PDA

View Full Version : Немога да открия моята среда приятели!



lolipop1
09-24-2011, 20:45
Скъпи съфорумници, пише ви отчаяно петнадесет годишно момиче с надеждата да бъде прочетено от човек, който може да даде точния съвет на проблема. По начало аз съм странна птица.. едва ли бихте се докоснали до същноста ми с няколко изречения, но това е факт. Имам проблем с общуването. Незнам защо се получава така, всъщност много се старая да покажа себе си в най-добрата си светлина имам желание за нови запознанства и контакти, но явно с повечето хора не се получава.. допреди намирах проблема в хората, но когато хората станаха доста намирам проблема в себе си. Около мен е пълно с интриганти и хора които искат да те спънат в живота. Имам точно две-три мои близки приятелки.. преди бяха повече но намаляха драстично при наличие че съм човек с принципи, давам втори шанс но не и трети и т.н. Винаги аз съм прецакана от хората около мен.. а то и едни хора.. живея в голям град, а не съм намерила средата за себе си .. искам да съм заобиколена от интелигентни, дълбокомислещи хора които са над нищожните "приоритети" в живота на селските пръчки, които примерно се интересуват само от пари и така нататък .... По скоро това стана като изповед но приемам всякакви мнения и съвети относно горенаписаното!

SmilezZz
09-24-2011, 21:38
Няма как да си допаднеш с абсолютно всеки. А и по - добре един истински приятел , отколкото куп лицемери. Уважаваш близките ти приятели , за другите да не ти пука. Приятелството не става току - така , днес искам и да стане. То се гради доста време , години наред.

Evterpa
09-24-2011, 21:42
всъщност много се старая да покажа себе си в най-добрата си светлина
Колкото повече се опитваш да се харесаш на хората, толкова повече ще постигаш обратното. Отпусни се и не поставяй одобрението им на пиедестал.
Имам точно две-три мои близки приятелки..
Стигат ти, щом знаеш, че в 'някъв тегав момент не биха се покрили, а биха те изслушали и разбрали. Иначе като искаш по-активен социален живот, намери си компания за приятно убиване на време. Никъде не е казано, че трябва да са ти 'някви супер близки.

Anichkaxxwee
09-24-2011, 23:15
Няма как да си допаднеш с абсолютно всеки. А и по - добре един истински приятел , отколкото куп лицемери. Уважаваш близките ти приятели , за другите да не ти пука. Приятелството не става току - така , днес искам и да стане. То се гради доста време , години наред.

+1

ZloboMiR
09-24-2011, 23:19
"Количествените натрупвания рядко водят до качествени изменения."
Така е, трудно се намират хора, които си заслужават да бъдат наричани приятели. Нищо не трябва да променяш, всичко е съвсем нормално. Гордей се с това, което си и с начина, по който разсъждаваш.

Limitless
09-24-2011, 23:22
По-добре 1 истински от колкото 1000 лицемери ..

п.С: на края няма значение защото рано или късно всеки те предава :) (лично мнение)

vakanciqta
09-25-2011, 00:00
Не знам ,не мога да ти помогна . Но след толкова много 'приятели' се научих ,че единственият човек ,който няма да ме предаде това съм аз . Разчитам на себе си , не доверявам тайни на никого . Просто съм сама , да имам добри познати за излизане но тайните ми и т.н ги знам аз и още 3 момичета (братовчедка ми , сестра ми (по душа) и майка ми . Това е от мен :)