PDA

View Full Version : не искам да живея във България!



meli2001
09-26-2011, 16:10
http://www.youtube.com/watch?v=Y-SJ-4uqmUU
след като гледах клипа по горе,мечтата ми да срещна тези двамата стана голяма.искам времето да мине бързо и да завърша тази пуста гимназия!просто не ми се живее в България,майка ми вика че след 50 години българите ще са малцинство и половината население ще е от турци и цигани(да ходят в ада). :-o кажете ми,къде е по добре да живее човек,в америка или европа?

cvetitoyoy
09-26-2011, 16:18
ми то всеки втори като си каже като тебе наистина ще останем малцинство ... учи в чужбина и после се върни тук :(

mimiinka
09-26-2011, 17:07
Навсякъде е по-добре стига да не си в България! И аз нямам търпение да се махна честно казано! :D

summerxtime
09-26-2011, 17:12
Според мен Европа. :] Аз попринцип не съм една от големите фенки на щатите,но решението си е изцяло твое :]

meli2001
09-28-2011, 10:09
де да знам,много искам да обиколя света(особено Европа,Щатите и Азия).аз искам малко разнообразие,просто ми е ужасно скучно,всеки ден училище,връщане,пишене на домашни,спиш си сладко и си мечтаеш,докато си събуден от алармата за следващия ден.знаете ли защо българите са вулгарни?защото искат да са една много уникална и скъпоценна държава :lol: :-P :oops: :D

xoxi
09-30-2011, 18:10
Аз винаги съм харесвала Европа повече. В Америка всичко ми изглежда някак неестествено. В Европа нещата са ми по-близки, не са ми толкова фалшиви, по-запозната съм с културата и хората и като цяло тук се чувствам по-добре.
И аз след още някоя и друга годинка ще се махам от тук. За сега имам по-голям шанс за в Америка. Сигурно вече трябва да започвам да се настройвам психически. 8-)

meli2001
10-01-2011, 15:46
просто в америка е скъпо.аз и европа си я харесвам,навсякъде е по-добре,стига да не си тука! :?

HotLife
10-01-2011, 16:41
Аз лично искам някъде в Щатите, по-специално в Ню Йорк, но ако ми се отдаде възможност може и някъде в Европа, стига да се махна от тук.

JosephX
10-01-2011, 16:51
Аз лично искам някъде в Щатите, по-специално в Ню Йорк, но ако ми се отдаде възможност може и някъде в Европа, стига да се махна от тук.
Ти нали живееше в NY?
:lol: :lol:

HotLife
10-01-2011, 17:09
Аз лично искам някъде в Щатите, по-специално в Ню Йорк, но ако ми се отдаде възможност може и някъде в Европа, стига да се махна от тук.
Ти нали живееше в NY?
:lol: :lol:
не, но ще живея пък :x

AutomatiC
10-01-2011, 17:54
Не бих го казла по принцип, но вие сте .... ИДИОТИ !

meli2001
10-01-2011, 18:16
хмм,ако имах пари биг отишла в калифорния,щото искам да се срещна с едни хора(това е тайна,отидете на линка по горе за да разберете кой са те) :-o :)

HotLife
10-01-2011, 19:03
Не бих го казла по принцип, но вие сте .... ИДИОТИ !
и защо по-точно?

DesireToFire
10-01-2011, 20:42
Не бих го казла по принцип, но вие сте .... ИДИОТИ !
и защо по-точно?
Защото говорите наизуст. Слезте от облаците, мислете реалистично и почнете да работите за постигане на целите си.

HotLife
10-01-2011, 20:45
Не бих го казла по принцип, но вие сте .... ИДИОТИ !
и защо по-точно?
Защото говорите наизуст. Слезте от облаците, мислете реалистично и почнете да работите за постигане на целите си.
Ами, ти откъде си сигурна, че не работим по въпроса?

DesireToFire
10-02-2011, 12:45
Като цяло нямаш ясна цел за това какво искаш. "Да е в САЩ, ако може в Ню Йорк, ама ако не - и в Европа, ама само да не е тук". Значи защо да не е тук? Можеш ли да ми посочиш точна причина, освен капризи и много гледане на филми? Защо пък точно в Ню Йорк, ами не в Чикаго примерно. Ами убедена съм, че не е защото си преценила, че за твоята специалност в Ню Йорк е най-подходящия университет. Знаеш ли какво ти трябва за САЩ? А знаеш ли дали после ще ти приемат дипломата от там, ако решиш да се върнеш в Европа? А въпросът с визите как стои и прочие? Не ме карай да продължавам..

