PDA

View Full Version : Лаптоп нетбук - каква е разликата ??



tanichxka
09-24-2011, 18:44
Здравейте , вчера гледах онези малки лаптопчета или поне приличаши на такива ;ДД и пишеше нетбук някой може ли да ми разясни каква е разликата :) :)

ZloboMiR
09-24-2011, 18:48
Нетбукът в общия случай е по-малък по размер, с по-слаб процесор, по-малко RAM памет и понякога без хард диск (само с една "голяма флашка"). По-удобен за разнасяне, но за нещо повече от музика, филм, документи и скайп/нет трудно може да се ползва. Затова и се казва Нетбук. Все пак, популярният Асус ЕЕЕ РС има опция за добавяне на харддиск и RAM, но ползата е спорна, заради процесора.

tanichxka
09-24-2011, 18:51
а какво можете да ми препоръчате за марките спрях се на 2 dell или toshiba ??

ZloboMiR
09-24-2011, 18:54
Dell е по-малкото зло от тези двете. Какво не ти харесва на Asus EEE?

val181
09-24-2011, 19:32
И за чий кур ти е нетбук.

Ако ти е за вкъщи си земи лаптоп-нормален. Иначе таблет.

GregoryHouse
09-24-2011, 19:43
И за чий "мъжки полов орган" ти е нетбук.

Ако ти е за вкъщи си земи лаптоп-нормален. Иначе таблет.

Ако ти е за вкъщи - вземи cи наcтолен компютър. Ако ще го разнаcяш - таблет/лаптоп, което е по-удобно.

val181
09-24-2011, 19:49
И за чий "мъжки полов орган" ти е нетбук.

Ако ти е за вкъщи си земи лаптоп-нормален. Иначе таблет.

Ако ти е за вкъщи - вземи cи наcтолен компютър. Ако ще го разнаcяш - таблет/лаптоп, което е по-удобно.
Тва най-добре ама ако иска да мигрира от спалнята в хола и обратно-както съм аз, не става

badsector
09-24-2011, 20:14
Настолен за игри. Останалото може да се върши и на телефон/таблет. За т'ва най-добре и двете с едно безжично рутерче.
А нетбуците, освен гореспоменатите минуси имат и доста по-дървен дизайн.

ZloboMiR
09-24-2011, 21:48
И за чий "мъжки полов орган" ти е нетбук.

Ако ти е за вкъщи си земи лаптоп-нормален. Иначе таблет.
При наличен лаптоп и излишни пари, защо не?

tanichxka
09-24-2011, 22:07
Всъщност пътувам често.Защото се занимавам с музика и се ходи по участия повечето ми е за това ;дд. Иначе за в къщи си имам настолен.И след като нетбуците са по евтини се спрях на нетбук.

GregoryHouse
09-25-2011, 06:19
Ако си го решила, че ще е нетбук - препоръчха ти.

val181
09-25-2011, 10:45
Всъщност пътувам често.Защото се занимавам с музика и се ходи по участия повечето ми е за това ;дд. Иначе за в къщи си имам настолен.И след като нетбуците са по евтини се спрях на нетбук.
Ако е за игри филми нет и музика таблетите са по-практичини а ги има и за под 500лв

JungleJaguar
09-27-2011, 13:16
За малко над 600 лв ми предлагаха перфектен и мощен лаптоп на DЕLL със 17 инча FULL НD екран,супер запазен,имах парите ,а аз глупака не го взех и ме изпревариха и го взеха ахахахах баси тъпото.
Та,за 500-600 кинта има доста запазени лаптопи втора употреба,които са с далеч по-добри характеристики от нетбук на същата цена.
Ама гледай да е от собственик,щото в магазините надуват цената.
Аз нетбук никога не бих си купил.
То даже GSМ-а ми Samsung Galaxy S върши горе-долу същата работа-яко сърф из нета,музика.филми,игри,прог рами,торенти,youtube,Vвох7 и т.н.

autista88
09-27-2011, 14:36
За малко над 600 лв ми предлагаха перфектен и мощен лаптоп на DЕLL със 17 инча FULL НD екран,супер запазен,имах парите ,а аз глупака не го взех и ме изпревариха и го взеха ахахахах баси тъпото.
Та,за 500-600 кинта има доста запазени лаптопи втора употреба,които са с далеч по-добри характеристики от нетбук на същата цена.
Ама гледай да е от собственик,щото в магазините надуват цената.
Аз нетбук никога не бих си купил.
То даже GSМ-а ми Samsung Galaxy S върши горе-долу същата работа-яко сърф из нета,музика.филми,игри,прог рами,торенти,youtube,Vвох7 и т.н.

Да, ве, и коя година беше тоя лаптоп, че и "мощен"?

То и процесор от преди 5 години е мощен.... за текстообработка.

ZloboMiR
09-27-2011, 14:45
Да, ве, и коя година беше тоя лаптоп, че и "мощен"?

То и процесор от преди 5 години е мощен.... за текстообработка.
Какво му е на Prescott 630? Да, новите игри не вървят, но по маркетингови причини. COD4 и даже COD5 са ок.

GregoryHouse
09-27-2011, 15:38
Момци, момичето пита за нетбуци. Не пита кой какъв лаптоп си е купил, нито търси мощ. Очевино набляга на мобилност. Нетбука е много добре, да го разнасяш на лекции например. Батерията държи поне двойно на тази на лаптопа. Друго на ръка е, че като се прибере в квартирка примерно, пусне филмче, скайпче, фейсбукче, рови из нета - точно целта за която е проектиран нетбука. Не случайно се казва така.

Нека се придържаме към темата. :)

tanichxka
10-22-2011, 15:36
Благодаря за съветите :)