PDA

View Full Version : ..моля ви за помощ..



aleks07
09-25-2011, 05:29
Здравейте, чувствам се ужасно в този момент.Тази година съм 8 клас и съм нова.Още щом престъпих прага на класната си стая меко казано "не исках да съм там".Винаги съм била по-едра..опитвах се да ослабвам, но без резултат..Дори се случваше да не ям с дни..Бях в болница и се оказа, че имам позната форма на диабет 'хипер инсулин" - от това пълнея, инсулина ми е 3 пъти над нормата.Не случайно ви разказвам това.Още на 2рия ден комплексарите (момчетата) започнаха с тъпите си групички, в които ме оплюваха.Чувствителна съм и веднага се разплаках..Винаги съм се чудела ...как може да има такива хора, които да желаят лошото на човек, който нищо не име сторил, как може да обиждаш някой за недостатъците си, без да знаеш какъв е този недостатък и, че може би е причинен от нещо друго..колко болка преживях когато ми откриха тази болест..бях на системи, които издърпваха кръв през половин час, скапаха ми имунната система..нужно ли е и сега да изживявам всичко това..Бях снимала дневника и го качих във фейсбук, отбелязах класа.всички започнаха да пишат..а поредния комплексар ми написа "Ей,дебело..стига си спамила ма, дебелло ходи тичай да слабееш"..боже мой какво повече от мен е..в лицето прилича на сгазен от влак..Всичко ми идва в повече..омръзнало ми е от такива хора.., а просто няма кой да ме защити, родителите ми никога не са се застъпвали за мен, няма кой да ми помогне..сама съм във всичко..адски ми е болно..не искам да бъда в това училище.не е за мен нито специалноста нито езика..просто немога..чувствам се толкова безащитна..омръзна ми да ме обиждам..моля ви за помощ..

akrila
09-25-2011, 05:42
Според мен,ако спреш да им обръщаш внимание,ако покажеш,че не ти пука изобщо,ако си поставиш за цел да имаш повече самочувствие,ще престанат.Всички ли от класа ти са такива?Съсредоточи си вниманието към хората,с които можеш да общуваш нормално и без да ти се подиграват!Просто не мисли за другите и те рано или късно,ще престанат.А и това с показването на дневника във фейсбук и отбелязването не го прави повече,така пак си показала,че ти пука за мнението им.Успех :)

GLaDOS
09-25-2011, 07:16
Точно ! Не трябва да ти пука ! Имам позната ,доста дебела ,но не й пука . Ходи си нагласена ,с високо вдигната глава и никой нищо не й е казал . Когато се намери някой комплексар да я обиди ,просто го отминава като бързия влак . Така че вземи се в ръце и да не те ебава :)

aleks07
09-25-2011, 08:03
До сега винаги съм ги отмятала просто ей така..но наистина ми омръзна..апък и не съм толкова дебела, просто съм малко по-едра...но честно да ви кажа след като видях коментара му така го затапих, написах му на лично съобщение "Защо не вземеш да си затвоориш тъпата уста бе, не си ли се замислял, че аз се харесвам такава, що не зем,еш да си погледнеш скапаната физиономия, сякаш я е прегазил влак..а и между другото, наще видяха "ласкателският" ти коментар и ще повдигнат въпорса на предстоящата след 2 дни родителска ;)"

