PDA

View Full Version : След колко време?



Liliah
09-24-2011, 10:34
Здравейте,регистрирах се специално за да ви попитам,понеже от известно време се притеснявам.
След колко време горе долу започва да си личи,че човек пуши?Понеже може да ми се наложи да си направя снимка на белите дробове,а родителите ми не знаят,че пуша и бих желала това да си остане така.

Моля само за сериозни отговори по темата.
И знам,че е тъпо,че пуша,обаче е въпрос на личен избор.

Благодаря предварително.

badsector
09-24-2011, 13:47
Нещо не ти се живее викаш :D Ако имаш някакъв проблем с дробовете, дори и да не е заболяване, ами намален капацитет, цигарите ще започнат да си личат доооста по-бързо, по кофтия начин.

Liliah
09-24-2011, 13:52
Не,нямам проблеми с дробовете,обаче ако един ден ми се наложи да си правя снимка...
:(

MojoJojo88
09-24-2011, 17:39
Ако е след 10 години активно пушене-може и да се види нещо...
На колко години си? От колко време пушиш и по колко пушиш на ден?

Liliah
09-24-2011, 17:44
На 15 съм
Пуша от около половин година,почнах с по 2-3 цигари,сега пуша около 7-8 на ден приблизително ;s

И знам,че е гадно,просто ми е навик.
Ама не мога,нямам воля да спра

MojoJojo88
09-24-2011, 17:48
На 15 съм
Пуша от около половин година,почнах с по 2-3 цигари,сега пуша около 7-8 на ден приблизително ;s

И знам,че е гадно,просто ми е навик.
Ама не мога,нямам воля да спра
Първо, пушиш от прекалено малко време, че да нямаш воля да спреш. И второ-в такъв случай, ако в близката една година си правиш снимка на дробовете, шанса нещо да се види е много малък като процент.

ZloboMiR
09-24-2011, 18:13
Знам, че не попита точно това, но ако не можеш да спреш цигарите, поне сподели с родителите си. Или ще ти помогнат да ги откажеш, или ще се тровиш по-спокойно без игра на криеница.

09-24-2011, 18:17
На 15 съм
Пуша от около половин година,почнах с по 2-3 цигари,сега пуша около 7-8 на ден приблизително ;s

И знам,че е гадно,просто ми е навик.
Ама не мога,нямам воля да спра
Първо, пушиш от прекалено малко време, че да нямаш воля да спреш. И второ-в такъв случай, ако в близката една година си правиш снимка на дробовете, шанса нещо да се види е много малък като процент.
+1..
Друго нямам какво да кажа.
По-скоро може да се види по пожълтяването на зъбите, при някои хора и на ноктите, кактоо и при кашлица. Абе дробовете са ти най-малкия проблем. Наще ме усетиха като им се изкашлях няколко пъти примерно. А бях пушила 3-4 седмици нещо такова.

Liliah
09-24-2011, 18:32
Знам, че не попита точно това, но ако не можеш да спреш цигарите, поне сподели с родителите си. Или ще ти помогнат да ги откажеш, или ще се тровиш по-спокойно без игра на криеница.

e то е по-сладко като се криеш 8)



иначе за зъбите:мия ги супер много,дъвки след почти всяка цигара дъвча,така че за сега нямам проблеми с това (стискам палци).а и нали има такъв филтър които абсорбира това жълтото ;дд

а и дима не го гълтам,само леко дърпам,задържам и издишам,иначе не мога,става ми зле,а и ми е по-приятно като не го гълтам навътре

Goddess
09-24-2011, 18:43
а и дима не го гълтам,само леко дърпам,задържам и издишам,иначе не мога,става ми зле,а и ми е по-приятно като не го гълтам навътре

Не се прави така. Ти изобщо не пушиш дефакто, ама остави...вредно е, трябва да гълташ.

badsector
09-24-2011, 19:03
Не гълташ дима, а същевременно нямаш воля да спреш?!? Явно просто ИСКАШ да пушиш, но не заради някакво физическо удоволствие, ами защото изглежда куул. Как да ти кажа най-тактично, че си малка, неосъзната пикла, която ще завърши по кофти начин?

