PDA

View Full Version : 20+ повторения



fenasf
09-25-2011, 19:40
По повод на това,че някой беше писал, че е правил 120 лицеви.

Има ли някакъв смисъл изобщо да се правят над 20 повторения на каквото и да е упражнение ? Сила със сигурност не качват, маса не много, защо някой би ги правил ?

Според мен и над 10 е излишно и като ги мога качвам тежест. :-o

ZipFail
09-25-2011, 19:42
За силова издържливост. Но това много малко хора го имат като цел.

HolyShit
09-25-2011, 19:44
Само дето силова издръжливост със 120 повторения е глупост..Правиш си 15-20 повторения и тва е ......

loveca777
09-25-2011, 19:53
Защо в казармата ги карат тогава да правят повече от 20?
120 е глупаво да се правят. Но да не можеш поне 40, 50 да направиш - е за срам. Самата ни госпожа по ф в с прави 40.
Най-хубаво е с добавени тежести или на една ръка.
20 е само за загрявка ;)

HolyShit
09-25-2011, 20:10
И ква е целта ? Дай да видим аргумент ?

loveca777
09-26-2011, 11:34
И ква е целта ? Дай да видим аргумент ?
сила и издръжливост

HolyShit
09-26-2011, 14:15
Имам впредвид да ми дадеш някакъв източник с изследвания,защото в момента се сещам само: стави,сухожилия,млечна киселина --> жилка,без мозъчни и мускулни клетки,ПРАЗНА КРАТУНА!

loveca777
09-26-2011, 14:24
Имам впредвид да ми дадеш някакъв източник с изследвания,защото в момента се сещам само: стави,сухожилия,млечна киселина --> жилка,без мозъчни и мускулни клетки,ПРАЗНА КРАТУНА!
не търси във всичко научни доказателства и обяснения ;)

HolyShit
09-26-2011, 14:58
Ясно :D Блъскаш там квото и да е и тва е :D То за тва няма и една жива мозъчна клетка,лошото е,че и мускулни няма :lol: :lol:

loveca777
09-26-2011, 15:26
Ясно :D Блъскаш там квото и да е и тва е :D То за тва няма и една жива мозъчна клетка,лошото е,че и мускулни няма :lol: :lol:
айде не се излагай. Ако кажеш на на някой ,че не е необходимо да правиш повече от 20 лицеви опори и за това не можеш - ше ти се изсмее .

HolyShit
09-26-2011, 16:49
То само по себе си е тъпо да тренираш гърди с тия лесни лицеви опори..Дето на 30 кг лег правех по 15-20 на лично тегло от 72 кг (повечко мазнини :D)

loveca777
09-26-2011, 16:57
То само по себе си е тъпо да тренираш гърди с тия лесни лицеви опори..Дето на 30 кг лег правех по 15-20 на лично тегло от 72 кг (повечко мазнини :D)
Ми точно за това без добавени тежести няма много смисъл от лицевите опори.(освен на една ръка)
Лежанката е 20 пъти по-добро упр. от лицевите.

awerw
09-26-2011, 17:14
Ей, с тези лостове и фитнеси правите ебаси филмите, спрете се, просто като пусне някой тема му дайте възможно най-добрия съвет и това е, няма смисъл да правите такива филми, виждате, че и теми вече не се пускат, защото пак ще ги оспамите, ставате банални вече, то добре да го повторите 2-3 пъти, ама с месеци да повтаряте едно и също вече отъпява, дайте като нормални хора да пишем в темите.

awerw
09-26-2011, 17:15
Поста ми не беше много за тази тема, но го прочетете.

navar
09-29-2011, 05:54
гледайки от страна на фитнеса или бодибилдинга,наистина няма смисъл..но...тук идва голямото но,спорта не се изчерпва с фитнеса и билдинга..
силовата издръжливост ,е нужна на хората занимаващи се с контактни спортове и бойни изкуства..защо са нужни 120 повторения-за да можеш да ми гарантираш че 3 ( три) минути ти ще играеш с едно и също темпо ,и ще удряш еднакво силно на ринга..или че ще можеш 5 минути да се бориш на земята без да се умориш и да посинееш,и без да омекнеш като сопол..
нещо,което един младеж вдигащ 120 кила 8 пъти няма да може да направи..
а дали ще бъде жилка,и дали няма да бъде силен-много можем да спорим..
нека не бъркаме фитнес тренировката със силовата тренировка в различните видове спорт..
така че има смисъл да се правят +20 повторения,че и доста повече..