HotLife
10-02-2011, 15:23
Ъ, лол, няма да заминавам утре, има много неща да направя още. Просто казах къде искам, но ако не там и другаде може. А защо не в България просто не ми се обяснява :)

DesireToFire
10-02-2011, 15:46
Просто имах предвид че звучите като малко дете, което мрънка че иска ягодов сладолед,защото е видяло реклама, а никога през живота си не е яло такъв и не знае какво представлява в действителност

HotLife
10-02-2011, 17:01
Разбрах те, но аз знам за какво става въпрос.

AutomatiC
10-02-2011, 18:17
Не бих го казла по принцип, но вие сте .... ИДИОТИ !
и защо по-точно?

Защото си мислите, че като отидете в чужбина птичките ще ви пеят одата на радостта.. какво и е на БЪЛГАРИЯ, точно в този момент трябва да притежаваме една еднаква мисъл-оставане в родината. Въпрос на лични ценности и патриотизъм е!!

summerxtime
10-03-2011, 06:47
Не бих го казла по принцип, но вие сте .... ИДИОТИ !
и защо по-точно?

Защото си мислите, че като отидете в чужбина птичките ще ви пеят одата на радостта.. какво и е на БЪЛГАРИЯ, точно в този момент трябва да притежаваме една еднаква мисъл-оставане в родината. Въпрос на лични ценности и патриотизъм е!!
:razz: :razz: Да сме казали нещо за патриотизъма ? Имала съм възможност да отида,да видя,да разгледам и да сравня с България. :-o
Дори нашите съседи гърците имат по-висока минимална заплата от нас ;) И разбира се ,че птичките няма да ни пеят , като отидем в чужбина.Виж как живеят хората в другите страни и ела да ми обясняваш , защо трябвало да оставам тука ;)

nnn1993
10-03-2011, 07:00
Повечето хора са добре осведомени и нямат нереалистични очакваня за чужбина.Всеки от нас е различен и има собствени ценности и приоритети.Ти не си човекът,които ще казва кой какво трябва да прави.А това за патриотизма е толкова изтъркано,че съм очудена,че изобщо го споменаваш.Като ти харесва оставаи,но не се опитвай да натрапваш мнението си на другите и да им четеш морал.Темата е защо не искам в България,а не защо искам или трябва.

AutomatiC
10-03-2011, 11:28
Не бих го казла по принцип, но вие сте .... ИДИОТИ !
и защо по-точно?

Защото си мислите, че като отидете в чужбина птичките ще ви пеят одата на радостта.. какво и е на БЪЛГАРИЯ, точно в този момент трябва да притежаваме една еднаква мисъл-оставане в родината. Въпрос на лични ценности и патриотизъм е!!
:razz: :razz: Да сме казали нещо за патриотизъма ? Имала съм възможност да отида,да видя,да разгледам и да сравня с България. :-o
Дори нашите съседи гърците имат по-висока минимална заплата от нас ;) И разбира се ,че птичките няма да ни пеят , като отидем в чужбина.Виж как живеят хората в другите страни и ела да ми обясняваш , защо трябвало да оставам тука ;)

Ходила съм в Гърция, не ми говори за тея мързели дето работят 3 дни в седмицата по 3 часа. Въпроса е, че всички взеха да мислят да замнават и да живеят в чужбина. Еми тогава българите наистина ще станат малцинство в тая държава.

windowlicker
10-03-2011, 11:52
Въпрос на лични ценности и патриотизъм е!!

Надявам се не смяташ, че личните ценности на всички са еднакви или по-точно, че на всички хора са като твоите. И какво викаш? Хората в чужбина не са патриоти? Познавам много българи, които винаги се опитват да запазят българското в тях и на другите като правят бг партита и такива (не говоря за чалга певичките, дето идват).

