PDA

View Full Version : Всичко за косата..vol.3



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

FuCKkK13
09-24-2011, 19:09
ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА !!!

стара тема 1:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=410024&postdays=0&postorder=asc&start=0
стара тема 2:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=421740&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.gotinbg.com/Upload/Academy/62.jpeg

за по бърз растеж : тривитаминол,хининова вода,домашни маски,ампули,фрикции с билки и др.
в домашните маски могат да се слагат: всякакви масла които действат добре на косата (бадемово,от пшеничен зародиш,кокосово,рициново масло и т.н.) стимулант за коса на Икаров..кисело мляко,жълтък,мед,оцет,ракия ,аспири,зехтин,газ,мас,хума, тривитаминол, различни ампули с витамини,чесън,лимон,пчеле прашец на прах..за др. не се сещам
стимулант за коса на Икаров 5-6лв.
бадемово масло 2-3лв. (2.50лв най-често)
масло от пшеничен зародиш 3.50лв-4.50лв
кокосово масло - 2-3лв.
срещу пърхот,косопад и за по-бърз растеж - Себорал Форте -2-3лв
хума - 2лв.
хининова вода 1лв-1.50лв
пчелен прашец - 100гр. 4 лв.

за изсветляване на косата : мед,водата от сварена лайка
за потъмняване на косата: водата от сварени черупки от орехи

фрикции и билки полезни за косата : фрикции с лайка,коприва,брезови листа,розмарин,здравец и др. :)

LudotoDevoiche
09-24-2011, 19:15
Хайде да ни е честита новата тема :grin: pressiana, сложи утре снимка да видим как се е получило. :)

MegiBoOm
09-24-2011, 19:17
И аз да се запиша в новата тема! ^.^

FuCKkK13
09-24-2011, 19:19
Хайде да ни е честита новата тема :grin: pressiana, сложи утре снимка да видим как се е получило. :) +1 :) ... аз утре ще си правя маска и смятам да се сплета на една рибена кост (или на 2-3) и после да си вкарам само малко обем в корените :) ... че ми омръзна или с плитки в корените или права коса.. :)

Colombia
09-24-2011, 19:23
Честита ни нова темааааааааа :grin: :grin: :grin:

LudotoDevoiche
09-24-2011, 19:43
Аз съм се сплитала на две рибени кости и съм преспивала с тях... после бях като овца :D На 1 също не ми се получи... Момичета (особенно тези с чупливите/къдрави коси) как си ги оправяте? Така де... аз като реша да не и правя нищо и тя изобщо не стои добре, все трябва да я защипвам нанякъде. Сега имам и бритон и е още по-тежко положението. Вие как се справяте? А пък като си я изправя и все ми се разделя на път в средата... много ме дразни. Примерно за да си я направя пак на път, но не точно в средата трябва тупиране, лакове и т.н. А не ми харесва всеки път с някви фиби... :?

malka_sladkka
09-24-2011, 19:47
Направих си одеве маска и стоях 2 часа и сега е супер :grin: Изобщо не стои суха, а най-учудващото е, че по принцип имам силен косопад, като се къпя ми падат по много косми, после като се реша още, а сега най-много 1-2 :shock: Бях спряла с маските за 3 месеца някъде и сега като си правя виждам, че с всеки път косата ми става все по-хубава и направо не си представям скоро пак да спра :?

Btw какво значение има дали нова тема ще се направи на 97-мата или на 100-ната страница?

RainOfHope
09-24-2011, 19:47
Аз утре ще се мажа със стимуланта на Икаров и се чудя в краищата да си сложа ли бадемово масло, или няма смисъл при положение, че в стимуланта има. :(
А за прическата най-вероятно съвсем малко ще я оформя със сешоара и ако не ми хареса ще се вържа.. и така не се харесвам особено, но трябва да я щадя, нали я искам дълга 8-) .
А имате ли някакви предложения за оформяне на косата без преси и маши и без плитки и рибени кости (то май нищо не остана 8-), но аз да си попитам все пак), че на тази дължина на косата ми не седи особено добре :/.

FuCKkK13
09-24-2011, 19:55
Аз съм се сплитала на две рибени кости и съм преспивала с тях... после бях като овца :D На 1 също не ми се получи... Момичета (особенно тези с чупливите/къдрави коси) как си ги оправяте? Така де... аз като реша да не и правя нищо и тя изобщо не стои добре, все трябва да я защипвам нанякъде. Сега имам и бритон и е още по-тежко положението. Вие как се справяте? А пък като си я изправя и все ми се разделя на път в средата... много ме дразни. Примерно за да си я направя пак на път, но не точно в средата трябва тупиране, лакове и т.н. А не ми харесва всеки път с някви фиби... :? ами аз съм се правила на 1,2 и 3 мисля че.. може и на повече,но не помня.. май само до 3 и ми става много хубава,дори ме питат да не съм с ретро преса :) .. а аз иначе моята си я оправям с плитки,преса.. някой път с някоя друга фибичка.. а като я изправя на мен не ми става на път.. просто явно така ти е свикнала косата...
malka_sladkka какво сложи в маската? :)
а иначе за темата предпочитам да го спестя на модераторите,а и без това повечето утре ще си правим маски и просто няма смисъл да започнем да пишем в онази тема,да продължим в тази и така.. просто ми става малко объркано :)
RainOfHope няма смисъл от бадемово.. ако имаш пшеничено може, но стимуланта сам по себе си е доста силен и според мен няма нужда от допълнителни масла и т.н. :)
иначе за прическа.. освен с плитки,рибена кост,навиване с ролки,парцалчета,фибички и по някакъв начин захващане с фибички не се сещам за друго :)

LudotoDevoiche
09-24-2011, 20:02
А след като преспиш така на рибена кост после сресваш ли се? И ако може и снимка да сложиш, когато се сплетеш... Незнам явно наистина ми е свикнала така косата... След като я измия не я суша със сешуар, но я защипвам назад с фибичка и би трябвало да ми застава така и след като ми изсъхне и я пусна, но уви... Възможно ли е да е от това, че имам тънак косъм...?

FuCKkK13
09-24-2011, 20:10
А след като преспиш така на рибена кост после сресваш ли се? И ако може и снимка да сложиш, когато се сплетеш... Незнам явно наистина ми е свикнала така косата... След като я измия не я суша със сешуар, но я защипвам назад с фибичка и би трябвало да ми застава така и след като ми изсъхне и я пусна, но уви... Възможно ли е да е от това, че имам тънак косъм...? ами не я реша... аз имах някъде снимки, но нещо не мога да ги намеря... ами за това за тънкия косъм може.. майка ми няма рядка коса, но косъма 'и е тънък и изглежда все едно косата 'и е рядка, но не е .. и тя винаги е била на път... не знам... пробвай някой път като се изкъпеш да я вържеш да висока опашка така, че да няма път.. и така няколко пъти след като се изкъпеш.. и така ако не стане не знам.. :)

LudotoDevoiche
09-24-2011, 20:33
^ Благодаря ще пробвам и по този начин. Ии ще чакам снимкииии :grin: :-)

FuCKkK13
09-24-2011, 20:47
^ Благодаря ще пробвам и по този начин. Ии ще чакам снимкииии :grin: :-) ако ти става много бухнала косата можеш да слагаш пияна преди да се сплетеш :) .. а иначе утре ако се сплета понеделник най-вероятно ще пост-на снимка :)

LudotoDevoiche
09-24-2011, 21:01
И така ще пробвам само дано не стане много твърда... А като се разплетеш правиш ли и нещо в корените или слагаш ли фибички? Вечния ми проблем :o

FuCKkK13
09-24-2011, 21:09
И така ще пробвам само дано не стане много твърда... А като се разплетеш правиш ли и нещо в корените или слагаш ли фибички? Вечния ми проблем :o ми няма да слагаш много .. а иначе аз си имам обем в корените.. даже бях пуснала снимка как става обем с плитки.. ако не си я видяла мога пак да я пусна или да ти я пратя на лично :)

LudotoDevoiche
09-24-2011, 21:15
Виждала съм я, даже утре мисля да се сплета в корените, да преспя така и в понеделник да си я изправя надолу. :)

FuCKkK13
09-24-2011, 21:21
Виждала съм я, даже утре мисля да се сплета в корените, да преспя така и в понеделник да си я изправя надолу. :) ами като съм на рибена става г/д. същото, но с малко по-малак обем... и не й правя нищо в корените, но понеделник мисля с прес в корените.. ще видим.. ти защо трябва да я тупираш в корените.. не ти ли става обем ? :)

malka_sladkka
09-24-2011, 21:41
FuCKkK13 сложих бадемово масло, рациново, водка, кисело мляко и много малко хума, само че маслата бяха в по-големи количества от миналия път :D не знам дали помниш, но ми беше казала, че изсушаващите ми са 3, а омазняващите 2... замислих и се и има логика и този път пробвах така... голяма е разликата :grin: а и забелязвам, че обема ми е доста повече от преди 8) чудя се как ли ще ми се отрази да си намажа цялата коса само с бадемово масло, дали няма да е твъде мазна после... не съм пробвала до сега да се мажа само с едно нещо, освен с мед преди доста години и ефекта беше много добър, но нямам вече мед у нас :D

много се радвам, че я има тая тема, и че и вас ви има... много ме стимулирате... а бе стумулираме се взаимно 8)

FuCKkK13
09-24-2011, 21:50
FuCKkK13 сложих бадемово масло, рациново, водка, кисело мляко и много малко хума, само че маслата бяха в по-големи количества от миналия път :D не знам дали помниш, но ми беше казала, че изсушаващите ми са 3, а омазняващите 2... замислих и се и има логика и този път пробвах така... голяма е разликата :grin: а и забелязвам, че обема ми е доста повече от преди 8) чудя се как ли ще ми се отрази да си намажа цялата коса само с бадемово масло, дали няма да е твъде мазна после... не съм пробвала до сега да се мажа само с едно нещо, освен с мед преди доста години и ефекта беше много добър, но нямам вече мед у нас :D

много се радвам, че я има тая тема, и че и вас ви има... много ме стимулирате... а бе стумулираме се взаимно 8) ами добре.. явно наистина е трябвало да увеличиш количеството на омазняващите... а иначе мен като мъничка помня, че мама ме е мазала само с бадемово масло и ми беше добре... познавам и момичета,които са ползвали само бадемово масло :) ... иначе едва ли ще ти е омазни толкова.. ако примерно мажеш само с рициново може да ти дойде повечко мазното, но с бадемово не мисля :)

sladkalady
09-25-2011, 07:12
Здравейте момичета!Вчера си направих маска с мед,бадемово масло,оцет,кафе и хининова вода.Стоях с маската около 2 часа.
Резултатът е страхотен-косата ми е много мекичка и изглежда жива :)

FreshJuice
09-25-2011, 08:14
Здравейте на всички и честита тема :-)

А да попитам някоя правила ли си е тази прическа:
http://www.youtube.com/watch?v=iP3k1t0LjQc

И какво слага момичето накрая? Какъв продукт?
И на суха коса ли да го направя или на мокра/влажна?

LudotoDevoiche
09-25-2011, 08:29
Виждала съм я, даже утре мисля да се сплета в корените, да преспя така и в понеделник да си я изправя надолу. :) ами като съм на рибена става г/д. същото, но с малко по-малак обем... и не й правя нищо в корените, но понеделник мисля с прес в корените.. ще видим.. ти защо трябва да я тупираш в корените.. не ти ли става обем ? :)

Става ми обемна с плитките, но аз имах впредвид, че като ги разплета незнам как да я оформя... в повечето случаи стърчи от всякъде. Между другото преди няколко дни като си правих маска, добавих канела... след това косата ми беше невероятно мека. :)

FuCKkK13
09-25-2011, 08:30
Здравейте на всички и честита тема :-)

А да попитам някоя правила ли си е тази прическа:
http://www.youtube.com/watch?v=iP3k1t0LjQc

И какво слага момичето накрая? Какъв продукт?
И на суха коса ли да го направя или на мокра/влажна? ами аз съм се навивала така, но не съм целяла точно тази прическа.. аз го правя на мокра коса и така докато изсъхне.. иначе за продукта.. не знам.. сиг. е някакъв стилизиращ според мен :)

FuCKkK13
09-25-2011, 08:32
Виждала съм я, даже утре мисля да се сплета в корените, да преспя така и в понеделник да си я изправя надолу. :) ами като съм на рибена става г/д. същото, но с малко по-малак обем... и не й правя нищо в корените, но понеделник мисля с прес в корените.. ще видим.. ти защо трябва да я тупираш в корените.. не ти ли става обем ? :)

Става ми обемна с плитките, но аз имах впредвид, че като ги разплета незнам как да я оформя... в повечето случаи стърчи от всякъде. Между другото преди няколко дни като си правих маска, добавих канела... след това косата ми беше невероятно мека. :) ами не знам.. моята като я разплета си е подредена :) .. иначе можеш да я оформяш с някакъв стилизант.. или просто балсам без отмиване :)

MimiKalcheff93
09-25-2011, 08:39
Хей мацки искам да ви попитам , като си направите маска с кво си увивате главата ? Мога ли примерно да не слагам шапки за баня аа бала ,само да я щипна с някоя шнолка и да седя 2 часа примерно и после да си се къпя... Или ?