TodorMarkov
09-29-2011, 06:34
Че при 80-100 лицеви работите направо си отиват към аеробна тренировка.Не съм съгласен с Navar.Когато говориме за издръжливост на преден план веднага идват еритроцитите - червените кръвни клетки,които са пряко свързани с хемоглобина,който пък отговорен за транспорта на кислород от белите дробове до мускулите.При повечето бройки,както казаха се натрупва лактат-солите на млечната киселина,също така триенето в междуставните връзки,сухожилия,хрущяли е страхотно и риска от травми е огромен.
До около 30-40 бройки е поносимо да се правят,но когато се гони издръжливост кардио е истината,а не подобни извращения от рода на по 100 повторения.
Ще ви дам 1 пример с една жена,на която някакъв псевдо фитнес инструктор и беше казал да направи 2-3 серии по 100 клека..Та въпросната жена в момента още не може да си оправи колената и търчи по доктори.

ShiTmARMALADE
09-29-2011, 11:21
по принцип колкото по малко повторения правиш толкова по малък е риска от травма дори и да ги правиш с големи килограми

anonymous546178
09-29-2011, 12:17
не е вярно.. принципно по-големите килограми предразполагат към по-сериозни травми.. Клякам със 100кг по 12 пъти, обаче си контузих коляното при второто повторение на 150кг

HolyShit
09-29-2011, 12:42
И това кво ще рече? .. Че нещо си се огънал здраво..От 100 кг на 150......

navar
09-29-2011, 14:04
Навар никъде не е говорел за издръжливост,а за силова издръжливост:) нека не бъркаме маратонското бягане с борбата да речем..издръжливостта си е издръжливост,силовата издръжливост е нещо съвсем различно...нещо подобно на разликата между максимална сила и взривна сила,ако ме разбирате...така че +20 повторения,или + 100 си е в реда на нещата..

TodorMarkov
09-29-2011, 15:06
И пак не съм съгласен..Силовата издражливост е пряко свързана с издръжливостта като цяло.Не случайно всички професионални спортисти практикуват бягане.Познавам няколко професионални спортисти и никой от тях не практикува неща от порядъка на 100 повторения за дадено упражнение.Далеч по разумно е да се правят различни упражнения с серии от сорта на 20 повторения с къси почивки от порядъка на 30 сек. - например кръгова тренировка редувайки се мускули антагонисти.Сами може да си представите при изпълнението на дадено упражнение 100 пъти какво се случва в ставата,синовиалната течност намалява и триенето е значително по-голямо.

anonymous546178
09-29-2011, 15:27
И това кво ще рече? .. Че нещо си се огънал здраво..От 100 кг на 150......
ами, правих макс и реших да измъча още едно повторение иии го измъчих.. мисля че връзки съм преебал, щото сега от най-малкото натоварване ме боли доста

ShiTmARMALADE
09-29-2011, 15:48
ми щото не си спазил основното правило че когато правиш с големи килограми никога не правиш до отказ ако беше направил 1 повторение всичко щеше да ти е наред

HolyShit
09-29-2011, 16:55
Не съм обаче до теб да те наблюдавам с какви килограми по принцип правиш,колко повторения и как ги правиш.А

