PDA

View Full Version : възрастта



martito2
09-27-2011, 14:04
Добреее, от известно време чета много теми тук и ми прави впечатление, че когато някой 11/12/13/14 годишен пусне тема от сорта "влюбен съм", "не мога да я/го забравя"... всички започват да го нападат с реплики "само на 13 си, не ми говори за любов, нищо не знаеш, малък си, учи си уроците..."
Съгласна съм, че не му е точно сега времето, но от личен опит знам, че е възможно да се влюбиш до уши и да си на 12 .. Това не означава, че ще го направиш, но вече на 13 е нормално да си се целувал с език...
Не мислите ли, че нещата могат да се съчетаят?! Може да си добър ученик и в същото време да си 13 и да си имаш гадже, което да обичаш! (ДА, ДА ОБИЧАШ.. МОЖЕ ДА Е ЗАКРАТКО, НО Е ВЪЗМОЖНО ДА ИЗПИТВАШ ПО-СИЛНИ ЧУСТВА!)
Казвам го от личен опит (както споменах ;дд), най-добрата ми приятелка е в същата ситуация ... Просто при всеки е различно, защо толкова се стряскате като чуете за 12/13 годишни с гадже?! :?

Grozddence
09-27-2011, 14:10
Много сии права .. и аз пуснах една тема .. и всички ме нападнаха :x :? :shock: .. азз исках съвет ноо ... ;дд

Evterpa
09-27-2011, 14:14
Можеш да си влюбен и на 13, и на 23, просто усещанията са различни.

Azoria
09-27-2011, 14:18
И аз бях влюбена на 13 ,но когато попораснеш малко виждаш страни на любовта,които не си и подозирал,че има когато си бил на 12 -15 (примерно) . И затова на хората не им се вярва сигурно,де да знам.. :)

ewiow
09-27-2011, 14:27
Ами то и аз съм се влюбвала, когато бях на 12, 13 години... Били сме гаджета, но съм го обичала от далеч човека, просто защото незнаех как трябва да се държа с него :lol: Ами и според мен има разлика в това да си влюбен на 12 годишна възраст и да си влюбен на по - зряла възраст... Определено смятам така, защото всяко следващо влюбване става все по - голямо и по - голямо! :wink:

BonnieandClyde666
09-27-2011, 14:47
но вече на 13 е нормално да си се целувал с език...

Нормално е да се напикаваш още на тая възраст.

kyon
09-27-2011, 15:02
Какво значи да обичаш за кратко?

FuCKkK13
09-27-2011, 15:04
но вече на 13 е нормално да си се целувал с език...

Нормално е да се напикаваш още на тая възраст. :lol: .. нда.. що направо не ги посъветваш на университет да ходят с памперси.. абе какво е това мислене ? ... едно време на 18 са се женели.. и не е било странно,сега да имаш гадже на 13/14 е странно.. айде моля ви се.. към 13/14 на всеки почват да му шарят очичките иска или не ;)

fenkaaa
09-27-2011, 15:50
И аз на 12 бях хлътнала до уши по 1 момче,та чак до 14-15 годишна ме държа :D На това му се вика детска любов и той си ми остава такава,само дето отдавна нямам никакви чувства към него,но трябваше да порасна малко,за да го осъзная :)

Мога да кажа,че това което изпитвам към сегашния ми приятел е вече нещо истинско :)

Chacho
09-27-2011, 15:54
Аз по коментарите в тоя раздел излизам, че съм бил бахти разгонения тънкопишковец като малък. Чак в гимназията почнах да мисля за учене.

gabsit000
09-27-2011, 16:03
да така е права си..и аз от 10 годишна бях до уши влюбена в един 2 години по-голям от мене... 5 години го харесвах,обичах,мразех,рев х ,драх се за него... нормални детски истории :D :D :D но идва време когато порастваш,осъзнаваш,че има и други неща които те влекът,интересуват,срещаш и други момчета и т.н. нещата се проемнят с времето,важното е и ти да ги следваш,а не да циклиш в едно положение .. а относно това,че всички ги съдят от една страна ги разбирамм..мисля че виждаш кво е положението..раждат на по 13..женят се на по 15-16 ..то това е ненормално .. те нямат натрупан житейски опит,за да са сигурни,че този човек е правилния за тях...