LudotoDevoiche
09-25-2011, 08:46
Хей мацки искам да ви попитам , като си направите маска с кво си увивате главата ? Мога ли примерно да не слагам шапки за баня аа бала ,само да я щипна с някоя шнолка и да седя 2 часа примерно и после да си се къпя... Или ?

Аз първо я правя на кок, след това слагам найлоново пликче и след това хавлиена кърпа. Ако не я увиваш мисля, че няма да има много полза от маската. Трябва да се затопли, за това дори е препоръчително кърпата да се загрее...

FuCKkK13
09-25-2011, 08:54
Хей мацки искам да ви попитам , като си направите маска с кво си увивате главата ? Мога ли примерно да не слагам шапки за баня аа бала ,само да я щипна с някоя шнолка и да седя 2 часа примерно и после да си се къпя... Или ? aко не я завиваш няма да се задушава и маската няма да има голямо действие.. а иначе аз.. слагам кисийка или шапка за баня,отгоре 1 кърпа и 1 хавлиена по-плътна и понякога загрявам с сешоара :)

brutaLxxbunny
09-25-2011, 10:10
Хей мацки искам да ви попитам , като си направите маска с кво си увивате главата ? Мога ли примерно да не слагам шапки за баня аа бала ,само да я щипна с някоя шнолка и да седя 2 часа примерно и после да си се къпя... Или ?

Връзвам я на висока опашка,слагам шапка за баня и отгоре хавлиена кърпа.Съмнява ме,че ако я защипеш с шнолка ще има голямо действие.

lqlq89
09-25-2011, 10:19
Да се запиша и аз в новата тема (да ни е честита) :grin: Сега съм с маска, ще стоя пак 2 часа :-)
А да ви попитам за почивка от тривитаминола знам, но от стимуланта и бадемовото масло трябва ли? Мисля като ми свършат, още за 2-3 маски имам, да ги заменя с някакви други масла.. Вие какви масла сте ползвали за маска?

lqlq89
09-25-2011, 10:21
Хей мацки искам да ви попитам , като си направите маска с кво си увивате главата ? Мога ли примерно да не слагам шапки за баня аа бала ,само да я щипна с някоя шнолка и да седя 2 часа примерно и после да си се къпя... Или ?

Връзвам я на висока опашка,слагам шапка за баня и отгоре хавлиена кърпа.Съмнява ме,че ако я защипеш с шнолка ще има голямо действие.

+1
Миналото лято като си правих маски, не си слагах нищо отгоре и пак имаше някакъв ефект.

wiiwa
09-25-2011, 10:43
сега си направих маска от чесън, яйце, малко оцет, доста зехтин, аспирин, и ракия, ще стоя с нея около 2 часа, но когато си я слагах ми паднаха много косми :shock:. С шампоана на Саяс или хининовия ще е по-добре да се изкъпя според вас ?

katii
09-25-2011, 13:00
Един доста глупав въпрос, но аз да си попитам 8-) Днес ще си правя маска, но снощи си направих прическа, която изискваше малко повече лак. Въпроса ми е да си измия ли косата първо само с вода за да махна лака или може направо маската, абе дано сте ме разбрали :lol:

malka_sladkka
09-25-2011, 13:25
Един доста глупав въпрос, но аз да си попитам 8-) Днес ще си правя маска, но снощи си направих прическа, която изискваше малко повече лак. Въпроса ми е да си измия ли косата първо само с вода за да махна лака или може направо маската, абе дано сте ме разбрали :lol:

Аз по принцип каквото и да съм правила преди това си слагам маската без да я мия, щото знам че маски се правят на суха и мръсна коса. Не знам дали е правилно, но аз така си го правя :D

FuCKkK13 следващия път ще пробвам само с бадемово масло и ще пиша за резултата :P а рациновото масло наистина ми се струва доста мазно и ми мирише малко неприятно...

lqlq89
09-25-2011, 13:34
Един доста глупав въпрос, но аз да си попитам 8-) Днес ще си правя маска, но снощи си направих прическа, която изискваше малко повече лак. Въпроса ми е да си измия ли косата първо само с вода за да махна лака или може направо маската, абе дано сте ме разбрали :lol:

Измий си я, поне аз така правя, когато имам лак или пяна. Мисля, че пречи на маската да проникне в корена, в косъма.

strawberry88
09-25-2011, 13:48
Аз сега съм намазана само с бадемово масло и като се изкъпя ще кажа резултата. :) ...дано е добър 8-)

katii
09-25-2011, 13:54
Измий си я, поне аз така правя, когато имам лак или пяна. Мисля, че пречи на маската да проникне в корена, в косъма.

Точно така си мисля и аз. 8-) Ще я измия.

Colombia
09-25-2011, 14:56
katii ИЗМИЙ Я!

MimiKalcheff93
09-25-2011, 15:36
Мацки , тъкмо си направих маска.Сложих само първо хининова вода напръсках цялата коса и разресах и после стимулант на Икаров , без ракии ,зехтини и тн ... После като се изкъпя с Милва (хининов шампоан ) някой балсам ,или Dove (с отмиване) за косопад , или Пантен (за накъсване -без отмиване) и после хининова вода + Себорала + малко кристали за краищата...Рутините ми :)

FuCKkK13
09-25-2011, 15:48
сега си направих маска от чесън, яйце, малко оцет, доста зехтин, аспирин, и ракия, ще стоя с нея около 2 часа, но когато си я слагах ми паднаха много косми :shock:. С шампоана на Саяс или хининовия ще е по-добре да се изкъпя според вас ? хининовия,защото е с неутрално пх.. :)
а аз нямах време за маска.. точно сега се прибирам и ще се намажа отново само със стимулант.. много несериозна съм тази седмица, но мисля, че и стимуланта е доста добър и си е направо като маска :)

katii
09-25-2011, 15:51
katii ИЗМИЙ Я!

Готово 8-) Даже си направих и маска:
1 жълтък
1 с.л. кис.мляко
1 с.л. бадемово масло
1-2 с.л. водка
1 с.л. зехтин
1 с.л. лимон
1-2 с.л. кафе

victoriassecret1
09-25-2011, 15:58
Мацки , тъкмо си направих маска.Сложих само първо хининова вода напръсках цялата коса и разресах и после стимулант на Икаров , без ракии ,зехтини и тн ... После като се изкъпя с Милва (хининов шампоан ) някой балсам ,или Dove (с отмиване) за косопад , или Пантен (за накъсване -без отмиване) и после хининова вода + Себорала + малко кристали за краищата...Рутините ми :)
Коя хининова вода използваш? И заплита ли ти се косата от хининовия шампоан? :)

FuCKkK13
09-25-2011, 16:04
katii ИЗМИЙ Я!

Готово 8-) Даже си направих и маска:
1 жълтък
1 с.л. кис.мляко
1 с.л. бадемово масло
1-2 с.л. водка
1 с.л. зехтин
1 с.л. лимон
1-2 с.л. кафе колко време ще стоиш ? :)
victoriassecret1 на мен ми изсушава косата и почва да се заплита за това спрях да го ползвам :?

strawberry88
09-25-2011, 16:10
^а доволна ли си от Елсев-а :) ??

MimiKalcheff93
09-25-2011, 16:16
victoriassecret1 , преди използвах на Kokona в продължение на 2 годни без прекъсване.След всяко къпане си впръсквах в корените ,че и по дължина ,както дойде точно така съм правила .:) Сега си взех на Milva.. Доволна съм за сега , ще видим резултати по-нататък ще мога да споделя вече. :)
А относно хининовия шампоан , той е на Милва.Не ми се заплита косата от него , нито ми се изтощава/изсушава, или нещо подобно.



FuCKkK13, стимулантът ...в състава му са си няколко масла ...така ,че и само него да ползваш , пак е добре.. :)

FuCKkK13
09-25-2011, 16:21
^а доволна ли си от Елсев-а :) ?? :shock: още не съм го ползвала,а и да бях щях да забележа след 2-3 път.. :)
MimiKalcheff93 абе аз това го знам ама ме е яд, че тая седмица съм нередовна.. се изниква нещо и не мога да направя маска.. а иначе за стимуланта сиг. съм най-информирания човек за него във форума защото мама го е ползвала ехее.. сиг. сме ходили прави под масата :D

MimiKalcheff93
09-25-2011, 16:32
^ Извинявай,ако прозвучи грубо , но имам чувството ,че си вманиачена на тема ''АЗ ЗНАМ абсолютно всичко '' ... Просто мнение :) Като го е позвала майка ти , ти к'во общо имаш... От къде на къде ти ще си най-осведомената , най най най всичко най ... То така , или иначе си го пише на опаковката и в нета има достатъчно info и мнения за него, състава и действието му.. :) Не се сърди, просто това е ,което мисля. Директна съм и не си мълча... :)

FuCKkK13
09-25-2011, 16:43
^ Извинявай,ако прозвучи грубо , но имам чувството ,че си вманиачена на тема ''АЗ ЗНАМ абсолютно всичко '' ... Просто мнение :) Като го е позвала майка ти , ти к'во общо имаш... От къде на къде ти ще си най-осведомената , най най най всичко най ... То така , или иначе си го пише на опаковката и в нета има достатъчно info и мнения за него, състава и действието му.. :) Не се сърди, просто това е ,което мисля. Директна съм и не си мълча... :) :shock: просто имах предвид, че аз съм виждала и някой да го използва.. т.е. имало е кой да ми покаже,а не само да го прочета.. и го казах на шега, но нищо :)

FuCKkK13
09-25-2011, 18:53
момичета, стоях със стимуланта 2 часа.. и се сплетох на рибена кост.. на една,защото така реших просто.. и утре може да пост-на снимка.. :) ..искате снимка отзад как стои и/или отпред как стои ? :)

wiiwa
09-25-2011, 19:07
^ и двете :) http://shopix.bg/Gliss-Oil-Nutritive-Magicheski-sprei-serum от този спрей ли сте най-доволни ? И http://www.youtube.com/watch?v=SGd6VRYlGBA&feature=related някой може ли да разбере г/д какво казва ? 8-) Защо косата и е супер :grin:

bloodymirror
09-25-2011, 19:09
Препоръчайте нещо дълбоко хидратиращо за косата :)

FuCKkK13
09-25-2011, 19:26
^ и двете :) http://shopix.bg/Gliss-Oil-Nutritive-Magicheski-sprei-serum от този спрей ли сте най-доволни ? И http://www.youtube.com/watch?v=SGd6VRYlGBA&feature=related някой може ли да разбере г/д какво казва ? 8-) Защо косата и е супер :grin: добре.. ами не точно това, а флуида :)

FuCKkK13
09-25-2011, 19:32
Препоръчайте нещо дълбоко хидратиращо за косата :) по-точно малко.. че нещо е доста общо :)

taamara
09-25-2011, 19:36
Mаслата (бадемово, рициново ...зехтин .. и т.н.) са си доста хидратиращи.

FuCKkK13
09-25-2011, 19:43
Mаслата (бадемово, рициново ...зехтин .. и т.н.) са си доста хидратиращи. ох.. аз си помислих, че тя говори за купени.. т.е. балсам и т.н.. :) .. иначе балсамите също са добре идея,стига да е съобразен с вида на косата :)

psych0
09-25-2011, 19:48
Препоръчайте ми шампоан за мазна коса.
Никога не ми се е омазнявала толкова бързо, не знам какво да правя вече..

FuCKkK13
09-25-2011, 19:54
Препоръчайте ми шампоан за мазна коса.
Никога не ми се е омазнявала толкова бързо, не знам какво да правя вече.. вместо да си купуваш скъп шампоан пробвай първо с хининовия.. 2 лв. ,изсушава и хем ще ти подхрани косата.. ако не стане.. после пак ще мислим :)

psych0
09-25-2011, 19:58
използвах хининов до преди 1 месец, същата работа, след това бях с бебешки някакъв, пак е така.. никога не се е омазнявала на 2рия ден...

taamara
09-25-2011, 20:04
Можеш да пробваш да я сплиташ на плитки или да я къдриш с ролки, така ще издържа повечеко..поне би трябвало.

wiiwa
09-25-2011, 20:06
^ и двете :) http://shopix.bg/Gliss-Oil-Nutritive-Magicheski-sprei-serum от този спрей ли сте най-доволни ? И http://www.youtube.com/watch?v=SGd6VRYlGBA&feature=related някой може ли да разбере г/д какво казва ? 8-) Защо косата и е супер :grin: добре.. ами не точно това, а флуида :)

http://www.gliss.bg/index.php?id=5268 това ли ?

taamara
09-25-2011, 20:08
:-o Всъщност, каква е разликата между това - http://shopix.bg/Gliss-Oil-Nutritive-Magicheski-sprei-serum и това - http://www.gliss.bg/index.php?id=5268 и в какво се изразява :-o ?

psych0
09-25-2011, 20:08
Можеш да пробваш да я сплиташ на плитки или да я къдриш с ролки, така ще издържа повечеко..поне би трябвало.

сплитам я, същата работа е..

