PDA

View Full Version : Най-добрата ми приятелка ревнува!?



izgniloshishe
09-26-2011, 14:56
Здравейте,
С най-добрата ми се разбираме чудесно, но в последно време нещата се объркаха. Откакто се запознахме /преди повече от година/ я харесвах, дори бях влюбен в нея. Не й го казах, защото тя си имаше приятел и знаех, че нищо няма да стане. Подтисках чувствата си. От друга страна винаги сме били близки, дори ако човек ни види без да ни познава ще си каже, че сме гаджета, защото сме"прекалено близки" за приятели. Но никога между нас не е имало нищо. Аз предпочетох да не правя нищо, за да не загубя приятелството й и реших, че ще я забравя. Пак сме си приятели и сме си близки /нямам предвид, че правим секс или нещо подобно, дори не сме се целували, просто винаги се прегръщаме и т.н./, но от скоро започнах да излизам с едно друго момиче и с нея нещата засега се развиват добре, в смисъл, че сме нещо като гаджета, но не официално. Най-добрата ми приятелка обаче като, че ли ревнува. Постоянно ме разпитва за нея и аз разбира се отначало не й казвах нищо, но след като й казах накъде отиват нещата, на нея май не й хареса много. Усещам, че нещо я мъчи, че не харесва другата, че стана по-различна.

Как да ги запазя и двете?

SisiStrange
09-26-2011, 15:03
Приятелката ти се държи доста тъпо.
Един вид не те иска, но и друга да не е с тебе.
Проявява собственическо чувство и е голяма егоистка.
Моя съвет е да се пробваш да говориш с нея и да я попиташ защо не харесва гаджето ти. Но се съмнявам да получиш честен отговор. По-скоро ще увърта или ще намери начин да оплюе новото момиче.

anonymous708973
09-26-2011, 16:12
Според мен пък донякъде е нормално.
Пък и откъде си сигурен, че просто не се интересува?

LeprikonA
09-26-2011, 19:18
най-добре поговори с тази си приятелка. наистина егоистично е така "не те искам,ама и оная я разкарай"

forside1
09-26-2011, 20:20
Нека ти дам и аз едно мъжко мнение.Според мен е нормално да реагира така,това означава че ти си важен за нея и не иска да попаднеш в неподходящи ръце. Но все пак поговори с нея :)

NoMore
09-26-2011, 20:21
Как да задържиш и двете? Хаха... говори с приятелката си ако тя иска нещо по-сериозно давай и без това и ти го искаш, пък ако не иска държанието й е тъпо и не трябва да те притеснява.

umri
09-26-2011, 21:06
Е тва не го разбирам.. 24/7 да си представяш как е'беш най-добрата си приятелка в продължение на година и дори да не си й казал, че имаш симпатии към нея. Тва е върховната лъжа и самоизмъчване. Много си мазохист, пич.

За да има истинско приятлство, без задни мисли и прочее, трябва взаимно да не се привличат физически двамата, и единия да е готов да направи всичко за другия. Тва е почти невъзможно, защото е доста трудно да изградиш каквато и да е връзка с човек, към който не изпитваш физическо привличане, нито той към теб.

Дори и моментната конюнктура, моралните норми или всеобщата задръстеност да не позволяват да си с човека, когото наричаш приятел, знаеш дълбоко в себе си, че при първа удобна възможност би му направил много мръсни неща, ако разбира се си привлечен от него. Ако ти не си привлечен, бъди почти сигурен, че другата страна е.

cigarettekisses
09-26-2011, 21:17
Явно изпитва някакви чувства към теб,въпреки че това,което прави е доста тъпо..

fenkaaa
09-26-2011, 23:48
Приятелката ти се държи доста тъпо.
Един вид не те иска, но и друга да не е с тебе.
Проявява собственическо чувство и е голяма егоистка.
Моя съвет е да се пробваш да говориш с нея и да я попиташ защо не харесва гаджето ти. Но се съмнявам да получиш честен отговор. По-скоро ще увърта или ще намери начин да оплюе новото момиче.

и аз съм на това мнение :)

anonymous708973
09-27-2011, 07:08
Е тва не го разбирам.. 24/7 да си представяш как е'беш

и единия да е готов да направи всичко за другия.

Колко време се чудих защо аджеба слагаш апостроф в средата на думата.. 8-)

Трябва двамата да са готови да направят (почти) всичко. Взаимно е.

gabsit000
09-27-2011, 15:52
според мен няма вариант да запазиш и двете...и мисля,че е дошъл момента да поговориш с най-добрата ти приятелка за истинските й чувства към теб и какво очаква от теб и вашето приятелство-дали то е само такова или и тя има чувства към теб..все пак е най-добрата ти приятелка недей да се притесняваш открито да говориш с нея за това и вече от там нататък сам ще си направиш изводите ..успех много :) :) :)