на автономия категорично, за съжаление заради американо-еврейската пропаганда, повечето хора по света не са наясно с постоянното нарушаване на човешките права на палестинския народ.

Един от малкото съвестни американски публични личности, който между другото е евреин по произход доказва категорично в книгите си, колко са прави палестинците в този конфликт.
Митът, че има палестинси народ е създаден от престъпника Ясер Арафат с политически цели. Палестинците са най-обикновени араби.

avitoholbg
09-28-2011, 10:17
Тази територия трябва да е на Палестинците. Евреите изкупиха земята през 48-ма година и създадоха жалкото подобие на държава Израел.
Евреите са "лошите" в случая. Извършват геноцид над палестинското население. Но естествено, нали евреите са изстрадал народ, те са винаги невинни. Пък и Израел и САЩ са дупе и гащи. Щом си с "най- големите" значи винаги си прав. Можеш да си колиш и бесиш наволя, и никой нищо няма да ти направи :-x . Тия евреи трябва да се махнат от там, тая земя е на палестинците. Християнин съм, но палестинците нищо не са ми направили. По- добре палестинци отколкото евреи.
Понякога искам Иран да ги опсипе с бомби. Президентът им е много як човек, Махмуд, или къвто беше там :lol: 8-)

amk933
09-28-2011, 14:35
Изкупиха я викаш? Кеш ли се плаща в касата на Генералната Асамблея или може и в натура?

Прочети си мнението пак.


Ама чакай, дай ние да cи оcновем Хриcтияния, щото cме хриcтияни. И ще я оcновем там в Йеруcалим, защото от там почва хриcтиянcтвото и там винаги е имало хриcтияни.

Сравнението ти е неуместно Грегъри.
Народите определят териториалното деление на света в държави, а не релегията.

Евреите като народ, а не религиозна група, са обитавали Юдея хиляди години. Били са гонени, избивани, преселвани, но винаги ги е имало там. Ние не сме били в Йерусалим в продължение на векове. Опитвам се да кажа, че едно е да имаш претенции над дадена територия, която с години е била твоя, а съвсем друго - да имаш претенции над територия, с която нямаш общо и не си числено мнозинство като народ.

И пак напомням, че аз съм за създаването на Палестинска държава, но и за оставянето на Израел в някакви разумни граници.

avitoholbg
09-28-2011, 18:19
Нищо не им пречеше на евреите да си живеят мирно и тихо с палестинците- даже отначало така са направили. Но не! Те искаха държава, и затова взеха да тероризират палестинците. Почнаха война, построиха стена и тн.
Сега, в цялата тази работа не обвинявам всички евреи. Според мен са виновни Евреите- ционисти. Има много евреи, които не са ционисти, и които са против Израелската държава. Точно тези евреи искат свободна Палестина. Но явно еврейските ционисти контролират положението там.
А за страданията на евреите са си виновни самите те. За вековете робство и гонения говоря. Евреите са религиозни фанатици, самата им религия е виновна за всичко. Гоненията срещу тях не са започнали заради предателството и разпъването на Иисус, както мислят много хора. Омразата към евреите датира още от по- древни времена.
И преди да сте ме нарекли "анти- семит" ще кажа, че не само евреите са семити.

amk933
09-30-2011, 20:13
Нищо не им пречеше на евреите да си живеят мирно и тихо с палестинците- даже отначало така са направили. Но не! Те искаха държава, и затова взеха да тероризират палестинците. Почнаха война, построиха стена и тн.
Сега, в цялата тази работа не обвинявам всички евреи. Според мен са виновни Евреите- ционисти. Има много евреи, които не са ционисти, и които са против Израелската държава. Точно тези евреи искат свободна Палестина. Но явно еврейските ционисти контролират положението там.
А за страданията на евреите са си виновни самите те. За вековете робство и гонения говоря. Евреите са религиозни фанатици, самата им религия е виновна за всичко. Гоненията срещу тях не са започнали заради предателството и разпъването на Иисус, както мислят много хора. Омразата към евреите датира още от по- древни времена.
И преди да сте ме нарекли "анти- семит" ще кажа, че не само евреите са семити.

А преди да се опиташ да се извиниш с нещо безумно интелигентно като последното изречение, ще ти кажа, че макар несамо евреите да са семитски народ, значението на думата анти-семит означава преди всичко анти-еврейски, като конотацията е продукт на векове наред омраза срещу евреите, кулминираща в Холокоста. Така че значението на термина семитски в случая, колкото и да е иронично, не е определящо за значението на термина анти-семит.