navar
09-30-2011, 06:27
ахам,всички спортисти практикуват бягане,също така скачане на въже,обръщане на гуми , биене на гума с чук,както и сума специфични упражнения за силова издръжливост с повторения + 20..
не знам колко професионални спортисти познаваш,и доколко ги познаваш..аз явно съм назад с материала,младото поколение в твое лице явно открива топлата вода,а ние сме учили по някакви стари и неефективни методи..
но я да погледнем постиженията на спортистите от България тренирали по ,нашите остарели методи и трениращите по сегашните...
приятелю,занимавам се със спорт от има няма 30 години,бил съм професионален състезател,вече съм треньор,подготвил съм повече спортисти отколкото ти познаваш въобще,а познавам стотици..
резулатата от тренировките си проличава накрая,аз моят съм го видял,през годините съм намерил начина на подготовка,слушайки хората минали попътя преди мен,или с проба грешка,защото съм бил млад и надъхан...
не ти казвам как да тренираш,убедил съм се че всеки ,който завърши тримесечен курс за инструктор по фитнес ,става "по по най"
знам също че много от младите,не слушат какво им говорят по възрастните ,и миналите вече по този път...
и не ,силовата издръжливост не е еквивалент на издръжливостта,защото накарай един маратонец който може да бяга 8 часа нон стоп,да направи 100 клека с 30 кг на гърба..и за време ако може :):)
затова казвам-нека всеки да говори за това,за което е компетентен-да си ме чул да давам акъл за фитнес тренировка??? за силова тренировка в залата да,но билдинга си има специфики,които се различават от тези ,на силовата тренировка..
както се казва ако си силен -ще си голям,но ако си голям не винаги си силен :)

HolyShit
09-30-2011, 07:44
Това,че си силен,не означава,че ще си голям..

ZipFail
09-30-2011, 08:38
Само, че това да си голям и слаб е преимущество единствено и само във фитнеса. Във почти всички други силови спортове е по-добре да си по-силен и по-лек.

HolyShit
09-30-2011, 09:36
Гадно е да си голям и слаб(като сила),но винаги може да се направи нещо по въпроса :-D

ccdesigns
09-30-2011, 09:56
По повод на това,че някой беше писал, че е правил 120 лицеви.

Има ли някакъв смисъл изобщо да се правят над 20 повторения на каквото и да е упражнение ? Сила със сигурност не качват, маса не много, защо някой би ги правил ?

Според мен и над 10 е излишно и като ги мога качвам тежест. :-o

Заради това пичовете в залата стават масивни, а тия на лоста стават релефни. Вие като направите 10-15 повторения веднага качвате тежести, а тия на лостовете винаги тренират с едно единствено тегло. Да не говорим, че хората в залата масово се мъчат да показват сила и да правят по 1-2 повторения с възможно по-високи тежести. Точно и заради това тези в залата стават големи, а тия на лостовете релефни :)

HolyShit
09-30-2011, 10:04
Пич,това нещо "повече повторения = релеф" отдавна му мина модата...
За какъв релеф става въпрос като си 20 кг под ръста си..Гледай сега...Ако се храни както във фитнес залата,ще има подобни резултати(на теглото)
А и едва ли ще тренира само със собственото си тегло.Добавят се тежести..

ZipFail
09-30-2011, 10:13
Заради това пичовете в залата стават масивни, а тия на лоста стават релефни. Вие като направите 10-15 повторения веднага качвате тежести, а тия на лостовете винаги тренират с едно единствено тегло. Да не говорим, че хората в залата масово се мъчат да показват сила и да правят по 1-2 повторения с възможно по-високи тежести. Точно и заради това тези в залата стават големи, а тия на лостовете релефни :)

Нищо вярно. Това дали си релефен зависи на 80% от начина по който ядеш. Стига сте говорили глупости, дето сте чули от Тачев.

TodorMarkov
09-30-2011, 13:34
За курсовете е ясно,60-70% от тези с които бях аз дори не бяха активно спортуващи,а и нямаха елементарни познания,но това е отделен въпрос.Не знам кой ти е преподавал в НСА,но подозирам,че е доц. В.Боянов,който съм сигурен,че абсолютно не споделя твойто мнение за 100те бройки :).Мисля,че се аргоментирах като дадох и пример с проблемите на жената с колената.Просто си изказвам гледната точка,оттам нататъка нека всеки да прецени кое е правилно.