Иначе за последното ти мнение :shock: ??
Ти май съвсем се взе на сериозно. Всеки човек си решава сам за себе си какво да прави. Ти на летището ли седиш по цял ден с плакати от сорта на : Върнете се българи, ще останем малцинство!
Вместо да обвиняваш хората които напускат България, се замисли дали има причина това да се прави толкова масово.

AutomatiC
10-03-2011, 14:45
Въпрос на лични ценности и патриотизъм е!!

Надявам се не смяташ, че личните ценности на всички са еднакви или по-точно, че на всички хора са като твоите. И какво викаш? Хората в чужбина не са патриоти? Познавам много българи, които винаги се опитват да запазят българското в тях и на другите като правят бг партита и такива (не говоря за чалга певичките, дето идват).

Иначе за последното ти мнение :shock: ??
Ти май съвсем се взе на сериозно. Всеки човек си решава сам за себе си какво да прави. Ти на летището ли седиш по цял ден с плакати от сорта на : Върнете се българи, ще останем малцинство!
Вместо да обвиняваш хората които напускат България, се замисли дали има причина това да се прави толкова масово.

по скоро в момента съм се надъхала покрай случая с Катуница, за това разсъждавам така. всеки е прав, мога да гледам през различни перспктиви, но някак си покрай всичко случващо се ми се иска българите да са още по-обединени. както и да е, живейте си живота, надявам се да стане толкова приветлив в отечеството за тези, които искат да го напуснат и да накарат другите сънародници от чужбина да се върнат обратно.

btw има българи в чужбина, които не учат децата си на български, защото казват, че нямало да им трябва.. :(

DesireToFire
10-03-2011, 16:02
Аз също съм решила да уча в чужбина, но не съм се и замисляла да оставам там. Ще се върна със сигурност. Но ако стане така, че случайно там си уредя живота, намеря си перфектната работа и прочие и ако децата ми се родят там първо ще научат българския преди другия език.

sweet_bunny
10-03-2011, 17:39
Аз бих се замислила дали да не замина за чужбина,ако открия подходящ престижен университет (поне много престижен в Европа),който предлага специалността,към която съм се насочила на английски език.От две години съм в търсене на такова учебно заведение,но без успех,а и не е лесно да се учи дентална медицина на роден език тук,камо ли пък в чужбина.
Аз смятам,че си заслужава наистина да отидеш,ако си сигурен,че няма да имаш добро развитие по специалността си в България.За мен е нелепо да кажеш,че искаш да отидеш в чужбина,като се обосновеш с някоя от вече клишираните фрази у нас от сорта на "тук не мога да живея","обичам родината си,но не обичам държавата" и т.н.
Относно образованието,според мен няма смисъл да учиш в някой безизвестен университет - само и само, за да кажеш,че си завършил в чужбина.Нали дипломата после трябва да има някаква тежест?То в такъв случай по-добре да си останем тук да учим.Изумена съм от някои хора,които не си дават сметка колко ще им е трудно,дори непоносимо и се питам (относно моето обучение),дали си заслужава наистина всичките усилия,лишения и прочие.
И все пак,ако някой отиде в чужбина,но не се справи и се върне,аз например по-скоро ще му се възхищавам за смелостта и усилията да отиде и да се върне,защото според мен това означава да опиташ.Искам да кажа,че дори и да отидем в чужбина и да не се справим,да не се адаптираме,няма нищо лошо в това да се върнем. :)

summerxtime
10-03-2011, 19:17
Абе вие хубаво искате да се връщате , ама като свикнете с тамушния начин на живот знаете ли колко ще ви е 'хубавко' после в България ? :-o

DesireToFire
10-03-2011, 19:57
Абе вие хубаво искате да се връщате , ама като свикнете с тамушния начин на живот знаете ли колко ще ви е 'хубавко' после в България ? :-o
Да! Знам! Ако искаш да знаеш след 2 седмици в Англия, колко ми липсваше БГ и тукашните хора...

xoxi
10-03-2011, 20:17
Абе вие хубаво искате да се връщате , ама като свикнете с тамушния начин на живот знаете ли колко ще ви е 'хубавко' после в България ? :-o
Да! Знам! Ако искаш да знаеш след 2 седмици в Англия, колко ми липсваше БГ и тукашните хора...