SladkaZagadka
09-25-2011, 20:10
Много съм доволна от тази маска-балсам за коса, много мекичка става след това и горещо препоръчвам :) - http://i51.tinypic.com/2j5nsar.jpg

Между другото, навсякъде пише как да си известля косата - с коприва, с лимон, с лайка и т.н., но как мога да я направя 1-2 идеи по-тъмна? :-o

katii
09-25-2011, 20:11
^ + и аз се интересувам :)


колко време ще стоиш ? :)

Стоях около 2 часа и малко. Косата ми стана много хубава и мекичка хихи .. Само, че тази гадна миризма си остава :? Слагам шампоан,балсам, после и балсамчето на глис без отмиване,но още я има .. Утре ще си сложа и кристали.

wiiwa
09-25-2011, 22:33
^ и аз се чудя кое е по добро

LudotoDevoiche
09-26-2011, 05:36
Много съм доволна от тази маска-балсам за коса, много мекичка става след това и горещо препоръчвам :) - http://i51.tinypic.com/2j5nsar.jpg

Между другото, навсякъде пише как да си известля косата - с коприва, с лимон, с лайка и т.н., но как мога да я направя 1-2 идеи по-тъмна? :-o

Ценичка? :)

bloodymirror
09-26-2011, 05:52
Mаслата (бадемово, рициново ...зехтин .. и т.н.) са си доста хидратиращи. ох.. аз си помислих, че тя говори за купени.. т.е. балсам и т.н.. :) .. иначе балсамите също са добре идея,стига да е съобразен с вида на косата :)

Да,именно за шампоан,маска и балсам говоря :)

r0si
09-26-2011, 11:14
Здравейте препоръчайте ми някаква маска в домашни условия - вчера си купих бадемово масло и искам да го изпробвам. Имам суха, къдрава и малко изгоряла коса..и искам някаква заздравяваща маска. Мерси :)

MimiKalcheff93
09-26-2011, 13:37
http://www.boribel.com/kozmetika-za-kosa.html Мнения ?

Bellissima13
09-26-2011, 14:05
Моята е леко суха, след маските, които започвах да правя значително се подобри, но бързо се омазнява. Не е точната дума... ами става една такава мръсна. Опитвам се от година и повече да я мия по-рядко, ама става. Мия я през ден, в най-добрия случай през 2. Някакви съвети?

FuCKkK13
09-26-2011, 15:43
така.. първо да се извинява, че няма снимки защото се сплетох на рибена кост снощи към 10... и тая сутрин все още не беше изсъхнала и се наложи да я изсуша.. а от сешоара всичко се развали и бухна и.. :? ... за това следващия път .. сиг. сряда.. ще си направя по-рано маска,ще се изкъпя по-рано,за да може да изсъхне и ще се снимам :)
psych0 ами щом е така най-добре си купи шампоан препоръчан от фризьорката ти :) .. според мен е най-добре.. :)
wiiwa да.. това последно,което показана на Глис :)
taamara ами не знам.. честно казано двете не съм ги сравнявала, но предполагам щом едното е серум, че е по-концентиран според мен..а другото си е воден балсам :D ох.. как го казах.. е флуид..ама то си е балсам :)
SladkaZagadka в началото на темата съм написала :) .. пак ще изплакваш с вода в която са варени черупки от орехи :).. и кафето също потъмнява косата.. за 1 тон със сиг. ще стане.. поне така мисля ама за два не знам :)
bloodymirror ами за балсам едва ли има кой знае какво значение,защото почти всички балсами хидратират косата.. иначе Дюкре имат хубави продукти.. и хидратиращи, но са малко повечко парички.. но има доста хора доволни...и съм чувала доста положителни мнения :)
r0si щом ти е суха защо не я намажеш първите 1-2 пъти само с бадемово масло ? ..иначе за подхранваща маска.. можеш жълтък,ракия,бадемово масло и зехтин (зехтина и бадемовото масло в по-големи количества) ... абе я направо кажи с какви продукти разполагаш ? :)

FuCKkK13
09-26-2011, 15:47
Моята е леко суха, след маските, които започвах да правя значително се подобри, но бързо се омазнява. Не е точната дума... ами става една такава мръсна. Опитвам се от година и повече да я мия по-рядко, ама става. Мия я през ден, в най-добрия случай през 2. Някакви съвети? със стимулант пробвала ли си ? защото той регулира.. или да я обливаш с вода в която има хума разтворена.. можеш да си правиш маска с повече изсушаващи съставки в корените, а дължината да я мажеш примерно с масло от пшеничен зародиш или зехтин..абе нещо омазняващо :)

brutaLxxbunny
09-26-2011, 15:56
Кажете ми шампоани с възможно най-малко химия в тях? :(

FuCKkK13
09-26-2011, 16:08
Кажете ми шампоани с възможно най-малко химия в тях? :( ами.. с най-малко химия.. биошампоаниете.. :)

taamara
09-26-2011, 16:21
^ Също така и някои от детските шампоани.
Момичета, да ви попитам пили ли сте ето тази добавка - цинк и биотин http://apteka.framar.bg/30016026/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%BA-%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%B8-60

brutaLxxbunny
09-26-2011, 16:45
Кажете ми шампоани с възможно най-малко химия в тях? :( ами.. с най-малко химия.. биошампоаниете.. :)

Такива,био шампоани...Откъде мога да закупя?Специално място или пък аптека...?

malka_sladkka
09-26-2011, 16:50
Кажете ми шампоани с възможно най-малко химия в тях? :( ами.. с най-малко химия.. биошампоаниете.. :)

Ти си като енциклопедия :shock: За каквото и да те питат всичко знаеш, някой ден може да станеш добра фризьорка. Иначе и мен ме интересува за тези шампоани, щото и аз често се налага да си мия косата. Мисля, тази вечер да си намажа косата с бадемово масло, както бях казала преди няколко дни само се притеснявам да не ми станат прекалено много маските за седмицата :(

Found_a_lover
09-26-2011, 17:06
Момичета, взех си кокосово масло вчера и се намазах с него, много е добро. Обаче искам да ползвам и стимуланта на Икаров, има ли шанс да стане един вид "предозировка", ако ползвам и двете често?

FuCKkK13
09-26-2011, 17:10
Кажете ми шампоани с възможно най-малко химия в тях? :( ами.. с най-малко химия.. биошампоаниете.. :)

Ти си като енциклопедия :shock: За каквото и да те питат всичко знаеш, някой ден може да станеш добра фризьорка. Иначе и мен ме интересува за тези шампоани, щото и аз често се налага да си мия косата. Мисля, тази вечер да си намажа косата с бадемово масло, както бях казала преди няколко дни само се притеснявам да не ми станат прекалено много маските за седмицата :( :-D .. ами в аптеките.. честно казано за марка не мога да ви кажа.. но в аптеката или в някой сайтове има доста такива продукти, а и в биомагазините.. те не са 100% биотични, но повечето от тях са с около 90% биопродукти в тях.. :) за маската.. ако днес си направиш 3 пъти в седмицата ли ще ти дойде ? .. ако е така.. пропусни примерно следващата и чак в неделя :)
давам само примерен сайт.. не съм ползвала продуктите и не знам дали са добри :)
http://www.bio-magazin.eu/19-shampoan-i-balsami
а иначе бебешките шампоани .. да.. те са с по-малко химии като почти цялата козметика за бебета.. все пак на тях им трябват по-специални грижи :) .. иначе за фризьорството.. :D ... може да ми е нещо като хоби... иначе аз наистина от тая коса ей така без да искам научих доста неща... но винаги може и повече.. човек все пак се учи вечно :)

taamara тези капсули предполагам, че ще са добри :)

FuCKkK13
09-26-2011, 17:14
Момичета, взех си кокосово масло вчера и се намазах с него, много е добро. Обаче искам да ползвам и стимуланта на Икаров, има ли шанс да стане един вид "предозировка", ако ползвам и двете често? ами ако примерно сряда или четвъртък се мажеш с кокосовото,а неделя със стимуланта.. или едната седмица (ако си миеш косата 1 път в седмицата) се мажеш със стимуланта,а следващата с кокосовото масло мисля, че няма да се предозира.. но двете наведнъж не ги слагай.. стимуланта в съвкупност от доста масла и билки и няма смисъл да слагаш него + коксово масло :)

Found_a_lover
09-26-2011, 17:23
благодаря за отговора:)

malka_sladkka
09-26-2011, 17:28
FuCKkK13 да, за 3ти път ще ми е тази седмица затова се чудя дали да се намажа :neutral: [/b]

FuCKkK13
09-26-2011, 17:31
FuCKkK13 да, за 3ти път ще ми е тази седмица затова се чудя дали да се намажа :neutral: [/b] ами ако косата ти има нужда да я измиеш може, но не ти препоръчвам да си правиш маска повече от 2 пъти в седмицата.. по-добре пропусни.... :)

malka_sladkka
09-26-2011, 17:44
FuCKkK13 да, за 3ти път ще ми е тази седмица затова се чудя дали да се намажа :neutral: [/b] ами ако косата ти има нужда да я измиеш може, но не ти препоръчвам да си правиш маска повече от 2 пъти в седмицата.. по-добре пропусни.... :)

не че има толкова нужда, просто корените ми са някак мазни :shock: чудя се дали не е от хининовата вода...

FuCKkK13
09-26-2011, 17:46
FuCKkK13 да, за 3ти път ще ми е тази седмица затова се чудя дали да се намажа :neutral: [/b] ами ако косата ти има нужда да я измиеш може, но не ти препоръчвам да си правиш маска повече от 2 пъти в седмицата.. по-добре пропусни.... :)

не че има толкова нужда, просто корените ми са някак мазни :shock: чудя се дали не е от хининовата вода... ами може.. на мен от хининовата вода косата ми се омазняваше.. щом е така защо утре не ходиш вързана.. или си сложи малко бебечка пудра в корените :)

taamara
09-26-2011, 18:00
taamara тези капсули предполагам, че ще са добри :)
Ще мина 1-2 курса с тях и ще споделям как ми се отразяват :)
Иначе, преди малко си измих косата с черния глис - много ми хареса, има пяна, лесно се нанася :)

strawberry88
09-26-2011, 18:06
Аз сега съм намазана само с бадемово масло и като се изкъпя ще кажа резултата. :) ...дано е добър 8-) амии хубава ми стана косата :) ,НО се сплетох на плитки и на сутринта ги сресах и много ми бухна косата и вече няма да я реша слид плитки 8-) .

malka_sladkka
09-26-2011, 18:11
FuCKkK13 да, за 3ти път ще ми е тази седмица затова се чудя дали да се намажа :neutral: [/b] ами ако косата ти има нужда да я измиеш може, но не ти препоръчвам да си правиш маска повече от 2 пъти в седмицата.. по-добре пропусни.... :)

не че има толкова нужда, просто корените ми са някак мазни :shock: чудя се дали не е от хининовата вода... ами може.. на мен от хининовата вода косата ми се омазняваше.. щом е така защо утре не ходиш вързана.. или си сложи малко бебечка пудра в корените :)

Нямам такава пудра :( А вързана хич не ми отива, така де не се харесвам, понеже имам бритон и стои много странно едно такова...

wiiwa
09-26-2011, 18:26
В един сайт бях чела, че било много полезно да се прави маска с урина, мас и гас :shock: Някой знае ли нещо по въпроса ?

PullMeCloser
09-26-2011, 18:27
Момичета, мога ли сама да си измисля маска за коса? Примерно ако смеся зехтин, жълтък от яйце, лимонов сок и примерно уиски/водка какво ще се случи с косата ми? 8-)
И по цялата ксоа ли да мажа, и корените ли? ДА не се омазни нещо от зехтина? 8-)

FuCKkK13
09-26-2011, 18:37
В един сайт бях чела, че било много полезно да се прави маска с урина, мас и гас :shock: Някой знае ли нещо по въпроса ? ами да.. вярно е, че урината е полезна, но тя се използва с много тежки случаи..примерно ако имаш косопад и нищо не помага от шампоани от 2лв. до такива за по 50лв.. тогава се прави това с урината..абе общо взето трябва да ти е много зле косата, за да го направиш :)
PullMeCloser можеш.. маската и в корените и по дължината.. то ако не се слага в корените не знам как ще действа тази маска.. освен ако не е само за краищата.. т.е. ако цъфтят с някое масло.. все пак косата расте от корените :).. за да си направиш маска трябва да знаеш кои са изсушаващи и омазняващи съставки.. каква ти е косата - нормална,мазна,суха,нормал а, но склннка към омазняване.. и тогава да измислиш маската и съотношението на омазняващите и изсушаващите съставки в нея :) .. примерно тази,която ти си написала става за нормална коса :) ..дори можеш да добавиш още една омазняваща съставка и тогава вече ще е супер маската :)

PullMeCloser
09-26-2011, 18:39
Проблема е, че у нас нямам НИКАКВИ масла- нито бадемово, нито рициново, нито стимуланта на Икаров... 8-) Освен зехтина, не знам какво друго да сложа. Някакви идеи?

r0si
09-26-2011, 18:48
FuCKkK13 в хладилника има всичко, от по-специалните неща имам само бадемово масло.. ползвам и хининова вода на през няколко дена за растеж но от нея още повече ми се изсушава косата, имам и някаква хума която се използва за маски за лице и коса, но все още не съм я ползвала защото няма даден начин на приготвяне... :)

gabi_94
09-26-2011, 18:49
Някой ще ми препоръча ли хубав шампоан? Знам, че на всяка коса действат различно, но все пак... Косата ми цъфти доста, чуплива е, в корените се омазнява често и я мия през ден. Давайте идеи, само без Гарниер, Лореал, Шаума, Хед енд шоулдърс и Глис.

