PDA

View Full Version : Електричество и Магнетизъм



rome0
09-24-2011, 14:03
В понеделник ще правим 'входно' по физика върху Електричество и магнетизъм, а миналата години не сме имали такъв дял (сега съм 10 клас) т.е се предполага, че ще е върху нещата от 7 клас. А аз не си пазя тетрадките от тогава и не знам как да се готвя. Няма от кого да си намеря учебник. Някои може ли да помогне с онлайн материали, че .... :o

krisence
09-24-2011, 20:29
след като си 10ти клас, не се ли предполага, че трябва да е върху нещата, които сте взимали в 9ти калс, а не в 7ми ?

rome0
09-25-2011, 08:46
трябва да е така по принцип, но госпожата каза, че тая година ще учим съвсем различни неща и няма смисъл да ни затруднява с целия материал от миналата година и ще правим входно на електричество което сме учили в 7 клас, 'щото ще ни е полезно за после..

rome0
09-25-2011, 08:48
иначе няма ли такива сайтове да мога да си видя нещата, че съм забравил всичко :o

Colouring
09-25-2011, 08:53
Ох,същата работа при нас.Нищо не си спомням и нищо не намирам.

FuCKkK13
09-25-2011, 09:01
след като си 10ти клас, не се ли предполага, че трябва да е върху нещата, които сте взимали в 9ти калс, а не в 7ми ? абе то и аз съм 9ти ама входното тая година ще ми е на 7ми клас :)

heartlesandfreaky
09-25-2011, 10:35
Кажи по-конкретно какво те интересува.. Изрових един учебник от 7 клас.. Така че мога да ти помогна ^^

Chacho
09-25-2011, 10:53
Според мен много добър учебник е "Първи стъпки в радиоелектрониката" на Шишков. Ако ти трябва все още, пиши ми да ти го пратя.

krisence
09-25-2011, 11:17
след като си 10ти клас, не се ли предполага, че трябва да е върху нещата, които сте взимали в 9ти калс, а не в 7ми ? абе то и аз съм 9ти ама входното тая година ще ми е на 7ми клас :)

Ама момчето казва, че е 10ти клас, за теб е нормално да правиш входно на 7ми клас.

Colouring
09-27-2011, 15:54
Понеже е свързано с входното,може ли някой да ми помогне със следните неща:
1.Знаете,че телата се състоят от молекули,молекулите от атоми,а атомите-от ядро и електрони.КОя е главната характеристика на даден химичен елемент?Обосновете отговора си.
Има 4 възможни отговора,според мен е отг.Б-електричният заряд на ядрото на даден хим.елемент.
Но не мога да направя обосновнката.

2.От какво зависи подемната сила на електромагнита?

3.Кои са начините за усилване на магнитното поле на ток,течащ по намотка?

Ще съм мнооооооого благодарна на някой,който помогне с някое от тези. :)

Chacho
09-27-2011, 16:06
Понеже е свързано с входното,може ли някой да ми помогне със следните неща:
1.Знаете,че телата се състоят от молекули,молекулите от атоми,а атомите-от ядро и електрони.КОя е главната характеристика на даден химичен елемент?Обосновете отговора си.
Има 4 възможни отговора,според мен е отг.Б-електричният заряд на ядрото на даден хим.елемент.
Но не мога да направя обосновнката.

2.От какво зависи подемната сила на електромагнита?

3.Кои са начините за усилване на магнитното поле на ток,течащ по намотка?

Ще съм мнооооооого благодарна на някой,който помогне с някое от тези. :)

1. Броят на протоните, ако има такъв отговор.

3. Повишаване на броя намотавания на единица дължина, увеличаване на силата на тока.

NerZhul
09-27-2011, 17:23
Шматко ( автора) тази година съм 9ти клас и преразгледах учебника по физика и с големи букви е написан името на раздела Ел. и МАГНЕТИЗЪМ... за къф материал от 7-ми клас ми говориш...

spambotkvadratnigashti
09-27-2011, 18:40
http://mladtehnik.com/?p=704 http://www.numizmati.com/electric/index_files/magnet.htm