PDA

View Full Version : Рожден ден у дома



bussineswoman
09-24-2011, 19:21
Здравейте!! На 15 години съм и ще си празнувам рожденния ден у дома, но майка ми иска да е с нас ( знам че е ужасно) и няма да можем да пием... Аз искам да пийнем съвсем малко бира, но КаК ? Въпросът ми е по какъв начин да пием без тя да разбере ? Благодаря предварително..

GLaDOS
09-24-2011, 20:14
Няма как да стане .

Anichkaxxwee
09-24-2011, 20:22
Кажи на някой приятелка/приятел да купи и да я скрие в якето.. :D :D





Ама майка ти ще бъде с вас в стаята и ще празнува с вас.. :shock:

krisence
09-24-2011, 20:24
Можеш просто да убедиш майка ти да не остава на рождения ти ден. Да отиде в някоя съседка, да е на близо, но не и при вас, все пак ще ставаш на 15, не на 10.

skate
09-24-2011, 20:33
водката може да я сложите в шише за вода,а пък бирата в шише за спрайт или някво др дет да не е прозрачно

galet0
09-24-2011, 20:36
ма кажи на майка ти да прави нещо друго по това време,отделно го празнувай с нея.

ако искате да пиете

Amazin
09-24-2011, 20:37
Слагате алкохола в кутийки от Редбул например.. От личен опит го казвам! :D

skate
09-24-2011, 20:40
хаха за тва не са бях сещал

Amazin
09-24-2011, 20:42
хах изпаднах веднъж в такава ситуация и това беше първото, за което се сетих... :D :D

skate
09-24-2011, 20:50
кофти става обаче ако на вашите им се препие редбул :lol:

Amazin
09-24-2011, 20:53
ее виж ся, за това не се бях сетил.. ама добре, че не им се пиеше. :D

bussineswoman
09-24-2011, 21:41
Eeee stra6ni ste !! Blagodarq vi mnogo, znaeh si 4e imate opit :D Ami znam 4e stavam na 15, nee estestveno nqma da e v staqta, no otskoro sme na novo mqsto i nqmame priqteli susedi taka 4e nqma kak da q otpratq ;ss Haresvam ideqta sus sprite-a i izvinqvaite za latinicata :x

ZloboMiR
09-24-2011, 22:55
Не е редно на 15 да имате такова отношение към алкохола, но малко бира е приемливо. Можеш примерно да я попиташ за разрешение, може да ти разреши само от радост, че си избрал да не я лъжеш. Като не ти разреши, вече пробвай в шише от Спрайт, макар че не е редно да се лъже. Но поне ако те хванат може да се аргументираш с "еми попитах ви като човек, затова". Ще изглеждаш общо взето възрастен.

galet0
09-24-2011, 22:56
Не е редно на 15 да имате такова отношение към алкохола,

напротив.точно на 15 щеше да е ненормално да не им се пие,още повече,че са момчета!

ZloboMiR
09-24-2011, 23:14
Не е редно на 15 да имате такова отношение към алкохола,

напротив.точно на 15 щеше да е ненормално да не им се пие,още повече,че са момчета!
Всеки си мери от камбанарията, според мен всеки си мисли, че ако не пие, ще го мислят за смотан. Или ако не дай си боже приятелите му разберат колко нормални и добри родители има, ще си умре от срам. Той попита за малко бира, получи съвет водката как да скрие.
Не е чак такъв проблем самото пиене. Проблем е, че я има нагласата да се прави, когато е забранено. Дали от родителите му или от закона, няма значение. След три години ще са изградени алкохолици-шофьори, ако случайно изчакат да вземат книжка. И пак ще смърчаме за някоя голяма трагедия на пътя, която никой не е могъл да предвиди. Да, може да преувеличавам лееко. Ако не са точно те, ще са други деца.

/Офф По принцип родителите не са за украса. Това се осъзнава обикновено след 20-25 годишна възраст, или когато вече е късно да се поправи станалото. В момента държавата ни е на кочина, и не е лесно да се намери някакъв положителен пример. Затова няма нищо лошо да се примирите със статуса си на деца и сами да подпомогнете изграждането си като пълноценни граждани на тази настояща кочина и евентуално бъдеща държава.
Твърде задълбочено разсъждение, съжалявам, ако съм досадил.