FuCKkK13
09-26-2011, 19:06
Проблема е, че у нас нямам НИКАКВИ масла- нито бадемово, нито рициново, нито стимуланта на Икаров... 8-) Освен зехтина, не знам какво друго да сложа. Някакви идеи? свинска мас ? :)
r0si ами в маската можеш да сложиш и хининова вода.. но щом ти е суха може само с бадемово масло.. или можеш зехтин,бадемово масло и жълтък примерно :) хумата може просто да я сложиш в маската и да разбъркаш.. няма специален начин за ползване.. може с всичко.. най-добре с пластмасови прибори .. защото от метални лъжици и т.н. губи някой нейни свойства..
gabi_94 ами.. защо без тези не знам, но нищо.. елсев пълно възстановяване 5 ? има доста доволни от него.. в момента съм с него и ми хареса първия път като го ползвах :) .. иначе професионални от фриз. салон.. те са най-хубави :)

PullMeCloser
09-26-2011, 19:10
няма да си сложа такова нещо на косата. Някакъв друг вариант? Олио имам, зехтин, яйца, кисело мляко, прясно мляко, мед и разни други храни :lol: Може да сложа само зехтин... :lol: Обаче има ли шанс след това косата ми да е мазна? След като се изкъпя? да не й стане нещо 8-)

strawberry88
09-26-2011, 19:12
няма да си сложа такова нещо на косата. Някакъв друг вариант? Олио имам, зехтин, яйца, кисело мляко, прясно мляко, мед и разни други храни :lol: Може да сложа само зехтин... :lol: Обаче има ли шанс след това косата ми да е мазна? След като се изкъпя? да не й стане нещо 8-) мазала съм се само със зехтин много пъти и слагам 2 пъти шампоан и се отмива :wink:

FuCKkK13
09-26-2011, 19:16
няма да си сложа такова нещо на косата. Някакъв друг вариант? Олио имам, зехтин, яйца, кисело мляко, прясно мляко, мед и разни други храни :lol: Може да сложа само зехтин... :lol: Обаче има ли шанс след това косата ми да е мазна? След като се изкъпя? да не й стане нещо 8-) ами всичко друго,което имаш изсушава.. а твоята коса е суха следователно не е препоръчително.. можеш да сложиш бадемово масло,зехтин и жълтък :)

PullMeCloser
09-26-2011, 19:21
Косата ми не е суха. :)
Нямам бадемово масло,както казах, ще сложа зехтин, жълтък и...само това. Става ли така?

brutaLxxbunny
09-26-2011, 19:24
Някой ще ми препоръча ли хубав шампоан? Знам, че на всяка коса действат различно, но все пак... Косата ми цъфти доста, чуплива е, в корените се омазнява често и я мия през ден. Давайте идеи, само без Гарниер, Лореал, Шаума, Хед енд шоулдърс и Глис.

На Орзене за мазна коса.И хининов шампоан :) Както си описваш косата,все едно мен описваш...

FuCKkK13
09-26-2011, 19:26
Косата ми не е суха. :)
Нямам бадемово масло,както казах, ще сложа зехтин, жълтък и...само това. Става ли така? ох.. извинявай.. обърках тес едното момиче,което каза, че косата й е суха.. иначе става.. щом не ти е суха можеш бадемво масло,зехтин,жълтък и ракия/водка :) и/или кисело мляко :)

pressiana
09-26-2011, 19:30
Косата ми не е суха. :)
Нямам бадемово масло,както казах, ще сложа зехтин, жълтък и...само това. Става ли така? ох.. извинявай.. обърках тес едното момиче,което каза, че косата й е суха.. иначе става.. щом не ти е суха можеш бадемво масло,зехтин,жълтък и ракия/водка :) и/или кисело мляко :)

Абе момичето няма бадемово масло бе! 8-)
Можеш да сложиш повечко зехтин ии жълтък, мед и някакъв алкохол .. Примерно ако сложих 4 лъжици зехтин, сложи освен жълтъка 2л. мед и 1л. алкохол или обратното.. кисело мляко не ти препоръчвам, не е много приятно..

PullMeCloser
09-26-2011, 19:38
Косата ми не е суха. :)
Нямам бадемово масло,както казах, ще сложа зехтин, жълтък и...само това. Става ли така? ох.. извинявай.. обърках тес едното момиче,което каза, че косата й е суха.. иначе става.. щом не ти е суха можеш бадемво масло,зехтин,жълтък и ракия/водка :) и/или кисело мляко :)

Абе момичето няма бадемово масло бе! 8-)
Можеш да сложиш повечко зехтин ии жълтък, мед и някакъв алкохол .. Примерно ако сложих 4 лъжици зехтин, сложи освен жълтъка 2л. мед и 1л. алкохол или обратното.. кисело мляко не ти препоръчвам, не е много приятно..

Мерси, значи ще сложа мед 2л и 1л алкохол към маската ми. Трябва да си купя бадемово масло. 8-)

r0si
09-26-2011, 19:41
LORYS някой ползвал ли е тази маска за коса? Купих си днес две за вкъщи и за квартирата, но не знам дали цената им от почти 6 лв за 1кг няма да говори сама за себе си... :D

http://www.google.bg/imgres?q=lorys&um=1&hl=bg&sa=N&biw=1366&bih=627&tbm=isch&tbnid=MpZTUXHFqjC7MM:&imgrefurl=http://www.chroniclesofvanity.com/2010/09/when-your-hair-is-almost-always-dry.html&docid=4pdlqRZi6Y950M&w=432&h=663&ei=sdSATornF9Da4QTxreTGDg&zoom=1

http://www.google.bg/imgres?q=lorys&hl=bg&sa=N&biw=1366&bih=627&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=gjlCoGM1gkIg7M:&imgrefurl=http://www.askmewhats.com/2010/08/something-new-lorys-hair-cream.html&docid=uo800fjXEzhksM&w=1129&h=1600&ei=RtWATuPhNO_E4gSN5IDmDg&zoom=1&iact=hc&vpx=489&vpy=230&dur=2074&hovh=267&hovw=189&tx=123&ty=133&page=1&tbnh=138&tbnw=95&start=0&ndsp=23&ved=1t:429,r:9,s:0

gabi_94
09-26-2011, 19:42
Някой ще ми препоръча ли хубав шампоан? Знам, че на всяка коса действат различно, но все пак... Косата ми цъфти доста, чуплива е, в корените се омазнява често и я мия през ден. Давайте идеи, само без Гарниер, Лореал, Шаума, Хед енд шоулдърс и Глис.

На Орзене за мазна коса.И хининов шампоан :) Както си описваш косата,все едно мен описваш...

Orzene съм го ползвала, хининов не искам...Страх ме е, понеже преди време като ползвах хининова вода косата ми много се омазни и от тогава не ползвам подобни неща...

Хора отчаях се вече, нищо не ми действа добре. Някой ползвал ли е на Пантен, този за накъсани краища?

FuCKkK13
09-26-2011, 20:14
Косата ми не е суха. :)
Нямам бадемово масло,както казах, ще сложа зехтин, жълтък и...само това. Става ли така? ох.. извинявай.. обърках тес едното момиче,което каза, че косата й е суха.. иначе става.. щом не ти е суха можеш бадемво масло,зехтин,жълтък и ракия/водка :) и/или кисело мляко :)

Абе момичето няма бадемово масло бе! 8-)
Можеш да сложиш повечко зехтин ии жълтък, мед и някакъв алкохол .. Примерно ако сложих 4 лъжици зехтин, сложи освен жълтъка 2л. мед и 1л. алкохол или обратното.. кисело мляко не ти препоръчвам, не е много приятно.. ох.. не.. днеска ми има нещо.. ИЗВИНЯВАМ СЕ :-o
gabi_94 то и на мен от хининовата вода ми се омазняваше косата ама от шампоана ми става суха :?

Colombia
09-27-2011, 12:03
FuCKkK13 може ли да ми обясниш подробно как става тоя номер с лимонената вода вместо лак за коса?

Стана ми интересно.
И после не се усеща някаква мизризма?

Благодаря ти :)

FuCKkK13
09-27-2011, 13:34
FuCKkK13 може ли да ми обясниш подробно как става тоя номер с лимонената вода вместо лак за коса?

Стана ми интересно.
И после не се усеща някаква мизризма?

Благодаря ти :) ами то няма на какво да мирише.. ами изстискваш 1 лимон или половин и смесваш с вода лимон/вода 1/2 или 1/3 да е съотношението ... и си го слагаш в шишенце с пулвелизатор и го използваш вместо лак.. но това си го правиш преди да го използваш трае до следващия ден в хладилника :)

Colombia
09-27-2011, 14:06
Аха добре.Мерси много :) :) :)

А кога го впръскваш в косата след пресата като лак?
Или преди пресата?Май е преди,а? :-o

FuCKkK13
09-27-2011, 14:10
Аха добре.Мерси много :) :) :)

А кога го впръскваш в косата след пресата като лак?
Или преди пресата?Май е преди,а? :-o ами не знам кой как си ползва лака :? ... ако го ползваш преди преса го слагаш преди.. ако го слагаш след преса - го слагаш след ;) .. :)

FuCKkK13
09-27-2011, 15:57
такам.. последните дни едно момиче дигна(как се изразих) една тема,която е от март 2011 за хин.шампоан и хин.вода.. и от любопитство я прочетох.. и един коментар ме втрещи.. надявам се момичето да не ми се разсърди.. та.. така.. ето:

не я мий всеки ден-най-много 3 пъти седмично.
хининова вода се ползва след къпане-увиваш си косата в кърпа, за да се изцеди водата и нанасяш (най-лесно си я сложи в шише с пулверизатор (пръскащо)) . Пръска се няколко пъти(5-6макс.) в корените на косата единствено.
Връхчетата ще ходиш всеки месец на фризьор да ти ги подхваща
и си купи маска за коса на LORYS с чесън или със змийско мляко.
веднъж в седмицата се ползва и тя.
ограничи сешоарите, пресите ги забрави по-добре (и машите), лакове за коса,гелове,вакси,пяна-всичко да се сведе до минимум-гарантирам ти, че косата ти ще расте поне 3 пъти по-бързо след 2-3 седмици ако ги правиш тези процедури. (а те не отнемат време, не се притеснявай).
За година може и с 30-40 см да ти порасне.
успех и ако има въпроси питай :)

п.п. да не почнете да ми викате-говоря от личен опит
та.. според вас така ли е? т.е. косата може ли да порасне с 30-40см. за една година ?.. защо според мен каквото и да се прави косата не може да порасне с 30см. за година или 40 :? .. защото косата расте с 1.5 см... айде с правилните грижи 2см за месец 2.5 .. много рядко 3см.. ама и така да е.. идват 25см. другите от къде идват..

cookie_master
09-27-2011, 16:36
Ох,момичета помогнете ми :(
Мия си косата 2 пъти в седмицата,но имам чувството,че се омазнява много бързо.Понеже често си пипам бритона и той на втория ден ми изглежда мазен.Какъв шампоан да си купя?

warmche
09-27-2011, 16:38
Според вас нужна ли е употребата на балсам за косата? Моята е може би се води суха, нямам оплаквания от нея, само, че не расте бързо, Та се замислих дали е хубаво да се ползва балсам при миене?

malka_sladkka
09-27-2011, 16:40
такам.. последните дни едно момиче дигна(как се изразих) една тема,която е от март 2011 за хин.шампоан и хин.вода.. и от любопитство я прочетох.. и един коментар ме втрещи.. надявам се момичето да не ми се разсърди.. та.. така.. ето:

не я мий всеки ден-най-много 3 пъти седмично.
хининова вода се ползва след къпане-увиваш си косата в кърпа, за да се изцеди водата и нанасяш (най-лесно си я сложи в шише с пулверизатор (пръскащо)) . Пръска се няколко пъти(5-6макс.) в корените на косата единствено.
Връхчетата ще ходиш всеки месец на фризьор да ти ги подхваща
и си купи маска за коса на LORYS с чесън или със змийско мляко.
веднъж в седмицата се ползва и тя.
ограничи сешоарите, пресите ги забрави по-добре (и машите), лакове за коса,гелове,вакси,пяна-всичко да се сведе до минимум-гарантирам ти, че косата ти ще расте поне 3 пъти по-бързо след 2-3 седмици ако ги правиш тези процедури. (а те не отнемат време, не се притеснявай).
За година може и с 30-40 см да ти порасне.
успех и ако има въпроси питай :)

п.п. да не почнете да ми викате-говоря от личен опит
та.. според вас така ли е? т.е. косата може ли да порасне с 30-40см. за една година ?.. защо според мен каквото и да се прави косата не може да порасне с 30см. за година или 40 :? .. защото косата расте с 1.5 см... айде с правилните грижи 2см за месец 2.5 .. много рядко 3см.. ама и така да е.. идват 25см. другите от къде идват..