Chacho
09-27-2011, 16:10
Раждат на 13 и се женят на 15-16 почти само в ромските квартали. А ако четеш тук, ще излезе, че всяко дете има дете.

gabsit000
09-27-2011, 16:37
щом го казвам значи знам и за деца които не са от ромски произход и това не оправдава никого дали са роми,българи,гърци,турци,ар менци и т.н.

Azoria
09-27-2011, 17:29
едно време на 18 са се женели.. и не е било странно

Хехе :lol: Ми те са се женили на 18 едно време,ама първата ти целувка е през първата брачна нощ.

Един въпрос : за какво ти е гадже на тази възраст? Да правите секс? (и да има какво да разказваш на приятелките?) :?

TheBeatles
09-27-2011, 17:36
но вече на 13 е нормално да си се целувал с език...

Нормално е да се напикаваш още на тая възраст. :lol: .. нда.. що направо не ги посъветваш на университет да ходят с памперси.. абе какво е това мислене ? ... едно време на 18 са се женели.. и не е било странно,сега да имаш гадже на 13/14 е странно.. айде моля ви се.. към 13/14 на всеки почват да му шарят очичките иска или не ;) Моля?! Едно време да се ожениш под 25 е било грях, пък за секс преди сватба и тем подобни за не говорим.

Luidgie
09-27-2011, 17:41
но вече на 13 е нормално да си се целувал с език...

Нормално е да се напикаваш още на тая възраст. :lol: .. нда.. що направо не ги посъветваш на университет да ходят с памперси.. абе какво е това мислене ? ... едно време на 18 са се женели.. и не е било странно,сега да имаш гадже на 13/14 е странно.. айде моля ви се.. към 13/14 на всеки почват да му шарят очичките иска или не ;) Моля?! Едно време да се ожениш под 25 е било грях, пък за секс преди свадба и тем подобни за не говорим. В средновековна Англия, където е ставало въпрос на политика. Момичето станели на 13 са го омъжвали. Понякога се е случвало да го омъжат за 30-40 годишен, ако не и повече. Всичко е било въпрос на политика. Ти може и да обичаш Ганчо, ама на никой не му пука за тебе. И не мисля, че на 13 можеш да имаш гадже. Какво се разбира под гадже на тази възраст?

lovefantasy
09-27-2011, 17:41
Е кво толкова, нека си имат гаджета, кво ви пречи. Ние все едно не сме били такива. И моето първо "гадже" беше когато бях на 12-13. Сега като се сещам е било супер смешна работа, аз даже незнаех кво да си говорим, много конфузно си беше :lol: , ама кво лошо има в цялата работа.

kyon
09-27-2011, 17:42
Никой не е казал, че има лошо.
Само и казваме да не се заблуждава. Ще го разбере сама след време.

Hilary_
09-27-2011, 17:45
НЕ, не може да се обича на 12 така както би заобичала някой на 20. Защо? Защото на 20 ще си преживяла както разочарования, така и хубави моменти и ще имаш РЕАЛНА, ТРЕЗВА преценка. ;)
(и малко повече акъл) ..

FuCKkK13
09-27-2011, 17:46
но вече на 13 е нормално да си се целувал с език...

Нормално е да се напикаваш още на тая възраст. :lol: .. нда.. що направо не ги посъветваш на университет да ходят с памперси.. абе какво е това мислене ? ... едно време на 18 са се женели.. и не е било странно,сега да имаш гадже на 13/14 е странно.. айде моля ви се.. към 13/14 на всеки почват да му шарят очичките иска или не ;) Моля?! Едно време да се ожениш под 25 е било грях, пък за секс преди сватба и тем подобни за не говорим. хаха.. май не си мн запознат/а... едно време хората са се женели за първото си гадже на по 18/19/20 и точно заради някоя неомъжена да не се появи бременна още като са започвали да и шарят очите са гледали да я омъжат, и тогава да има дете,а не преди това.. един вид като предпазна мярка ;) .. сега на 20 някой да се ожени.. не вярвам ;) има ги.. ама са мн мн малко .. а колкото до '' за какво ти е гадже като не правите секс'' ми тогава дайте да тръгвате с някой и на следващия ден да правите секс само заради ''за какво ти е иначе'' .. айде моля ви се.. сиг. 80% се имали гаджета на по 14 и не сте правили секс ама пак сте си ги смятали за гаджета нали ???