skozy
09-25-2011, 08:17
Не знам дали не е за теб специалноста,но определено тези момчета първата,а чи и втората може би година ще те оплюват.До 7клас и аз си падах малко комплексарче,но след 7 аз не издържах изпитите и ми стана болно с какво са повече от мен.Имаше някои дори и да не знае му пише 6 изпита го за 2-3 лесни неща -6 :x .Какво стана обаче останах с най-големите така да ги нарека бабаити в 8 клас,но аз вече си имах едно на ум.И когато отидох в Икономиката там имаше доста от хората които бяха в 7 клас.Първата година ме мислиха за неудачник какъвто ме мислиха и 7 клас ,но накрая на годината си мислиха,че имат по-хубави оценки от моите и идваха при мен с присмивателна усмивка и ми казваха с колко завърши,дай си бележника да сравним 8) когато видяха всичко от горе до долу 5-6 им се взе акъла.Та какво искам да кажа с това.Всеки човек си има битка в която на всяка цена трябва да победи.Стремежът да постигнеш нещо те прави по-силен от безделниците като тях.Ако тръгнеш да им се мазниш да преписват от теб,до края на 12 клас ще преписват от тебе.Това са неподходящи подходи.Ако идеш да се оплачеш при учителка или на родители ще стане по-лошо.Най-лошото нещо е да почнат да се базикат с тебе да ти слагат боклуци в раницата, да те мерят с дъвки,солети,други дрангулки.Най-добрия подход е да си намериш приятелка или приятел от класа с който постоянно да дружиш и в най-добрия случай да е някоя красав ец/ица защото ако някои момче или момиче го харесва веднага ще дотърчи при теб да те пита за повече подробности така печелиш много бързо респект и ще си добре в класа си и без да чуваш повече думи от сорта -дебела,свиня...и т.н. Всичко се свежда до респект.Познавах едно дебело момиче тя дружеше с едно аутсайдерче всички момчета я мразеха...аз не.Във всеки клас има черна овца,аутсайдери или тем подобни важното е каква си с каква ще бъдеш?На този въпрос може би ще отговориш(ако си депресирана) Дебела съм и такава ще бъда.Не всеки човек харесва външноста на другия, но ако си допаднете по характер все ще намерите нещо красиво в себе си.Замисли се над това: "Приятелите избират ли се по красота ?!?! след това вдигни глава и изживей ценните си гимназиални години :P

heartlesandfreaky
09-25-2011, 10:44
И аз не съм от най-слабичките, няколко пъти са ме обиждали, но всичко ми минава покрай ушите.. Изобщо не се впечатлявам от хора с високо самочувствие, а без покритие.. Не показвай, че те нараняват.. Иначе ще продължат, само за да си правят кефа :)

loca10
09-25-2011, 17:06
Спокоо, кво толкова? Нямаш никакво основание да се притесняваш, защото имам чувството, че и другите момичета от класа не са манекенки. Колко килограма си? Има ли начин да отслабнеш поне още малко? Носи туники, широки тениски, абее не си единствена с тоя проблем, за масово затлъстяване чувала ли си? Освен това си в гимназията- там са големи хора и вече изчезват тия детски подигравки. Имаш цели 5 години, мислиш ли, че ще продължаваш да си в това положение завинаги? Сприятели се с някое момиче, гледай си интереса, и имай добро мнение за себе си! Ако не обръщаш внимание на Фитнес-манияците, ходиш готино облечена и усмихната, знаеш ли как бързо ще ти се вдигнат акциите! ^^

Leonore
09-25-2011, 17:23
Престанете с тези глупави, банални и наизутени изречения като - ' Да не ти пука ' , ' Не им обръщай внимание ' , ' Прави се, че не ти пука за мнението им. ' и тн. Лесно е да се говори, особенно когато не си на мястото на другия. Нека си кажем истината, колкото и да е гадна.
Колкото и да се правиш, че не ти пука, когато знаеш, че си по - различен в лошият смисъл и, че не можеш да се промениш, няма начин да не ти стане гадно. Дори и да не го показва пред хората, когато остане сама, винаги ще знае истината, ще се ядосва и ще се чувства отвратително. Дори и да се превърне в най - големият непокист, хората, които са по - добре от нея, няма да спрът да й се подиграват и прекрасно добре ще знаят, че вътрешно се чувства наранена. Да не говорим й, че няма да може да им го върне с нищо, защото те пак ще се хванат за най - болното и място, Някои хора, просто са много чувствителни и докато не премахнат недостатъка си, няма да си изградят самочувствие.
Единственото, което можеш да направиш е да не спираш да се бориш. Дори и да не можеш да отслабнеш / тук, не знам много, как стоят нещата с болестта /, нищо не ти пречи да се опитваш. Бъди инат. Може и да ти се усмихне късмета, нищо не се знае. Дори и да си пълна, нищо не ти пречи и да се поддържаш, като всяко нормално момиче. Направи си нова прическа, гримирвай се, но не прекалено. Дори само това, ще ти носи някакви точки. Умният човек, ще забележи усилията ти. И, ако това ще те успокои, мога да ти кажа, че съм виждала не веднъж, доста пълни момичета, които са заедно със наистина страхотни момчета и взаимоотношенията им са много добри.

И, между другото, ако не е тайна, на колко си, колко тежиш и къде учиш ? Пиши ми ЛС, ако тук не ти е удобно.