Две седмици са малко време.
Имам роднини в Америка, които са там от близо 10 години. Казвали са ми, че родната земя им липсва непрекъснато и си броят дните там, ОБАЧЕ не биха се върнали тук.
Независимо кой колко обича страната си, всеки гледа да се реализира и да изгради едно по-добро бъдеще за самия себе си.

amk933
10-03-2011, 21:00
Не бих го казла по принцип, но вие сте .... ИДИОТИ !
и защо по-точно?

Защото си мислите, че като отидете в чужбина птичките ще ви пеят одата на радостта.. какво и е на БЪЛГАРИЯ, точно в този момент трябва да притежаваме една еднаква мисъл-оставане в родината. Въпрос на лични ценности и патриотизъм е!!

Ох, че гръмко...даже щях да се вържа.

От тия псевдопатриотични призиви, които в 90% от случаите се изполват от хора, които ги мързи да гледат (камо ли да просперират в чужбина) ми е писнало.

Да не говорим, че този "патриотизъм" в България вече мяза на жив мазохизъм и, че, ако имаш желание, можеш да направиш достатъчно много за държавата си и от чужбина...тъй че стига глупостЕ.

windowlicker
10-03-2011, 21:51
automatic, и на мен ми става гадно като чета за Катуница и непрекъснато следя новините около случая като имам свободно време. За съжаление това е по-скоро правило в България-мутрите да се разхождат и държат арогантно със спечелените по нечестен път пари и държавата на всичкото отгоре да ги покровителства. Това е една от многото причини, поради които не бих се върнала в България.
Иначе за родителите, които не учат децата си на български. Пак казвам, това си е тяхна работа и нито ти нито аз имаме право да им се месим и да им се заяждаме. Това си е личен избор. Ако имаш деца си ги учи на каквито ценности ти искаш. Не гледай в паничката на другите.

nnn1993
10-04-2011, 07:28
AutomatiC,живота в ,,отечеството" няма изгледи да стане по-приветлив(поне в следващите 100-150 години).Изглеждаш доста уверена в убежденията си,така че няма да се опитвам да ти разяснявам моите повече.Имам само 2 въпроса към теб.На колко години си? и Какво пушиш?(като гледам какви нереални неща виждаш и колко си вярваш явно е доста качествено).Жалко че темата от Защо искам да напусна България се превърна в Натрапвам тесногръдо мнение и се опитвам да накарам да се чувстват виновни амбициозни хора.

AutomatiC
10-04-2011, 11:34
AutomatiC,живота в ,,отечеството" няма изгледи да стане по-приветлив(поне в следващите 100-150 години).Изглеждаш доста уверена в убежденията си,така че няма да се опитвам да ти разяснявам моите повече.Имам само 2 въпроса към теб.На колко години си? и Какво пушиш?(като гледам какви нереални неща виждаш и колко си вярваш явно е доста качествено).Жалко че темата от Защо искам да напусна България се превърна в Натрапвам тесногръдо мнение и се опитвам да накарам да се чувстват виновни амбициозни хора.

Оф, човек.. не ми се занимава. Колкото до последното изречение, не знаех, че съм накарала амбициозни хора да се чувстват виновни, твоя си работа.. Ако толкова искаш да успееш спри да обръщащ внимание на коментари от такива личности, които за теб са лапета и пушат трева. Айде, peace..

windowlicker
10-04-2011, 15:03
automatic, не искам да се заяждам, само ще ти цитирам мненията, в които се опитваш да накараш хората да се чувстват виновни.
Наричаш ги идиоти за това, че искат да напуснат България.
Казваш им, че не са патриоти...
Казваш им, че нямат ценности.
Аз да се върна към темата :D като бях в България срещнах много хора, които така ми говореха и в крайна сметка не разбрах защо, но това също е причина да не искам да живея в България.

nnn1993
10-04-2011, 15:12
AutomatiC изобщо не си ме накарала да се чувствам виновна.Никога не съм го казвала-казах,че се опитваш.Между опит и постижение има голяма разлика.Аз не обръщам внимание на коментари от личности като теб-можеш да кажеш че обръщам,когато в тема Причини за оставане в Бългaрия(ако има такава) аз започна да те разубеждавам.Съжалявам ако предишното ми мнение е било твърде рязко или те е засегнало.И на мен не ми се занимава вече.Peace.

summerxtime
10-04-2011, 17:51
Две седмици са малко време.
Имам роднини в Америка, които са там от близо 10 години. Казвали са ми, че родната земя им липсва непрекъснато и си броят дните там, ОБАЧЕ не биха се върнали тук.
Независимо кой колко обича страната си, всеки гледа да се реализира и да изгради едно по-добро бъдеще за самия себе си.