Azoria
09-27-2011, 17:51
Аз те питам за какво ти е. Останалото бяха предположения за отговори. :)

FuCKkK13
09-27-2011, 18:00
ами.. гаджето не е само за държане за ръчички както повечето си мислите.. защо трябва да имате 2 крайности... или секс или държане за ръчички.. ми между тези две крайности има много неща бе хора... които се съзнават точно около 13-14 години.. до тогава за момчета повечето мислите ли ? -НЕ .. след това почват да ви инт. много други неща..и от там идват някой неща.. примерно гаджето.. защо го приемате само като гадже? .. гаджето може да ви е и приятел.. т.е. да му споделяте дори неща,които не можете на най-добрите си приятелки...аз лично повече се разбирам с момчета.. (не случайно момче ми е най-добрия приятел.. ест. като изкл. гаджето ми) .. вие приемате едва ли не, че гаджето е или за секс или за държане на ръчички.. както секс не правите с други хора, така и за някой неща не можете да говорите с др. хора,а само с гаджета си и т.н. .. когато сте в трудни моменти също... това, че някой е на 14 не означава, че няма проблеми и че не му трябва подкрепа и не му трябва гадже ;) .. айде .. който е съгласен ок.. който не е.. сам да си отг. на въпроса на колко години е имал за първи път гадже и да се замисли какво са правили и след това да съди хората на 13-4 с гаджета ;)

Luidgie
09-27-2011, 18:06
ами.. гаджето не е само за държане за ръчички както повечето си мислите.. защо трябва да имате 2 крайности... или секс или държане за ръчички.. ми между тези две крайности има много неща бе хора... които се съзнават точно около 13-14 години.. до тогава за момчета повечето мислите ли ? -НЕ .. след това почват да ви инт. много други неща..и от там идват някой неща.. примерно гаджето.. защо го приемате само като гадже? .. гаджето може да ви е и приятел.. т.е. да му споделяте дори неща,които не можете на най-добрите си приятелки...аз лично повече се разбирам с момчета.. (не случайно момче ми е най-добрия приятел.. ест. като изкл. гаджето ми) .. вие приемате едва ли не, че гаджето е или за секс или за държане на ръчички.. както секс не правите с други хора, така и за някой неща не можете да говорите с др. хора,а само с гаджета си и т.н. .. когато сте в трудни моменти също... това, че някой е на 14 не означава, че няма проблеми и че не му трябва подкрепа и не му трябва гадже ;) .. айде .. който е съгласен ок.. който не е.. сам да си отг. на въпроса на колко години е имал за първи път гадже и да се замисли какво са правили и след това да съди хората на 13-4 с гаджета ;)
Това беше най-безсмисленото разтягане на локуми, което някога съм чела.

Azoria
09-27-2011, 18:06
ами.. гаджето не е само за държане за ръчички както повечето си мислите.. защо трябва да имате 2 крайности... или секс или държане за ръчички.. ми между тези две крайности има много неща бе хора... които се съзнават точно около 13-14 години.. до тогава за момчета повечето мислите ли ? -НЕ .. след това почват да ви инт. много други неща..и от там идват някой неща.. примерно гаджето.. защо го приемате само като гадже? .. гаджето може да ви е и приятел.. т.е. да му споделяте дори неща,които не можете на най-добрите си приятелки...аз лично повече се разбирам с момчета.. (не случайно момче ми е най-добрия приятел.. ест. като изкл. гаджето ми) .. вие приемате едва ли не, че гаджето е или за секс или за държане на ръчички.. както секс не правите с други хора, така и за някой неща не можете да говорите с др. хора,а само с гаджета си и т.н. .. когато сте в трудни моменти също... това, че някой е на 14 не означава, че няма проблеми и че не му трябва подкрепа и не му трябва гадже ;) .. айде .. който е съгласен ок.. който не е.. сам да си отг. на въпроса на колко години е имал за първи път гадже и да се замисли какво са правили и след това да съди хората на 13-4 с гаджета ;)

