PDA

View Full Version : Смъртта на 2 момчета от цигани



tuzaro
09-25-2011, 14:08
вероятно повечето от вас са запознати с нещата в пловдивското село Катуница, за това няма да обяснявам какво точно се е случило.
Само да кажа че в София в близките дни най вероятно ще има масов протест, а евентуално в събота пак ще е в Катуница. Който се чувства българин е задължително да посети, очаквайте подробности.

whiteterror
09-25-2011, 14:16
Там сме и чакаме циганите на Киро, където щели да идват от 1000 краища на България... 8-)

tuzaro
09-25-2011, 14:28
вчера в Пловдив един циганин нямаше, всички си стояха по кварталите. В Катуница снощи също, снощи хората в катуница ни посрещнаха като освободители, толкова ги е тормозил тоя мангал, че всички са проплакали от него...

tuzaro
09-25-2011, 14:58
ОТВОРЕНО ПИСМО До СЪВЕТА ЗА ЕЛЕКТРОННИ МЕДИИ До всички свободни медии , които желаят да го публикуват НА ВНИМАНИЕТО НА РЪКОВОДСТВОТО НА БТВ!!!!!!!!! Уважаеми дами и господа, Моля , официалното ръководство на телевизията , да излезе и ясно да заяви дали застава зад "журналистката" , госпожица Миролюба Бенатова. Явно обидена от това , че и бе отнет микрофона , тя сведе репортажа до елементарно свеждане на събитията ,като нарече протестиращите "пияна и дрогирана тълпа от агитки на футболни клубове".Присъствах там и мога отговорно да заявя , че футболните запалянковци бяха не повече от 100 човека от около 2000 протестиращи.Също така мога да заявя , че не видях нито един пиян или дрогиран човек.Микрофона на госпожица Бенатова , бе отнет след многократни официални предупреждения , да не снима отблизо и в детайли лицата на протестиращите , което право ни е дадено от конституцията, но вместо да снима в общ план ставащите събития , тя най арогантно снимаше отблизо лицата на протестиращите, което ни навежда на мисълта , че тя не отразява събитието ,а работи на хонорар към полицията.След като , госпожица Бенатова има претенцията да бъде разследваща журналистка, защо не проведе разследване , как един престъпник 20 години избягва правосъдието.Как 20 години произвежда нелегален алкохол, как 20 години наркопласьорите и търговците на "жива плът" от "Столипиново" се отчитат на него , как дължи 8 000 лв. за вода , как всички се водят безработни , а живеят в палати и карат коли за милиони, списъкът може да бъде продължен до безкрайност.Защо госпожица Бенатова , не отрази новината , как Кирил Рашков е звънял , на висши прокурори и полицаи и се е държал заповеднически с тях.Защо госпожица Бенатова , не отрази как 20 години Кирил Рашков дерибейства и нарича обикновените хора от селото "гяури".Безкрайни са примерите , които можем да дадем.Пишем това писмо , защото считаме , че госпожица Бенатова , грубо нарушава правилата на журналистическата практика и етика.Тя едностранно отрази една новина , без да отрази мнението на другата страна и си позволи да сведе новината до :"пияна и лумпенизирана тълпа".Каним официално госпожица Бенатова да дойде да запали свещ , в църквата на село Катуница , където цяла нощ бе положено тялото на обезобразеното момче.Госпожица Бенатова отрази като "инцидент" , едно показно убийство , след заплаха за убийство , нает специално за целта убиец и последващите събития.Опитахме се да комуникираме цивилизовано с БТВ , но снощи около 22.00 ч. , след като сайта им бе залят с гневни коментари срещу госпожица Бенатова , те изключиха коментарите към темите. Моля ръководството на телевизията да вземе отношение по проблема , тъй като много по -малки телевизии наричани иронично "кабеларки" отразиха много по-добре и обективно новината.В заключение искам да Ви кажа , че в град Пловдив вече казват на БТВ (Босфор TV) , дано не заслужите това име.
Разпространявайте !

SuNsEt
09-25-2011, 16:37
Интересно,че няма май друга тема свързана с тоя случай в Катуница :-o

materialensvqt
09-25-2011, 16:51
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=434454

tuzaro
09-25-2011, 18:23
Утре пилоните на НДК 19 часа.

BlindedAngel
09-26-2011, 07:31
Че не съм в Пловдив да дойда и аз, майка им циганска да е*а !!! От мен имате морална подкрепа и 2 пребити циганина 8)

psychopath
09-27-2011, 14:53
Ужасно слаб интерес към темата в този раздел. :-o

againstyou
09-27-2011, 16:09
Тъпо е,че в моя град няма,веднага щях да съм там.Жалкото е,че с тези протести нищо няма да постигнем .. ;х

JosephX
09-27-2011, 17:16
В София пак няма почти никой пред Парламента,а БНТ ми ги дават
Дайте Пловдив, там е истината!

xBadxApple
09-27-2011, 17:43
Бях вчера, днес - не.

