PDA

View Full Version : как се спрягат глаголи на руски



KumchoValcho
09-25-2011, 14:33
:-o

D12Respect
09-25-2011, 14:55
ако няма кой да ти обясни на живо забрави да ги разбереш. от 5 години уча руски и знам 2 думи.

vakanciqta
09-25-2011, 15:20
Няма как някой в форумът да ти го обясни .
По-добре си вземи учителница :D
Уча руски и повярвай ми от форума няма да разбереш нищо , а е приятен езика . 5 години го уча. Мога да ти обясня но не и тук .Защото няма и нужните букви на клавиатурата (примерно яръй)
sorry :?

ZloboMiR
09-25-2011, 15:42
Не е чак като падежите, но и аз за две години нямах големи успехи, то толкова и учехме. :( Но примерно:

играть:

Я играю ......... Мы играем
Ты играешь ......... Вы играете
Он/Она играет ......... Они играют

Но едва ли си на това ниво... Ето таблица от моя добър стар учебник:

http://prikachi.com/images/56/3860056l.jpg

Като се замисля, поне е малко сходно с нашите правила, даже за другите глаголни времена. Някъде в учебника си или в Интернет потърси

ZloboMiR
09-25-2011, 15:54
Няма как някой в форумът да ти го обясни .
По-добре си вземи учителница :D
Уча руски и повярвай ми от форума няма да разбереш нищо , а е приятен езика . 5 години го уча. Мога да ти обясня но не и тук .Защото няма и нужните букви на клавиатурата (примерно яръй)
sorry :?

ы Э э ь Така е, като не се учите на БДС, всичко си има, освен едно е с двумя точками (йо), но в офис пакета си има инсърт симвъл, а после и пейст... Всъщност според мой приятели руснаци и при тях почти вече не се ползва, колкото и да си държат на езика. Даже можеш да видиш Alt + ? ти изкарва символа. И как всъщност учиш руски 5 години, без да ги знаеш тези неща и без руска клавиатура на компютъра си? :) Хайде сега му обясни, защото мен ме няма в езиковата част.