Limitless
09-24-2011, 23:26
Земете си някое шише с рекламна марка " Питбул " нещо от сорта :)) сложи 1 бира вътре или ако питаш 1 половинка ракия и се почвайте хаахах :)

vakanciqta
09-24-2011, 23:56
Ахх , и баща ми е същия (можем ги съберем :Д) и за това просто като се развикам ,че не ми дава нищо ,че ми навлиза в личния живот и т.н не се прибера 16 часа и айдее всичко е окей. Друг начин не знам . АА а защо не го празнужаш да речем при баба ти ако имате голяма къща ще я пратиш у някоя нейна фр да гледат Листопад и така :D

DesireToFire
09-25-2011, 09:25
Прати майка си на кафе или при приятелка. При мен нашите от 5. клас се махаха, може и от по-рано да е било. А и тогава са били през цялото време в спалнята и не идваха, ако не ги извикам да запалят свещички или от сорта. След това ходеха на гости на някого или излизаха. Обаче чак миналата година, когато ставах на 16 за първи път ги убедих да се изнесат за цялата вечер и да се върнат на следващия ден. Така че доверие се гради постепенно. Трябвало е от по-рано да я свикнеш да ти разрешава повече. Така става.. Питаш веднъж - ще ти откажат - примиряваш се. На следващият ще има някакво условие. После ще те пускат, но ще ти звънят често и така, докато вече ти имат доверие и имаш пълна свобода. Нямам как ей така от веднъж да станат работите.

bussineswoman
09-25-2011, 13:11
Не е редно на 15 да имате такова отношение към алкохола,

напротив.точно на 15 щеше да е ненормално да не им се пие,още повече,че са момчета!

taka e, samo 4e sum momi4e :D

ZloboMir, nqmame za cel da se natrqskame... iskame prosto da ni stane veselo... Ama ne roditelite si mislqt, 4e 6te prekalim, 4e nqmame mqrka i 6te stane nqkoi incident. A tolkova puti sum se dokazvala, nikoga ne sum se pribirala piqna i t.n. Suglasna sum s mnenieto ti za durjavata ko4ina, no ne mislq 4e ima mnogo ob6to s moq vupros.. I ba6ta mi e taka, kazva dnes butilka bira utre vodka, menta, rakiq i ve4e si piqnica.. Ne e taka :)

vakanciqtta, 6tqh da go pravq v edno pome6tenie do baba mi (na6e) idealno za kuponi, dori gi bqh ubedila bez roditeli, 2 godini stoq prazno, a to4no mesec predi rd-to mi go dadoha pod naem :-x


Desire to fire, az ot 1vi klas praznuvam bez roditeli, no sega to4no ne iskat da me ostavqt za6toto gi e strah da ne se napiem mnogo i t.n. i t.n.
A tova za doverieto mnogo si prava ;pp

ZloboMiR
09-25-2011, 16:50
Не е редно на 15 да имате такова отношение към алкохола,

напротив.точно на 15 щеше да е ненормално да не им се пие,още повече,че са момчета!

taka e, samo 4e sum momi4e :D

ZloboMir, nqmame za cel da se natrqskame... iskame prosto da ni stane veselo... Ama ne roditelite si mislqt, 4e 6te prekalim, 4e nqmame mqrka i 6te stane nqkoi incident. A tolkova puti sum se dokazvala, nikoga ne sum se pribirala piqna i t.n. Suglasna sum s mnenieto ti za durjavata ko4ina, no ne mislq 4e ima mnogo ob6to s moq vupros.. I ba6ta mi e taka, kazva dnes butilka bira utre vodka, menta, rakiq i ve4e si piqnica.. Ne e taka :)
Така е. Щом вече не можете да се веселите без алкохол, имате проблем. А държавната кочина се състои от много прасета, не само от политици. Напълно ясно ми е обаче, че в момента убеждавам почти радио.

Desire to fire, az ot 1vi klas praznuvam bez roditeli, no sega to4no ne iskat da me ostavqt za6toto gi e strah da ne se napiem mnogo i t.n. i t.n.
A tova za doverieto mnogo si prava ;pp
Ами явно родителите ти чудесно те познават и точно сега усещат какво ще стане? :)
Всъщност, защо пишеш на латиница?