Liliah
09-24-2011, 19:14
Да,искам,но не е защото изглежда куул.Не пуша в училище,нито пред някви други хора (освен с приятели понякога)
Приятно е просто.

И какво разбираш под "кофти начин" ? 0.о

09-24-2011, 19:15
Знам, че не попита точно това, но ако не можеш да спреш цигарите, поне сподели с родителите си. Или ще ти помогнат да ги откажеш, или ще се тровиш по-спокойно без игра на криеница.

e то е по-сладко като се криеш 8)



иначе за зъбите:мия ги супер много,дъвки след почти всяка цигара дъвча,така че за сега нямам проблеми с това (стискам палци).а и нали има такъв филтър които абсорбира това жълтото ;дд

а и дима не го гълтам,само леко дърпам,задържам и издишам,иначе не мога,става ми зле,а и ми е по-приятно като не го гълтам навътре
Това НЕ Е пушене, НЕ Е свързано с дробовете, а и е адски вредно. По-добре спри. Да СЕ ПРАВИШ, че пушиш, за да си готина и вървежна е доста малоумно.
И това със задържането може да ти докара много проблеми със зъбите, въпреки, че ги миеш, както и с гърлото.

Liliah
09-24-2011, 19:19
Знам, че не попита точно това, но ако не можеш да спреш цигарите, поне сподели с родителите си. Или ще ти помогнат да ги откажеш, или ще се тровиш по-спокойно без игра на криеница.

e то е по-сладко като се криеш 8)



иначе за зъбите:мия ги супер много,дъвки след почти всяка цигара дъвча,така че за сега нямам проблеми с това (стискам палци).а и нали има такъв филтър които абсорбира това жълтото ;дд

а и дима не го гълтам,само леко дърпам,задържам и издишам,иначе не мога,става ми зле,а и ми е по-приятно като не го гълтам навътре
Това НЕ Е пушене, НЕ Е свързано с дробовете, а и е адски вредно. По-добре спри. Да СЕ ПРАВИШ, че пушиш, за да си готина и вървежна е доста малоумно.
И това със задържането може да ти докара много проблеми със зъбите, въпреки, че ги миеш, както и с гърлото.
първо-не мисля че хората които пушат изглеждат готини
и
второ-виж горния пост-не пуша в училище,само с приятели,и то рядко,в повечето случаи сама!

09-24-2011, 19:20
И защо? За да си съсипеш зъбите и гърлото?

Goddess
09-24-2011, 19:22
Да,искам,но не е защото изглежда куул.Не пуша в училище,нито пред някви други хора (освен с приятели понякога)
Приятно е просто.

И какво разбираш под "кофти начин" ? 0.о

Можеш да си причиниш сериозни проблеми в устната кухина с това, че не гълташ дима, а само го задържаш. Ако ще пушиш - пуши. Това е лигавщина.

09-24-2011, 19:24
Пак казвам: Това, което правиш няма да ти се отрази на дробовете.
Но ще ти се отрази много по-сериозно на устната кухина, на зъбите и гърлото. По-добре спри сега, защото няма смисъл да го правиш. Поне да беше пристрастена, да имаше сериозен проблем с отказването. Но ти не си. Очаква те това:
http://www.lcpcopp.ca/events/mfl08/images/smokerTeeth.gif
Приятно имитиране на пушене!

Liliah
09-24-2011, 19:46
;o Ама аз дъвча дъвки след две-три цигари ;о

И смисъл,не че държа дима само в устата си,гълтам обаче не супер навътре,само леко надолу.

09-24-2011, 19:49
;o Ама аз дъвча дъвки след две-три цигари ;о

И смисъл,не че държа дима само в устата си,гълтам обаче не супер навътре,само леко надолу.
Ама няма значение дъвчеш ли или не дъвчеш. Аз също дъвчех, миех си зъбите по 2-3 пъти на ден, ама пожълтяха. Емайла се разрушава и едни прости дъвки няма да го спасят. Трябваше да си купувам избелващи лепенки по 25лв докато се оправя.
Така че дробовете са ти най-малкия проблем. Кашлянето, ноктите, зъбите, миризмата на ръцете..Ваще, ако са достатъчно умни по всичко могат да те усетят.