Първото ми гадже беше на 13. И не правихме нищо смислено. 1во той беше доста по-голям от мен и общо взето се обзалагам,че всичко,което съм му говорила му е било убийствено скучно. 2ро - дори и да бяхме на едни години,на тази възраст нямаш зрялостта,която е НЕОБХОДИМА за ВРЪЗКА . Бъдете си приятели ,целувайте се и т.н. ,но да слагаш такива етикети е малко силно. :)

FuCKkK13
09-27-2011, 18:13
ами.. гаджето не е само за държане за ръчички както повечето си мислите.. защо трябва да имате 2 крайности... или секс или държане за ръчички.. ми между тези две крайности има много неща бе хора... които се съзнават точно около 13-14 години.. до тогава за момчета повечето мислите ли ? -НЕ .. след това почват да ви инт. много други неща..и от там идват някой неща.. примерно гаджето.. защо го приемате само като гадже? .. гаджето може да ви е и приятел.. т.е. да му споделяте дори неща,които не можете на най-добрите си приятелки...аз лично повече се разбирам с момчета.. (не случайно момче ми е най-добрия приятел.. ест. като изкл. гаджето ми) .. вие приемате едва ли не, че гаджето е или за секс или за държане на ръчички.. както секс не правите с други хора, така и за някой неща не можете да говорите с др. хора,а само с гаджета си и т.н. .. когато сте в трудни моменти също... това, че някой е на 14 не означава, че няма проблеми и че не му трябва подкрепа и не му трябва гадже ;) .. айде .. който е съгласен ок.. който не е.. сам да си отг. на въпроса на колко години е имал за първи път гадже и да се замисли какво са правили и след това да съди хората на 13-4 с гаджета ;)

Първото ми гадже беше на 13. И не правихме нищо смислено. 1во той беше доста по-голям от мен и общо взето се обзалагам,че всичко,което съм му говорила му е било убийствено скучно. 2ро - дори и да бяхме на едни години,на тази възраст нямаш зрялостта,която е НЕОБХОДИМА за ВРЪЗКА . Бъдете си приятели ,целувайте се и т.н. ,но да слагаш такива етикети е малко силно. :) а като е така защо нападате тези на 13/4 с гаджета ? .. пример с мен : на 13 .. сега съм на 15.. и съм си със същото момче.. прави си изводи ;)

Azoria
09-27-2011, 18:16
ами.. гаджето не е само за държане за ръчички както повечето си мислите.. защо трябва да имате 2 крайности... или секс или държане за ръчички.. ми между тези две крайности има много неща бе хора... които се съзнават точно около 13-14 години.. до тогава за момчета повечето мислите ли ? -НЕ .. след това почват да ви инт. много други неща..и от там идват някой неща.. примерно гаджето.. защо го приемате само като гадже? .. гаджето може да ви е и приятел.. т.е. да му споделяте дори неща,които не можете на най-добрите си приятелки...аз лично повече се разбирам с момчета.. (не случайно момче ми е най-добрия приятел.. ест. като изкл. гаджето ми) .. вие приемате едва ли не, че гаджето е или за секс или за държане на ръчички.. както секс не правите с други хора, така и за някой неща не можете да говорите с др. хора,а само с гаджета си и т.н. .. когато сте в трудни моменти също... това, че някой е на 14 не означава, че няма проблеми и че не му трябва подкрепа и не му трябва гадже ;) .. айде .. който е съгласен ок.. който не е.. сам да си отг. на въпроса на колко години е имал за първи път гадже и да се замисли какво са правили и след това да съди хората на 13-4 с гаджета ;)