Протестът беше грешно насочен, макар че в момента бавно започва да влиза в нормални коловози. Ще го преповторя за 3243242 път - насочеността му трябва да е срещу властите и да се натиснат те, за да осъществят реформи и да не стоят със скръстени ръце. Бой по циганите ще доведе до ответен бой по нас и в крайна сметка отново ще бъдем използвани за угодата на властващия елит, без да има спечелили.

А покрай това - и масово смъртни случаи.

psychopath
09-27-2011, 18:58
В София пак няма почти никой пред Парламента,а БНТ ми ги дават
Дайте Пловдив, там е истината!а как да има като никой не беше допуснат до там?! :x

tuzaro
09-27-2011, 19:18
може ли по ъглите на улиците близки до парламента да стоят полицаи с калашници и пушки....

psychopath
09-27-2011, 19:49
това са хората, които трябва да ни защитават! :x

strave
09-27-2011, 20:57
Уплаха обзе родните политици и тяхните подчинени копой.Това е добре,защото показва,че малко от малко са се стреснали.Хубаво е да се направи един общонационален протест пред парламента и да се ограничат виковете със смърт за циганския или турския етнос,а да изкаже позиция срещу таргашите и крадцити,които ни управлява,управлява и ще продължават да ни управляват за съжаление.Трябва господата от парламента и министър-прецедателят строител да разберат,че законите в страната ни трябва да се прилагат с еднаква строгост срещу всички,които ги нарушат.

Biskfitka
09-27-2011, 20:58
А колко тъпо беше поведението на Бенатова,за малко да се разреве за изгорелите къщички.... :-x

psychopath
09-27-2011, 22:11
Бенатова е последната беда...
цялата помия трябва да се изсипе върху точните хора, а не някакви изкупителни жертвички като нея, макар и с неадекватно поведение, тя е буквално последната грижа!

jghgh
09-28-2011, 20:04
Бях вчера, днес - не.

Протестът беше грешно насочен, макар че в момента бавно започва да влиза в нормални коловози. Ще го преповторя за 3243242 път - насочеността му трябва да е срещу властите и да се натиснат те, за да осъществят реформи и да не стоят със скръстени ръце. Бой по циганите ще доведе до ответен бой по нас и в крайна сметка отново ще бъдем използвани за угодата на властващия елит, без да има спечелили.

А покрай това - и масово смъртни случаи.
+12389748935469854

ТУК (http://www.varnautre.bg/bez_tsenzura/kolonkata_na/georgi_zahariev/25928-k_a_t_u_n_i_ts_a)

И ще си цитирам мнението от "Политика":

Да се протестира конкретно срещу циганите с малоумни лозунги "Циганите на сапун" и саморазправа значи да вземем циганите за изкупителна жертва на престъплението на един самозабравил се мафиот - ЦАР КИРО.

Припомням, че ЖИТЕЛИТЕ НА СЕЛО КАТУНИЦА СЕ РАЗГРАНИЧАВАТ ОТ РАСИСТКИТЕ ЛОЗУНГИ и споделят, че ПРОБЛЕМЪТ ИМ НЕ Е ЕТНИЧЕСКИ.
Беше казано, че дори РОМИТЕ ОТ КАТУНИЦА СА НЕДОВОЛНИ ОТ ЦАР КИРО. ТОЙ Е ТОРМОЗИЛ И ТЯХ. На протестите в Катуница е имало роми!


Протестите, както се каза по-горе, трябва да са насочени с/у мухлясалата ни съдебна система, корупцията, "галещата" политика на властимащите спрямо мафиотите и пр. Не забравяйте, че цар Киро може да е всеки - и с "изтребването" на циганите вие няма да спрете корупцията и мафията. Докато ни е такава държавата, докато ни е такова КРИВОсъдието, ще има цар Кировци бол - и с бяла, и с тъмна кожа.
Нашите цигани, НЕ СА ВИНОВНИ, че държавата 20 години ги остави да безчинстват. Съгласна съм, че те са доста необразовани и неприятни, но държавата никога не се е опитвала да ги очовечи - тя нито ги арестува, нито ги задължава да учат, нито да работят. Държавата го прави, защото иска гласовете на ромите и е много лесно да манипулираш неграмотните роми срещу 1 кебапче... Ако някой политик се реши да вкара циганите в пътя, смятай, че си е загубил вота...
Така че, това е, приятели! Политиците ни 20 години се заиграваха с ромите, съответно тяхна е вината за ромските изстъпления. Нека не търсим справедливостта от циганите, които са МАРИОНЕТКА на властта, а от самата власт, специално съдебната, както се каза.

