PDA

View Full Version : Постоянно потене на ръцете... ПОМОЩ!



kinder
09-25-2011, 17:58
Проблема ми е такъв че ръцете и краката(ходилата) ми се потят почти постоянно, особено ако се наложи да се запознавам с някое момиче ръцете ми се изпотяват веднага и като я докосна се получава много кофти, дори ръкостискания някой като си подаде ръката както не съм потен веднага ми се изпотява... пробвах с одорекс не става сега ми казаха да пробвам с морска сол в топла вода и да си топя краката и ръцете от днес започнах незнам дали ще има ефект, иначе говорят че ТЕРЕСОН помагал за точно такъв проблем като моя. Ще може ли да ме посъветвате. btw много съм притеснителен и срамежлив

ZloboMiR
09-25-2011, 18:46
Едва ли нещо ще ти помогне, докато сам не спреш да си толкова притеснителен. Изглежда на психическа основа...

SmilezZz
09-25-2011, 21:50
Именно от притеснителността се поява проблема ти. Бъди по - спокоен и уверен в себе си. Иначе друго наистина няма да ти помогне.

09-25-2011, 23:48
Именно от притеснителността се поява проблема ти. Бъди по - спокоен и уверен в себе си. Иначе друго наистина няма да ти помогне.
Мм..То така става...Сега просто го виждам как изведнъж става спокоен и уверен...
По темата: носи си салфетки.
Или започни да миеш съдове редовно. Действа. Ще ти изсуши не ръцете, а лактите направо!

ZloboMiR
09-26-2011, 05:50
Именно от притеснителността се поява проблема ти. Бъди по - спокоен и уверен в себе си. Иначе друго наистина няма да ти помогне.
Мм..То така става...Сега просто го виждам как изведнъж става спокоен и уверен...
По темата: носи си салфетки.
Или започни да миеш съдове редовно. Действа. Ще ти изсуши не ръцете, а лактите направо!
Не е никак полезно да се потискат симптоми, по-добре да се отстрани причината. Изведнъж може да не стане по-спокоен, но нека опитва, вместо цял живот да мие съдове.

09-26-2011, 07:18
Именно от притеснителността се поява проблема ти. Бъди по - спокоен и уверен в себе си. Иначе друго наистина няма да ти помогне.
Мм..То така става...Сега просто го виждам как изведнъж става спокоен и уверен...
По темата: носи си салфетки.
Или започни да миеш съдове редовно. Действа. Ще ти изсуши не ръцете, а лактите направо!
Не е никак полезно да се потискат симптоми, по-добре да се отстрани причината. Изведнъж може да не стане по-спокоен, но нека опитва, вместо цял живот да мие съдове.
Защо ? Ръцете ще са му сухи и всяко женско ще го носи на ръце! :D

Shturrrche88
09-26-2011, 08:21
Първо няма да е зле да отидеш на лекар, за да се установи причината. Въпреки, че съм почти сигурна, че е на психическа основа.
Все пак, можеш да ползваш бебешка пудра. Преди да излезеш от вас примерно, си сложи пудра на ръцете, хубаво разтъркай, така че да попие...има ефект, макар и не постоянен.

kinder
09-26-2011, 14:17
Ок.Благодаря за точните и бързи отговори и аз забелязах че когато се притесня се изпотяват и гледам да не ми пука толкова много но няма как аз съм такъв засягам се и най-малкото.. но днес забелязах че и без да съм притеснен пак се изпотяват стоя си сам в нас и пак са изпотени и си поръчах ТЕРЕСОН да видя дали ще има някакъв ефект, искам да попитам също това с миенето на съдове наистина ли ще помогне, бих направил всичко само и само да спре това потене защото е ужасно. давайте ми съвети :) ходих на доктор но ми казаха че е наследствено ( то един доктор..) тук кадето живея не разбират много знаят все едно и също бях чел че имало операция за това потене бих се подложил на такава ако има наистина опитах много начини но не спира съветвайте ме нещо защото незнам какво да правя вече

ZloboMiR
09-26-2011, 16:05
Не бих си направил операция за такова нещо, освен ако не предизвиквам наводнения. Според скромните ми познания, потиш се от някакви порички на кожата, които се задействат от нервната система. Чудно ми е що за операция ще помогне. Да, може да е наследствено, има ли такива случаи в семейството и най-вече баби/дядовци? Доста наследствени болести се проявяват през поколение.

kinder
09-26-2011, 16:31
ами не няма обаче нали ти казвам тия доктори не са много много образовани и си знаят все едно и също, не предизвиквам наводнения, но тече пот от тях и то особено като съм на даскало цял ден съм така срам ме е да си подам ръката при запознанство тече пот буквално и са супер студени даже и в момента са така ... надявам се да се намери някой който да ми помогне

kinder
09-29-2011, 12:47
намерих решение за проблема ми вчера през деня си купих един спрей, ТЕРЕСОН се казва, та вечерта напръсках ръцете и краката си и днес сутринта като се събудих облякох се и отидох на даскало въобще нито капка пот нямаше и това от първия ден много съм доволен от него, който има същия проблем нека пробва с този спрей на мен ми помага :)

Bogatti
09-29-2011, 14:16
намерих решение за проблема ми вчера през деня си купих един спрей, ТЕРЕСОН се казва, та вечерта напръсках ръцете и краката си и днес сутринта като се събудих облякох се и отидох на даскало въобще нито капка пот нямаше и това от първия ден много съм доволен от него, който има същия проблем нека пробва с този спрей на мен ми помага :)

Киндерчо, бих те посъветвал да не се занимаваш с глупости, тея спрейчета имат краткотрайно действие... Обикновено потенето на ръцете е признак за нервност, напрежение и притеснение, както и потенете бай дъ уей. Просто, стани непукист... Не се притеснявай, когат си с момиче. Те са също толкова притеснени като са с момче, може да не го показват, но е така, така че споко, давай го нахакано и да не ти пука 8)