navar
10-01-2011, 07:49
аз мога да ти дам примери с контузии,при хора правещи 6-8 повторения,и то десетки примери..обикновено контузии се получават при неправилно изпълнение на упражнението,несъобразява е с моментното състояние на организма,с умората и с още доста фактори..веднага давам най простия пример-един тенисист прави доста повече от +100 форхенда и бекхенда,на тренировка срещу стена с тежести на ръцете и краката...
така че ако говорим за бодибилдинг +20 е неуместно,но ако говорим за силова подготовка -е съвсем уместно..
и да,ако си силен си голям ...дай ми пример за слаб младеж който вдига 200 на лег :)

HolyShit
10-01-2011, 09:00
и да,ако си силен си голям ...дай ми пример за слаб младеж който вдига 200 на лег :)

Я чакай малко.Какво ще рече "да си силен" .. Значи да буташ по 200 от лег..И на какво лично тегло ги буташ? На 150 или 70-80 кг ? Защо 60-70 килограмови хора,които се поддържат така,за да влезнат в определена категория в силовият трибой са мазнички жилки на 60-70 кг и са малки,но пък дърпат по 200+ кг тяга?

loveca777
10-01-2011, 10:49
60 kg да вдига 200 - няма такова нещо.
Но за теглото си не е слаб. Има разлика между 60 кг слабак , който не тренира и не може 10 лицеви опори и човек със същите килограми, но е активно спортуващ.

HolyShit
10-01-2011, 11:05
Да дърпа тяга..Не да вдига от лежанка..

navar
10-01-2011, 13:31
ай да го обясня по просто..един 60 кг ,който дърпа 200 тяга ,ще изглежда по голям от един 60 кг,който не може да дръпне 200 тяга..

HolyShit
10-01-2011, 13:38
Зависи и от храната,не само от тягата.За височина не сме говорили.Ако единият е 1.80 на 60 кг,а другият е 1.60 на 60 кг има разлика.Да приемем,че са 1.60.В повечето случаи по-масивен вероятно ще е ,за по-добре изглеждащ-не е сигурно,може и да е мазен,като тези дето гледам,58 кг,па мазен,мазен............

babity
10-01-2011, 13:42
Офф топик съм, но на първата страница някой беше споменал за мускулната треска и... Спортувам поне 5 пъти седмично, обаче кат' настъпи момента на умората, обикновено по време на разтягането накрая или след самата стренировка, бедрените ми мускули почват да треперят. Не е като да на мога да стъпвам стабилно, да изпитвам слабост или нещо такова, просто като се разтегне мускула и почва сам да си вибрира там. Т'ва защо ми се случва и как да го избегна?

SurfSky
10-01-2011, 15:56
А хора ще има ли някакъв ефект примерно ако си правя по 20 лицеви сутрин обед и вечер :D

HolyShit
10-01-2011, 16:40
Да,ще загубиш ценно време от живота си.

SurfSky
10-01-2011, 19:11
Да,ще загубиш ценно време от живота си.И нема ли да има некакв ефект?

HolyShit
10-01-2011, 19:19
Какъв ефект искаш от 60 лицеви пръснати 3 пъти през деня? ....

awerw
10-02-2011, 05:37
Офф топик съм, но на първата страница някой беше споменал за мускулната треска и... Спортувам поне 5 пъти седмично, обаче кат' настъпи момента на умората, обикновено по време на разтягането накрая или след самата стренировка, бедрените ми мускули почват да треперят. Не е като да на мога да стъпвам стабилно, да изпитвам слабост или нещо такова, просто като се разтегне мускула и почва сам да си вибрира там. Т'ва защо ми се случва и как да го избегна? на мен ми се случва даже когато не тренирам, просто почва да ми трепери мускула и повечето пъти е на краката, мисля че се нарича неволево движение, абе няма ти нищо нали не ти е дискомфортно

navar
10-02-2011, 06:55
лъвче,написал съм по голям,не по добре изглеждащ :)

HolyShit
10-02-2011, 09:45
Епа ако другият дет не дърпа 200 тяга,ама боцка здраво ?

navar
10-03-2011, 12:26
а ако тоя дет дърпа 200 боцка здраво?? почваме да пишем глупости ,май много добре ме разбра ;)