PDA

View Full Version : Нокти на краката.



PENELOPE123
09-24-2011, 09:51
Здравейте.Преди няколко месеца (3-4)нокътя на палеца на десния крак ми се заби в пръста,и започнах да го мажа с крем.Сега нокътя е отгоре,но мисля,че ще падне,защото вчера опитах да го пипна и се оказа,че не е прилепнал към пръста,а се е отделил.Какво да правя? :shock:

CupcakeKitty
09-24-2011, 09:58
Залепи го

Red_Hair
09-24-2011, 09:58
Защо си чакал да се стига до тук, след като си забелязал, че нокътя ти се е забил в кожата.Предполагам вече има изразена инфекция.Ще е хубаво да идеш на педикюрист или лекар(хирург) за да ти изрежат нокътя и ако не е късно да го спасят.

kitty02
09-24-2011, 14:57
С капчица го залепи,после ти не го мисли :razz:

CupcakeKitty
09-24-2011, 15:01
С капчица го залепи,после ти не го мисли :razz:

Ти не си никакво Кити! :x

badsector
09-24-2011, 16:44
Баси троловете сте. Отиди питай личния лекар. Дори и в празниците, трябва да има дежурен кабинет. Направи го възможно най-скоро.

ThisIsMe
09-24-2011, 17:56
Какво да правя? :shock:

Елементарно.Отиди на лекар при първа възможност!

09-24-2011, 19:29
Какво да правя? :shock:

Елементарно.Отиди на лекар при първа възможност!
Абе първо мини през маникюрист. Лекарите пращат всичко на хирург, който много обича да лапа пари от това и в същото време нищо да не излекува.

antoniqqq
09-24-2011, 19:46
^^Да отива при дерматолог ! :!:
Лекарят си е лакар.Неговото мнение е много по-значимо от това на маникюриста ;) .Щом се е забил нокътя ,по-скоро има здравословен проблем ,а не козметичен.PENELOPE123, не чакай повече! ;)

PENELOPE123
09-24-2011, 20:02
Вие не ме разбрахте!!Нокътя вече е отгоре-не се е забил!!Просто когато го пипнах,забелязах,че се е отделил малко от самата кожа!Питам се дали ще падне и какво да правя,ако падне?! :-o

ZloboMiR
09-24-2011, 20:08
1. Опасно е тук да се правим на лекари, даже за един нокът.
2. Дай поне снимка.

Liliah
09-24-2011, 20:25
отиди при маникюрист,там ще ти кажат,ако не искаш веднага на лекар

ако не е за лекар ще ти го залепят и ще чакаш да расте

ако е за лекар ще ти го извадят сигурно ;д в повечето случаи става така,

BqlaLiniq
09-24-2011, 20:30
защото вчера опитах да го пипна
Опитай пак да го пипнеш..внимателно опитай :D

galet0
09-24-2011, 20:31
:razz: :razz: :razz: :razz:

09-24-2011, 20:42
^^Да отива при дерматолог ! :!:
Лекарят си е лакар.Неговото мнение е много по-значимо от това на маникюриста ;) .Щом се е забил нокътя ,по-скоро има здравословен проблем ,а не козметичен.PENELOPE123, не чакай повече! ;)
Хм, да дерматолога няма да му помогне. Преди 2 години ми махаха нокът..Хирурзи, дето уж си знаели работата. Махаха го именно, защото се беше забил. 1 година по-късно, когато нокътя израстна и се възстанови, същия проблем. Взеха ми не знам колко стотин лева за скапаната операция. Тая година отидох на маникюрист за 20лв, ми оправи нокътя, че чак го и лакира. От половин година си имам перфектно здрав нокът и нито следа от махането, от гнойта и болките.
Така че не ми говори кой колко си знае работата, защото аз поне им знам работата на маникюристите.

ZloboMiR
09-24-2011, 20:45
^^Да отива при дерматолог ! :!:
Лекарят си е лакар.Неговото мнение е много по-значимо от това на маникюриста ;) .Щом се е забил нокътя ,по-скоро има здравословен проблем ,а не козметичен.PENELOPE123, не чакай повече! ;)
Хм, да дерматолога няма да му помогне. Преди 2 години ми махаха нокът..Хирурзи, дето уж си знаели работата. Махаха го именно, защото се беше забил. 1 година по-късно, когато нокътя израстна и се възстанови, същия проблем. Взеха ми не знам колко стотин лева за скапаната операция. Тая година отидох на маникюрист за 20лв, ми оправи нокътя, че чак го и лакира. От половин година си имам перфектно здрав нокът и нито следа от махането, от гнойта и болките.
Така че не ми говори кой колко си знае работата, защото аз поне им знам работата на маникюристите.
Е то винаги може да извадиш кофти късмет и да попаднеш на най-некадърния хирург, а след това на най-добрия маникюрист. Това обаче не е повод да цитираш своето изключение като правило, защото терминът "лекарска грешка" трябва да го заменим с "козметичен успех". :)

09-24-2011, 20:50
Не е вярно. Винаги е по-добре маникюрист да ти оформи нокътя, да го резне до там докътдето е гноясал и да ти вземе 20 кинта, отколкото да те накълца хирург и да ходиш 1 месец с копито и то тая "екстра" за няколко стотин лева.

galet0
09-24-2011, 20:53
Не е вярно. Винаги е по-добре маникюрист да ти оформи нокътя, да го резне до там докътдето е гноясал и да ти вземе 20 кинта, отколкото да те накълца хирург и да ходиш 1 месец с копито и то тая "екстра" за няколко стотин лева.

точно