невъзможнооо! :shock: :shock: :shock:

taamara
09-27-2011, 16:41
Ох,момичета помогнете ми :(
Мия си косата 2 пъти в седмицата,но имам чувството,че се омазнява много бързо.Понеже често си пипам бритона и той на втория ден ми изглежда мазен.Какъв шампоан да си купя?
Моят бритон е страничен и го мия всеки ден.

taamara
09-27-2011, 16:44
Според вас нужна ли е употребата на балсам за косата? Моята е може би се води суха, нямам оплаквания от нея, само, че не расте бързо, Та се замислих дали е хубаво да се ползва балсам при миене?
Абсолютно. Не си представям да си мия косата само с шампоан. Ако не друго поне спомага за по-лесното разресване.

FuCKkK13
09-27-2011, 16:45
Ох,момичета помогнете ми :(
Мия си косата 2 пъти в седмицата,но имам чувството,че се омазнява много бързо.Понеже често си пипам бритона и той на втория ден ми изглежда мазен.Какъв шампоан да си купя? мий си само бритона :)
warmche щом косата ти е суха според мен е добре да си вземеш балсам.. ако е без отмиване още по-добре :)

amalita
09-27-2011, 16:45
Според вас нужна ли е употребата на балсам за косата? Моята е може би се води суха, нямам оплаквания от нея, само, че не расте бързо, Та се замислих дали е хубаво да се ползва балсам при миене?

Естесвено че е нужна ,особено ако косата е и суха .

cookie_master
09-27-2011, 16:52
Ох,момичета помогнете ми :(
Мия си косата 2 пъти в седмицата,но имам чувството,че се омазнява много бързо.Понеже често си пипам бритона и той на втория ден ми изглежда мазен.Какъв шампоан да си купя? мий си само бритона :)
warmche щом косата ти е суха според мен е добре да си вземеш балсам.. ако е без отмиване още по-добре :)а няма ли някакъв шампоан,които изсушава косата?

taamara
09-27-2011, 16:54
Хининовият шампоан има изсушаващо действие, но не при всички коси действа по този начин.
При мен само ми заплиташе косата, изсушаващ ефект не съм забелязала.

FuCKkK13
09-27-2011, 16:56
Хининовият шампоан има изсушаващо действие, но не при всички коси действа по този начин.
При мен само ми заплиташе косата, изсушаващ ефект не съм забелязала. +1.. а при мен 2в1.. и ми я изсушаваше и ми я заплиташе :? ..
момичета някакви наблюдения относно катранен шампоан ? .. смисъл изсушава ли или :? .. че видях един,които ме заинтригува, но не помня на коя марка.. но не беше на милва със сиг.. :) моля ви споделете :)

PullMeCloser
09-27-2011, 17:15
Маската, която си направих снощи, беше повече от страхотна.
Сложих 4с.л. зехтин, 1 жълтък, 2с.л. мед, 1 с.л уиски 8-)

Колко често мога да си я правя?

pressiana
09-27-2011, 17:20
^До 2 пъти седмица, може би 1 път е добре.. :)

PullMeCloser
09-27-2011, 17:21
Еее...значи тази вечер не мога пак?Тц,толкова е яка... 8-)

victoriassecret1
09-27-2011, 17:31
Да питам и аз за шампоан, само че на Милва с хума. Някой да го е ползвал?

FuCKkK13
09-27-2011, 17:34
Еее...значи тази вечер не мога пак?Тц,толкова е яка... 8-) повече от 2 пъти на седмица недей.. защото от ''толкова е яка'' ще стане на ''ама защо последните пъти го няма хубавия ефект'' ;) :) а иначе аз утре мисля да си правя маска и ще ви кажа какво съм сложила.. а момичета.. защо никой не ми отг. на въпроса за катранения шампоан и за това какво мислите за единия цитат от друга тема ?

dqvolcheto9
09-27-2011, 18:38
Хининовият шампоан има изсушаващо действие, но не при всички коси действа по този начин.
При мен само ми заплиташе косата, изсушаващ ефект не съм забелязала. +1.. а при мен 2в1.. и ми я изсушаваше и ми я заплиташе :? ..
момичета някакви наблюдения относно катранен шампоан ? .. смисъл изсушава ли или :? .. че видях един,които ме заинтригува, но не помня на коя марка.. но не беше на милва със сиг.. :) моля ви споделете :)

Аз ще ти кажа за катранения сапун.. Мих се с надеждата да се отърва от пърхота и се сдобих с много повече от колкото беше и със заплетена коса ..Ужас беше..Поне при мен така подейства ..Иначе доста често следя темичката и благодаря за съветите :-)

warmche
09-27-2011, 18:47
Благодаря ви, а да ми препоръчате хубав балсам? Имам на Avon, ама не ми харесва и се чудя какъв да си взема :)

Colombia
09-27-2011, 19:01
FuCKkK13 аз ще ти кажа за катранения шампоан. :)
Ползвам такъв на фирма Сара и съм доволна.Даже доста :)
Хареса ми как действа на косата ми.Дори забелязах,че спомага за лекуването на пърхота.Ако имаш или започва да образува склапа ти,го премахва.
Ползвам го когато си правя маски.Първо си минавам косата с него и после с другия,който имам. :)
Забелязвам,съвсем леко изсушаване и то в корените.И това най-вече ако го ползвам самостоятелно(което се случа много рядко).
Струва 1.30лв.
Можеш да го пробваш ако решиш.
А и от всички,които съм пробвала точно този ми харесва най-много.
И така... :)

SladkaZagadka
09-27-2011, 19:07
Много съм доволна от тази маска-балсам за коса, много мекичка става след това и горещо препоръчвам :) - http://i51.tinypic.com/2j5nsar.jpg


Ценичка? :)

Бях го взела от ДМ за 3,20 и е 250 мл :D . Помага, пише че има масло от пшеничен зародиш, рициново и кокосово масло и още 4-5 неща

FuCKkK13
09-27-2011, 19:24
Благодаря ви, а да ми препоръчате хубав балсам? Имам на Avon, ама не ми харесва и се чудя какъв да си взема :) Глис ? .. а на Ейвън нещата за коса са пълни боклуци,,,

RainOfHope
09-27-2011, 19:35
Момичета в последно време почна доста да ми пада косата.. според вас това от сезонния косопад ли е? Не мисля, че съм се предозирала от маски, защото въобще не съм редовна, до сега два последователни пъти се мазах със стимуланта.. да го намаля ли 1 път на седмица? И някъде 3-4 маски да съм си правила за 1-2 месеца някъде :/ Почнах да се притеснявам

taamara
09-27-2011, 19:39
Благодаря ви, а да ми препоръчате хубав балсам? Имам на Avon, ама не ми харесва и се чудя какъв да си взема :)
http://krem-za-men.de31.com/images/1701_3400/2171.JPG - ето този много ми харесва :)

FuCKkK13
09-27-2011, 19:46
Момичета в последно време почна доста да ми пада косата.. според вас това от сезонния косопад ли е? Не мисля, че съм се предозирала от маски, защото въобще не съм редовна, до сега два последователни пъти се мазах със стимуланта.. да го намаля ли 1 път на седмица? И някъде 3-4 маски да съм си правила за 1-2 месеца някъде :/ Почнах да се притеснявам ами ако е малко е сезонен косопад.. до около 1 месец не ти ли мине или не намалее ли можеш да понамалиш маските, но мисля, че няма за какво да се притесняваш :)

RainOfHope
09-27-2011, 19:48
А стимуланта да го намажа ли утре, тъй като тогава ще се къпя или чак за неделя да го оставя. Последния път се мазах неделята :(

FuCKkK13
09-27-2011, 20:00
А стимуланта да го намажа ли утре, тъй като тогава ще се къпя или чак за неделя да го оставя. Последния път се мазах неделята :( него можеш да си го ползваш :)

mynichka
09-28-2011, 05:49
Последните 2пъти като си мих косата бях без маска :) сега си направих- тази, която винаги си правя. Ще седя до около 10, после ще си я оставя да изсъхне и чак довечера преди да изляза ще си я оправя :)

Mirage3
09-28-2011, 07:23
Някой може ли да ми препоръча маска за коса, от която да е доволен?

mynichka
09-28-2011, 07:36
Mirage3, купена ли?

Mirage3
09-28-2011, 07:50
Mirage3, купена ли?
Да, не домашна, а купена.

mynichka
09-28-2011, 08:17
http://www.nisea-bg.com/images/items/2847.jpg тази е за 10 лева горе- долу и аз съм много доволна

WhO's`ThAt`GiRl
09-28-2011, 08:22
http://i53.tinypic.com/dq54b5.jpg Тази също е много добра!

malka_sladkka
09-28-2011, 11:07
http://i53.tinypic.com/dq54b5.jpg Тази също е много добра!

Това не беше ли маската, в която казваха, че има силикон? :-o

Colombia
09-28-2011, 11:44
http://i53.tinypic.com/dq54b5.jpg Тази също е много добра!

Това не беше ли маската, в която казваха, че има силикон? :-o

Тая мисля,че е с чесън.За нея не знам дали има силикон...

strawberry88
09-28-2011, 12:02
^че те не са ли всички маски на Лорис със силикон :-o

strawberry88
09-28-2011, 12:03
Да питам и аз за шампоан, само че на Милва с хума. Някой да го е ползвал? Да,аз :) мии да хубав е..

FuCKkK13
09-28-2011, 12:40
^че те не са ли всички маски на Лорис със силикон :-o дам.. всички маски на Лорис са със силикон.. няма значение с чесън, с змийско мляко и т.н. .. а иначе аз днес си направих маска .. с : повечко тривитаминол,за да свърши и да започвам със стимуланта,че в последно време нямам време за маски.. мед,кисело мляко,жълтък,хума,ракия,оце т,зехтин,кокосово масло и мас.. :) не знам колко време ще стоя.. но 2 часа най-малко.. после ще ви напиша колко съм стояла :)

no_fun_at_all
09-28-2011, 21:33
Здравейте!
Някой може ли да препоръча маска за ярко боядисана коса, дори домашна, може и купена. Целта е цветът да се запази за по-дълго време, защото на мен до 2-3 пъти ми стои добре и после си изсветлява.. Дори, ако знаете някой трик, споделете :))

FuCKkK13
09-29-2011, 14:03
Здравейте!
Някой може ли да препоръча маска за ярко боядисана коса, дори домашна, може и купена. Целта е цветът да се запази за по-дълго време, защото на мен до 2-3 пъти ми стои добре и после си изсветлява.. Дори, ако знаете някой трик, споделете :)) ами във вриз. салони има такива маски.. примерно за русите коси,цвета да се запазва,а да не става гадно жълтеникав и т.н. .. питай фризцорката ти и тя трябва да знае коя е най-добра за твоята коса :)

Colombia
09-29-2011, 14:19
Снощи се намазах със Стимулант на Икаров.Като си разрових шкафа,видях че имам в шишенцето останал за още 1 нанасяне.
Преспах с него и го отмих преди малко :)
Сложих и кристали.Усещам косата си много жизнена :)
Като изсъхне вече ще видя цялостния резулатт...въпреки,че знам че ще е ОК :)
От доста време не бях ползвала Стимуланта,трябва пак да си купя :)

warmche
09-29-2011, 17:45
Според вас колко време е хубаво да се правят маски и колко време да е почивката от тях?

strawberry88
09-29-2011, 17:46
Според вас колко време е хубаво да се правят маски и колко време да е почивката от тях? 1 месец маски 2 пъти седмично и 1 месец почивка и така... :)

FuCKkK13
09-30-2011, 12:40
^+ .. може и 2 месеца маски и 1 почивка, но това зависи от косата ти .. като решиш, че не ти се отразява вече толкова добре.. спираш и след около 1 месец почваш :)
момичета темата замря..иначе аз неделя ако имам време ще си правя маска,ако не .. ще се мажа със стимулант :) .. но най-вероятно ще правя маска :) .. някоя в неделя да прави ?

Colombia
09-30-2011, 13:17
Ммм не...аз може би в понеделник или вторник :)

strawberry88
09-30-2011, 15:34
Аз в неделя ще се намажа със стимуланта(за пръв път ще го пробвам) .. :shock: най-накрая открих хининова вода от която да не ми се омазнява косата :grin: на Ада с коприва :---)

kittenella
09-30-2011, 18:50
Здравейте... :-D Честита нова тема и от мен!

kittenella
09-30-2011, 19:44
Междудругото тези дни ще ходя да си купувам маската с костен мозък, тя беше за суха коса, ако не се лъжа, нали?Че сега известно време ползвах някаква подхранваща с мед, хареса ми, но не видях особено голям ефект, освен че косата ми 2 дена мирише на мед :D наистина силно ароматизираше...

joannalof
09-30-2011, 19:53
От къде да си я купя тази маска с костен мозък? :-D

kittenella
09-30-2011, 19:57
От къде да си я купя тази маска с костен мозък? :-D

Аз съм я виждала в почти всеки козметичен магазин

strawberry88
09-30-2011, 21:11
Междудругото тези дни ще ходя да си купувам маската с костен мозък, тя беше за суха коса, ако не се лъжа, нали?Че сега известно време ползвах някаква подхранваща с мед, хареса ми, но не видях особено голям ефект, освен че косата ми 2 дена мирише на мед :D наистина силно ароматизираше... каква е тази маска с мед..купена,нали?И ако да-коя марка?? 8-)

katii
10-01-2011, 08:34
От къде да си я купя тази маска с костен мозък? :-D
От козметичен магазин или от аптека, ако говориш за тази на Миосотис (около 10 лв. е) :)
Btw и аз ще си я взема днес или утре.