Първото ми гадже беше на 13. И не правихме нищо смислено. 1во той беше доста по-голям от мен и общо взето се обзалагам,че всичко,което съм му говорила му е било убийствено скучно. 2ро - дори и да бяхме на едни години,на тази възраст нямаш зрялостта,която е НЕОБХОДИМА за ВРЪЗКА . Бъдете си приятели ,целувайте се и т.н. ,но да слагаш такива етикети е малко силно. :) а като е така защо нападате тези на 13/4 с гаджета ? .. пример с мен : на 13 .. сега съм на 15.. и съм си със същото момче.. прави си изводи ;)

Знаеш ли какво...не ми се водят безсмислени спорове, :) Сама ще се убедиш с времето в това,което ти казвам. Да,имаш право сама да си прецениш както мен. Но се надявам след 3-4 години пак да се засечем в някоя тема и да ти чуя мнението. :)

Luidgie
09-27-2011, 18:19
FuCKkK13 а ти що не си направиш изводи? Не всички са като теб, не всеки е на твоето мнение. Са като си навираш перфектната връзка започнала когато си на 13 в лицата на другите. Те няма да кажат "Да има един единствен случай, значи това оспорва съвсем моето мнение и наблюдение над подобните индивиди."

FuCKkK13
09-27-2011, 18:23
FuCKkK13 а ти що не си направиш изводи? Не всички са като теб, не всеки е на твоето мнение. Са като си навираш перфектната връзка започнала когато си на 13 в лицата на другите. Те няма да кажат "Да има един единствен случай, значи това оспорва съвсем моето мнение и наблюдение над подобните индивиди." така е.. но не само аз съм така.. да.. малко са такива хора, но не са само 2 или 3 връзки... и представи си.. че момиче примерно е пуснало тема, че е на 13 и е влюбена.. и вие почвате с коментарите не може да си влюбена, ходи си играй с куклите и т.н. без да се замисляте, че наистина може да е така.. ами ако е като мен ? .. и ако е някое на което му пука за мненията тук.. а не само ги прочита и се замисля,а направо е на вашето мнение не мислиш ли, че така се проваля нещо,което може би може да е хубаво ? .. нищо, че момичето ще е на 13 или момчето няма значение..

SmilezZz
09-27-2011, 18:26
Едно време си е било в едно време. Нещата от тогава до сега са променени до такава степен , че чак ние не можем да си го представим. Вярно е , че човек на всякаква възраст може да обича , но определено ще има доста голяма разлика да обичаш някого на 12 , друг на 18 например. Просто всеки след време ги осъзнава тези работи. Аз също съм си мислила , че съм влюбена на 13 , но всъщност осъзнах , че въобще не е било така. Беше абсолютно безсмислени , нещата , които правехме. ;dd Няма да се впускам в подробности.
Щом се харесват - нека са си заедно.

Luidgie
09-27-2011, 18:31
Значи. ВЪпросният индивид, сам преценява дали д апробва или не. Иска мнение за това. Всеки казва своето мнение. Ти избираш това, което съвпада с твоето желание. Не мисля, че някой, който е твърдо убеден, че е влюбен в даден човек и че това има бъдеще. ще си каже "Да...група хора ми казват, че нямам бъдеще. Значи нямам." Става въпрос и за умствено развитие в крайна сметка. Ако не можеш сам да решиш за себе си. Как можеш да твърдиш, че обичаш някой? Аз мога да набия в главичката на някое 12 13 годишно, че е лудо влюбено в някой на 20 и да му разправям как има бъдеще тая работа и т.н. и то като ми повярва? Ако не можеш сам да решиш какво е добро за теб и с какво да се захванеш/ Как можеш да твърдиш че си влюбен в някой и в същото време да слушаш някакви си хора във форум? И да действаш според тяхното мнение?