Второ. Изобщо не се опитвам да защитава Израел. Факт е, че заграбиха повече отколкото им беше отредено. Факт е, обаче, и, че основния агресор във войните пост-1948 не са евреите а палестинците и другите арабски народи. След края на войната, както винаги е било, победителите чертаят картата, така че Израел си се е възползвал доволно от триумфите. Колко е справедливо е друга тема на разговор, но така или иначе аз самият не смятам, че начинът, по който Израел притиска Палестина в последните десетилетия е правелин, и.е. не ми се спори за нещо, което самият аз не вярвам.

Трето, простотиите за "релгиозните фанатици" и почти митологизираната омраза няма да ги коментирам даже. Анти-семитизмът е продукт на много фактори, които не са ограничени от религията и обхващат дори далеч по-(на пръв поглед)простички неща като икономика, традиции и т.н.

zaqxsw
09-30-2011, 20:21
Цензура.
Още един подобен пост с отявлен анти-семитизъм и расизъм и излиташ от тук.

амк933

zaqxsw
09-30-2011, 20:27
Цензура.
Още един подобен пост с отявлен анти-семитизъм и расизъм и излиташ от тук.

амк933

zaqxsw
09-30-2011, 20:35
Ок само факти. Ето цитати от талмуда - най-свещенната книга на евреите:

5. Дори това че Бог създаде не-евреите, те са животни в човешка форма! Не е прилично евреин да бъде обслужван от животно! Затова е обслужван от животни в човешка форма! [Midrasch Talpioth, страница 255.]


6. Бременна не-еврейка не е по-добра от бременно животно! [Coschen hamischpat, 405.]


7. Душите на не-евреите идват от нечисти духове, и са наричани прасета! Jalkut Rubeni gadol, 12b.]


8. Въпреки, че не-евреина има същото тяло като евреина, сравнен с евреина, е все едно да сравниш маймуна с човек! [Schene luchoth haberith, страница 250 b.]


9. Ако ядеш с не-евреин, все едно ядеш с куче! [Tosapoth, Jebamoth, 94b.]


10. Ако евреин има слуга или прислужница не-евреин и той/тя умре, не бива да изказвате съболезнования! Кажете на евреина: Бог ще замени загубата ти, все едно е умряло едно от неговите магарета или волове ! [Jore dea, 377, 1.]


11. Сексът между не-евреи е като секс между животни! [Талмуд Sanhedrin, 74b.]


12. Позволено е да отнемаш тялото и живота на не-евреин! [Sepher ikkarim, III, 25.]


13. Закон е да убиеш този, който отрича Тората! Християните принадлежат към тези, които отричат Тората! [Coschen hamischpat, 425; Hagah 425, 5.]


14. Позволено ти е да убиеш не-евреин еретик със собствените си ръце! [Талмуд, Abodah Zara, 4b.]


15. Всеки евреин, който пролива кръвта на безбожните не-евреи, сякаш прави жертвоприношение на Бог! [Bammidber raba, 21; Jalkut, 772.]


16. Талмудът е най-святата еврейска книга! Влиянието й е над това на Стария завет в юдаизма! [Erubin, 21b.]


17. Който не се подчини на равините заслужава смърт и ще бъде сварен в горещи изпражнения в ада! [Erubin, 21b.]


18. Ако евреин е изкушен да направи зло, той трябва да иде в град, в който не е познат и да направи злото там! [Moed Kattan, 17a.]


19. Евреите са божествени! Ако не-евреин удари евреин, то не-евреина трябва да бъде убит! Да удариш евреин значи да удариш Бог! [Sanhedrin, 58b.]


20. Препоръчително е за евреите да мамят не-евреите! [Sanhedrin, 57a.]


21. Евреите не са длъжни да плащат на не-евреите дължимите за работата им заплати! Евреите имат висш легален статус! [Baba Kamma, 37b.]


22. Евреите могат да крадат от не-евреи! [Baba Mezia, 24a.]


23. Ако евреин намери предмет загубен от не-евреин няма нужда да го връща! [Baba Kamma, 113b.]


24. Бог няма да пожали евреин, който даде дъщеря си на стар мъж, който вземе жена за невръстния си син и който върне загубена вещ на не-евреин! [Sanhedrin, 76a.]


25. Евреите могат да крадат и убиват не-евреи! Когато евреин убие не-евреин няма да има смъртно наказание! Това, което евреин открадне от не-евреин може да задържи! [Sanhedrin 57a.]


26. Не-евреите са извън защитата на закон и Бог е определил парите им за собственост на Израел! [Baba Kamma, 37b.]


27. Евреите могат да лъжат не-евреи! [Baba Kamma, 113a.]


28. Евреите могат да използват лъжи, за да изхитрят не-евреите! Всички не-еврейски деца са животни! [Yebamoth, 98a.]