Точно за това говоря.Липсва ти ,но не можеш да се върнеш , защото там ще свикнеш.

AutomatiC Живея в Пловдив.Повече от добре знам какво е положението в Катуница.И защо да стоя в България ? За (да не дава Господ) и мен някои мангал да ме премаже ли ? I don't think so ....

Seattle
10-06-2011, 22:07
Сега ви се бяга, но после ще се чудите как да се върнете, било то и за малко.

windowlicker
10-07-2011, 11:17
Сега ви се бяга, но после ще се чудите как да се върнете, било то и за малко.

Ако на човек не му харесва държавата, в която живее винаги може да се върне в родината 8)
Според мен ако непрекъснато мислиш за България и как да се върнеш, не си заслужава. Тогава седенето в чужбина става мъчение.

summerxtime
10-07-2011, 19:18
Сега ви се бяга, но после ще се чудите как да се върнете, било то и за малко.

Говори за себе си ;]

Seattle
10-07-2011, 21:05
Сега ви се бяга, но после ще се чудите как да се върнете, било то и за малко.

Говори за себе си ;]

Точно това и правя. Но няма човек който познавам да не иска да се върне в БГ, дори и хора които са дошли с семействата си когато са били на по 6-7 годинки.

summerxtime
10-08-2011, 07:57
Сега ви се бяга, но после ще се чудите как да се върнете, било то и за малко.

Говори за себе си ;]

Точно това и правя. Но няма човек който познавам да не иска да се върне в БГ, дори и хора които са дошли с семействата си когато са били на по 6-7 годинки.
Да се върнат,но ЗА МАЛКО!

windowlicker
10-09-2011, 14:04
Точно това и правя. Но няма човек който познавам да не иска да се върне в БГ, дори и хора които са дошли с семействата си когато са били на по 6-7 годинки.

Еми младеж, такава ти е средата. Аз си спомням като дойдох тука и на мене имаше такива дето да ми разправят такива глупости и само да се оплакват. Еми емиграцията не е за всеки. Пък и аз не разбирам, на всичките тея дето не им харесва, какво правят тука? Някой на сила ги държи ли? И аз имам трудни моменти, но те са част от живота. Според мен няма смисъл да се живее на място, което не ти харесва. Още повече няма смисъл да се живее в спомените. Още повече да занимавате хората, на които тепърва им предстои заминаване или просто искат да заминат нанякъде със своите комплекси. Така че, да, ако толкова ви харесва дадено място, винаги можете да се върнете, ама защо трябва да седите и да плюете нещо просто ей така? Идеята ми е, че така главно себе си мъчиш.

LookAtMeNow
10-09-2011, 18:47
Аз живея в Америка и да ви кажа тук е СУПЕР :-P

Seattle
10-10-2011, 00:25
Точно това и правя. Но няма човек който познавам да не иска да се върне в БГ, дори и хора които са дошли с семействата си когато са били на по 6-7 годинки.

Еми младеж, такава ти е средата. Аз си спомням като дойдох тука и на мене имаше такива дето да ми разправят такива глупости и само да се оплакват. Еми емиграцията не е за всеки. Пък и аз не разбирам, на всичките тея дето не им харесва, какво правят тука? Някой на сила ги държи ли? И аз имам трудни моменти, но те са част от живота. Според мен няма смисъл да се живее на място, което не ти харесва. Още повече няма смисъл да се живее в спомените. Още повече да занимавате хората, на които тепърва им предстои заминаване или просто искат да заминат нанякъде със своите комплекси. Така че, да, ако толкова ви харесва дадено място, винаги можете да се върнете, ама защо трябва да седите и да плюете нещо просто ей така? Идеята ми е, че така главно себе си мъчиш.