MegiBoOm
10-01-2011, 08:41
Аз я имам и е много хубавка, особено ако имате суха или увредена коса.

Междудругото сега като съм на училище нямам време за НИЩО,камо ли за косата ми....но не я горя и все още си ползвам нещата, които поооо-назад бях казвала +розивият срей на Глис. (:

pressiana
10-01-2011, 08:48
Аз пък си купих бирена мая и пия всеки ден.. косата ми стана по-мека, а маска съм правила преди седмица.. така че не е от нея, а от хапчетата. И ноктите ми станаха по-здрави. Много е готина, препоръчвам я.

MimiKalcheff93
10-01-2011, 11:34
Тая седмица не ми е до маска,тоест стимуланта. Не ми се занимава , а и не искам да седя с влажна коса,че съм леко болна...
Така ,че си ползвам хининовия шампоан и те тва е.. BTW тоя Себорал , сякаш има действия.Мисля ,че действа,защото сякаш ми пада по-малко коса, или си въобразявам.Но наистина така ми се струва... А съм го ползвала 3-4 пъти max...

lqlq89
10-01-2011, 14:33
И аз утре ще си правя маска на косата 8-)

kittenella
10-01-2011, 15:08
Междудругото тези дни ще ходя да си купувам маската с костен мозък, тя беше за суха коса, ако не се лъжа, нали?Че сега известно време ползвах някаква подхранваща с мед, хареса ми, но не видях особено голям ефект, освен че косата ми 2 дена мирише на мед :D наистина силно ароматизираше... каква е тази маска с мед..купена,нали?И ако да-коя марка?? 8-)

http://prikachi.com/images/977/3880977e.jpg - Eто това е маската с мед.Съжалявам, ако не се вижда много.Но искам да кажа, че се надявам да не съм повлияла на мнението ви за маската, като казах, че не съм видяла ефект, защото браговчедка ми има същата и косата й става много мека и жизнена, но просто на мен ми трябва овлажняваща, защото косата ми е суха, а не такава.Ако някой я хареса, ето това пише върху кутията:ИНТЕНЗИВНА МАСКА ЗА КОСА БЮТИ ФОРМУЛА - за по-бляскава и жизнена коса.Предлага се в следните видове:с масло от авокадо, мед и пчелен прашец или екстракт от къна.С изключително интензивно въздействаща формула извор на протеини, витамини и минерали-подхранва, в дълбочина и има общо укрепващо и възстановяващо действие върху косата.Не оцветява и не обезцветява косата.
Надявам се да съм помогнала!:)

FuCKkK13
10-01-2011, 17:38
И аз утре ще си правя маска на косата 8-) каква маска ще си правиш ? :)
иначе за бирена мая и аз мисля да си купя.. не толкова за косата, а за лицето... а трябва и да си купя стимулант за коса на Икаров, че моя е на свършване, а това ще ми е последната или предпоследната маска с тривитаминол...мисля да правя почивка 2-3 месеца от тривитаминола и да се мажа с стимулант или да си правя други маски... като правя др. маски ще ви казвам какво съм сложила :)

lqlq89
10-01-2011, 17:47
FuCKkK13, какво ще си слагаш утре в маската?

FuCKkK13
10-01-2011, 17:59
FuCKkK13, какво ще си слагаш утре в маската? ами не знам.. аз по принцип като почна да я правя и решавам.. защото понякога някои продукти са ми свършили като бадемовото масло.. сега даже като ти отг. се сетих, че нямам бад. масло...иначе сиг. ще е кат обичайната маска.. тривитаминол,хума,кисело мляко,жълтък,оцет,ракия и някое масло.. сиг. ще сложа кокосово.. а и мас може да сложа и зехтин.. ами това май ще е :-D ... аз слагам по повечко неща.. но не знам утре към колко ще имам време да я направя и не знам колко ще стоя, но няма да е по-малко от 2 часа със сиг. :) .. ти колко мислиш да стоиш ?

Colombia
10-01-2011, 18:00
Вчера си купих Геритамин Нео и започнах да го пия.Но и аз като FuCKkK13 си го взех повече за лицето...

brutaLxxbunny
10-01-2011, 18:19
Вчера си купих Геритамин Нео и започнах да го пия.Но и аз като FuCKkK13 си го взех повече за лицето...

И аз го взех преди около 2 седмици.

lqlq89
10-01-2011, 19:24
FuCKkK13, какво ще си слагаш утре в маската? ами не знам.. аз по принцип като почна да я правя и решавам.. защото понякога някои продукти са ми свършили като бадемовото масло.. сега даже като ти отг. се сетих, че нямам бад. масло...иначе сиг. ще е кат обичайната маска.. тривитаминол,хума,кисело мляко,жълтък,оцет,ракия и някое масло.. сиг. ще сложа кокосово.. а и мас може да сложа и зехтин.. ами това май ще е :-D ... аз слагам по повечко неща.. но не знам утре към колко ще имам време да я направя и не знам колко ще стоя, но няма да е по-малко от 2 часа със сиг. :) .. ти колко мислиш да стоиш ?

По принцип гледам да стоя поне 2 часа. Ще си направя като твоята маска, но вместо мас и зехтин, ще сложа бадемовото и рициновото масло.
И аз от тривитаминола имам още за 2 пъти. А бадемово масло редовно си използвам от 2 години някъде, трябва ли да почивам и от него, как мислиш?

blondeVIP
10-02-2011, 08:06
Ооу, някой знае ли от какъв магазин трябва да си купя газ? Искам да си правя маска тези дни и понеже лятото с баба ми се заговорихме, че навремето и тя си е правила маски с газ и са и се отразили много добре искам и аз да пробвам :D

FuCKkK13
10-02-2011, 10:37
FuCKkK13, какво ще си слагаш утре в маската? ами не знам.. аз по принцип като почна да я правя и решавам.. защото понякога някои продукти са ми свършили като бадемовото масло.. сега даже като ти отг. се сетих, че нямам бад. масло...иначе сиг. ще е кат обичайната маска.. тривитаминол,хума,кисело мляко,жълтък,оцет,ракия и някое масло.. сиг. ще сложа кокосово.. а и мас може да сложа и зехтин.. ами това май ще е :-D ... аз слагам по повечко неща.. но не знам утре към колко ще имам време да я направя и не знам колко ще стоя, но няма да е по-малко от 2 часа със сиг. :) .. ти колко мислиш да стоиш ?

По принцип гледам да стоя поне 2 часа. Ще си направя като твоята маска, но вместо мас и зехтин, ще сложа бадемовото и рициновото масло.
И аз от тривитаминола имам още за 2 пъти. А бадемово масло редовно си използвам от 2 години някъде, трябва ли да почивам и от него, как мислиш? не.. от маслата не трябва :)
blondeVIP железария.. ако е с изтекъл срок на годност е по-добре защото не мирише толкова :)

lqlq89
10-02-2011, 10:54
И аз от доста време се каня потърся къде има железария и да си взема газ, то се слагаше по 2-3 капки нали?
Направих си маска, сложих си: 1 с.л. тривитаминол (тъкмо свърши и чак края на декември ще си взема пак), 1 с.л. бадемово, рициново, кокосово масло и стимулант, жълтък, малко кисело мляко, хининова вода, хума и какао. Забравих да сложа ракия ама нищо, другата седмица. Оцет нямаше ябълков и затова не сложих.

Colombia
10-02-2011, 11:04
:shock: :shock: :shock:
Абе,вие само ЯБЪЛКОВ оцет ли слагате?
Ние в къщи не готвим с такъв и винаги си слагам винен.
Проблем ли е? :-o

lqlq89
10-02-2011, 11:20
:shock: :shock: :shock:
Абе,вие само ЯБЪЛКОВ оцет ли слагате?
Ние в къщи не готвим с такъв и винаги си слагам винен.
Проблем ли е? :-o

И аз преди година само винен си слагах, но май ябълковият е по-подходящ за коса.

FuCKkK13
10-02-2011, 11:25
И аз от доста време се каня потърся къде има железария и да си взема газ, то се слагаше по 2-3 капки нали?
Направих си маска, сложих си: 1 с.л. тривитаминол (тъкмо свърши и чак края на декември ще си взема пак), 1 с.л. бадемово, рициново, кокосово масло и стимулант, жълтък, малко кисело мляко, хининова вода, хума и какао. Забравих да сложа ракия ама нищо, другата седмица. Оцет нямаше ябълков и затова не сложих. дам.. по 2-3 капки :)
и аз мисля да спра с тривитаминола и да го почна чак декември, а до тогава все със стимулант ще се мажа и ще правя от време на време домашна маска :) ..
Colombia не е задължително, но ябълковия е най-добър за косата, но не е проблем :) .. иначе аз си слагам домашен от баба ми винаги и той е по-силен и ми е перфектно с него :)

FuCKkK13
10-02-2011, 12:51
такам.. мисля да стоя с маската 3 часа,да отмия с Елсев и после да се изправя със сешоара :)

Colombia
10-02-2011, 12:55
FuCKkK13 какво мислиш за Елсев-а?
Харесва ли ти? :)

FuCKkK13
10-02-2011, 13:22
FuCKkK13 какво мислиш за Елсев-а?
Харесва ли ти? :) ами харесва ми.. напоследък обаче косата ми се заплита.. и балсам с отмиване имам само черния на глис,а не искам да го ползвам така- отделно,а като почна да си ползвам и 3те неща заедно..и сряда.. си направих домашната маска (написах ви какво съм сложила) и после в банята отмих с Елсев, но косата ми беше заплетена по краищата и сложих купена маска (от фриз. салон,само по краищата) и да ви питам.. според вас много ли дойде ?

Colombia
10-02-2011, 13:34
За 2-3 пъти мисля,че няма да е кой знае какво,но иначе не слагай и купена маска.
Много ще и дойде на косата...
Поне според мен :)

Colombia
10-02-2011, 14:22
Как беше това с фазите на луната и подстрижката?

Спазвате ли го?Има ли ефект според наблюденията ви?

dream1707
10-02-2011, 14:28
Ох да се оплача... косата ми се омазнява страшно бързо ... като се окъпя първия ден е добре, на другия вече е започнала да се омазнява и обикновено я държа на опашка, защото не трябва да я мия всеки ден... въпреки, че често ми се налага и го правя... Гледам по-често да си тупирам косата или да и слагам повече лак или пяна, защото заради лака и прочие се задържа по-дълго време неомазнена, но започва вече да ми писва.... Препоръчайте някакъв шампоан или маска или нещо такова против омазняване... пробвала съм една камара чудеса, но просто не действат :(

lqlq89
10-02-2011, 15:04
Аз си измих маската, този път много лесно, предполагам, че заради жълтъка и киселото мляко. :grin: Измих се с хининов шампоан и после с черния балсам на Глис.

dream1707 прави си домашни маски с кисело мляко, жълтък, лимонов сок. Хининовият шампоан на Милва е добър.

lqlq89
10-02-2011, 15:06
Как беше това с фазите на луната и подстрижката?

Спазвате ли го?Има ли ефект според наблюденията ви?

Бях чела, че на новолуние е хубаво да се подстригва и на нарастваща луна. http://www.astrohoroscope.info/kosa.htm

FuCKkK13
10-02-2011, 15:08
Как беше това с фазите на луната и подстрижката?

Спазвате ли го?Има ли ефект според наблюденията ви? ами имаше сайт, но точно сега не ми се търси.. нека някое то момичетата да го пост-не.. и там пишеше кога е благоприятно и кога не... аз го спазвам.. не знам дали има ефект :D
dream1707 маски с хума ? .. хининовия шампоан на доста момичета изсушава косата.. един съвет : не си купувай шампоани за мазна коса !!! .. киселото мляко в маските изсушава,ракията,жълтъка,х мата.. :)

brutaLxxbunny
10-02-2011, 15:52
dream1707,лакът и пяната омазняват косата повече.На мен ми се отрази добре шампоана на Орзене за мазна коса,но с него се къпя максимум веднъж на седмица,през другото време с шампоани,които не ас за мазна коса,защото тези като Орзене са доста агресивни.Изсушават скалпа и той започва да произвежда още повече себум.
Ползвай бебешка пудра!Слагаш я на ръцете и втриваш в корените.Абсурбира мазнината.
Другото са го казали.

sladkalady
10-02-2011, 15:53
Момичета,да ви попитам:понеже си правя маска на косата с бадемово масло от около месец,трябва ли да си почивам от домашните маски?

FuCKkK13
10-02-2011, 16:31
Момичета,да ви попитам:понеже си правя маска на косата с бадемово масло от около месец,трябва ли да си почивам от домашните маски? ако е сам със масло не си прави почивка :)

sladkalady
10-02-2011, 18:34
Момичета,да ви попитам:понеже си правя маска на косата с бадемово масло от около месец,трябва ли да си почивам от домашните маски? ако е сам със масло не си прави почивка :)

FuCKkK13 ,мерси :) Иначе не е само с бадемово масло...явно трябва малко почивка.

wiiwa
10-03-2011, 15:59
Днес си купих спрейчето на Глис, не е точно това жълто като на снимките .. Та да ви попитам , къде да го нанасям, в корените, или по дължината ?

