PDA

View Full Version : На кое да вярвам ?! ..



stefinkaa7
09-25-2011, 07:02
Здравейте .. :) Понеже знам, че има календарчета, които изчисляват кога си в овулация и преди малко си направих на две, но и двете ми показват различни неща .. :? На кое да вярвам сега .. :-o И само не ми казвайте сама да го изчисля, защото не мога .. пробвала съм .. :?

Това е първото:
http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1316933871y.jpg


Това е второто:
http://alfa.kachi-snimka.info/images/arx1316933968r.jpg

BuBzzz
09-25-2011, 10:45
http://www.detski-sviat.com/index.php/content/view/82/105/lang,/ - аз с това си го изчислявам и винаги е вярно.Пробвай с него :-)

stefinkaa7
09-25-2011, 10:54
Поне второто календарче ми съответства с това, което ми даде за овулацията ми .. :) Значи първото го отписвам .. :)

MojoJojo88
09-25-2011, 11:00
Поне второто календарче ми съответства с това, което ми даде за овулацията ми .. :) Значи първото го отписвам .. :)
Като е 20 дена, как точно си пресмяташ цикъла, че съм любопитна?

stefinkaa7
09-25-2011, 11:28
Поне второто календарче ми съответства с това, което ми даде за овулацията ми .. :) Значи първото го отписвам .. :)
Като е 20 дена, как точно си пресмяташ цикъла, че съм любопитна?


По принцип не е 20 дена, но сега явно ми се изменя датата и с всеки следващ месец идва по рано .. :(

MojoJojo88
09-25-2011, 11:31
Поне второто календарче ми съответства с това, което ми даде за овулацията ми .. :) Значи първото го отписвам .. :)
Като е 20 дена, как точно си пресмяташ цикъла, че съм любопитна?


По принцип не е 20 дена, но сега явно ми се изменя датата и с всеки следващ месец идва по рано .. :(
Което означава, че цикъла ти е нередовен, което пък значи, че и овулацията ти е нередовна...

BuBzzz
09-25-2011, 12:34
Поне второто календарче ми съответства с това, което ми даде за овулацията ми .. :) Значи първото го отписвам .. :)
Като е 20 дена, как точно си пресмяташ цикъла, че съм любопитна?


По принцип не е 20 дена, но сега явно ми се изменя датата и с всеки следващ месец идва по рано .. :(
Което означава, че цикъла ти е нередовен, което пък значи, че и овулацията ти е нередовна...
+1

stefinkaa7
09-25-2011, 14:33
Съвсем ме "успокоихте" .. :( :(

liliii
09-25-2011, 14:40
Съвсем ме "успокоихте" .. :( :( Еми няма как да го изчислиш точно... не си единствена :)

stefinkaa7
09-25-2011, 14:46
Съвсем ме "успокоихте" .. :( :( Еми няма как да го изчислиш точно... не си единствена :)

Добре, но примерно 3-4 дена след като ми е свършило няма как да съм в овулация нали ?! .. :-o :? Поне тогава да съм малко по спокойна, че мога да го правя без презерватив .. 8-) Че тази предеякулационна течност най ме притеснява .. :?

liliii
09-25-2011, 14:57
Съвсем ме "успокоихте" .. :( :( Еми няма как да го изчислиш точно... не си единствена :)

Добре, но примерно 3-4 дена след като ми е свършило няма как да съм в овулация нали ?! .. :-o :? Поне тогава да съм малко по спокойна, че мога да го правя без презерватив .. 8-) Че тази предеякулационна течност най ме притеснява .. :? Ами поне първите 10-12 вена ни би трябвало :)

stefinkaa7
09-25-2011, 15:17
Съвсем ме "успокоихте" .. :( :( Еми няма как да го изчислиш точно... не си единствена :)

Добре, но примерно 3-4 дена след като ми е свършило няма как да съм в овулация нали ?! .. :-o :? Поне тогава да съм малко по спокойна, че мога да го правя без презерватив .. 8-) Че тази предеякулационна течност най ме притеснява .. :? Ами поне първите 10-12 вена ни би трябвало :)

Мерси .. :-)

MaLkaTa_LaDy
09-25-2011, 17:22
Съвсем ме "успокоихте" .. :( :( Еми няма как да го изчислиш точно... не си единствена :)

Добре, но примерно 3-4 дена след като ми е свършило няма как да съм в овулация нали ?! .. :-o :? Поне тогава да съм малко по спокойна, че мога да го правя без презерватив .. 8-) Че тази предеякулационна течност най ме притеснява .. :? Ами поне първите 10-12 вена ни би трябвало :)
Не беее, не беее...
Овулацията настъпва на [денят, в който започва менструацията + половината дни от цикъла-1]. Тогава ако ти е дошло на 21ви и цикъла ти е 20дни, значи си в овулация на [21 + 20/2 -1] 30ти.
Та дните преди следващата менструация са по-безопасни.
П.с. Изваждаш едно, защото броиш и първата и последната дата.

liliii
09-25-2011, 20:58
Съвсем ме "успокоихте" .. :( :( Еми няма как да го изчислиш точно... не си единствена :)

Добре, но примерно 3-4 дена след като ми е свършило няма как да съм в овулация нали ?! .. :-o :? Поне тогава да съм малко по спокойна, че мога да го правя без презерватив .. 8-) Че тази предеякулационна течност най ме притеснява .. :? Ами поне първите 10-12 вена ни би трябвало :)
Не беее, не беее...
Овулацията настъпва на [денят, в който започва менструацията + половината дни от цикъла-1]. Тогава ако ти е дошло на 21ви и цикъла ти е 20дни, значи си в овулация на [21 + 20/2 -1] 30ти.
Та дните преди следващата менструация са по-безопасни.
П.с. Изваждаш едно, защото броиш и първата и последната дата.
Ако ти е 28 дни е на 14 - тия т.е. по средата. Погледни си най- краткия период примерно и прецени колко време, след като ти е свършил можеш да го правиш без... ама щом ти е нередовен не рискувай много