PDA

View Full Version : Не мога да се съсредоточа



elenasird
09-25-2011, 18:42
Здравейте смисъла на темата ми е такава :D Значи аз сега съм 7-ми клас 8-) и трябва да се постарая с ученето,за да ме приемат в другото училище догодина. :lol: Проблемът ми,е че като седна да уча не мога да се съсредоточа и така нищо не мога да запомнят абсолютно нищо не ми влиза в главата.А така как ще изкарвам добри оценки :? Посъветвайте ме с нещо :oops:

ZloboMiR
09-25-2011, 19:21
Осигури си тишина, спри радио/телевизия. Не мисли за странични глупости. Както вече има една друга тема, която можеш сам/а да намериш, консумирай повече ядки, мед. Спри цигарите, ако пушиш. Помагат само на пушачи, колкото следващата доза помага на наркозависим. Общо взето взето става с воля, щом осъзнаваш необходимостта, от теб зависи да се принудиш. Избери си "важните" предмети с които ще кандидатстваш, и насочи усилията си натам, за другите колкото може, желателно поне 4-ки. :)

leimmortalle
09-25-2011, 19:49
След като се върнеш от училище отивай да бягаш, да тренираш в фитнеса или някакъв друг спорт. Като се върнеш се изкъпи, легни за около час-два. След като се събудиш, похапни нещо и почни да учиш. Не ми се вярва да нямаш време. Все пак и аз съм минал по-този път.

SmilezZz
09-25-2011, 20:16
Изключи всичко - телевизия , компютър , всичко. И седни да учиш. Мен лично още повече ме мотивира да уча като съм сред сред природата. Или както правя доста често , сядам на балкона на масичката и си уча. Не знам. Просто... всичко си зависи от тебе.

portofc98
09-26-2011, 04:23
и аз съм седми клас и при мене ситуацията е същата.. не съм учил нищо цяла ваканация ей сега сядам, изключвам всичко и просто уча!!

iiordanova
09-26-2011, 13:02
Изключваш нещата,които те разконцентрират.
Сядаш удобно.
Отваряш учебника и тетрадката.
И .. учиш!

Chacho
09-26-2011, 13:15
Като седнеш, първите 10-20 минути винаги си разсеяна. След това се потапяш в написаното. Разкарай външните дразнители, могат много лесно да ти преместят фокуса върху тях. Животинския ни инстинкт е да проверим евентуалната заплаха и отдаваме вниманието си на новопоявилото се в ситуационното ни поле, докато не го осмислим и не обявим за неутрализирана заплаха.

kitty02
09-26-2011, 14:34
И аз съм същата,но все някак се справям.. :razz:

smilLeyY
09-26-2011, 16:20
Днес трябваше да уча за теста по физика...Просто изключих телевизора и си научих :smt020

zlatit0o
09-26-2011, 16:23
Изключи всичко - телевизия , компютър , всичко. И седни да учиш. Мен лично още повече ме мотивира да уча като съм сред сред природата. Или както правя доста често , сядам на балкона на масичката и си уча. Не знам. Просто... всичко си зависи от тебе.
Боже, обожавам по това време и аз да уча на терасата, много е яко. Дори като минават коли и влакове (понеже живея точно срещу линиите) пак не ме разкоцентрират. Само си мисля как ще си науча бързо и пълноценно и после ще имам време за всичко.

Ani1
09-26-2011, 19:14
ще ти кажа само едно слушай в час :oops:

kuklichka_bg
09-26-2011, 19:22
Оф и аз не мога.Някак си не ми се учи,умът ми е другаде,но вече като съм притисната от срок или нещо сядам и на инат си научавам някак си.
Аз махам лапотпа някъде само да не го виждам и почвам инъче се почва я да видя това онова и...накрая нищо.

Nikolcheto24
09-26-2011, 19:41
И аз съм така.Примерно тъкмо почна да уча и се замисля за нещо и така си седа 10 минути.Абсолютно всичко ме разсейва.Добре че запомням от час.