DesireToFire
09-25-2011, 18:43
А защо не отидат в съседка и да те проверяват понякога? А и евентуално вземете, че се напиете какво може да стане? Вашите трябва да са наясно, че ако стане нещо ще им кажеш. Кажи на майка си примерно че искате шише бира и че ще сте много хора, така че няма как да се напиете. Ако не, винаги може да си внесете (кола с уиски, водка със сок, мента със спрайт и т.н), но да знаеш, че майка ти няма как да не се усети, ако е при вас постоянно.

cigarettekisses
09-25-2011, 18:48
Можеш просто да убедиш майка ти да не остава на рождения ти ден.

galet0
09-25-2011, 19:35
Не е редно на 15 да имате такова отношение към алкохола,

напротив.точно на 15 щеше да е ненормално да не им се пие,още повече,че са момчета!

taka e, samo 4e sum momi4e :D

ZloboMir, nqmame za cel da se natrqskame... iskame prosto da ni stane veselo... Ama ne roditelite si mislqt, 4e 6te prekalim, 4e nqmame mqrka i 6te stane nqkoi incident. A tolkova puti sum se dokazvala, nikoga ne sum se pribirala piqna i t.n. Suglasna sum s mnenieto ti za durjavata ko4ina, no ne mislq 4e ima mnogo ob6to s moq vupros.. I ba6ta mi e taka, kazva dnes butilka bira utre vodka, menta, rakiq i ve4e si piqnica.. Ne e taka :)
Така е. Щом вече не можете да се веселите без алкохол, имате проблем. А държавната кочина се състои от много прасета, не само от политици. Напълно ясно ми е обаче, че в момента убеждавам почти радио.

Desire to fire, az ot 1vi klas praznuvam bez roditeli, no sega to4no ne iskat da me ostavqt za6toto gi e strah da ne se napiem mnogo i t.n. i t.n.
A tova za doverieto mnogo si prava ;pp
Ами явно родителите ти чудесно те познават и точно сега усещат какво ще стане? :)
Всъщност, защо пишеш на латиница?

Това последното е пълна глупост,за това че я познават супер добре и затова ще останат
Ако иска да пие с компанията си могат да вземат една водка и да отидат в някое паркче да си правят купона,и не става дума само за рожденни дни.

решила е,че и се пие-ок,кво толкова?

bussineswoman
09-25-2011, 20:19
ZloboMir, po dobre nedei pisa pove4e... Ne mi se spori s teb, ne me poznava6, za da me ubijda6 po tozi na4in :) Nqma da ti obesnqvam za6to pi6a taka, izvinih se ve4e, no ako durji6 pi6i mi na ls da ti obesnq :)

vakanciqta
09-25-2011, 23:44
[facepalm]]] Ти не знаеш ли ,че писането на чистокръвен Български Език е задължително ? :x

portofc98
09-26-2011, 04:21
казваш на майка си да не стои в стаята, защото ще ви пречи, а бирата евентуално наливаш в шише от спрайт... за всеки случай

ZloboMiR
09-26-2011, 05:33
Това последното е пълна глупост,за това че я познават супер добре и затова ще останат
Ако иска да пие с компанията си могат да вземат една водка и да отидат в някое паркче да си правят купона,и не става дума само за рожденни дни.

решила е,че и се пие-ок,кво толкова?

Такова, че по закон може да го решава след 18. Може да не ви харесва, но си има причини отвъд полезрението на мега мъдрите деца. А ако искат, в парка могат и да се дрогират, никой не ги спира наистина. Аз съм в правото си да имам мнение относно правилността на такова поведение.

@businesswoman - Не те Убиждам и не знам какво искаш да ми обясниш на лично при наличието на онлайн конвертори лат - кир.

Happiness1
09-26-2011, 19:51
дайте й да пие и тя с вас ;ддд Ако мине- мине :D Ако не - сипи бира в шише от безалкохолно ябълка (примерно) и якото пиенеее :Д

mirkasta
11-27-2011, 20:26
Много съм съгласна със ZloboMir.
Аз много се дразня, че всички като чуят купон за тях означава пиене и ако няма пиене значи е ще е много скучно. Има много други начини чрез които може да се забавлява човек. Пиенето изобщо не е задължително.