Colombia
10-03-2011, 16:05
wiiwa по върховете и дължината :)

wiiwa
10-03-2011, 16:46
^ Мерси :-)

thecreator
10-03-2011, 17:19
момичета днес си взех шампоана на Orzene (дано се пише така) за нормална коса .. Някой пробвал ли го е и доволен ли е? :)

kittenella
10-03-2011, 17:25
момичета днес си взех шампоана на Orzene (дано се пише така) за нормална коса .. Някой пробвал ли го е и доволен ли е? :)

Аз го имам, но е за суха и изтощена коса...но иначе, да, хубав е!Но мнението ми е, че съм имала и по-добри.Аз сега си взех един на сънсилк и много ме кефи, мирише много яко и ми прави косата мека!!! :grin: :grin: :grin:

lqlq89
10-03-2011, 17:51
момичета днес си взех шампоана на Orzene (дано се пише така) за нормална коса .. Някой пробвал ли го е и доволен ли е? :)

Аз го имам, но е за суха и изтощена коса...но иначе, да, хубав е!Но мнението ми е, че съм имала и по-добри.Аз сега си взех един на сънсилк и много ме кефи, мирише много яко и ми прави косата мека!!! :grin: :grin: :grin:

От къде си го взе, аз от доста време не съм виждала никъде..

bloodymirror
10-04-2011, 07:27
Момичета,доста шампоани изпробвах това лято,не знам от кой и как,но имам чувството,че имам пърхот,колебая се дали просто не ми е чувствителен скалпът,защото пърхота не е много,но има и се вижда,кажете нещо ефикасно,като се изкъпя и си изсуша косата,след няколко часа вече имам бе;ли прашинки..

thecreator
10-04-2011, 07:50
момичета днес си взех шампоана на Orzene (дано се пише така) за нормална коса .. Някой пробвал ли го е и доволен ли е? :)

Аз го имам, но е за суха и изтощена коса...но иначе, да, хубав е!Но мнението ми е, че съм имала и по-добри.Аз сега си взех един на сънсилк и много ме кефи, мирише много яко и ми прави косата мека!!! :grin: :grin: :grin:

От къде си го взе, аз от доста време не съм виждала никъде..

от Фантастико :-D

FuCKkK13
10-04-2011, 15:44
Момичета,доста шампоани изпробвах това лято,не знам от кой и как,но имам чувството,че имам пърхот,колебая се дали просто не ми е чувствителен скалпът,защото пърхота не е много,но има и се вижда,кажете нещо ефикасно,като се изкъпя и си изсуша косата,след няколко часа вече имам бе;ли прашинки.. себорал форте пробвала ли си?.. аспирина в маските е против пърхут- можеш да си го добавиш и в шампоана :)
момичета,аз утре или ще си правя маска или ще се намажа със стимулант.. най-вероятно 2рото и смятам неделя да си правя маска :)

MegiBoOm
10-04-2011, 15:47
Здравейте!
Знам,че е малко рано, но смятам след като свърши сегашният ми шампоан да си взема този на "Кря-кря".
Дали има някой, който го е изпробвал и има мнение по въпроса?

ValLoveYa
10-04-2011, 16:17
Здравейте!
Знам,че е малко рано, но смятам след като свърши сегашният ми шампоан да си взема този на "Кря-кря".
Дали има някой, който го е изпробвал и има мнение по въпроса?

Когато бях по - малка си миех косата с него и помня, че ухаеше превъзходно 8-)

За този говоря: http://img1.liveinternet.ru/images/attach/b/2/24/692/24692859_krya.jpg

FuCKkK13
10-04-2011, 16:24
Здравейте!
Знам,че е малко рано, но смятам след като свърши сегашният ми шампоан да си взема този на "Кря-кря".
Дали има някой, който го е изпробвал и има мнение по въпроса? дам.. и аз съм ползвала и бях доволна.. дори мислех това лято да си взимам,но забравих.. а иначе сестрата на най-добрата ми приятелка от много години е все с кря кря (понякога го сменя, но за 1-2 месеца най-много) и е доволна и има невероятна коса :)

mihichkaaa
10-04-2011, 18:08
Здравейте Smile можете ли да ми препоръчате нещо за мазни корени и сухи краища.По принцип за краищата ползвам 1 серум от avon и seboral за пърхут и 1 лосион с коприва...
P.S:иначе да отбележа, че се изрусявам
P.S2: опитах се да прочета темите, но просто ми е невъзможно...

Colombia
10-04-2011, 19:26
Момичета...вижте нещо.

Бананова маска за коса
1 банан, 2 жълтъка, 1 и половина суп.л. зехтин
Намачкайте банана до полуаване на еднородна маса, добавете жълтъците и зехтина и разбъркайте добре. Нанесете маската, обвийте главата си с целофан или алуминиево фолио и останете така около половин час.Измийте се с топла вода и неутрален шампоан. Не пестете балсама

Някой ползвал ли е тази маска?

Аз смятам тези дни да си напарвя маската с домат,която беше казала...ъм не помня кой беше :-o
Но,определено ще я пробвам.
И ще ви кажа какъв е резултата.

Чудех се и друго...доста се зачетох снощи в маски за коса с плодове и залаенчуци.
Харесах си и 2-3 есенни маски.Най-вече искам дап робвам една,която е с печена тиква. :D :-D :) Само трябва да си намеря...но,това май ще стане по-нататък...

До сега не съм си правила нищо подобно :-o

Colombia
10-04-2011, 19:28
Здравейте Smile можете ли да ми препоръчате нещо за мазни корени и сухи краища.По принцип за краищата ползвам 1 серум от avon и seboral за пърхут и 1 лосион с коприва...
P.S:иначе да отбележа, че се изрусявам
P.S2: опитах се да прочета темите, но просто ми е невъзможно...

За мазни корени,можеш да пробваш хума с кисело мляко и оцет да нанасяш там.А по върховете масло от пшеничен зародиш :)

bloodymirror
10-05-2011, 06:55
Препоръчайте нещо за бързо омазняване? :\

ValLoveYa
10-05-2011, 12:02
^Елсев: http://www.bgdrogeria.com/images/1701_3400/2205.JPG

Пантен: http://2.bp.blogspot.com/_1B_b4hjPR1Y/TCuxf9LFI-I/AAAAAAAABQE/hZnh56DXqz8/s1600/Pantene-Aqua-Light-Shampoo-Conditioner-Mist.jpg

Можеш да си вземеш и сух шампоан, ако искаш да прикриеш вече омазнилата се коса

FuCKkK13
10-05-2011, 14:48
момичета, намазах се със стимулант и ще стоя около 2 часа и ще отмия с елсев и пак ще си сложа купена маска по краищата (става ми много мекичка косата.. т.е. ползвам я като балсам :) ) ..
момичета.. едно предложение.. искате ли всяка да напише начините,които знае за къдрене (няма значение с уреди или не) и срещу начините да напише дали го е пробвала или не.. и ако имате снимки още по-добре.. и предлагам като изпробваме нещо (ако имате намерение) да пост-нете по някоя снимчица :) ..

съгласни ? :)

ValLoveYa
10-05-2011, 15:58
Ммм Фък13 това е интересно.
Аз съм се къдрила с маша, плитки, ролки, парцалки, начупвала съм я с пяна и с кокчета. Снимки нямам, а и сега не се къдря понеже косата ми е малко под раменете, но мога да пробвам скоро и ще кача снимки. :)

FuCKkK13
10-06-2011, 09:12
Ммм Фък13 това е интересно.
Аз съм се къдрила с маша, плитки, ролки, парцалки, начупвала съм я с пяна и с кокчета. Снимки нямам, а и сега не се къдря понеже косата ми е малко под раменете, но мога да пробвам скоро и ще кача снимки. :) добре.. ако пробваш пак се снимай :) .. аз съм се правила с плитки,рибена кост,ролки,парцалчета,вест ик,кокчета малки,сламки и за това се сещам.. мисля някой път като имам време да се накъдря с фолио .. :)
хайде давайте предложения де.. аз давам едно.. къдрене с преса + отвертка или молив.. мн мои приятелки съм къдрила, но за мене време не е имало :D ... та знам, че тези начини ги знаете, но ако имате снимки примерно пост-нете :)

malka_sladkka
10-06-2011, 09:26
Ммм Фък13 това е интересно.
Аз съм се къдрила с маша, плитки, ролки, парцалки, начупвала съм я с пяна и с кокчета. Снимки нямам, а и сега не се къдря понеже косата ми е малко под раменете, но мога да пробвам скоро и ще кача снимки. :) добре.. ако пробваш пак се снимай :) .. аз съм се правила с плитки,рибена кост,ролки,парцалчета,вест ик,кокчета малки,сламки и за това се сещам.. мисля някой път като имам време да се накъдря с фолио .. :)
хайде давайте предложения де.. аз давам едно.. къдрене с преса + отвертка или молив.. мн мои приятелки съм къдрила, но за мене време не е имало :D ... та знам, че тези начини ги знаете, но ако имате снимки примерно пост-нете :)

със сламки :shock: :shock: :shock:

Colombia
10-06-2011, 09:26
Хм...ами аз не съм много веща по тия неща с къдренето.
Просто косата ми е леко чуплива и обикновенно или нищо не я правя или я изправям(вече все по-рядко го правя :D )
Иначе с плитки,или като се изкъпя си слагам балсам без отмиване и си стопчвам(думата е жестока :grin: )косата на рошав кок,докато е мокра и спя така.
После сутринта като я пусна е начупена.

Ами това е общо взето.Не съм се къдрила по друг начин.
А не...грешка.И с преса и маша.Това е.

Иначе днес ще си напарвя маската с домати и ще ви кажа какъв е резултата :D :-D :)

dqvolcheto9
10-06-2011, 09:35
Colombia -можеш ли да споделиш маската за домат ..Каква е и за какво се използва ? :)

Colombia
10-06-2011, 09:51
Ей dqvolcheto9,за първи път ще си я правя.Някъде бях чела,че косата става много хува от нея.Лъскава и с обем и бла,бла,бал...сещаш се :D :D :D
Тука 1 момиче я беше казало,ама още в предишната тема.Не ми се търси и ще я направя по памет.
Стриват се около 2 домата.
Аз ще ги прекарам и през някакво сито за да се махнат семките,че иначе ще се заплетат в косата.
Слага се 1 жълтък.
И това е...
Чудя се дали да сложа малко рициново масло понеже само такова имам в момента.
Други предможения какво мога да прибавя? :-o

Но ще я направя по-късно,защото сега се очертава да има хора у нас и не искам да ме гледат да се размотавам с тая салата на главата :D

mynichka
10-06-2011, 10:10
Colombia и аз в неделя ще си направя тази маска с домата, ама знаеш ли колко време горе- долу се седи с нея?

Colombia
10-06-2011, 10:14
Хм...ами предоплагам пак около 2-3 часа.
Аз толкова някъде ще стоя. :)

mynichka
10-06-2011, 11:26
Днес ли ще я правиш?

Colombia
10-06-2011, 11:29
Да,днес.
Даже мисля,след малко да ида да я забъркам.
Трябва да си избера подходящ момент,щото после уж ще идват някакви гости и няма как... :D
Като ме видят с това на главата,ще си се върнат горките :grin: O:) 8-[

FuCKkK13
10-06-2011, 13:18
Ммм Фък13 това е интересно.
Аз съм се къдрила с маша, плитки, ролки, парцалки, начупвала съм я с пяна и с кокчета. Снимки нямам, а и сега не се къдря понеже косата ми е малко под раменете, но мога да пробвам скоро и ще кача снимки. :) добре.. ако пробваш пак се снимай :) .. аз съм се правила с плитки,рибена кост,ролки,парцалчета,вест ик,кокчета малки,сламки и за това се сещам.. мисля някой път като имам време да се накъдря с фолио .. :)
хайде давайте предложения де.. аз давам едно.. къдрене с преса + отвертка или молив.. мн мои приятелки съм къдрила, но за мене време не е имало :D ... та знам, че тези начини ги знаете, но ако имате снимки примерно пост-нете :)

със сламки :shock: :shock: :shock: мм дам.. можеш да ги навиваш като парцалчета на късо.. а иначе може и на дълго ама е много трудно :)
Colombia и аз мислех скоро да я правя, но си направих със тривитаминол ии така .. и аз може скоро да си направя :)
иначе можеш да сложих кисело мляко примерно, но по-добре си я направи само така :)

а аз вече ще се мажа със стимулант и после в банята ще слагам купена маска за по 1 мин. колкото да ми стане мекичка.. абе като балсм ще го ползвам и предполагам няма да ми дойде много.. от 4 дена пия геритамин (имах от преди останали 20 капсулки ) иначе мисля след баня да си пръскам косата със себорал форте,защото вече след баня или я изправям и 'и слагам само термозащитен спрей или от маската ми се разресва лесно и не слагам Глис .. та.. да слагам нещо, а и да го изхабя вече :)

katii
10-06-2011, 13:40
Colombia после сподели как ти се отрази маската :)
Иначе аз си взех Miosotis-a и съм АДСКИ ДОВОЛНА! Косата ми става многоо, ама много мекичка, даже не е нужно да я изправям.
Имам едно въпросче: Понеже маската е 500ml и следователно ще ми стигне за доста време, трябва ли да се прави почивка все пак ? Аз също си я използвам като балсам.