За средата, така е. Живея в щат който е депресиращ и малко или много ми се отразява. Просто казвам каквото аз мисля и чувствам по въпроса както всеки в този форум. Винаги има различни мнения по даден въпрос така че не избивам комплекси или да плюя по нещо, а изразявам мнение, като не говоря на изуст а от опит.
Да, има хора които са вързани, хора заминали с семействата си. Нали всеки търси най-доброто за семейството и така... Лошото е че оставяш приятели и познати и отиваш в изцяло нова среда. На теб не ти ли липсват понякога? Да, запознаваш се с нови хора и т.н. но въпреки това...
Иначе кво да му е да живееш в САЩ. Къща с голям двор, 4 коли в семейство от 4, влизаш в магазина и си взимаш каквото ти се яде, ходиш общо взето кадето ти се ходи. Абе на кратко, пари бол ама и работа колкото искаш. Материално да се усъществиш не е толкова трудно, нещо което в България не е така. Поне с това да успокоя хората канещи се да емигрират.

Palechka
10-17-2011, 16:45
http://www.youtube.com/watch?v=Y-SJ-4uqmUU
след като гледах клипа по горе,мечтата ми да срещна тези двамата стана голяма.искам времето да мине бързо и да завърша тази пуста гимназия!просто не ми се живее в България,майка ми вика че след 50 години българите ще са малцинство и половината население ще е от турци и цигани(да ходят в ада). :-o кажете ми,къде е по добре да живее човек,в америка или европа?

Писна ми да пиша коментари навсякъде и да убеждавам такива като тебе, че си струва за какво да останеш в България, защото вие си повтаряте едно и също и това е " в чужбина има повече пари, в чужбина има по - добри условия за живот, в България е гадно" . Няма да те убеждавам в нищо, ти си знаеш, обаче от тоя твоя коментар останах с впечатлението, че нямаш грам понятие как стоят нещата нито тука, нито в чужбина! просто повтаряш думите на мама и на тате и които си чувала от ляво и от дясно и сега е задължително да се замине в чужбина, защото другите казват, че така е по - добре! И Повярвай ми, смешно е да ми казваш че мама ти е казала, че след 50 години половината население ще е от турци и цигани! То знаеш ли защо става - защото един огромен процент от завършилите гимназия отиват в чужбина, както ще направиш ти и както са направили и ще направят почти всички, които са писали в тази тема! ето затова ще останем няколко заблудени патриоти като мен, и ще си живеем с мангалите и турчоляците.

mitiko
10-17-2011, 18:01
ето затова ще останем няколко заблудени патриоти като мен, и ще си живеем с мангалите и турчоляците.

Ще си живеете.Ама ако всички ,,предатели,, дето са по
чуждоземско,изведнъш решът да не-изпращат парета на Българските патриоти????
Тогава ще ми ядете ...знаеш кво. :-x Всяка година влизат над 1000 000 000 евро в България.Така че спри да плюеш,и погледни малко реално на нещата.

HotLife
10-18-2011, 20:37
http://www.youtube.com/watch?v=Y-SJ-4uqmUU
след като гледах клипа по горе,мечтата ми да срещна тези двамата стана голяма.искам времето да мине бързо и да завърша тази пуста гимназия!просто не ми се живее в България,майка ми вика че след 50 години българите ще са малцинство и половината население ще е от турци и цигани(да ходят в ада). :-o кажете ми,къде е по добре да живее човек,в америка или европа?

Писна ми да пиша коментари навсякъде и да убеждавам такива като тебе, че си струва за какво да останеш в България, защото вие си повтаряте едно и също и това е " в чужбина има повече пари, в чужбина има по - добри условия за живот, в България е гадно" . Няма да те убеждавам в нищо, ти си знаеш, обаче от тоя твоя коментар останах с впечатлението, че нямаш грам понятие как стоят нещата нито тука, нито в чужбина! просто повтаряш думите на мама и на тате и които си чувала от ляво и от дясно и сега е задължително да се замине в чужбина, защото другите казват, че така е по - добре! И Повярвай ми, смешно е да ми казваш че мама ти е казала, че след 50 години половината население ще е от турци и цигани! То знаеш ли защо става - защото един огромен процент от завършилите гимназия отиват в чужбина, както ще направиш ти и както са направили и ще направят почти всички, които са писали в тази тема! ето затова ще останем няколко заблудени патриоти като мен, и ще си живеем с мангалите и турчоляците.
Много ясно, че има по-добри условия, осъзнай се. И ако може да ми обясниш кое точно си струва тук?