Да ходим да се саморазправяме с циганите би могло да доведе до ГРАЖДАНСКА ВОЙНА, до ненужни и масови жертви. Саморазправата НЕ Е решение, защото сега сме силни на думи и на лозунги, ама ако циганите ни нападнат с брадви и пр., те могат да убият бащите, майките ни, сума ти невинни хора. Ще настане пълен погром.
А и самите цигани имат право да се защитават щом са нападани. Да не говорим, че като родени в България те са български ГРАЖДАНИ и нямаме право да ги изселваме или да ги убиваме.
Ако искаме равни права за всички, следва да ги искаме от властта, а не от нищо неподозиращите роми, които нарочно бяха оставени "на воля" в продължение на 20 години и така се научиха, че всичко им е позволено....
Начинът да се справим с тях определено НЕ Е чрез саморазправа.

acdcfenka
09-29-2011, 08:02
Вчера в "Календар" по Нова тв, казаха, че проблема в с. Катуница не е етнически, а политически и най-вече имотен. Самият Кирил Рашков е имал проблеми с бабата на убитото момче Ангел. Преди години, когато тя е била кметица на селото е преследвала Рашков, заради заграбени земи от него и строене върху тези земи на имоти. Вчера в интервю с чичото на убитият Ангел, се казва, че Кирил Рашков е заплашвал с убийство него, бабата и убитото момче.

Така че проблема в този случай не е етнически.

someonerandom
09-29-2011, 12:36
Проблемът не е етнически,обаче 90% от хората не могат да го проумеят.Чули отнякъде,че някакъв циганин направил нещо,и отиват вечер да бият цигани,въпреки че ако им кажеш 'проблемът с Катуница"ще те погледнат тъпо и ще попитат какво по дяволите е Катуница.

raduna
09-29-2011, 20:24
Проблемът с Катуница може и да не е етнически, но той повдигна един друг проблем, който е вече етнически. Той със сапун действително няма да се реши, но нека хората, които могат да издигнат по-добри лозунги също да излязат, а не да обясняват: "Ама с тези лозунги доникъде няма да се стигне, защо не измислят други". Ами да измислят, ама не са измислили. Който иска по-добро мото да отиде и да вика, сигурна съм, че ще има кой да подеме.
Аз също ходих в понеделник и като почна първия път "Турците под ножа, циганите на сапун" се почувствах малко като в небрано лозе, "Ушев прасе..." също беше странно (а още и нямаше проблеми с полиция), а "Българи юнаци" беше достойно за волейболните ни мачове : ), но от спонтанен протест - толкова подготовка. Все пак мисля, че е хубаво да има някаква реакция и се надявам протеста в събота да е по-конструктивен.

Wax
09-29-2011, 21:16
Темата стана прекалено разточена.
Всеки знае каква е целта.
Всеки знае за себе си какво да направи.
Аз днам какво трябва да се направи.

Horrificus
09-29-2011, 22:33
Темата стана прекалено разточена.
Всеки знае каква е целта.
Всеки знае за себе си какво да направи.
Аз днам какво трябва да се направи.

Много ме кефят коментарите ти брато ама човекът, дето си го изрязал и сложил за аватар е мега грозен... просто не се стърпях... май е момиче при това.

Wax
09-30-2011, 03:13
Човек, тва е мод и обиждаш и двама ни :lol:

jghgh
09-30-2011, 16:13
Проблемът с Катуница може и да не е етнически, но той повдигна един друг проблем, който е вече етнически. Той със сапун действително няма да се реши, но нека хората, които могат да издигнат по-добри лозунги също да излязат, а не да обясняват: "Ама с тези лозунги доникъде няма да се стигне, защо не измислят други".
Да, такива компютърни гении бол.
Но за твое сведение, лично аз си бях на един от протестите, за жалост на най-малобройният, и се опитах да взема думата и бтв, успях - може би щото бяхме доста малко като бройка. Изложих си гледната точка и ми се стори, че някои хора я възприеха.
Но някои не са всички. А определено е необходимо да не скандираме глупости по тези протести.

BlindedAngel
10-04-2011, 06:53
Хубаво че всички сте "толкова навътре" в нещата и знаете за какво става на въпрос :lol: Като човек по - навътре в нещата само ще ви кажа само да се замислите че всичко това се случи месец преди изборите.Всеки с малко повече сиво вещество ще се сети за какво става на въпрос 8)

tuzaro
10-04-2011, 07:07
Хубаво че всички сте "толкова навътре" в нещата и знаете за какво става на въпрос :lol: Като човек по - навътре в нещата само ще ви кажа само да се замислите че всичко това се случи месец преди изборите.Всеки с малко повече сиво вещество ще се сети за какво става на въпрос 8)ти чак от Варна едва ли си навътре в нещата за Катуница... тея проблеми не са от 1 месец, а от години.

bubblef93
10-05-2011, 10:15
Цялата българска система е объркана и изоставена не съм привърженичка на комунизма ама им признавам това че са строявали циганите и най мръсната работа ще им намерят ама ще работят а няма да са така разпуснати и оставени да си правят каквото искат а тоя ЦАР Киро трябва да го обесят публично за да видят останалите които се мислят за голямата работа какво ще им се случи ако продължават в същия дух.....