FuCKkK13
10-06-2011, 14:28
Colombia после сподели как ти се отрази маската :)
Иначе аз си взех Miosotis-a и съм АДСКИ ДОВОЛНА! Косата ми става многоо, ама много мекичка, даже не е нужно да я изправям.
Имам едно въпросче: Понеже маската е 500ml и следователно ще ми стигне за доста време, трябва ли да се прави почивка все пак ? Аз също си я използвам като балсам. ами щом е купена.. не мисля, но все пак можеш да си я ползваш примерно 3 месеца.. за спреш за 1-2 седмици и пак, но не мисля, че има проблем :)

katii
10-06-2011, 14:59
^ Мерси :)
Ти коя маска използваш ?

ValLoveYa
10-06-2011, 15:11
Неска си направих маска с:

2 с. л. тривитаминол
1 жълтък
1 с. л. бадемово масло
2 с. л. мед
2 с. л. кис. мляко
1 с. л. оцет
1 с. л. коняк

Сега реших, че искам по - дълга коса 8-) Ще си мия косата с по - леки шампоани и няма да я третирам с преси и маши и ще си правя маски с триватиминол 1 път в седмицата

FuCKkK13
10-06-2011, 15:17
^ Мерси :)
Ти коя маска използваш ? ами за купена ли става въпрос ? .. ако да.. от фриз. салон професионална :)

FuCKkK13
10-06-2011, 15:55
забавих да кажа.. утре мисля да си купя 2 ампули ревалид :)

Colombia
10-06-2011, 18:28
Момичета,отивам да си направя маската.
Ще сложа 1 жълтък и домати.
Ще седя докато ми се доспи и ще ходя да се къпя. :D :D :D
Утре ще ви кажа,какъв е резултата :)

FuCKkK13
10-06-2011, 18:52
^ добре.. дано да ти подейства добре на косата :)

Colombia
10-06-2011, 19:17
Ъм...ето ме :D
Значи...настъргах доматите,и ги прекарах през обикновена цедка за кафе.
То излезна нещо като сок...доматен сок.
Сложих и жълтъка и си намазах косата...обаче наистина стана като вода.С такава консистенция.
Чудих се да сложа нещо за сгъстяване,ама се отказах.
Сложих и найлонов плик и кърпа.Обаче това чудо се разтече навсякъде и мирише на салата...Като си го правите,гледайте да няма много,много хора покрай вас,че наистина е странно :booooomb:
Ще стоя до към 11:30-12 и ще се изкъпя.
8-)

malka_sladkka
10-06-2011, 21:10
Ъм...ето ме :D
Значи...настъргах доматите,и ги прекарах през обикновена цедка за кафе.
То излезна нещо като сок...доматен сок.
Сложих и жълтъка и си намазах косата...обаче наистина стана като вода.С такава консистенция.
Чудих се да сложа нещо за сгъстяване,ама се отказах.
Сложих и найлонов плик и кърпа.Обаче това чудо се разтече навсякъде и мирише на салата...Като си го правите,гледайте да няма много,много хора покрай вас,че наистина е странно :booooomb:
Ще стоя до към 11:30-12 и ще се изкъпя.
8-)

Трябваше да сложиш малко хума, аз така правя като са ми много течни, то е малко като да сложиш в манджата брашно :D

Colombia
10-07-2011, 09:30
Ей ме :D
Ами не сложих хума,защото исках да видя дайствието на доматите,без много други съставки.
Та...косата ми е хубава.
Чувствам я леко изсушена...все едно съм сложила хума.Иначе,да има блясък определено. :grin:
Абе,хубава е маската,но не е нещо УАУ!
Пробвайте я все пак ако решите :)

MimiKalcheff93
10-07-2011, 11:12
Привет момичета . :-)
Скоро не съм се вясвала,че бях болна... Миналата седмица не съм правила маски ,че бях бона точно тогава почнах да се разболявам и тая седмица няма да правя...Знам ,че е лошо да пропускам , но не ми се седи с влажна коса дори час, пък да не говорим за повече. искам да се опрасвя и тогава ще слагам стимулната на Икаров и другите там неща.Иначе си се къпя с тоя хининовия шампоан и е добре - харесва ми. Себорала си го пръскам и хин.вода..Добре съм си така...
Какво мислите , много ли е зле ,че не рпавя маските ?

Ааа и да попитам , декември месец мисля да отида да взема малко връхчета , макар че сега септември началото ходих.Но останаха малко цъфнали краища ,защото не ми се даваше толкова дължина...как мислите да отида , или не?Все пак тая година.... бал , а и аз по принцип си искам дълга коса.. Мисля поне едни краища да взема и да не я бутам до бала повече.Ще си правя маски, няма да ползвам маши ,преси такива неща... От както се постригах не съм изправяла ,къдрила и т.н. ...

mynichka
10-07-2011, 11:18
MimiKalcheff93, нищо не е станало, че не си направила маски няколко пъти и аз не съм си правила от миналата сряда- просто нямам толкова време ( 2-3 часа за маска, после да я оставя да изсъхне още 2 часа) и ей сега утре ще си направя. Иначе да по- добре да отидеш да и махнеш връхчетата

Ankh
10-07-2011, 11:27
Днес най-накрая си направих и аз маска на косата, напоследък нямам никакво време. Сложих тривитаминол, бадемово масло, газ, оцет, водка, аспирин и няколко капки ампула витамин А.
Днес си купих и шампоана на Гарниер с бирена мая и нар, дано си заслужава.

Colombia
10-07-2011, 11:36
MimiKalcheff93 иди да се подстрижеш и за бала вече не я пипай.И аз
нещо такова направих миналата година.
По-рано се подстригах и вече след бала. :)

И...оздравявай :)

FuCKkK13
10-07-2011, 14:20
MimiKalcheff93 няма нищо, че не си правила маски (направила си си малка почивка,което също е добре) .. според мен.. отиди към края на този месец и сериозно започни с маските и стимуланта.. примерно като си в почивка от маските (1 месец примерно) се мажеш със стимуланта и така.. казвам ти да идеш още сега,за да не ти тръгнат нагоре цъфтежите и да трябва да ти режат пак много от косичката :) .. щом не ползваш преси и т.н. + маски мисля, че ще ти се задържи до бала... а иначе можеш и ампули за растеж да си купиш ако искаш още по-бързо да ти расте косата,защото те са концентрирани.. айде и оздравявай :)
а колкото до моите ампули - забравих да си купя :x .. ама то аз съм си виновна де.. утре ще отида до аптеката и ще си купя..
Colombia и аз преди както казах мислех да я направя тази маска.. значи скоро ще я пробвам, но най-вероятно ще сложа + зехтин (защото каза, че има изсушаващо действие) :)

Colombia
10-07-2011, 14:30
FuCKkK13 с някакво масло определено ще е добре.

Colombia
10-07-2011, 14:37
Хора,на доста места вече ми прави впечатление,че пише''Хумата не се бърка в метални съдове!''
Да речем,правиш си маска в първата купя,която видиш.Обаче решаваш да сложиш и хума и...съда не трябва да е метален.
Не го знаех.
Метала,унищожавал голяма част от полезните съставки на хумата.
Спазвате ли това правило и знаете ли още нещо по въпроса?

FuCKkK13
10-07-2011, 15:07
Хора,на доста места вече ми прави впечатление,че пише''Хумата не се бърка в метални съдове!''
Да речем,правиш си маска в първата купя,която видиш.Обаче решаваш да сложиш и хума и...съда не трябва да е метален.
Не го знаех.
Метала,унищожавал голяма част от полезните съставки на хумата.
Спазвате ли това правило и знаете ли още нещо по въпроса? aми да.. аз в една от темите - не знам точно в кой вол. го бях написала.. или може и да е било на отделна тема..това го знам, но въпреки това си правя маските в метални, защото просто няма как.. нищо.. пак действа хумата,защото едно момиче от моя клас има мн рядка коса и си правеше маска с розова вода + хума ест. целеше дължина,защото по рождение косата 'и е рядка.. няколко месеца я прави маската и значително и порасна косата.. :)

brutaLxxbunny
10-07-2011, 16:10
Може ли пшениченият зародиш да се ползва вместо кристали?Много силикон в тея кристали,много нещо...

FuCKkK13
10-07-2011, 16:39
Може ли пшениченият зародиш да се ползва вместо кристали?Много силикон в тея кристали,много нещо... дам, може :)

mey_si
10-07-2011, 17:41
Здравейте,има ли продукт ,който да спомага оформянето на къдрици смисъл при къдренето..Косата ми не държи с лак или пяна ..пробвала съм и не става..Та предложете нещо- ?

FuCKkK13
10-07-2011, 17:52
Здравейте,има ли продукт ,който да спомага оформянето на къдрици смисъл при къдренето..Косата ми не държи с лак или пяна ..пробвала съм и не става..Та предложете нещо- ? активатор за къдрици ? .. във всеки козметичен магазин ще ти предложат поне 5 вида.. иначе балсам.. балсам ползваш ли ? това е ако искаш да ти се оформят, защото малко не ти разбрах въпроса.. искаш да се задържат или само да ги оформяш ? .. ако е второто ти казах, ако не..щом лак и пияна не помагат, защо не питаш фризьорката ти за нещо ? тя най-добре ще знае какво точно е за твоята коса :)

mey_si
10-07-2011, 18:10
Здравейте,има ли продукт ,който да спомага оформянето на къдрици смисъл при къдренето..Косата ми не държи с лак или пяна ..пробвала съм и не става..Та предложете нещо- ? активатор за къдрици ? .. във всеки козметичен магазин ще ти предложат поне 5 вида.. иначе балсам.. балсам ползваш ли ? това е ако искаш да ти се оформят, защото малко не ти разбрах въпроса.. искаш да се задържат или само да ги оформяш ? .. ако е второто ти казах, ако не..щом лак и пияна не помагат, защо не питаш фризьорката ти за нещо ? тя най-добре ще знае какво точно е за твоята коса :)
Ами ползвам балсам и то отговора се съдържа във въпроса..Защо ще искам да оформя къдрици,които след това да се развалят..Много ясно,че искам и да ги запазя

RainOfHope
10-07-2011, 20:23
Момичета преди да си намажа стимуланта трябва ли да ми е изплакната косата? След баня й впръсквам спрей на Глис, след това слагам кристали и ако нямам време да я оставя да изсъхне сама, пръскам изглаждащ и изправящ флуид, който има и термозащитно действие и след това сешоар, тези продукти, пречат ли на действието на стимуланта?

FuCKkK13
10-08-2011, 06:52
Момичета преди да си намажа стимуланта трябва ли да ми е изплакната косата? След баня й впръсквам спрей на Глис, след това слагам кристали и ако нямам време да я оставя да изсъхне сама, пръскам изглаждащ и изправящ флуид, който има и термозащитно действие и след това сешоар, тези продукти, пречат ли на действието на стимуланта? не мисля, че пречат .. и аз ползвам спрейчетата на Глис и не си измивам косата преди да сложа стимулант :)

mynichka
10-08-2011, 06:58
Аз сега съм с маска- сложих си я в 8 без 10 и след мъничко се измивам. Мислех да си направя тая с доматения сок, обаче като видях,че има изсушаващо действие и нещо се отказах. Сложих- ракия, 2 жълтъка, бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, зехтин, мед, кафе, хума.

bloodymirror
10-08-2011, 06:59
Момичета преди да си намажа стимуланта трябва ли да ми е изплакната косата? След баня й впръсквам спрей на Глис, след това слагам кристали и ако нямам време да я оставя да изсъхне сама, пръскам изглаждащ и изправящ флуид, който има и термозащитно действие и след това сешоар, тези продукти, пречат ли на действието на стимуланта? не мисля, че пречат .. и аз ползвам спрейчетата на Глис и не си измивам косата преди да сложа стимулант :)

Aз също..стимулантът се слага на суха коса :)

FuCKkK13
10-08-2011, 07:30
Аз сега съм с маска- сложих си я в 8 без 10 и след мъничко се измивам. Мислех да си направя тая с доматения сок, обаче като видях,че има изсушаващо действие и нещо се отказах. Сложих- ракия, 2 жълтъка, бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, зехтин, мед, кафе, хума. после да кажеш как ти се е отразило :)
а аз утре се чудя дали маска да си правя или да се намажа със стимуланта и май ще е второто.. а колкото до ампулите.. реших да си купя края на този месец :)

sladkalady
10-08-2011, 13:42
Момичета мисля да си направя следната маска:бадемово масло,мед,жълтък,оцет,кафе и евентуално ракия.Та понеже косата ми е суха,се чудя дали маската е подходяща?

FuCKkK13
10-08-2011, 13:49
Момичета мисля да си направя следната маска:бадемово масло,мед,жълтък,оцет,кафе и евентуално ракия.Та понеже косата ми е суха,се чудя дали маската е подходяща? ами сама прецени... бадемво масло -омазняващо.. жълък,оцет,ракия - изсушаващи... ако примерно сложиш тези неща + мас или захтин,а още по-добре и двете ще е добре.. ако можеш да сложиш само едно от двете.. т.е. да имаш бад. масло + още една омазняваща съставка - сложи в по-големи количества от омазняващите съставки,а по-малки от изсушаващите :)