29. Не-еврейските момичета са мръсни по рождение! [Abodah Zarah, 36b.]


30. Не-евреите предпочитат секс с крави! [Abodah Zarah, 22a-22b.]


31. Съдовете на не-евреите носят лош вкус на сготвената в тях храна! [Abodah Zarah, 67b.]


32. Майката на Исус Христос е била курва! [Sanhedrin, 106a.]


33. Пасажа от Sanhedrin, 106 се радва заради ранната смърт на Исус!


34. Sanhedrin, 43a казва, че Исус е магьосник и е бил екзекутиран, защото е практикувал магии!


35. Gittin, 57a казва, че Исус в момента бива варен във врящи изпражнения!


36. Sanhedrin, 43a казва, че Исус е заслужил екзекуцията си!


37. Sanhedrin, 90a гласи, че който чете Новия завет няма място в бъдещия свят!


38. Shabbath, 116a гласи, че евреите трябва да унищожат книгите на християните!


39. Gittin, 69a гласи, че, за да излекува тялото си евреина трябва да вземе прах, който се намира на външната врата на тоалетна, да го смеси с мед и да го изяде!


40. Shabbath, 41a дава правило, което регулира как да се пикае по свят начин !


41. Yebamoth, 63a заявява, че Адам е правил секс с всички животни в райската градина!


42. Yebamoth, 63a заявява, че селското стопанство е най-долния вид работа!



Сега как е създадена държавата израел - на тази територия от векове живеят палестинци. Преди и по време на втората световна война евреите започват да купуват големи количества земя като казват че е за земеделие и производство. Настаняват се там и 1948 година (за годината не съм 100% сигурен, но не е толкова важно) обявяват автономия. Нато и сащ ги подкрепят и от този момент палестинците нямат държава, а там е израел. Сами преценето аз лично съм за Палестина.

avitoholbg
10-01-2011, 18:28
Сега думата значела повече анти- евреин, не знам си какво, не знам си що.
И палестинците спадат към семитите, аз не ги мразя и затова не се считам за анти- семит. Парадоксалното в случая е, че евреите убиват палестинци. Явно и те са анти- семити :lol: . Все едно ние да започнем да избиваме някои славянски народи...
Анти- семит си е анти- семит. Ама модерната култура го направи анти- евреин, за жалост.
Същото се отнася и за Свастиката. Аз много искам да нося някои неща със свастики ама не мога, защото преди 80 години на Хитлер му е скимнало да си присвои този уникален символ. Ако се разкарвам из центъра със Свастика, най- вероятно е да ме пребият някъде.
В един японски рап клип видях едно яке с огромна свастика на гърба. Много ми хареса, дано някой ден се внесът такива контрабандни якета.

zaqxsw
10-02-2011, 19:07
Сега думата значела повече анти- евреин, не знам си какво, не знам си що.
И палестинците спадат към семитите, аз не ги мразя и затова не се считам за анти- семит. Парадоксалното в случая е, че евреите убиват палестинци. Явно и те са анти- семити :lol: . Все едно ние да започнем да избиваме някои славянски народи...
Анти- семит си е анти- семит. Ама модерната култура го направи анти- евреин, за жалост.
Същото се отнася и за Свастиката. Аз много искам да нося някои неща със свастики ама не мога, защото преди 80 години на Хитлер му е скимнало да си присвои този уникален символ. Ако се разкарвам из центъра със Свастика, най- вероятно е да ме пребият някъде.
В един японски рап клип видях едно яке с огромна свастика на гърба. Много ми хареса, дано някой ден се внесът такива контрабандни якета.


остави ги да пишат глупости не им обяснявай

amk933
10-02-2011, 19:26
^Всъщност и двамата к'во направихте? Написахте два поста безмислици, защото нямате аргументи.

Ясно...

GregoryHouse
10-02-2011, 23:01
^Всъщност и двамата к'во направихте? Написахте два поста безмислици, защото нямате аргументи.

Ясно...

Ти кфо очакваше? Бтв сори, обаче донякъде реших да тролвам яко из темата :lol:

PainMonopoly
10-02-2011, 23:52
Палестинците са завършена и формирана нация, което означава, че им се полага правото на самоуправление.

Подкрепям съществуването на Израел, но мисля, че е доста жалко как са се вкопчили със зъби и нокти в опазването на малък къс земя, който отдавна не им принадлежи.

shadow4e
10-04-2011, 10:09
Палестина трябва да си е отделна държава. Дано съумеят да се преборят.

avitoholbg
10-06-2011, 12:27
Мисля, че се бях аргументирал достатъчно. Точно вие тролвате с коментари от типа- два реда, ама айде :razz: