PDA

View Full Version : Покритосеменни растения- БИОЛОГИЯ



m00nlight
09-25-2011, 12:49
:P Здравейте :) В учебната ми тетрадка има следната задача: Покритосеменните растения са най- многобройната и процъфтяваща група растения, която живее днес на сушата. Обяснете твърдението: Покритосеменни растения са по-добре приспособени за живот на сушата в сравнение с голосеменните.
Булвест 2000 е издателството, 9 клас. :D Ако някой знае отговора МОЛЯ да пише :-) :oops:

nwjsw
09-25-2011, 13:10
:-) Потърси в учебника!Няма ли урок за покритосеменните растения за да си помогнеш?

m00nlight
09-25-2011, 13:12
Това съм го учила в 7 клас,а в момента учебника го нямам. :( Нали бяха безплатни. А в учебника за 9 клас се води преговор и няма почти нищо написано :( :P

heartlesandfreaky
09-25-2011, 18:12
При покритосеменните растения семепъпките са затворени и защитени в плодник. Покритосеменните образуват плодове, в които се намират семената. Плодовете предпазват семената от неблагоприятните условия на околната среда и спомагат за тяхното разпространение.

Мисля, че това би трябвало да ти свърши работа... Формулирано е по малко странен начин, но все пак.. Ако не ти върши казвай.. Ще търся още. :)

m00nlight
09-25-2011, 20:16
Ам, май няма :D , но мерси все пак :-) Ще скълъпя нещо 8-) :-)