FuCKkK13
09-27-2011, 18:52
Значи. ВЪпросният индивид, сам преценява дали д апробва или не. Иска мнение за това. Всеки казва своето мнение. Ти избираш това, което съвпада с твоето желание. Не мисля, че някой, който е твърдо убеден, че е влюбен в даден човек и че това има бъдеще. ще си каже "Да...група хора ми казват, че нямам бъдеще. Значи нямам." Става въпрос и за умствено развитие в крайна сметка. Ако не можеш сам да решиш за себе си. Как можеш да твърдиш, че обичаш някой? Аз мога да набия в главичката на някое 12 13 годишно, че е лудо влюбено в някой на 20 и да му разправям как има бъдеще тая работа и т.н. и то като ми повярва? Ако не можеш сам да решиш какво е добро за теб и с какво да се захванеш/ Как можеш да твърдиш че си влюбен в някой и в същото време да слушаш някакви си хора във форум? И да действаш според тяхното мнение? така е .. ама ''ходи си играй с куклите и не се занимавай'' и други мнения от този род не е изказване на мнение,а направо нападане на отсрещния човек.. и ако е някой по-чувствителен може и да се замисли над вашите коментари.. за това е темата.. да не ги нападате ;)

Luidgie
09-27-2011, 18:56
Ами миличка аз да ти кажа, 13 годишните сега, изобщо не са раними душички. Те правят повече неща от колкото някой на 50 някога е правил. Да сега ще кажеш един път се живее. Ама тия развращения могат да ги правят и като им мине детството. за това и биват нападани. Защото си мислят, че са достатъчно зрели и са такива разбирачи. Че знаят повече от нас по-големите от тях и с по-големият опит.

Chacho
09-27-2011, 19:01
Същите са си.

FuCKkK13
09-27-2011, 19:11
Ами миличка аз да ти кажа, 13 годишните сега, изобщо не са раними душички. Те правят повече неща от колкото някой на 50 някога е правил. Да сега ще кажеш един път се живее. Ама тия развращения могат да ги правят и като им мине детството. за това и биват нападани. Защото си мислят, че са достатъчно зрели и са такива разбирачи. Че знаят повече от нас по-големите от тях и с по-големият опит. +1.. ама защо да имаш гадже на 13/14 е развращение ?.. говорим за нормално гадже за тия години.. т.е. без секс (само не казвай,че без секс няма какво др да правят и няма за какво др. да са гаджета,защото има )

Luidgie
09-27-2011, 19:13
Аз съм един от малкото хора, които мислят, че връзка без секс има. Не е развращение за всички, но за по голямата част е. Зависи от човека. Но след като на 13 си малоумен и се водиш по акъла на другите. Е твърде вероятно да се хванеш с някой, само за да не си по-назад от приятелките си. Това е тенденция. Естествено има и случаи като твоите, но те са толкова рядки. Всеки гледа болшенството. А то е развратено, неморално и изкурволясало.

againstyou
09-27-2011, 19:22
Всеки е бил на 13 и след време осъзнава,че това което е изпитвал не е било любов.Тва е, че днешните 13 годишни деца гледат прекалено много филми в които за любовта няма граници и те се вкарват в тоя филм и си се кефят.

Luidgie
09-27-2011, 19:28
Абе тя, че няма граници, няма. Ама трябва да имаш поне минималния житейски опит и умствен багаж, че да се оправиш в дадена ситуация. Т'ва на 13 да разпрааш, че любовта няма граници е смешно.

FuCKkK13
09-27-2011, 19:33
Аз съм един от малкото хора, които мислят, че връзка без секс има. Не е развращение за всички, но за по голямата част е. Зависи от човека. Но след като на 13 си малоумен и се водиш по акъла на другите. Е твърде вероятно да се хванеш с някой, само за да не си по-назад от приятелките си. Това е тенденция. Естествено има и случаи като твоите, но те са толкова рядки. Всеки гледа болшенството. А то е развратено, неморално и изкурволясало. ми да.. съгласна съм , но все още мисля, че няма нужда от нападки.. защото още има свестни на по 13.. може да са много малко, но ги има.. и от тези нападки както казах могат понякога да си променят коренно мнението..

Chacho
09-27-2011, 19:36
Не са много малко, повечето са свестни.