ThomasCook
10-19-2011, 09:39
Знаеш ли защо навън е по-добре: защото има функциониращи държави.
Тук само режем лентички и си говорим глупости. Хората мизерстват, инжинери карат таксита, убийци се разхождат с условни присъди, една циганка си докарва по 1000 на месец, докато българчетата умират от глад и от студ БУКВАЛНО!
Айде кажи ми защо да остана в България? Да завърша какво? Топ оф дъ топ университета Софийски? Независимо какво да съм завършил и да бачкам барман, после шофьор на такси, а като остарея пазач УОУ!

Пич, ти се осъзнай, тази държава е в клинична смърт, времето за реанимация отдавна отмина. Ако искаш бъдеще трябва още в гимназията да се преместиш навън, за да може после да влезеш в добър университет, отново навън, да си намериш работа по слециалността, да си позволиш къща, кола и да можеш спокойно да отгледаш 2 деца, които 2 пъти годишно да водиш на ваканция.

Това е моят път и вече съм твърдо решен! Вуйчо ми изпраща братовчеда със Скай Лайнс да учи средно навън. Догодина мисля и аз да го последвам, но в някой елитен университет и сигурно ще ползвам същата агенция. Ако някой се интересува www.skylines-bg.com това им е адреса.

Blab
10-19-2011, 10:08
магическата красота на хоризонта
//нямам какво повече да кажа тук;

sweet_bunny
10-19-2011, 12:00
Знаеш ли защо навън е по-добре: защото има функциониращи държави.
Тук само режем лентички и си говорим глупости. Хората мизерстват, инжинери карат таксита, убийци се разхождат с условни присъди, една циганка си докарва по 1000 на месец, докато българчетата умират от глад и от студ БУКВАЛНО!
Айде кажи ми защо да остана в България? Да завърша какво? Топ оф дъ топ университета Софийски? Независимо какво да съм завършил и да бачкам барман, после шофьор на такси, а като остарея пазач УОУ!

Пич, ти се осъзнай, тази държава е в клинична смърт, времето за реанимация отдавна отмина. Ако искаш бъдеще трябва още в гимназията да се преместиш навън, за да може после да влезеш в добър университет, отново навън, да си намериш работа по слециалността, да си позволиш къща, кола и да можеш спокойно да отгледаш 2 деца, които 2 пъти годишно да водиш на ваканция.

Това е моят път и вече съм твърдо решен! Вуйчо ми изпраща братовчеда със Скай Лайнс да учи средно навън. Догодина мисля и аз да го последвам, но в някой елитен университет и сигурно ще ползвам същата агенция. Ако някой се интересува www.skylines-bg.com това им е адреса.

Човече я се успокой!Първо заминавай,където искаш и второ мен не ме интересува кой ще остава и кой не в България - българското население ще продължи да се развива и тук.Когато ми дойде времето и аз ще реша за себе си,но поне не говоря наизуст колко е хубаво в чужбина,а пък колко сме зле тук.
Защо някой хора си мислят,че като отидат отвъд границата на страната ще успеят веднага,от раз ще ги приемат и ще им предложат най-доброто.Заминаването в чужбина не е за всеки.Вярно е,че всяка година заминават много хора,но и много се връщат.А, част от тези,които са все още извън страната смятат,че и най-мизерния начин на живот в чужбина е успех.Вярно е,че все от някъде трябва да се почне,но защо трябва да се подлагаме на мъчения,само и само,за да сме в чужбина,като не малка част от хората многат да се реализират и в България.Все пак човешкият живот не е толкова дълъг.Писна ми от коментари и мнения,които убеждават хората как тук никой,ама никой няма бъдеще и нали давай всички да бягаме.Който иска да тръгва,но това не значи,че тези,които останат автоматично ще бъдат по-зле и емигриралите в чужбина ще ни оплакват и казват колко ни е зле,като не сме другаде по света,без да се погледнат те в какво положение са.
Относно горния цитат - има хора,които и с честен труд в родината си са изградили своя живот.Купили са си домове, коли,гледат си децата по възможно най-добрия начин и ходят на почивки.Стига човек да има желание,воля,сили,познания и амбиции може да успее навсякъде,дори и тук!