PDA

View Full Version : обица на езика



DiDiChKa
09-24-2011, 19:10
Здравейте. Знам, че има много такива теми и прочетох доста от тях, но не намерих решение на проблема си.

Пробих си езика във вторник. Пробивах се при хирург след като ме проби ми каза да се промивам със "Листерин" 3-4 пъти на ден. Всичко беше нормално поду ми се езика три дни бях само на супи и сокове и от вчера вече ям. Но имам 3 въпроса:

1. Първите дни всичко ми беше нормално, но от вчера имам чувството, че нямам слюнка.. устата ми е някак пресъхнала. Това нормално ли е?

2. От горната страна на езика точно където е обицата ми е станало някак вдлъбнато.. не знам как точно да го обясня.. Това ще се оправи ли?

3. И трето като мине 1 месец ще е проблем ли ако си сложа обица която е с пластмасови топчета и не е сребърна?

Ако темата ми не е в правилния раздел моля да ме извините и да бъде преместена! :)

mimsssssss
09-24-2011, 20:07
Как така се пробива при хирург? А за операция на апандесити ще отидеш при фризьор ли(щото знае как да държи ножицата)??? :-o Изумявате ме с всеки изминал ден.

1. Промивай по 3 пъти на ден с т'ва, което ти е казал, а не по повече. Честото дезинфектиране на устата може да доведе до сухота.

2. Ще се оправи. Просто кожата на езика не е свикнала с тежестта на обецата. Може и отгоре на небцето да ти стане вдлъбнато, защото докато спиш устата ти е затворена. Споко, до първият месец всичко ще се нормализира.

3. Момиче, кви сребърни обеци, кви пет лева, кви чудеса? Искрено се надявам хирурга сега да не ти е сложил сребърна, а титаниева и ти да си неосведомена, а не той неориентиран.
Може да си смениш обецата, ама ти си поемаш рисковете. Титаниева е най - надежден от където и да го погледнеш.

divacheee
09-24-2011, 20:12
Пробивах се при хирург


сребърна


Останах без думи :д .. дано наистина не е сребърна обицата ти :D

DiDiChKa
09-24-2011, 20:21
Ами обицата трябваше аз да си я купя.. и я купих от магазин за сребро.

divacheee
09-24-2011, 20:28
Кaжи колко пaри дaде и ще рaзберем дaли е сребърнa или не :D :D

a и ти не седнa ли дa прочетеш нещо зa пиърсингa преди дa отидеш при ХИРУРГ дa те дупчи .. :D

DiDiChKa
09-24-2011, 20:31
10.

И да четох доста просто в града където живея няма специално студио за пиърсинг. :wink: За това отидох при хирург.

divacheee
09-24-2011, 20:43
И като си чела доста.. би трябвало да си наясно , че се използват обици от медицинска стомана/титан .. не попита ли като си купува обицата ?!

За 10лв. едва ли е сребърна ;д