Liliah
09-24-2011, 20:01
;o Ама аз дъвча дъвки след две-три цигари ;о

И смисъл,не че държа дима само в устата си,гълтам обаче не супер навътре,само леко надолу.
Ама няма значение дъвчеш ли или не дъвчеш. Аз също дъвчех, миех си зъбите по 2-3 пъти на ден, ама пожълтяха. Емайла се разрушава и едни прости дъвки няма да го спасят. Трябваше да си купувам избелващи лепенки по 25лв докато се оправя.
Така че дробовете са ти най-малкия проблем. Кашлянето, ноктите, зъбите, миризмата на ръцете..Ваще, ако са достатъчно умни по всичко могат да те усетят.

наще са пушачи,така че няма да се усетят (:
а и не всички кашлят,аз поне нямам проблеми с това.

зъбите- едно качествено избелване и всичко се оправя

все пак ви благодаря за отговорите (:

09-24-2011, 20:09
ООФ деца.. Не ти чета морал, даже напротив-ако ще пушиш, поне пуши като хората, не просто да лигавиш цигарата, ако не (по-добрия вариант) спри възможно най-рано.
Качественото избелване при зъболекар ще ти излезе минимум 200 кинта, а самостоятелно-поне 50.
Не кашляш, защото дима не е стигал до дробовете ти. Ноктите започват да пожълтяват след половин година пушене.
Другите инфекции и възпаления на устната кухина и гърлото също не са за изпускане (говоря ако не гълташ дима).

ZloboMiR
09-24-2011, 20:21
И защо? За да си съсипеш зъбите и гърлото?
И рак на лигавицата, ако има късмет. Доста често се отразява също на кожата.

Liliah
09-24-2011, 20:22
ок,ще пуша както трябва и няма да има проблеми

и няма да се отрази на белите ми дробове!

09-24-2011, 20:24
Както и да е... Явно не можеш да разбереш.

Liliah
09-24-2011, 20:26
Както и да е... Явно не можеш да разбереш.

нее,разбрах.ако гълтам дима няма да имам проблеми със зъбите.нали така?

09-24-2011, 20:28
Както и да е... Явно не можеш да разбереш.

нее,разбрах.ако гълтам дима няма да имам проблеми със зъбите.нали така?
Ако изобщо пушиш ще имаш проблеми със всичко. Без да изключваме зъбите, рака на лигавицата, на белия дроб, възпаления и инфекции и т.н. Както и да е, явно си твърде глупава за да разбереш какво се опитваме да ти кажем.
След като не си пристрастена просто не го прави!

ZloboMiR
09-24-2011, 20:29
ок,ще пуша както трябва и няма да има проблеми

и няма да се отрази на белите ми дробове!

http://vbox7.com/play:618f6f6bb4
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=687.0

Anichkaxxwee
09-24-2011, 20:36
Както и да е... Явно не можеш да разбереш.

нее,разбрах.ако гълтам дима няма да имам проблеми със зъбите.нали така?

Каквото и да правиш пак ще имаш проблем .. По-добре ги спри (не пушиш от кой знае колко време, така че..)

09-24-2011, 20:38
Както и да е... Явно не можеш да разбереш.

нее,разбрах.ако гълтам дима няма да имам проблеми със зъбите.нали така?

Каквото и да правиш пак ще имаш проблем .. По-добре ги спри (не пушиш от кой знае колко време, така че..)
тя не пуши изобщо даже..така че по-добре да ги спре преди дори да ги е почнала..

Liliah
09-24-2011, 20:41
aбе ще им се кефя още една година и след това ще спра,наистина.

а това с дробовете е след много години пушене,както някой по-горе каза,на мен няма да ми се отрази ако пуша още околоо една година... !

Anichkaxxwee
09-24-2011, 20:42
Както и да е... Явно не можеш да разбереш.

нее,разбрах.ако гълтам дима няма да имам проблеми със зъбите.нали така?

Каквото и да правиш пак ще имаш проблем .. По-добре ги спри (не пушиш от кой знае колко време, така че..)
тя не пуши изобщо даже..така че по-добре да ги спре преди дори да ги е почнала..

Точно 8-) ..


Тя ме разбра, какво исках да кажа(надявам се)